Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
χμμμ για φερε λιγο τους γονεις σου να τους πουμε δυο λογακια!!!!!!!!

ρε συ,μιλα τους!θα σε παρουν στο λαιμο τους!

κοιτα,αν δεν γινεται αλλιως,εσυ κρατησου στο υψος σου και αποδεξου πως για μερικους μηνες ακομα θα την ανεχτεις...αν κανει καλα την δουλεια της(οσον αφορα το μαθημα) θα βγεις κερδισμενος ακομα κι αν δεν την πας...και μετα,αφου περασεις,ριξτης καμια σφαλιαρα!ή ριξτη σε κανενα γκρεμο για να βγαλεις το αχτι σου!!!!!χαχα

λοιπον,καλη τυχη και μην αγχωνεσαι πολυ...εχεις 4+ μηνες μπροστα σου...ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!δεν θα κερδισεις τιποτα αν δεν προσπαθησεις !καντο και για το "γαμωτο" ρε παιδι μου!
Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
tzwrtzia & Dias ευχαριστώ για τις απαντήσεις. tzwrtzia εγώ πήρα πέρυσι (α λυκείου) γενικό 18 ακριβώς αλλά δεν διαβάζω σπίτι παρα μόνο στα διαγωνίσματα. Αυτό είναι το πρόβλημά μου. Ποτέ δεν έβρισκα λόγο να κάτσω παραπάνω γιατί τα καταλάβαινα όλα. Απο πέρυσι όμως, και ειδικά φέτος, τα πράγματα δυσκολεύουν και χρειάζεται συστηματικό διάβασμα κάτι που εγώ δεν έχω, όχι τουλάχιστον ακόμα. Ακόμα και τώρα δεν κάθομαι να διαβάσω μαθηματικά γιατί μου φαίνονται γνωστά παρόλο που στην κατεύθυνση έγραψα 12. Έκατσα διάβασα 2 μέρες αλλα και πάλι δεν μου βγήκαν. 2 ασκήσεις δεν πρόλαβα καν (στη 1 δεν θυμόμουν πως λύνεται) και έκανα και χαζά λάθη προσήμων. Είναι μια παράξενη κατάσταση που το πιο πιθανόν να έχετε περάσει. Το να γνωρίζεις τους κανόνες αλλα κάτι να μην σου φτάνει να λύσεις δύσκολες ασκήσεις. Τέλος πάντων, σαν να πολυλογώ. Απλά ήθελα να εκφραστώ:/:
Dias έχω ακούσει και απο άλλους αυτο που λες απλά το πρόβλημα είναι οικονομικό. Όχι ότι θα ζητήσω φροντιστήριο και θα μου πουν όχι, αλλά χαζός δεν είμαι και βλέπω την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε. Έχω και το πείσμα του "θα το κάνω μόνος". Απλά αυτά που λες είναι λογικά... πόσο πληρώνεις εσυ και για ποια μαθήματα?
(όπως καταλάβατε είμαι τεχνολογική)

κοίτα αν και είμαι θεωρητική μπορώ να σου πω πως το να μη γράψουμε καλά σε 1-2-3 ή και εγώ δε ξέρω πόσα διαγωνίσματα έχει συμβεί σε όλους μας, όπως επίσης έχει συμβεί σε όλους μας ενώ γνωρίζουμε καλά τη θεωρία στην πράξη να μην μπορούμε να την εφαρμόσουμε (κάτι τέτοιο όσον αφορά στα θεωρητικά μαθήματα συμβαίνει κυρίως στο άγνωστο). αυτό που χρειάζεται είναι να κάνεις όσο περισσότερη εξάσκηση μπορείς (είτε μόνος σου είτε με βοήθεια-αυτό εσύ θα το αποφασίσεις) πάνω σε τέτοιου είδους θέματα που νιώθεις ανασφάλεια. από 'μενα μία συμβουλή είναι να προσπαθήσεις να βάλεις ένα πρόγραμμα στο διάβασμά σου αυτούς τους μήνες που απομένουν μέχρι το τέλος της χρονιάς και αν δεις πως δεν αποδίδει τότε άρχισε να σκέφτεσαι ακόμα πιο σοβαρά τη λύση ενός ιδιαιτέρου ή του φροντιστηρίου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δινω τωρα πανελληνιες!!! Θελω να περασω Παιδαγωγικο Δημοτικης Εκπαιδευσης το οποιο ειναι γυρω στα 18.800- 17.000 μορια (χοντρικα τωρα) Μεχρι το γυμνασιο οι βαθμοι μου ηταν αριστοι 19.8 απολυτηριο γυμνασιου! Στο λυκειο οχι οτι επαψα να ειμαι καλος (Βασικα αριστος ειμαι αλλα τα μαθηματικα η φυσικη και η ψημεια μου ριχνουν τον γενικο) αλλα τετοιους γενικους δεν ξαναειδα! Οπως καταλαβατε ειμαι θεωρητικη! Τα Κειμενα ειναι το αγαπημενο μου μαθημα και για να πω την αληθεια αυτα και η ιστορια με εφεραν να διαλεξω αυτην την κατευθυνση και οχι τοσο οι βα;θμοι στα θετικης παιδειας! Γιατι και σε αυτα τα καταφερνω αν διαβασω απλα τα ειχα παρατησει απο την πρωτη λυκειου!;) Ομως φετος εφτασα στο σημειο να μην διαβαζω τοσο πολυ οπως παλια! Βαρεθηκα το διαβασμα τοσο καιρο! Προσπαθω ομως να μην αφηνω κενα! Για την ακριβεια θεωρω πως δεν εχω κενα (αν εξερεσεις τα Λατινικα που αντιπαθω εξαιτιας της καθηγητριας μου στα ιδιαιτερα αλλα και του καθηγητη στο σχολειο που ειναι οτι να 'ναι). Στα Λατινικα θελω ενα 15! Τωρα τελειωσαν οι γιορτες των Χριστουγεννων και απο Δευτερα ξανα στο σχολειο με την αντιστροφη μετρηση να εχει ξεκινισει! Στις διακοπες μεσα δεν διαβαζα (πολυ) μονο οταν ειχα ιδιαιτερα το μαθημα της ημερας! Εκανα ομως μια καλη επαναληψη στο δευτερο κεφαλαιο της ιστοριας! Πιο πολυ ημουν στον υπολογιστη και εκανα βολτες!

Θελω τωρα να μου πειτε κυριως οι πιο εμπειροι! Εχω ελπιδες να περασω Παιδαγωγικο??? Τι μπορω να κανω ωστε να με στρωσει στο διαβασμα??? Δεν λεω 5 ωρες οπως λενε οι αλλοι γιατι μου φαινετε υπερβολικο! Απο την αλλη αμα μου πουν οι γονεις μου ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ δεν θα διαβασω γιατι το κανω αγγαρεια εκεινη την στιγμη! Θελω απο μονος μου!

Αυτα.... σορρυ αν σας κουρασα!:D:clapup::clapup::clapup:

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου. Ακριβώς τα ίδια.

Αριστη μαθήτρια σε όλα και στο λύκειο που πιέστηκα με τα φροντιστήρια κτλ επειδή είχα μπουχτήσει από το διάβασμα τα παράτησα όλα κ πάτωσα στις πανελλήνιες. Φέτος ξαναδίνω.
Λοιπόν φίλε Παναγιώτη η μόνη λύση στο προβλημα σου είναι να το πάρεις απόφαση οτι θα κάτσεις να λιώσεις στο διάβασμα οχι γιατί πρέπει.... κ όχι γιατί στο λένε οι γονείς σου. Αλλά για χάρη του ονείρου σου.Μην παραιτήσαι από τους στόχους σου ,ψάξε τις προτεραιότητες σου... έχει μείνει λίγος καιρός ,αλλά αρκετός για να πετύχεις αυτό που αγαπάς.
Και για μένα είναι όνειρο ζωής να γίνω δασκάλα, οπότε ξαναπροσπαθώ...
Μη το βάζεις κάτω. ;) Μια απόφαση είναι ,μια συμφωνία με τον εαυτό σου.

Ευχομαι του χρόνου να είμαστε συνάδελφοι! : )


up ρε ! :D
https://www.youtube.com/watch?v=1jYiUK78_SE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_stav

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
χμμμ για φερε λιγο τους γονεις σου να τους πουμε δυο λογακια!!!!!!!!

ρε συ,μιλα τους!θα σε παρουν στο λαιμο τους!

κοιτα,αν δεν γινεται αλλιως,εσυ κρατησου στο υψος σου και αποδεξου πως για μερικους μηνες ακομα θα την ανεχτεις...αν κανει καλα την δουλεια της(οσον αφορα το μαθημα) θα βγεις κερδισμενος ακομα κι αν δεν την πας...και μετα,αφου περασεις,ριξτης καμια σφαλιαρα!ή ριξτη σε κανενα γκρεμο για να βγαλεις το αχτι σου!!!!!χαχα

λοιπον,καλη τυχη και μην αγχωνεσαι πολυ...εχεις 4+ μηνες μπροστα σου...ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!δεν θα κερδισεις τιποτα αν δεν προσπαθησεις !καντο και για το "γαμωτο" ρε παιδι μου!
Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! Οτι θα παθει κατι θα παθει...!!! :D:D Ευχαριστω πολυ! Μακαρι να τα καταφερω...!!!!

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου. Ακριβώς τα ίδια.

Αριστη μαθήτρια σε όλα και στο λύκειο που πιέστηκα με τα φροντιστήρια κτλ επειδή είχα μπουχτήσει από το διάβασμα τα παράτησα όλα κ πάτωσα στις πανελλήνιες. Φέτος ξαναδίνω.
Λοιπόν φίλε Παναγιώτη η μόνη λύση στο προβλημα σου είναι να το πάρεις απόφαση οτι θα κάτσεις να λιώσεις στο διάβασμα οχι γιατί πρέπει.... κ όχι γιατί στο λένε οι γονείς σου. Αλλά για χάρη του ονείρου σου.Μην παραιτήσαι από τους στόχους σου ,ψάξε τις προτεραιότητες σου... έχει μείνει λίγος καιρός ,αλλά αρκετός για να πετύχεις αυτό που αγαπάς.
Και για μένα είναι όνειρο ζωής να γίνω δασκάλα, οπότε ξαναπροσπαθώ...
Μη το βάζεις κάτω. ;) Μια απόφαση είναι ,μια συμφωνία με τον εαυτό σου.

Ευχομαι του χρόνου να είμαστε συνάδελφοι! : )


up ρε ! :D
https://www.youtube.com/watch?v=1jYiUK78_SE

Μακαρι να βγουμε συναδελφοι φετος και να μην χρειαστει να ξαναδωσω και εγω! Θα προσπαθησω να κανω κατι.... Αμα προσπαθησω μπορει να τα καταφερω!! Και αν δεν τα καταφερω τουλαχιστον θα ειμαι ικανοποιημενος γιατι θα ξερω οτι προσπαθησα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Έτσι ρε Παναγιώτη ! Προσπαθείς και ο,τι γίνει κι αφού σου αρέσει να διαβάζεις όλα καλά βρε! Έχεις χρόνο να κάνεις και επαναλήψεις και όλα! Και δεν θέλει τις πολλές ώρες διάβασμα ! Θα διαβάζεις, θα τα μαθαίνεις, δεν θα αφήνεις κενά.. είναι παιδιά βέβαια που θέλουν αρκετό χρόνο να τα μάθουν, άλλοι όχι ! Δεν είναι ούτε το πολύ διάβασμα ούτε το λίγο λύση ! Κάτι στην μέση ! Εσύ ξέρεις τις δυνάμεις σου και θα φτιάξεις το δικό σου πρόγραμμα! Κι αν όταν σου λένε οι άλλοι να διαβάσεις δεν διαβάζεις πολύ απλά μην τους ακούς ! Εξάλλου νομίζω πως ξέρεις πως για το καλό σου το λένε. Είναι σπαστικό γτ κι εμένα μου το λένε αυτό οι δικοί μου, αλλά δεν δίνω σημασία! Τους αφήνω να λένε.. γτ εγώ ξέρω καλύτερα τις δυνάμεις μου! Να σου πω την αλήθεια.. κενά δεν έχεις, σου αρέσει να διαβάζεις, έχεις την διάθεση να παλέψεις ... δλδ τι άλλο χρειάζεται ? θέλω να πω πως ακούμε όλοι διάφορα για το πόσο να διαβάσουμε και πόσες φορές να κάνουμε επαναλήψεις! Πολύ απλά ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣ !!! Ο καθένας έχει τον δικό του ρυθμό ! Βρες τον ρυθμό σου, άκου τι σου λένε οι άλλοι γτ μπορεί να έχουν και δίκαιο.. αλλά στην τελική εσύ επιλέγεις! Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία να έχεις και να περάσεις και στην σχολή σου και όλα καλά να πάνε! Και όπως είπες η προσπάθεια μετράει !! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...ειδικά φέτος, τα πράγματα δυσκολεύουν και χρειάζεται συστηματικό διάβασμα κάτι που εγώ δεν έχω, όχι τουλάχιστον ακόμα. Ακόμα και τώρα δεν κάθομαι να διαβάσω μαθηματικά γιατί μου φαίνονται γνωστά παρόλο που στην κατεύθυνση έγραψα 12. Έκατσα διάβασα 2 μέρες αλλα και πάλι δεν μου βγήκαν. 2 ασκήσεις δεν πρόλαβα καν (στη 1 δεν θυμόμουν πως λύνεται) και έκανα και χαζά λάθη προσήμων. Είναι μια παράξενη κατάσταση που το πιο πιθανόν να έχετε περάσει. Το να γνωρίζεις τους κανόνες αλλα κάτι να μην σου φτάνει να λύσεις δύσκολες ασκήσεις.
Δεν είναι καθόλου παράξενη κατάσταση, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν φτάνει να γνωρίζεις τους κανόνες και να καταλαβαίνεις, χρειάζεται εξάσκηση και ακόνισμα μυαλού. Αυτό απαιτεί συστηματικό διάβασμα και όχι άρπα-κόλλα.
Dias έχω ακούσει και απο άλλους αυτο που λες απλά το πρόβλημα είναι οικονομικό. Όχι ότι θα ζητήσω φροντιστήριο και θα μου πουν όχι, αλλά χαζός δεν είμαι και βλέπω την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε.
Όσο και αν είναι δύσκολη η οικονομική κατάσταση, σίγουρα οι γονείς σου θα θέλουν να σε βοηθήσουν και θα προσπαθήσουν όσο μπορούν. Σκέψου το, αν για λόγους οικονομικούς αρνηθείς τη βοήθεια αυτή, ίσως κάνεις μεγαλύτερο κακό στους γονείς σου.
... πόσο πληρώνεις εσυ και για ποια μαθήματα?
(όπως καταλάβατε είμαι τεχνολογική)
Είμαι τεχνολογική-1ος κύκλος. Κάνω 2h μαθηματικά, 2h φυσική(κατ+γεν)+ηλεκτρολογία, 1½h χημεία-βιοχημεία, 1½h έκθεση = σύνολο 7h (από το Σεπτέμβριο). Το Μάρτιο τα σταματάω όλα και συνεχίζω μόνος.
Οι τιμές είναι διαφορετικές από πόλη σε πόλη (στην Αθήνα παίζουν και ανάλογα με τη συνοικία), και δεν είναι ίδιες για όλους τους καθηγητές (οι πιο έμπειροι και με συστάσεις είναι πιο ακριβοί). Πληρώνω 30-35€ την ώρα (έχω όμως ακούσει και 20-25, αλλά και 50 ή 60).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
μετα,οταν περασεις,και πραγματικα στ ευχομαι αυτο,ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!!
Τέτοια να λέτε στον κόσμο και μετά τα πιστεύει.

Οι Πανελλήνιες δεν είναι τίποτα μπροστά στο τρέξιμο που έχει το πανεπιστήμιο. Εκτός κι αν μιλάμε για κάνα νηπιαγωγών με μαθήματα τύπου κουκλοθέατρο, εκεί πάσο. =Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Τέτοια να λέτε στον κόσμο και μετά τα πιστεύει.

Οι Πανελλήνιες δεν είναι τίποτα μπροστά στο τρέξιμο που έχει το πανεπιστήμιο. Εκτός κι αν μιλάμε για κάνα νηπιαγωγών με μαθήματα τύπου κουκλοθέατρο, εκεί πάσο. =Ρ

Τέτοια να λέτε στον κόσμο να τον τρομάζετε.

Το τρέξιμο της γ λυκειου δεν έχει καμία σχέση με το αραλίκι της φοιτητικής ζωής. Εκτός κι αν μιλάμε για καμιά ιατρική με κλινικές από τις 8 το πρωί, εκεί πάσο. =Ρ

απλώς οι φοιτητές δεν έχουν καλό πρόγραμμα και τους πέφτει πολλή δουλειά μαζεμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δινω τωρα πανελληνιες!!! Θελω να περασω Παιδαγωγικο Δημοτικης Εκπαιδευσης το οποιο ειναι γυρω στα 18.800- 17.000 μορια (χοντρικα τωρα) Μεχρι το γυμνασιο οι βαθμοι μου ηταν αριστοι 19.8 απολυτηριο γυμνασιου! Στο λυκειο οχι οτι επαψα να ειμαι καλος (Βασικα αριστος ειμαι αλλα τα μαθηματικα η φυσικη και η ψημεια μου ριχνουν τον γενικο) αλλα τετοιους γενικους δεν ξαναειδα! Οπως καταλαβατε ειμαι θεωρητικη! Τα Κειμενα ειναι το αγαπημενο μου μαθημα και για να πω την αληθεια αυτα και η ιστορια με εφεραν να διαλεξω αυτην την κατευθυνση και οχι τοσο οι βα;θμοι στα θετικης παιδειας! Γιατι και σε αυτα τα καταφερνω αν διαβασω απλα τα ειχα παρατησει απο την πρωτη λυκειου!;) Ομως φετος εφτασα στο σημειο να μην διαβαζω τοσο πολυ οπως παλια! Βαρεθηκα το διαβασμα τοσο καιρο! Προσπαθω ομως να μην αφηνω κενα! Για την ακριβεια θεωρω πως δεν εχω κενα (αν εξερεσεις τα Λατινικα που αντιπαθω εξαιτιας της καθηγητριας μου στα ιδιαιτερα αλλα και του καθηγητη στο σχολειο που ειναι οτι να 'ναι). Στα Λατινικα θελω ενα 15! Τωρα τελειωσαν οι γιορτες των Χριστουγεννων και απο Δευτερα ξανα στο σχολειο με την αντιστροφη μετρηση να εχει ξεκινισει! Στις διακοπες μεσα δεν διαβαζα (πολυ) μονο οταν ειχα ιδιαιτερα το μαθημα της ημερας! Εκανα ομως μια καλη επαναληψη στο δευτερο κεφαλαιο της ιστοριας! Πιο πολυ ημουν στον υπολογιστη και εκανα βολτες!

Θελω τωρα να μου πειτε κυριως οι πιο εμπειροι! Εχω ελπιδες να περασω Παιδαγωγικο??? Τι μπορω να κανω ωστε να με στρωσει στο διαβασμα??? Δεν λεω 5 ωρες οπως λενε οι αλλοι γιατι μου φαινετε υπερβολικο! Απο την αλλη αμα μου πουν οι γονεις μου ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ δεν θα διαβασω γιατι το κανω αγγαρεια εκεινη την στιγμη! Θελω απο μονος μου!

Αυτα.... σορρυ αν σας κουρασα!:D:clapup::clapup::clapup:

Παναγιώτη είμαι θεωρητική, δίνω φέτος, αντιπαθώ τα λατινικά όχι τόσο για την καθηγήτρια απλά δεν λατρεύω το μάθημα και σκέφτομαι να περάσω στην ίδια σχολή με εσένα!! με δυο λόγια τα ίδια ακριβώς τραβάω.. απλά διαβάζω αρκετά εγώ !!Δεν είμαι έμπειροι επειδή δεν τα έχω περάσει αλλά καλό θα είναι να στρωθείς! και αφού δεν έχεις κενά θα διαβάσεις λίγο παραπάνω και θα τα καταφέρεις! Βάλε το πείσμα σου λίγο ! Γιατί τόσα χρόνια διάβαζες και πάλευες και τώρα που τελειώνεις τα παρατάς? Ε ΟΧΙ ! Δες το έτσι ! Και επίσης μην το βλέπεις σαν αγγαρεία το διάβασμα! Όλη η διαδικασία κι εμένα με έχει κάνει να πω "τα παρατάω" πολλές φορές, αλλά όχι ! παλεύεις ! έφτασε η μεγάλη στιγμή και την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια ? Το διάβασμα έχει πολλά θετικά! Μην το βλέπεις " διαβάζω για πανελλαδικές" .. σκέψου ότι στα πλαίσια του σχολείου μιλάς με τους φίλους σου, κάνεις βλακείες, μαθαίνεις καινούργια πράγματα και μια μέρα θα πεις "α, αυτό το ξέρω.. το έμαθα τότε!" και θα χαίρεσαι ! Και όλα είναι δυνατά! Όλα !

Καταρχας να ευχηθω και στους δυο επιτυχια, επιμονη και κυριως υπομονη (:P:P) και μετα απο λιγους μηνες να ειμαστε συναδερφοι:)!! Να ξερετε πως εχετε επιλεξει ενα καταπληκτικο και τρομερα δημιουργικο επαγγελμα, αρκει βεβαια να εχετε ορεξη να εργαστειτε πανω σ'αυτο και πραγματικη αγαπη για τα παιδια;)... Δημητρα, εσενα σε βλεπω σιγουρη, οποτε θα συνεχισω με συμβουλες προς τον Παναγιωτη!!

Φιλε Παναγιωτη, πρωτα απ'ολα να σου πω πως κι εγω λατρευα τη λογοτεχνια και την ιστορια (κυριως τη λογοτεχνια ομως) και σιχαινομουνα οσο δεν παει τα λατινικα (μεταξυ μας, δε νομιζω πως υπαρχει ανθρωπος που τα γουσταρει, απλα εχουν τη φημη πως ειναι ευκολα)!! Οσο για το γενικο μου στην πρωτη και τη δευτερα λυκειου, το μονο που μπορω να πω ειναι πως επεσε κατακορυφα, καθως κι εγω ειχα χαμηλες βαθμολογιες στα θετικα μαθηματα... Τα παραπανω ομως δεν εχουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ σχεση με την επιδοση σου στις πανελληνιες!! Ο γενικος βαθμος δεν ειναι τιποτα αλλο, παρα μονο η επιδοση σου σε x αριθμο μαθηματων, για το τρεχον σχολικο ετος... Απο εκει και περα, ειναι στο χερι σου να φερεις τα πανω-κατω, και πιστεψε με, αν πραγματικα πεισμωσεις, τοτε ολα ειναι πιθανα!! Οσο για τα λατινικα, οπως πολυ σοφα ειπε και ο Ρενος πριν, καλως η κακως ολοι εχουμε τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες μας... Τα λατινικα ειναι ενα τρομερα χαζο και ανουσιο μαθημα, που δε σε προκαλει να το διαβασεις, και ενω αντικειμενικα ειναι ευκολο, πεφτεις στην παγιδα να τα παραμελησεις, με αποτελεσμα μετα να σου φαινεται βουνο!! Δεν ειναι ομως ετσι και το ξερεις... Εδω καθεσαι και διαβαζεις για το αγνωστο (γραμματικη, συντακτικο, μεταφρασεις κ.τ.λ) και θα φοβηθεις τα λατινικα?? Αν ειναι δυνατον... Πιστευω πραγματικα πως οποιος ξερει γραμματικη και συντακτικο της αρχαιας ελληνικης, τοτε το να μαθει λατινικα θα του φανει παιχνιδακι!! Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ανοιξεις το βιβλιο της γραμματικης σου, να κατσεις και να το διαβασεις με την ησυχια σου, χωρις την πιεση της καθηγητριας σου και αφου αισθανθεις μια σχετικη σιγουρια, τοτε να προχωρησεις και στο συντακτικο... Αν κατσεις και το κανεις αυτο, τοτε θα γραψεις πολυ παραπανω απο 15 και ας μην με πιστευεις!! Α και φυσικα δωσε ιδιαιτερη βαση στους αρχικους χρονους!! Και αφου αναλυσαμε και το θεμα των λατινικων, ας προχωρησουμε σε εκεινο του διαβασματος... Πραγματικα, η μονη συμβουλη που εχω να σου δωσω, ειναι να κλεισεις τα αυτια σου σε οσα λενε οι "φιλοι" σου και να προχωρησεις με τους δικους σου ρυθμους!! Προς το παρον, εγω σε βλεπω μια χαρα κι ας μην εκανες οπως λες επαναληψη μεσα στα χριστουγεννα... Στην ιδια παγιδα ειχα πεσει κι εγω περυσι και ξερω τι σου λεω!! Επειδη δε διαβαζα πολυ καθημερινα (max 2 ωρες) και δεν ειχα κανει και καλη επεναληψη, αρχισα να αγχωνομαι και ημουνα ετοιμος να τα παρατησω... Στην ουσια ομως δεν ειχα κενα, καθως τα περισσοτερα τα θυμομουνα απο την παραδοση και διαβαζα αρκετες ωρες σερι, πριν απο το διαγωνισμα της Κυριακης!! Πιθανοτατα το ιδιο συμβαινει και με σενα, οποτε χαλαρωσε... Προς Θεου ομως, μην επαναπαυθεις και αρχισεις την ξαπλα!! Αυτοι οι μηνες ειναι οι πιο σημαντικοι και με μια συστηματικη δουλεια μπορεις να γραψεις αριστα... Τιποτα δεν εχει κριθει ακομα!! Ειδικα αν δεν εχετε κενα, να ξερετε πως εχετε ΠΑΡΑ πολυ χρονο ακομα μπροστα σας... Και οσο για τις επαναληψεις, ακομα και μια φορα να τη βγαλεις την υλη (κατι που ειναι αδυνατο, σιγουρα θα την κανετε κι ενα δευτερο γρηγορο περασμα), αν εχεις διαβασει οπως πρεπει, θα γραψεις πολυ καλυτερα απο αυτον που την εχει βγαλει επιπολαια 3 και 4 φορες!!

Αυτες τις συμβουλες ειχα να σας δωσω κι ελπιζω να σας βοηθησα λιγο!! Να θυμαστε πως τα παντα ειναι στο χερι σας κι αν ειστε συνεχως προσηλωμενοι στο στοχο σας, τοτε μπορειτε να κανετε θαυματα... Γι'αλλη μια φορα, εχυομαι καθε επιτυχια και στους δυο σας, καθως και σε ολα τα παιδια που δινουν πανελληνιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Και παιδιά μην πολύ ακούτε γονείς,θείους,παππούδες,νονούς,κουμπάρους,ξαδέρφια για το τι σχολή να διαλέξετε.
Σεβαστή η άποψη τους,αλλά η απόφαση είναι δική σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris10

Νεοφερμένος

Ο sotiris10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παιδια να ξερετε πως αν δουλεψατε θα ανταμειφτείτε( διαβασες =θα περασεις)....οτι κανεις βρισκεις...και με το παραπανω...... εστιάστε τον στοχος σας...για να τον πετυχετε....Καλο κουραγιο σε ολους μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση διοτι ειναι τρελα η κατασταση.Εσας φροντιστηριο μαθηματικα και φυσικη λυνετε ασκησεις ή σας δινει πιο πολυ λυμενες;Γιατι εμας κανει το δευτερο.20 λυμενες για το σπιτι απο ενα ντοσιε 500+ σελιδων,να τις διαβασουμε για την επομενη φορα και να τις λυσουμε στο φροντιστηριο καποιες απο αυτες.Ειμαι Β Λυκειου και αρχισα υλη της Γ και μου φαινεται κουλο ολο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση διοτι ειναι τρελα η κατασταση.Εσας φροντιστηριο μαθηματικα και φυσικη λυνετε ασκησεις ή σας δινει πιο πολυ λυμενες;Γιατι εμας κανει το δευτερο.20 λυμενες για το σπιτι απο ενα ντοσιε 500+ σελιδων,να τις διαβασουμε για την επομενη φορα και να τις λυσουμε στο φροντιστηριο καποιες απο αυτες.Ειμαι Β Λυκειου και αρχισα υλη της Γ και μου φαινεται κουλο ολο αυτο.

μας δινουν ασκησεις για το σπιτι......τις οποιες τις ελεγχουμε (λυνοντας τις) στο επομενο μαθημα εκει! εκτος κ αν ειναι πολλες που τοτε λυνουμε αυτες που δεν καταφεραμε! δεν εχει νοημα να διαβαζεις λυμενες ασκησεις! αν δεν πιασεις το στυλο να τις λυσεις δεν θα καταλαβεις τιποτα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Τέτοια να λέτε στον κόσμο να τον τρομάζετε.

Το τρέξιμο της γ λυκειου δεν έχει καμία σχέση με το αραλίκι της φοιτητικής ζωής. Εκτός κι αν μιλάμε για καμιά ιατρική με κλινικές από τις 8 το πρωί, εκεί πάσο. =Ρ

απλώς οι φοιτητές δεν έχουν καλό πρόγραμμα και τους πέφτει πολλή δουλειά μαζεμένη.
Έτσι είναι! Εγώ προσωπικά ανυπομονώ και θέλω να τελειώσω τις πανελλήνιες, να μπω σε μια σχολή γιατί δεν αντέχω άλλο αυτή την πίεση. Στο πανεπιστήμιο, μπορεί να είσαι πολύ ώρα εκεί και να τρέχεις αρκετά(ανάλογα και την σχολή βέβαια) αλλά τουλάχιστον δεν έχεις αυτή τη πίεση του σχολείο-φροντιστηρίου-γονιών για το διάβασμα και το άγχος της αποτυχίας. Στο πανεπιστήμια θα είσαι πλέον ενήλικας και ανεξάρτητος από όλους.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Έτσι είναι! Εγώ προσωπικά ανυπομονώ και θέλω να τελειώσω τις πανελλήνιες, να μπω σε μια σχολή γιατί δεν αντέχω άλλο αυτή την πίεση. Στο πανεπιστήμιο, μπορεί να είσαι πολύ ώρα εκεί και να τρέχεις αρκετά(ανάλογα και την σχολή βέβαια) αλλά τουλάχιστον δεν έχεις αυτή τη πίεση του σχολείο-φροντιστηρίου-γονιών για το διάβασμα και το άγχος της αποτυχίας. Στο πανεπιστήμια θα είσαι πλέον ενήλικας και ανεξάρτητος από όλους.:clapup:

και θα μαθαινεις και κατι χρησιμο αν μπεις στη σχολη που γουσταρεις...
αντε επειδη εχω βαρεθει ολη αυτη την παλιοκατασταση
μαθηματα,ιδιαιτερα,διαγωνισματα,επαναληψεις... ελεος πια 4 ολοκληροι μηνες να τελειωσουμε και να αρχισουμε να ΖΟΥΜΕ
AND NOW THE END IS NEAR?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
4 μηνες κ κατι μερούλες!!!!!!!!!!! Αντε κ τελειώνουμε:clapup::clapup::clapup:Πέρασαν κ οι γιορτες κ τα πανηγύρια κ τωρα" ο καθε κατεργαρης στον παγκο του" που ελεγε κ η γιαγιά μου. Καλη μας επιτυχια λοιπον!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση διοτι ειναι τρελα η κατασταση.Εσας φροντιστηριο μαθηματικα και φυσικη λυνετε ασκησεις ή σας δινει πιο πολυ λυμενες;Γιατι εμας κανει το δευτερο.20 λυμενες για το σπιτι απο ενα ντοσιε 500+ σελιδων,να τις διαβασουμε για την επομενη φορα και να τις λυσουμε στο φροντιστηριο καποιες απο αυτες.Ειμαι Β Λυκειου και αρχισα υλη της Γ και μου φαινεται κουλο ολο αυτο.

Η ασκήσεις δεν διαβάζονται. -.-''

Προσπάθησε να διαβάζεις τη μεθοδολογία και να προσπαθείς να λύνεις αυτές τις ασκήσεις που σας έχει για διάβασμα εκείνος. Ό,τι απορία και να έχεις να τον ρωτάς μετά.

Όπως είπε και η toi_toi αν δεν πιάσεις στυλό στα χέρια σου δεν γίνεται δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fwto@2009

Νεοφερμένος

Η fwto@2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
τελικα φετος ποτε θα γινει καταθεση μηχανογραφικου? πριν ή μετα τις πανελληνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση διοτι ειναι τρελα η κατασταση.Εσας φροντιστηριο μαθηματικα και φυσικη λυνετε ασκησεις ή σας δινει πιο πολυ λυμενες;Γιατι εμας κανει το δευτερο.20 λυμενες για το σπιτι απο ενα ντοσιε 500+ σελιδων,να τις διαβασουμε για την επομενη φορα και να τις λυσουμε στο φροντιστηριο καποιες απο αυτες.Ειμαι Β Λυκειου και αρχισα υλη της Γ και μου φαινεται κουλο ολο αυτο.

No offence, αγαπητε Θοδωρη αλλα εμενα μου φαινεται παρα πολυ κουλο, ακομη περισσοτερο απο το να διαβαζεις λυμμενες ασκησεις, που οσα εκατομμυρια τετοιες και να διαβασεις θα ισοδυναμουν με 3-4 λυμμενες απο το δικο σου χερι, το να κανεις απο την Β λυκειου μαθηματα της Γ... Γιατι??? Μα πολυ απλα γιατι ο χρονος που εχεις στην διαθεση σου στην Γ ειναι παρα μα παρα πολυς και η υλη πολυ λιγη... Εδω δεν κανανε τετοια στις δεσμες... Το μονο που θα καταφερεις ειναι καπου εκει κοντα στο Πασχα του χρονου, αν οχι και πιο νωρις να κλαταρεις και να μην πευχεις απολυτως τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Καταρχας να ευχηθω και στους δυο επιτυχια, επιμονη και κυριως υπομονη (:P:P) και μετα απο λιγους μηνες να ειμαστε συναδερφοι:)!! Να ξερετε πως εχετε επιλεξει ενα καταπληκτικο και τρομερα δημιουργικο επαγγελμα, αρκει βεβαια να εχετε ορεξη να εργαστειτε πανω σ'αυτο και πραγματικη αγαπη για τα παιδια;)... Δημητρα, εσενα σε βλεπω σιγουρη, οποτε θα συνεχισω με συμβουλες προς τον Παναγιωτη!!

Φιλε Παναγιωτη, πρωτα απ'ολα να σου πω πως κι εγω λατρευα τη λογοτεχνια και την ιστορια (κυριως τη λογοτεχνια ομως) και σιχαινομουνα οσο δεν παει τα λατινικα (μεταξυ μας, δε νομιζω πως υπαρχει ανθρωπος που τα γουσταρει, απλα εχουν τη φημη πως ειναι ευκολα)!! Οσο για το γενικο μου στην πρωτη και τη δευτερα λυκειου, το μονο που μπορω να πω ειναι πως επεσε κατακορυφα, καθως κι εγω ειχα χαμηλες βαθμολογιες στα θετικα μαθηματα... Τα παραπανω ομως δεν εχουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ σχεση με την επιδοση σου στις πανελληνιες!! Ο γενικος βαθμος δεν ειναι τιποτα αλλο, παρα μονο η επιδοση σου σε x αριθμο μαθηματων, για το τρεχον σχολικο ετος... Απο εκει και περα, ειναι στο χερι σου να φερεις τα πανω-κατω, και πιστεψε με, αν πραγματικα πεισμωσεις, τοτε ολα ειναι πιθανα!! Οσο για τα λατινικα, οπως πολυ σοφα ειπε και ο Ρενος πριν, καλως η κακως ολοι εχουμε τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες μας... Τα λατινικα ειναι ενα τρομερα χαζο και ανουσιο μαθημα, που δε σε προκαλει να το διαβασεις, και ενω αντικειμενικα ειναι ευκολο, πεφτεις στην παγιδα να τα παραμελησεις, με αποτελεσμα μετα να σου φαινεται βουνο!! Δεν ειναι ομως ετσι και το ξερεις... Εδω καθεσαι και διαβαζεις για το αγνωστο (γραμματικη, συντακτικο, μεταφρασεις κ.τ.λ) και θα φοβηθεις τα λατινικα?? Αν ειναι δυνατον... Πιστευω πραγματικα πως οποιος ξερει γραμματικη και συντακτικο της αρχαιας ελληνικης, τοτε το να μαθει λατινικα θα του φανει παιχνιδακι!! Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ανοιξεις το βιβλιο της γραμματικης σου, να κατσεις και να το διαβασεις με την ησυχια σου, χωρις την πιεση της καθηγητριας σου και αφου αισθανθεις μια σχετικη σιγουρια, τοτε να προχωρησεις και στο συντακτικο... Αν κατσεις και το κανεις αυτο, τοτε θα γραψεις πολυ παραπανω απο 15 και ας μην με πιστευεις!! Α και φυσικα δωσε ιδιαιτερη βαση στους αρχικους χρονους!! Και αφου αναλυσαμε και το θεμα των λατινικων, ας προχωρησουμε σε εκεινο του διαβασματος... Πραγματικα, η μονη συμβουλη που εχω να σου δωσω, ειναι να κλεισεις τα αυτια σου σε οσα λενε οι "φιλοι" σου και να προχωρησεις με τους δικους σου ρυθμους!! Προς το παρον, εγω σε βλεπω μια χαρα κι ας μην εκανες οπως λες επαναληψη μεσα στα χριστουγεννα... Στην ιδια παγιδα ειχα πεσει κι εγω περυσι και ξερω τι σου λεω!! Επειδη δε διαβαζα πολυ καθημερινα (max 2 ωρες) και δεν ειχα κανει και καλη επεναληψη, αρχισα να αγχωνομαι και ημουνα ετοιμος να τα παρατησω... Στην ουσια ομως δεν ειχα κενα, καθως τα περισσοτερα τα θυμομουνα απο την παραδοση και διαβαζα αρκετες ωρες σερι, πριν απο το διαγωνισμα της Κυριακης!! Πιθανοτατα το ιδιο συμβαινει και με σενα, οποτε χαλαρωσε... Προς Θεου ομως, μην επαναπαυθεις και αρχισεις την ξαπλα!! Αυτοι οι μηνες ειναι οι πιο σημαντικοι και με μια συστηματικη δουλεια μπορεις να γραψεις αριστα... Τιποτα δεν εχει κριθει ακομα!! Ειδικα αν δεν εχετε κενα, να ξερετε πως εχετε ΠΑΡΑ πολυ χρονο ακομα μπροστα σας... Και οσο για τις επαναληψεις, ακομα και μια φορα να τη βγαλεις την υλη (κατι που ειναι αδυνατο, σιγουρα θα την κανετε κι ενα δευτερο γρηγορο περασμα), αν εχεις διαβασει οπως πρεπει, θα γραψεις πολυ καλυτερα απο αυτον που την εχει βγαλει επιπολαια 3 και 4 φορες!!

Αυτες τις συμβουλες ειχα να σας δωσω κι ελπιζω να σας βοηθησα λιγο!! Να θυμαστε πως τα παντα ειναι στο χερι σας κι αν ειστε συνεχως προσηλωμενοι στο στοχο σας, τοτε μπορειτε να κανετε θαυματα... Γι'αλλη μια φορα, εχυομαι καθε επιτυχια και στους δυο σας, καθως και σε ολα τα παιδια που δινουν πανελληνιες!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ Κων/νε! Μακαρί να γίνουμε συνάδελφοι αν ακολουθήσω αυτό τον στόχο ! Χαχα... σίγουρη δεν είμαι ! Αλλά δεν θέλω να αφήσω όλο αυτό να με πάρει από κάτω ! Χαλαρά... διάβασμα, σύστημα και όλα καλά εύχομαι να πάνε ! βέβαια τώρα τα λέω αυτά... αλλά δεν πειράζει ! καλά είναι και για τώρα ! χιχι...:) Και πάλι ευχαριστώ πολύ ! Να σαι καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top