Πανελλήνιες 2010 (ΤΕΕ)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

leloudas

Νεοφερμένος

Ο leloudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε στον Πειραιά περίπου 60 άτομα . Δεν έχω εικόνα πως γράψανε οι υπόλοιποι. Επικοινώνησα σήμερα με το υπουργείο και μου είπανε ότι δε γίνεται σε καμία περίπτωση αναβαθμολόγηση ακόμα και σε ακραίες περιπτώσεις. Τους εξήγησα την περίπτωση μου ότι δε θέλω αναβαθμολόγηση αλλά να τσεκάρουν απλά αν είναι όντως ο βαθμός μου που βλέπω στο site ίδιος με αυτόν των βαθμολογητών και δεν έχει γίνει καποιο τέτοιο λάθος. Άκρη δεν έβγαλα καθώς άλλο τους εξηγούσα άλλο μου απαντούσαν. Άυριο θα περάσω από εκεί να το ψάξω καλύτερα. Πάντα οι βάσεις τέλος Αυγούστου έβγαιναν τώρα τι μου έλεγε αυτός , ο θεός κι η ψυχή του. Το ότι λέμε ότι θα πέσουν οι βάσεις ακόμα και έτσι να γίνει δε λέει και πολλά γιατι σε γενικές γραμμές μπορεί να πέσουν αλλα η σχολή που θέλει ο καθένας μας να μείνει αμετάβλητη ή να ανέβει. Σα να λέμε το χρηματιστήριο ανέβηκε αλλά η δική μας μετοχή ήταν απο τις λίγες που έπεσαν ή το ανάποδο.Τα θέματα στα μαθηματικά ήταν πιο δύσκολα απο τις προηγούμενες χρονιές πήρα 15,6 περίμενα στο Δ να πέσει ένα κλασικό πρόβλημα με παραγώγους όπως τις προηγούμενες χρονιές για να πιάσω το 20άρι αλλα έπεσε κατι διαφορετικο και πάτωσα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε στον Πειραιά περίπου 60 άτομα . Δεν έχω εικόνα πως γράψανε οι υπόλοιποι. Επικοινώνησα σήμερα με το υπουργείο και μου είπανε ότι δε γίνεται σε καμία περίπτωση αναβαθμολόγηση ακόμα και σε ακραίες περιπτώσεις. Τους εξήγησα την περίπτωση μου ότι δε θέλω αναβαθμολόγηση αλλά να τσεκάρουν απλά αν είναι όντως ο βαθμός μου που βλέπω στο site ίδιος με αυτόν των βαθμολογητών και δεν έχει γίνει καποιο τέτοιο λάθος. Άκρη δεν έβγαλα καθώς άλλο τους εξηγούσα άλλο μου απαντούσαν. Άυριο θα περάσω από εκεί να το ψάξω καλύτερα. Πάντα οι βάσεις τέλος Αυγούστου έβγαιναν τώρα τι μου έλεγε αυτός , ο θεός κι η ψυχή του. Το ότι λέμε ότι θα πέσουν οι βάσεις ακόμα και έτσι να γίνει δε λέει και πολλά γιατι σε γενικές γραμμές μπορεί να πέσουν αλλα η σχολή που θέλει ο καθένας μας να μείνει αμετάβλητη ή να ανέβει. Σα να λέμε το χρηματιστήριο ανέβηκε αλλά η δική μας μετοχή ήταν απο τις λίγες που έπεσαν ή το ανάποδο.Τα θέματα στα μαθηματικά ήταν πιο δύσκολα απο τις προηγούμενες χρονιές πήρα 15,6 περίμενα στο Δ να πέσει ένα κλασικό πρόβλημα με παραγώγους όπως τις προηγούμενες χρονιές για να πιάσω το 20άρι αλλα έπεσε κατι διαφορετικο και πάτωσα εκεί.

κοιτα οταν το 60 % ειναι κατω απο τη βαση και το 53 % στα μαθηματικα κατω απο τη βαση ε δεν θα ανεβουν σε καμια περιπτωση οι θεσεις π μας δινουν ειναι 1200 ++ και εμεισ διναμε μονο 800 κατι δεν υπαρχει περιπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

argoporimenos

Νεοφερμένος

Ο argoporimenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα.
Τα ΤΕΕ εχουν προσβαση στα ΑΕΙ ?
Εγω καποτε ειχα περασει σε ΤΕΙ , και εχω βαθμο προσβασης γυρω στο 14 .
Δηλαδη μπορω να κανω μηχανογραφικο , με το βαθμο που εχω για καποιο Αει ?

Επισης , τι γινεται , οταν καποιος παλιος αποφοιτος του τεε , θελει να εισαχθει σε ιταλικες σχολες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
καλησπερα.. τα ΤΕΕ δεν ειχαν προσβαση στα ΑΕΙ οχι. ομως απο του χρονου οι αποφοιτοι ΤΕΕ θα δηνουν πανελληνιες με τους μαθητες του ΕΠΑΛ. τα επαλ χωριζονται σε 2 ομαδες: ομαδα α (απο την οποια εχεις δικαιομα να περασεις μονο σε ΤΕΙ) και ομαδα β (απο την οποια περνας παντου). ισως οι αποφοιτοι ΤΕΕ να μπορουν να διαλεξουν και την ομαδα Β. οχι μονο την Α οπωτε ισως αν ξαναδωσεις να μπορεις να μπεις σε ΑΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Γία πληροφορίες για την Α κ Β Ομάδα ΕΠΑ.Λ κοίτα το θέμα : https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48139
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosioannin

Νεοφερμένος

Ο stefanosioannin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για σας παιδιά καλή επιτυχία σας εύχομαι και να περάσετε εκεί που θέλετε θέλω να κάνω μια ερώτηση εγώ έδωσα πανελλήνιες φέτος αλλα πάτωσα δυστυχώς από την ειδικότητα μου κομμωτική παίρνουνε 20 άτομα στις σχολες τει η ερώτηση είναι εξής δώσανε 25 άτομα και περνούνε 20 δηλαδή η 5 μένουνε από έχω άμα όμως και η 20 δεν δηλωσαν μια σχολη πχ."διατροφολογια" η 5 που μένουν από έχω δεν θα μπούνε για να γεμίσουν η θέσεις?αφού κάποιος δεν δήλωσε αυτή τι σχολη? ας μου πει κάποιος γιατί έχω τρελαθεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
υποτιθετε πως τωρα που καταργηθικε η βαση του 10, ναι! αν δε καληφθουν για καποιο λογο οι θεσεις σε μια σχολη, μπορει να περασει ακομα και ο τελευταιος! ποσα μορια εβγαλες φιλε μου? αν θες απαντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosioannin

Νεοφερμένος

Ο stefanosioannin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δέν θυμάμαι φίλε μου αλλά λογικά πολύ χαμηλά θα το κοιτλαξω και θα σου πω :( Μακάρι να είνα έτσι όπως τα λές !!!

Λοιπόν εχω:
Εκθεση=058
Μαθηματικα=000( :( ενω ειχα διαβασει εκανα ενα τραγικο λαθος)
Μαθημα ειδικοτητας=031
Αυτα!!!

Μηπως αυτο με το να καλυφθουν οι θεσεις μπορουμε να το βρουμε καπου,δεν εχει βγει καποια ανακοινωση,κατι τελοπαντων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
φιλε μου οχι δεν εχει βγει καμια επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο για το τι προβλεπει ο νόμος σε αυτην την περιπτωση... δεν ειναι καν σιγουρο εαν η καταργηση της βασης του 10 ισχυει και για τις πανελληνιες ΤΕΕ. δυστιχως το υπουργειο δε μπαινει στον κοπο να μας ενημερώσει για τιποτα εμας τους υποψηφιους σπουδαστες απο ΤΕΕ.

α και μιας και εισαι νεος στο φορουμ:
1) welcome
2) ριξε μια ματιά στους κανονισμούς του φόρουμ ωστε να μαθεις οτι
3) απαγορεύονται τα greeklish (δηλαδή ελληνικά με αγγλικούς χαρακτήρες) οπως επεισης
4) το να κανεις δευτερο η τριτο ποστ οταν δεν εχει απαντήσει αλλος στο ιδιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosioannin

Νεοφερμένος

Ο stefanosioannin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
συγγνώμη από "τεκτιμενι" ταχύτητα ξέχασα να τα κάνω στα ελληνικά τώρα για το ότι έχει καταργηθεί η βάση του 10 στα TEE είναι αλήθεια το έψαξα άμα πάρω τηλέφωνο στο υπουργείο θα με βοηθήσου η μπα? xexe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
κοιτα φιλε εγω δεν εμπιστευομαι την απαντηση που θα σου δωσει αυτος που θα σηκωσει το τηλεφωνο στην γραμμη του υπουργειου.φοβαμαι οτι λογο βαρεμαρας λενε οτι τους κατεβει για να ξεμπερδεβουν μαζι σου γρηγορα.σιγα μην ξερει τωρα αυτος που θα σηκωσει το τηλεφωνο, τι προβλεπει ο νομος για τις πανελληνιες ΤΕΕ.εγω καλυτερα τα ξερω απ αυτους. (πριν κατι χρονια δε λεγανε οτι οι τελευταια φορα που θα διεξαχθουν οι πανελληνιες ΤΕΕ ηταν το 2009 ενω ο νομος ελεγε οτι θα διεξαχθουν και το 2010?).αν θες μια εγκυρη απαντηση πηγαινε στο κεντρο δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης και πιεσε τους να στειλουν φαξ στο υπουργειο ωστε να εχεις στα χερια σου την εγκυρη απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
παιδια μαθαμε ποτε θα βγουν οι βασεις μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οι βασεις βγαινουν 30 αυγουστου με 3 σεπτεμβρη.Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν οι βασεις για εμας των ΤΕΕ ειναι οι ιδιες οπως και για τους αλλους ή αλλαζουν??εγω ξερω πως ειναι οι ιδιες για ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
οι βασεις βγαινουν 27 - 30 αυγουστου παντα. οχι οι βασεις των ΤΕΕ δεν ειναι ιδιες ουτε με τις βασεις των ΕΠΑΛ αλλα ουτε και των ΓΕΛ. παρόλαυτα όλες οι βασεις θα βγουν ταυτοχρονα απο το υπουργειο.ελπιζω να σε καλυψα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
με καλυψες αρκετα.παντως οι βασεις φετος πιθανοτα θα βγουν την εβδομαδα που ξεκιναει δευτερα 30 αυγουστου και τελειωνει παρασκευη 3 σεπτεμβρη.το σκ δε μας αφορα.το ακουσα απο εγκυρη πηγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
με καλυψες αρκετα.παντως οι βασεις φετος πιθανοτα θα βγουν την εβδομαδα που ξεκιναει δευτερα 30 αυγουστου και τελειωνει παρασκευη 3 σεπτεμβρη.το σκ δε μας αφορα.το ακουσα απο εγκυρη πηγη.


αρετη εσυ γιατι σχολη ενδιαφερεσε?που εδινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω τις δηλωσα ολες αλλα θελω κοινωνικη εργασια κρητης και νοσηλευτικη κρητης (η νοσηλευτικη προεκυψε λογω μοριων αλλα δεν ξερω αν την πιασω καν κι αυτη.) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ρε παιδια να μην υπαρχει καμια προβλεψη για μας τιποτα πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρετη04

Νεοφερμένος

Η Αρετη04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δυστυχως τιποτα και πουθενα!!!!εχω ψαξει παντου και εχω βρει μονο κατι φρασεις που μιλουν για τα ΤΕΕ και αυτες τις εχουν κοτσαρει στην αρχη παραγραφου που μιλαει (οπως παντα) για το γενικο λυκειο!δε μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο!ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!μονο αυτο εχω να πω!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
καλα αυτο ειναι μια απ τις παρα πολλες αδικιες που εχουν κανει τα τελευταια 3 χρονια στους αποφοιτους ΤΕΕ.επειδη δηλαδη καταργηθικαν τα ΤΕΕ σαν σχολεια, δεν ασχολουντε καθολου ουτε με τις πανελληνιες...ειμαι σιγουρος πως μετανιωσαν που μας επετρεψαν να δινουμε πανελληνιες αυτα τα 3 χρονια μετα την καταργηση των τεε.. σε τετοιο κοπο τους βαλαμε.αυτα για το υπουργειο και τους αρμόδιους.... γιατι αν μηλησω και για τα ΜΜΕ αφηστε το.... δεν ξερουν καν οτι φετος υπηρχαν και πανελληνιες ΤΕΕ.μονο ΓΕΛ και οι πιο ψαγμενοι ξερουν και για ΕΠΑΛ.

3 χρονια μας εδωσαν για πανελληνιες μετα την καταργηση των σχολειων ΤΕΕ και μας τα εβγαλαν απ τη μυτη..


ΥΓ: συγνωμη για την αθλια ορθογραφια μου αλλα νυσταζω. ειναι 4:30 το πρωι και με το ζορι σκεφτομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top