Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Διαπίστωσα,τελικά,κι εγώ ότι ο καλύτερος τρόπος για να μάθεις κάτι,είναι να το δουλέψεις μόνος σου.Άργησα,όντως,πολύ και ελπίζω να αναπληρωθεί ο χαμένος χρόνος.Γιατί στο κάτω-κάτω της γραφής,δεν υπάρχει "μυστικό" για την επιτυχία,ούτε κάποια συνταγή που τη σκαρφίστηκε ο Δρυίδης των Γαλατών.Όλοι ξέρουμε τι ταιριάζει καλύτερα στον καθένα μας για να πετύχουμε.Ας ελπίσουμε ότι δεν θα το μετανιώσω που δεν δούλευα μεθοδικά εως τώρα...
Ποτέ δεν είναι αργά φίλε μου...Η διαπίστωσή σου θα σε βοηθήσει πολύ και στο μέλλον. Καλή επιτυχία!
Φιλικά :)
Υ.Γ Προσπάθησε μέσα στις διακοπές να καλύψεις τυχόν κενά από άλλες τάξεις (αν όπως λες δεν δούλευες πολύ μεθοδικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά φίλε μου...Η διαπίστωσή σου θα σε βοηθήσει πολύ και στο μέλλον. Καλή επιτυχία!
Φιλικά :)
Υ.Γ Προσπάθησε μέσα στις διακοπές να καλύψεις τυχόν κενά από άλλες τάξεις (αν όπως λες δεν δούλευες πολύ μεθοδικά).

Η ανταπόκρισή σου είναι λογική,δεδομένου ότι δεν όρισα σωστά αυτό που πραγματικά εννοούσα.Το πρόβλημα έγκειται στην ποιότητα της μελέτης μου και όχι στην οργάνωσή της.Ευτυχώς,από την πλευρά της ποιότητας,τα προηγούμενα χρόνια το διάβασμά μου ήταν πολύ καλό.Το πρόβλημα συνίσταται στην φετινή χρονιά.Το υπόβραθρο που απαιτείται για την καλή διεξαγωγή της φετινής μου μελέτης,μπορώ να πω ότι είναι άριστο(Κρίνοντας πάντα από τα επαναληπτικά τεστ που έγραψα στην αρχή της χρονιάς).Γενικότερα,θα μπορούσα να πω ότι κενά δεν έχω από την φετινή ύλη ούτε από τις ύλες των προηγούμενων ετών.Η ραθυμία μου είναι η πηγή όλων των κακών... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για που στοχεύεις,Supεrhuman;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Βιολογία Κρήτης.(Παλαιότερα στόχευα το τμήμα Βιολογίας του Καποδιστριακού,αλλά τελικά το μετάνιωσα).Εσύ,ποια σχολή θα βάλεις πρώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Η ανταπόκρισή σου είναι λογική,δεδομένου ότι δεν όρισα σωστά αυτό που πραγματικά εννοούσα.Το πρόβλημα έγκειται στην ποιότητα της μελέτης μου και όχι στην οργάνωσή της.Ευτυχώς,από την πλευρά της ποιότητας,τα προηγούμενα χρόνια το διάβασμά μου ήταν πολύ καλό.Το πρόβλημα συνίσταται στην φετινή χρονιά.Το υπόβραθρο που απαιτείται για την καλή διεξαγωγή της φετινής μου μελέτης,μπορώ να πω ότι είναι άριστο(Κρίνοντας πάντα από τα επαναληπτικά τεστ που έγραψα στην αρχή της χρονιάς).Γενικότερα,θα μπορούσα να πω ότι κενά δεν έχω από την φετινή ύλη ούτε από τις ύλες των προηγούμενων ετών.Η ραθυμία μου είναι η πηγή όλων των κακών... :P
Αν κατάλαβα σωστά, θέλεις να πεις πως δεν διαβάζεις συγκεντρωμένος. Αυτό δεν εννοείς με την ποιότητα; Αν είναι έτσι προσπάθησε να το βελτιώσεις. Είχα κι εγώ θεματάκι με την αυτοσυγκέντρωση πέρσυ και το καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τρεις ειναι οι υποψήφιες σχολες :D :

Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΜΑΚ
Οικονομικών Επιστημών ΑΠΘ
Διεθνών & Ευρωπαικών Σπουδών ΠΑ.ΜΑΚ

Και τις 3 θελω ισάξια αλλά κλίνω προς την υπογραμμισμενη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αυτό που εννοώ,είναι ότι διαπίστωσα ότι έλυνα τις ασκήσεις χωρίς πραγματικά να καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να τις λύσω.Πιθανότατα να έφταιγε η συγκέντρωση,όπως αναφέρεις και εσύ η ίδια.Αυτό που μου δημιουργούσε το πρόβλημα εν τέλει,ηταν το γεγονός ότι δεν είχα καταλάβει τη θεωρία στο πλήρες φάσμα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Φυσική; :D Samε problεm :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Φυσική;No,my friend.Physics RULE!(after biology of course) :D Γενικότερα το είχα αυτό το πρόβλημα,αλλά σίγουρα λιγότερο στη φυσική και τη βιολογία.

Υ.γ. (Καλή) Επιτυχία για τις Πανελλήνιες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγω μόνο Φυσική δυσκολεύομαι αρκετά αλλά που θα παει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αυτό που εννοώ,είναι ότι διαπίστωσα ότι έλυνα τις ασκήσεις χωρίς πραγματικά να καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να τις λύσω.Πιθανότατα να έφταιγε η συγκέντρωση,όπως αναφέρεις και εσύ η ίδια.Αυτό που μου δημιουργούσε το πρόβλημα εν τέλει,ηταν το γεγονός ότι δεν είχα καταλάβει τη θεωρία στο πλήρες φάσμα της.

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ φιλε με τις ασκήσεις και μπορεί να φταίει και η έλλειψη συγκέντρωσης όπως επίσης και το αγχος για να λυσω οσο το δυνατο περισσοτερες..:worry:

Εγώ εδινα πολύ βαση στη θεωρία σε σημειο που βλέποντας μια ασκηση μαθηματικων ή φυσικης δε σκεφτομουν καθολου την ασκηση και εψαχνα να βρω με ποια θεωρια ή με ποια λυμενη που ειχα διαβασει ταιριαζει ακριβώς!Ίσως σαυτο φταιει και το γεγονός ότι εχω μια ανασφάλεια με τα Μαθηματικα και με τη Φυσικη..
Προσπαθώ να τα βελτιώσω αυτα βεβαια.Ελπιζω να τα καταφέρω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Παιδιά...there's a problem!Δεν ξέρω πόσο σχετικό μπορεί να σας φανεί σ' αυτό το θέμα αλλά εμένα μου φαίνεται πως η αιτία του κακού βρίσκεται στο τίτλο!Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι ο οργανισμός μου τα 'χει παίξει!Χτυπάω και ο πόνος κάνει πολύ καιρό να φύγει,τα μαλλιά μου είναι σε άθλια κατάσταση και μου έχουν σπάσει τα νεύρα,τα νύχια μου σπάνε και κιτρινίζουν..Εγώ πέρυσι δεν ήμουν έτσι!!!Τίς πταίει;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Oh...now way :ο
Θα τρελαθω...θα πηδηχτώ απο το παράθυρο με αυτά που λες.
I can't believe it.
Αν συνεχίσεις ετσι πάντως δεν θα εχεις καθόλου καλά αποτελεσματα,είπαμε δεν θα πεθάνουμε κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Oh...now way :ο
Θα τρελαθω...θα πηδηχτώ απο το παράθυρο με αυτά που λες.
I can't believe it.
Αν συνεχίσεις ετσι πάντως δεν θα εχεις καθόλου καλά αποτελεσματα,είπαμε δεν θα πεθάνουμε κιόλας...

Μα το περίεργο είναι πως δε νιώθω πολύ αγχωμένη!Εντάξει,παθαίνω τις κρισούλες μου,αλλά είναι σύντομες!Δεν ξέρω αν είναι τυχαία όμως όλα αυτά ή αν φταίει το άγχος...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το άγχος , η φοβία , η ανασφάλεια και το πολύ διάβασμα.Που θες να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Μηχανικός Περιβάλλοντος.Δεν είναι τραγικά πολλά τα μόρια,απλά ώρες ώρες αγχώνομαι,λόγω χαρακτήρα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Προσωπικα ακουω πολλα παιδια στο σχολειο να λενε οτι ξενυχτανε στο διαβασμα κλπ, παθαινουν τενοντιτιδες απο το γραψιμο και αγχονονται τρελα..
Δεν ξερω ισως ειμαι λιγο γαιδουρα αλλα δεν εχω αγχωθει καθολου! Μια χαρα κοιμαμαι κατα τις 12 το πολυ, βγαινω τις βολτες μου... (και επισης θελω Ιατρικη, κουνια που με κουναγε:P)
Αντε καλα μας αποτελεσματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά...there's a problem!Δεν ξέρω πόσο σχετικό μπορεί να σας φανεί σ' αυτό το θέμα αλλά εμένα μου φαίνεται πως η αιτία του κακού βρίσκεται στο τίτλο!Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι ο οργανισμός μου τα 'χει παίξει!Χτυπάω και ο πόνος κάνει πολύ καιρό να φύγει,τα μαλλιά μου είναι σε άθλια κατάσταση και μου έχουν σπάσει τα νεύρα,τα νύχια μου σπάνε και κιτρινίζουν..Εγώ πέρυσι δεν ήμουν έτσι!!!Τίς πταίει;;;:worry:

Καλά αυτό που περιγράφεις είναι η πλήρης αποσύνθεση!
Να φροντίσεις να μην αγχώνεσαι και επίσης να τρως καλά και να κοιμάσαι αρκετές ώρες γιατι δε βλέπω να προλαβαίνεις να δώσεις εξετάσεις αν συνεχισεις έτσι!:PΑνάμεσα στα μαθήματα να κάνεις διαλείμματα για να παίρνεις τις ανασες σου και να σου φεύγει το άγχος -χωρίς να έχεις τύψεις μετα. Ο χρόνος ξεκούρασης δεν είναι χαμένος χρόνος!
Εγώ γενικά αγχώνομαι πολύ αλλά δεν έχω εμφανίσει και τέτοια συμπτώματα σαν αυτά που αναφέρεις..Οπότε λέω μήπως υπάρχει κάποιο αλλο προβλημα υγείας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Δεν ξέρω..Σκέφτομαι να πάω για εξετάσεις:worry:Πάντως δε διαβάζω πολλές ώρες!και τα διαλείμματά μου κάνω,και τηλεόραση βλέπω,και ένα 8ωράκι ύπνου πάνω κάτω το κλείνω!θα δείξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν ξέρω..Σκέφτομαι να πάω για εξετάσεις:worry:Πάντως δε διαβάζω πολλές ώρες!και τα διαλείμματά μου κάνω,και τηλεόραση βλέπω,και ένα 8ωράκι ύπνου πάνω κάτω το κλείνω!θα δείξει..
Να πας οπωσδήποτε για εξετάσεις. Να δεις τι φταίει. Και κυρίως να προσέχεις τον εαυτό σου. Αν δεν είσαι καλά, τίποτα δεν έχει νόημα...
Να προσέχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top