Πανελλήνιες 2010 (ΤΕΕ)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nicole13

Νεοφερμένος

Η nicole13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
@νικολ: μαλλον πρεπει να εισαι μεγαλητερη απο μενα..το 6ο παντως σιγουρα εχει φυγει απο κει που ηξερες.
μετα απο ενα search στο google που εριξα, βρηκα οτι και το 2ο εχει φυγει απο κει που ηταν και εχει ενωθει μαλλον με το 5ο (στην οδο ελλης 3 που ειπα προηγουμενως, στην ιδια οδό βρησκεται και το "γραφειο επαγγελματικης εκπαιδευσης της διευθηνσης δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης Β' Αθήνας" στο οποιο είναι παντελως ασχετοι με θεματα που αφορουν τα ΤΕΕ).το 3ο ειναι επι της κηφισιας απέναντη απ το golden hall και avenue (πρωην carrefour :P ).στο ίδιο κτιριο στεγαζοταν και το 4ο αλλα και το 7ο εσπερινό ΤΕΕ χαλανδίου...ας μην πουμε άλλα ομως για τα σχολεία του χαλανδρίου εδωπέρα γιατι ειμαστε μια ανασα πριν τις βασεις και η αγωνία εχει χτυπισει κοκκινο. εξαλλου δε νομιζω να ενδιαφερει κανεναν εκτος απο μας τους 2 που ηταν τα ΤΕΕ χαλανδριου και που μεταφερθηκαν :P


παντως το τηλεφωνο που εδωσες αυτης της ευγενικης κυριας, ανήκει στο γραφείο επαγγελματικής εκπαιδευσης ανατολικής αττικης οποτε οσο ευγενικη και να ειναι, υπάρχει και το ενδεχομενο να κανει λαθος. εγω δεν θα εμπιστευομουν κανεναν αρμοδιο απο κανενα γραφειο Ε.Ε... απο τι στιγμη που στο γραφειο Ε.Ε Β' Αθηνας δεν ξεραν καν τις διαφορες ΤΕΕ-ΕΠΑΛ και ΕΠΑΛ Α-ΕΠΑΛ Β. για θέματα πανελληνίων ΤΕΕ, οι μονοι που εμπιστευομαι πλεον ειναι: https://www.ypepth.gr/el_ec_page10495.htm κατευθειαν δηλαδη μεσα απο το υπουργειο.


σχετικα με τα σχολεια εχεις δικιο, δεν αφορουν αλλους. εγω αν δεις και ηλικια θα καταλαβεις οτι ειμαι πιο παλια, τελειωσα το 2001. σχετικα με τη δευτεροβαθμια εκπαιδευση εψαξα πολυ για να βρω καποιον να μιλησω και με συνδεσαν με αυτη. επικοινωνω απο οταν ηταν για τα μηχανογραφικα και ηταν η πιο σχετικη απ ολες. τεσπα. απ οπου και να περνουμε πληροφοριες καλο ειναι.μεσα στο σκοταδι που μας αφηνουν ολοι με καποιο τροπο πρεπει να μαθουμε κι εμεις 5 πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ειδα κατι ποστς παραπανω και εχω φριξει ειλικρινα.....Καταρχας αφου τα ΤΕΕ σαν σχολεια εχουν καταργηθει πως θα ασχολουνται με αυτα? Ανεξαρτητα αν σας εχουν δωσει 3 χρονια ακομη δικαιωμα για πανελλαδικες.Σαφως και τα εχουν υποβαθμισμενα αυτο ειναι ξεκαθαρο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω ζητατε? Κατι αλλο θελω να σχολιασω τωρα,τα ΤΕΕ σταματησαν να λειτουργουν εδω και λιγα χρονια δεν ειναι παραξενο το οτι ακομη δινουνε παννεληνιες? Δεν θελω να προσβαλω κανενα προς θεου αλλα εκει που θελω να καταλειξω ειναι οτι και το υπουργειο βλεπει οτι δεν υπαρχει λογος να ασχοληθει.
Το αλλο που θελω να σχολιασω ειναι σε μια κοπελα που ειπε οτι τα ΕΠΑΛ ειναι της πλακας σε σχεση με τα ΤΕΕ.
Δηλαδη οτι το επιπεδο των μαθηματων,της υλης ειναι πολυ πιο ευκολοτερο απο των ΤΕΕ. Εδω κανει μεγαλο λαθος...
Καταρχας η Νεολ.Γλωσσα ειναι η ιδια με αυτη του Γενικου Λυκειου σαφως δυσκολοτερη και με ποιο πολλα θεματα σε αντιθεση με αυτη του ΤΕΕ. Τα Μαθηματικα εχουν γινει δυσκολοτερα διοτι εχει μπει ενα παραπανω κεφ στην υλη. Τα Μαθηματα ειδικοτητας δεν μπορω να σχολιασω γιατι σε καθε τομεα ειναι διαφορετικα. Αλλα δεν μπορεις να λες οτι τα θεματα ηταν της πλακας γιατι τα θεματα του ΤΕΕ ειδικα στα Μαθηματικα τα ελυνε και μαθητης Γυμνασιου με 2 μερες παραδοση.


Υ.Γ Το ξερω οτι θα ακουσω πολλα τωρα αλλα να ξερουμε τι λεμε και πως τα λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ειδα κατι ποστς παραπανω και εχω φριξει ειλικρινα.....Καταρχας αφου τα ΤΕΕ σαν σχολεια εχουν καταργηθει πως θα ασχολουνται με αυτα? Ανεξαρτητα αν σας εχουν δωσει 3 χρονια ακομη δικαιωμα για πανελλαδικες.Σαφως και τα εχουν υποβαθμισμενα αυτο ειναι ξεκαθαρο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω ζητατε? Κατι αλλο θελω να σχολιασω τωρα,τα ΤΕΕ σταματησαν να λειτουργουν εδω και λιγα χρονια δεν ειναι παραξενο το οτι ακομη δινουνε παννεληνιες? Δεν θελω να προσβαλω κανενα προς θεου αλλα εκει που θελω να καταλειξω ειναι οτι και το υπουργειο βλεπει οτι δεν υπαρχει λογος να ασχοληθει.
Το αλλο που θελω να σχολιασω ειναι σε μια κοπελα που ειπε οτι τα ΕΠΑΛ ειναι της πλακας σε σχεση με τα ΤΕΕ.
Δηλαδη οτι το επιπεδο των μαθηματων,της υλης ειναι πολυ πιο ευκολοτερο απο των ΤΕΕ. Εδω κανει μεγαλο λαθος...
Καταρχας η Νεολ.Γλωσσα ειναι η ιδια με αυτη του Γενικου Λυκειου σαφως δυσκολοτερη και με ποιο πολλα θεματα σε αντιθεση με αυτη του ΤΕΕ. Τα Μαθηματικα εχουν γινει δυσκολοτερα διοτι εχει μπει ενα παραπανω κεφ στην υλη. Τα Μαθηματα ειδικοτητας δεν μπορω να σχολιασω γιατι σε καθε τομεα ειναι διαφορετικα. Αλλα δεν μπορεις να λες οτι τα θεματα ηταν της πλακας γιατι τα θεματα του ΤΕΕ ειδικα στα Μαθηματικα τα ελυνε και μαθητης Γυμνασιου με 2 μερες παραδοση.


Υ.Γ Το ξερω οτι θα ακουσω πολλα τωρα αλλα να ξερουμε τι λεμε και πως τα λεμε.


ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Η γνωμη μου ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
φιλε κωστα μαλλον δεν εχεις καταλαβει γιατι ολοι κανουμε παραπονα.. δεν ζηταμε να ασχοληθει κανεις με τα ΤΕΕ ως σχολειο αλλα ως μεσο προσβασης σε ΤΕΙ το οποιο επιφανειακα εχει ισα δικαιωματα απ οτι το ΕΠΑΛ Α. ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι, τα τελευταια 3 χρονια, πιο ευκολα περναει καποιος σε ενα ΤΕΙ με συστημα πανελληνιων ΤΕΕ παρα με συστημα ΕΠΑΛ Α. αυτο δεν μπορεις να το αμφισβητησεις. αρα γιατι βρησκεις λογικο το οτι το συστημα πανελληνιων ΤΕΕ ειναι υποβαθμισμενο?

λογικο να μην το καταλαβαινεις αφου μολις τελειωσες το ΕΠΑΛ. ολοι εμεις εδω ομως οι "υποβαθμισμενοι" σκεψου οτι δεν εχουμε καμια πηγη ενημερωσης για κανενα θεμα που αφορα τις δικες μας πανελληνιες.σκεψου οτι για να μαθουμε οτιδηποτε νεο που αφορα τις πανελληνιες μας, πρεπει να περνουμε τηλεφωνα σε υπουργεια και να αντιμετοπιζουμε αδιαφορους και βαριεστιμενους "αρμοδιους" για να μαθουμε τι προβλεπει ο νομος για μας ενω εσας σας λενε απ το σχολειο.επισης δεν εχουμε καμια προβλεψη για τις βασεις απο τα ΜΜΕ οταν εσεις εχετε 2 προβλεψεις τι βδομαδα.

δηλαδη βρισκεις λογικο μερικα συστηματα πανελληνιων να ειναι υποβαθμισμενα? εγω νομιζω πως το σωστο ειναι να ασχολουντε ισαξια με ολα.τουλαχιστων ετσι θα επρεπε να γινεται σε μια σοβαρη χωρα.μην ξεχνας οτι τα ΤΕΕ πεθαναν ως σχολεία. σαν συστημα πανελληνιων ειναι οσο ενεργα ειναι και τα αλλα συστηματα (ΓΕΛ-ΕΠΑΛ) οποτε ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να εχει και ιδια αντιμετωπιση με αυτα.


καλο ομως θα ηταν να μην ξεκινησουμε τετοιο θεμα εδω.. 9 μερες πριν βγουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν εχω σκοπο να ξεκινησω τετοιο θεμα αλλα να ξερουμε τι λεμε.....Μονο αυτο. Και εγω ποτε δεν ειπα οτι ειστε υποβαθμισμενοι ως μαθητες αλλα σας εχουν υποβαθμισει το υπουργειο ως σχολειο. Δεν ειπα οτι δεν προσπαθειτε να περασετε και εσεις σε καποια σχολη αλλα οτι ειναι παραξενο μετα απο 2 χρονια και να προσπαθουνε ακομη..
Θελω να σου πω και κατι αλλο την ενημερωση 2 μερες την εβδομαδα που την ειδες?? Απο τοτε που τελειωσα τις εξετασεις ουτε μια ενημερωση για τις βασεις εχω δει,ΤΠΤ!! Εδω τα δικα μας αποτελεσματα βγηκανε 1 εβδομαδα μετα..Πλακα μας βαρας??? Στην ιδια κατασταση βρισκομαστε ολοι....Αλλο εθιξα εγω.

Και να σου πω και κατι,ειμαι σιγουρος οτι οι βασεις των Γεν θα βγουνε κανονικα στην ωρα τους ενω εμας οποτε θυμηθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Δεν εχω σκοπο να ξεκινησω τετοιο θεμα αλλα να ξερουμε τι λεμε.....Μονο αυτο. Και εγω ποτε δεν ειπα οτι ειστε υποβαθμισμενοι ως μαθητες αλλα σας εχουν υποβαθμισει το υπουργειο ως σχολειο. Δεν ειπα οτι δεν προσπαθειτε να περασετε και εσεις σε καποια σχολη αλλα οτι ειναι παραξενο μετα απο 2 χρονια και να προσπαθουνε ακομη..
Θελω να σου πω και κατι αλλο την ενημερωση 2 μερες την εβδομαδα που την ειδες?? Απο τοτε που τελειωσα τις εξετασεις ουτε μια ενημερωση για τις βασεις εχω δει,ΤΠΤ!! Εδω τα δικα μας αποτελεσματα βγηκανε 1 εβδομαδα μετα..Πλακα μας βαρας??? Στην ιδια κατασταση βρισκομαστε ολοι....Αλλο εθιξα εγω.

Και να σου πω και κατι,ειμαι σιγουρος οτι οι βασεις των Γεν θα βγουνε κανονικα στην ωρα τους ενω εμας οποτε θυμηθουν.

Nα σε ενημεροσω λοιπον μιας και σου φαινεται περιεργο 2 χρονια μετα γιατι ακομα παλευουν καποιοι να μπουν σε τει!! θα μιλισω για μενα εχω ειδη παρει πτυχιο λογιστικη πειραια εχω μπει στο πανεπηστιμιο αιγαιου με κατατκτηριες και εδωσα για αστυνομια απο τα τεε να λοιπον γιατι καποιοι δινουν ακομα .αλλα ξεχασα εσυ δεν υποβαθμισες τους μαθητες οποτε να η απαντηση μου και καποοιοι αλλοι απο τα τεε που ξερω εγω εχουν κανει τα διπλα απο μενα μεταπτυχιακα κλπ οποιτε οταν μεγαλωσεις τοτε να μας ειρωνευτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
λυπαμε φιλε μου αλλα νομιζω πως μηλας χωρις να ξερεις πολλα πραγματα! καταρχιν δε ξερεις οτι οι βασεις βγαινουν ολες μαζι 26 αυγουστου οπως καθε χρονο? δε θα βγουν οι βασεις των επαλ αργοτερα.. θα βγουν ολες μαζι 26-27 αυγουστου. σε 1 αρχειο excel ολες. οπως καθε χρονο (σου εδωσα χαρα ε? :D )

τωρα οσο για το θεμα των τεε. ξερουμε τι λεμε πιστεψε με. ξερουμε καλυτερα απο σενα εμεις που το ζουμε ολο το σκηνικο. δεν μπορεις να υποτιμας ετσι τα μαθηματικα μας επειδη απλα σε σας προστεθικε ενα κεφαλαιο. τι δηλαδη? τα ολοκληρωματα κανουν τα μαθηματικα σας "επιπεδου λυκειου" ενω τα δικα μας ειναι "επιπεδου γυμνασιου" επειδη δεν εχουν ολοκληρωματα? ειναι παραλογο αυτο.αυτο που λες παντως για τα νεα ελληνικα ειναι σωστο.
Δεν ειπα οτι δεν προσπαθειτε να περασετε και εσεις σε καποια σχολη αλλα οτι ειναι παραξενο μετα απο 2 χρονια και να προσπαθουνε ακομη..
απ την σταση σου μου φαινεται πως μας αντιμετοπιζεις σαν "ενα ματσο αποτυχιμενους που ακομα παλεβουν". το μονο που λειπει ειναι να πεις "ας περνουσατε στα 18 σας! τωρα τι το παλεβετε? τι θελετε τωρα να σας δωσουμε και αξια?". οχι φιλε μου δεν ειναι καθολου παραξενο ενα παιδι που τελειωσε το σχολειο το 2008 να εχει δικαιωμα να δωσει πανελληνιες 2 φορες ακομα με τα ιδια μαθηματα και δικαιωματα που ειχε οταν αποφοιτισε. Ειναι εντελως φυσιολογικο.
Θελω να σου πω και κατι αλλο την ενημερωση 2 μερες την εβδομαδα που την ειδες?? Απο τοτε που τελειωσα τις εξετασεις ουτε μια ενημερωση για τις βασεις εχω δει,ΤΠΤ!! Εδω τα δικα μας αποτελεσματα βγηκανε 1 εβδομαδα μετα..Πλακα μας βαρας??? Στην ιδια κατασταση βρισκομαστε ολοι....Αλλο εθιξα εγω.
εγω εχω δει εκτιμισεις για βασεις επαλ. google it!

Δεν θελω να προσβαλω κανενα προς θεου αλλα εκει που θελω να καταλειξω ειναι οτι και το υπουργειο βλεπει οτι δεν υπαρχει λογος να ασχοληθει.
μιας και εχεις παει επαλ, θα χεις νιωσει και συ στο πετσι σου οτι το υπουργειο ασχολειται με τους πολλους (ΓΕΛ). μετα με τους λιγοτερους (ΕΠΑΛ) και μετα με τους ακομα λιγοτερους (ΤΕΕ). να μη μιλησω για να εσπερινα ΓΕΛ-ΕΠΑΛ-ΤΕΕ. σου φαινεται δικαιο ολο αυτο? σου αρεσει που πηγες σε ενα σχολειο "δευτερης μοιρας"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole13

Νεοφερμένος

Η nicole13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
φιλε μου μας κανεις πλακα ετσι δεν ειναι? ημουν μαθητρια στα ΤΕΕ το 1998. η πρωτη φουρνια μετα τη μετατροπη τους απο ΤΕΛ σε ΤΕΕ. και τοτε τα ιδια και πιο χαλια ηταν. ουτε βιβλια ουτε τιποτα. στη Β λυκειου μαλιστα οι καθηγητες της ειδικοτ. μας φερναν φωτοτυπιες απο βιβλια που καναν στο ΤΕΙ Φυσιοθεραπειας! εχω δωσει 3 φορες πανελληνιες, το 2001 το 2002 και το 2010 και πιστεψε με τα ιδια ηταν παντα! και να μην αναφερω οτι το 2002 μας αλλαξαν το μαθημα ειδικοτητας απο φυσιοθεραπεια σε νοσολογια, βιβλιο το οποιο ποτε δεν ειχα διδαχθει και επρεπε να το δωσω σε πανελληνιες!!! η αδερφη μου παλι που παει σε επαλ δεν εχω δει να αντιμετοπιζει τπτ απ οσα ειχαμε περασει εμεις τοτε και καθ ολη τη λειτουργια των ΤΕΕ.
και οσο για το οτι μας ηρθε να δωσουμε μετα απο 2, 5 η 10 χρονια δεν σε αφορα. ειναι δικαιωμα μας να δωσουμε οποτε θελουμε, κ αφου μας δινουν τη δυνατοτητα να το κανουμε ας ασχολιοντουσαν λιγο παραπανω! οχι πολυ! λιγο!!! και ολοι θα ειμασταν ευχαριστημενοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Παιδια δεν ασχολουμε αλλο...Δεν υπαρχει λογος. Ειπα κατι και το εχετε φερει απο εδω και απο εκει. Ειρωνευτηκα,υποβαθμισα οτι να ναι.Ζητω συγνωμη αν σας κακοφανηκε το ολο πραγμα αλλα ξαναλεω ηταν η δικη μου γνωμη και αποψη.Και nicole δεν ειπα οτι με αφορα συζητηση κανουμε.

@Agahmin Δεν ειπα οτι επειδη μπηκανε τα ολοκληρωματα ανεβηκε το επιπεδο ειπα οτι τα θεματα των μαθηματικων των ΤΕΕ φετος ηταν γελοια σε σχεση με τα δικα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTE

Νεοφερμένος

Η Γιωτα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
λοιπον ειμαι καινουργια κ θελω μια βοη8εια.. η8ελα ν ρωτησω κ αν 3ερετε ν μ απαντησετε αν στιν ΑΕΝ ΣΧΟΛΗ ΕΜΠΟΡΟΠΛΟΙΑΡΧΩΝ χριεαζετε ν δωσεισ αθλκηματα δλδ οσα κανεισ για ν μπεισ στισ στρατιωρτικεσ σχολεσ η στουσ αστυφιλακουσ. γτ πρωτα ο θεοσ εχω περασει εκει με πανελληνιεσ αλλα μου ειπαν καποιοι οτι επρεπε ν δωσω αθληματα .. μπορει ν μ διαφωτισει καποιοσ???:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Παιδια δεν ασχολουμε αλλο...Δεν υπαρχει λογος. Ειπα κατι και το εχετε φερει απο εδω και απο εκει. Ειρωνευτηκα,υποβαθμισα οτι να ναι.Ζητω συγνωμη αν σας κακοφανηκε το ολο πραγμα αλλα ξαναλεω ηταν η δικη μου γνωμη και αποψη.Και nicole δεν ειπα οτι με αφορα συζητηση κανουμε.

@Agahmin Δεν ειπα οτι επειδη μπηκανε τα ολοκληρωματα ανεβηκε το επιπεδο ειπα οτι τα θεματα των μαθηματικων των ΤΕΕ φετος ηταν γελοια σε σχεση με τα δικα μας.

δεν εχω τιποτα προσωπικο με σενα απλα δες τι εγραψες..οτι δεν ειναι τυχαιο να δινουμε 2 φορες?και τα μαθηματικα σας αν ειδες χαρακτηριστικαν τουλαχιστον εδω σε μας στη χιο πολυ ευκολα φετος σε σχεση με των τεε.οσο για την εκθεση εχεις δικιο δεν μπορω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTE

Νεοφερμένος

Η Γιωτα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ενημερωτικα οτι τ 8εματα των τεε ( επαλ ) ηταν πολυ ευκολα..κ καποιοσ που δεν ειχε διαβσει εγραφε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole13

Νεοφερμένος

Η nicole13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ενημερωτικα οτι τ 8εματα των τεε ( επαλ ) ηταν πολυ ευκολα..κ καποιοσ που δεν ειχε διαβσει εγραφε
γιατι ρε παιδια τα θεματα των τεε με τα επαλ ηταν ιδια? (απορια!!)
τα γενικα μαθηματα των τεε δεν ηταν δυσκολα, το ειδικοτητας (νοσολογια για μενα) δεν ηταν και τοσο ευκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
@kwstas (agia):
Δεν ειπα οτι επειδη μπηκανε τα ολοκληρωματα ανεβηκε το επιπεδο ειπα οτι τα θεματα των μαθηματικων των ΤΕΕ φετος ηταν γελοια σε σχεση με τα δικα μας.
οχι δεν ειπες αυτο. ειπες αυτο:
τα θεματα του ΤΕΕ ειδικα στα Μαθηματικα τα ελυνε και μαθητης Γυμνασιου με 2 μερες παραδοση.
στην ουσια μας ειπες καθυστεριμενους αν δε το καταλαβες οσους δε γραψαμε καλα. αναρωτιεμαι ποσο πιο δυσκολα πια ηταν τα φετινα θεματα των μαθηματικων επαλ και επισεις αν ενα παιδι του γυμνασιου χρειαζοταν διαβασμα 2 ημερων για να γραψει αριστα στα μαθηματικα ΤΕΕ, τοτε ποσες μερες χρειαζοταν για να γραψει αριστα στο αντιστιχο μαθημα στο ΕΠΑΛ Α? ποσο πιο δυσκολα να ηταν δηλαδη?

και για στασου τι κανεις τωρα? ειπες την αποψη σου και φευγεις? δεν ασχολισε αλλο? και ολα αυτα που σου γραψα? δεν θα τα σχολιασεις καν? το μονο που ειδες ηταν αυτο με τα μαθηματικα.. εγω ειπα τοσα αλλα τα οποια δεν σχολιασες.για σενα τα γραψα οχι για μενα.ειπες τι γνωμη σου και εμεις σου απαντησαμε.δε θα πεις εστω αν εχουμε δικιο ή αδικο και γιατι?

και ελεος μαθε επιτελους το nickname μου.. ειναι Agahnim :D αλλη φορα να το κανεις copy-paste.φιλικα:)

@νικολ: καλα αυτα που ειπες για τα βιβλια και για την αλλαγη του εξεταζομενου μαθηματος με ανατριχιασαν! και να φανταστεις μηλαμε για πριν 10 χρονια.. οχι πριν 100 η τιποτα τετοιο. εμεις παντως τα βρηκαμε ολα ετοιμα και ηταν καπως καλυτερα.τουλαχιστων ειχαμε βιβλια.. (καθηγιτες ομως οχι :Χ )

οχι τα θεματα των ΤΕΕ με τα θεματα των ΕΠΑΛ δεν ηταν ιδια. ουτε ομως και η ύλη τους (στο επαλ ειχαν ενα παραπανω κεφαλαιο στην υλη) τα γενικα μαθηματα παντως σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες των ΤΕΕ, πιστευω πως ηταν αρκετα δυσκολα.

@giwte: τα θεματα των ΤΕΕ ή ΕΠΑΛ? Ο_ο και για πιο μαθημα μιλας?
@kwnmaris: 8 μερες (192 ωρες):D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTE

Νεοφερμένος

Η Γιωτα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια συγνωμη νομιζα οτι τ 8εματα των επαλ κ τν τεε ηταν ιδια γιαυτο μπηκα στην ζησητηση γυγνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
α οκ^^ αρα αυτο:
ενημερωτικα οτι τ 8εματα των τεε ( επαλ ) ηταν πολυ ευκολα..κ καποιοσ που δεν ειχε διαβσει εγραφε
πηγαινε για τα μαθηματικα των ΕΠΑΛ σωστα??






(kwstas (agia) βλεπεις?? :D πολυ ευκολα τα θεματα επαλ λενε.. χμμ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTE

Νεοφερμένος

Η Γιωτα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι γιατι εδωσα φετος..Και σε εμενα φανηκαν δυσκολα... Πιστευα οτι τα ΤΕΕ κ τα ΕΠΑΛ εδιναν τα ιδια. Συγνωμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
δεν πειραζει.. εξαλλου απο του χρονου ακριβως τα ιδια θα δινουνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIWTE

Νεοφερμένος

Η Γιωτα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
απλοσ μπερδευτικα γτ πλεον στ σχολεια λενε οτι η υλη των τεε ειναι ιδια μ των επαλ.... μπορω ν σου κανω μια ερωτηση γτ κανεισ δεν μ απανταει μηπωσ ξερεισ εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top