Πανελλήνιες 2010 (ΤΕΕ)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
sorry που επεμβενω αλλα ρε παιδια μηλατε που μηλατε για ΕΠΑΛ και ΓΕΛ στην κατιγορια των ΤΕΕ, μη δινεται και τετοιες πληροφοριες γιατι θα μπερδευτουν τα παιδια που μπενουν στην κατιγορια των ΤΕΕ για να ενημερωθουν, να δουν κανενα νεο...

οι βασεις των ΤΕΕ δεν εχουν καμια σχεση με τις βασεις των ΕΠΑΛ και ΓΕΛ. ενδεχεται να μην εχουν και την ιδια πορεια.ακομα κ΄αν ανεβουν οι βασεις του επαλ και του γελ, οι βασεις των τεε πιστευω θα πεσουν εξαιτιας:
α) της δυσκολιας των φετινων θεματων
β) τον ελαχιστο αριθμο υποψιφιων (1040)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Χαμηλές οι επιδόσεις των αποφοίτων ΤΕΕ στις πανελλήνιες


Χαμηλές ήταν οι επιδόσεις των κατόχων πτυχίου β' κύκλου ΤΕΕ που συμμετείχαν φέτος στις ειδικές εισαγωγικές εξετάσεις για τα ΤΕΙ, σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία του υπουργείου Παιδείας. Οι ονομαστικές μηχανογραφικές καταστάσεις με τους αντίστοιχους βαθμούς θα παραδοθούν τη Δευτέρα στις διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και στα Γραφεία Επαγγελματικής Εκπαίδευσης της χώρας, προκειμένου να προωθηθούν άμεσα στα ΤΕΕ-ΕΠΑΛ αρμοδιότητάς τους. Ωστόσο οι υποψήφιοι μπορούν από σήμερα (μετά τις 11 π.μ.) να πληροφορούνται τη βαθμολογία τους και από την ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας πληκτρολογώντας τον οκταψήφιο κωδικό τους και τα τέσσερα αρχικά των ονομαστικών τους στοιχείων (Επώνυμο-Ονομα-Πατρώνυμο- Μητρώνυμο) με κεφαλαία. Σημειώνεται ότι από τους 1.261 υποψηφίους που κατέθεσαν μηχανογραφικό δελτίο, συμμετείχαν στις εξετάσεις 976.

πηγή: https://www.alfavita.gr/typos/t28_5_10_824.php




ΥΓ: το ξερω οτι ειμαι ο μονος αποφοιτος ΤΕΕ που βλεπει αυτα τα ποστς αλλα τετοιες ωρες αναμονης ειναι δυσκολες και κατι πρεπει να κανω για να περασει ενα ακομα μισαωρο για να δω επιτελους τι βαθμολογια μου! ειναι ασχημο τετοιες ωρες να τις περνας μονος σου (χωρις κανεναν αποφοιτο ΤΕΕ στο μσν η εδω να συμπασχει:P). το καλο της υποθεσης ομως ειναι οτι τουλαχιστων δε θα κολλισει το site του ypepth οπως θα γινει στις βαθμολογιες αποφοιτων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ αλλα και στις βασεις ολων λιγο πριν το σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι το συγκεκριμένο τόπικ αφορά τις Πανελλήνιες μαθητών ΤΕΕ και μόνο.
Υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για το ΕΠΑΛ και το ΓΕΛ στις ανάλογες κατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι το συγκεκριμένο τόπικ αφορά τις Πανελλήνιες μαθητών ΤΕΕ και μόνο.
Υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για το ΕΠΑΛ και το ΓΕΛ στις ανάλογες κατηγορίες.


Να σας ενημεροσω και εγω εγινε χαμος φετος αναμενεται οι βασεις να πεσουν κατα πολυ στα τεε .απο εγκυρες πηγες .ποσα βγαλατε παιδια?εγω 1741 για αστυφυλακων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Βγηκανε τα αποτελεσματα απο ΤΕΕ....???? Λες και οι βασεις να πεσουν στα ΕΠΑ.Λ? Γιατι ετσι φετος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
στο τεε τα πηγαμε σκατα επειδη τα θεματα που πεσανε ηταν "δυσκολα" σε σχεση με τα θεματα παλαιοτερων ετων οπωτε επομενο ειναι οι βασεις μας να πεσουν.οπως πολυ καλα γνωριζεις ομως, οι πανελληνιες ΤΕΕ δεν εχουν καμια σχεση με τις πανελληνιες ΕΠΑΛ οπωτε η ερωτηση σου ειναι ακυρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Η δικη μου ερωτηση ειναι ακυρη....??? Μα δεν ρωτησα κατι παραλογο. Και τα θεματα δεν τα λες και δυσκολα βρε Agahnim,ενταξει την δυσκολια που την ειδες στα Μαθηματικα-Εκθεση?!
Στα ειδικοτητας ισως να ηταν ισως και οχι αλλα ο καθενας με λιγο "διαβασμα" θα μπορουσε τουλαχιστον να πιασει την Βαση.Και φυσικα γνωριζω οτι οι Πανελληνιες των ΤΕΕ δεν εχουν καμια σχεση με τα ΕΠΑ.Λ αλλα δεν ειναι λογος αυτος για να μου πεις οτι η ερωτηση μου ειναι ακυρη.
Και η ερωτηση που εκανα για το αν πεσουν οι Βασεις,δεν ειπα οτι σιγουρα θα πεσουν διοτι θα πεσουν στα ΤΕΕ.
Απλως ετσι το ρωτησα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
οταν λεω η ερωτηση σου ειναι ακυρη, εννοω πως ακυρονεται:P απο τι στηγμη που οι πανελληνιες και οι βασεις των ΤΕΕ δεν εχουν σχεση με τις βασεις και πανελληνιες των ΕΠΑΛ Α.

οσο για την δυσκολια των θεματων, αν διαβασεις καλυτερα το προηγουμενο ποστ μου λεω "σε σχεση με τα θεματα παλεοτερων ετων". δεν ξερω εαν τα χεις δει ρε φιλε αλλα αυτο που πεσε στο πρωτο θεμα (στατιστικη) δεν ηταν σηγουρα για πανελληνιες ΤΕΕ.το θεμα της εκθεσης μου φανηκε επισεις δυσκολο.. αλλα εαν δεις γενικα τα φετινα στατιστικα των βαθμων η και διαφορα αρθρα σε εφημεριδες, θα διαπιστωσεις ποσο χαλια τα πηγαμε σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες.

μην με παρεξηγης εαν μιλησα καπως αποτομα φιλε πληροφορικαριε αλλα ενα θεματακι μας εμεινε εμας τους καημενους αποφοιτους ΤΕΕ, ας μην ανοιξουμε κουβεντα και σε αυτο για τις βασεις των ΕΠΑΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
οταν λεω η ερωτηση σου ειναι ακυρη, εννοω πως ακυρονεται:P απο τι στηγμη που οι πανελληνιες και οι βασεις των ΤΕΕ δεν εχουν σχεση με τις βασεις και πανελληνιες των ΕΠΑΛ Α.

οσο για την δυσκολια των θεματων, αν διαβασεις καλυτερα το προηγουμενο ποστ μου λεω "σε σχεση με τα θεματα παλεοτερων ετων". δεν ξερω εαν τα χεις δει ρε φιλε αλλα αυτο που πεσε στο πρωτο θεμα (στατιστικη) δεν ηταν σηγουρα για πανελληνιες ΤΕΕ.το θεμα της εκθεσης μου φανηκε επισεις δυσκολο.. αλλα εαν δεις γενικα τα φετινα στατιστικα των βαθμων η και διαφορα αρθρα σε εφημεριδες, θα διαπιστωσεις ποσο χαλια τα πηγαμε σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες.

μην με παρεξηγης εαν μιλησα καπως αποτομα φιλε πληροφορικαριε αλλα ενα θεματακι μας εμεινε εμας τους καημενους αποφοιτους ΤΕΕ, ας μην ανοιξουμε κουβεντα και σε αυτο για τις βασεις των ΕΠΑΛ.


Ναι ενταξει...Τωρα καταλαβα πως το εννουσες,αλλα φανηκε "καπως" ρε παιδι μου και ισως το παρεξηγησα :D Τα θεματα τα εχω δει γ αυτο και εγω σου λεω.Το θεμα της Στατιστικης δεν ειναι κατι δυσκολο ρε παιδι μου,αν το εχεις κοιταξει εστω και μια φορα θα μπορουσες να το λυσεις ανετα!
Αντε και πες οτι δεν λυνεις το Α1 αφου σ δινει το Χ=3 και λυνεις ανετοτατα τα αλλα υποερωτηματα.
Καλα μην σχολιασω για τα θεματα των Εσπερινων...
Και τα προηγουμενα θεματα Μαθηματικων ΤΕΕ εχω δει και τα εχω λυσει και στο σχολειο αλλα και στο φροντηστηριο.
Δυσκολο θα μπορουσε να θεωρηθει το θεμα Δ3.
Και τα θεμα της εκθεση δεν ηταν τπτ το περιπλοκο,θα μπορουσες ανετα να γραψεις!
Γνωριζω οτι αυτο το θεμα ειναι για τους αποφοιτους των ΤΕΕ αλλα δεν σκοπευα να ανοιξω ολοκληρη συζητηση.
Και σταματω εδω........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
κοιτα να δεις ομως τι παιζει.τα θεματα οντως δεν ειπα οτι ειναι και δυσκολα σαν τα μαθηματικα κατευθηνσης ΓΕΛ. οι ασκησεις ειναι στο επιπεδο των αποφοιτων ΤΕΕ δεν λεω. ομως δεν ηταν για πανελληνιες.

ναι και γω καταφερα και ελυσα το πρωτο θεμα της στατιστικης ρε φιλε ομως με δυσκολια.θα μπορουσε να ηταν απλα ενα κλασσικο "συμπληρωστε τον πινακα στατιστικης - βρειτε τα Νι Fi Fi% fi fi% Oi ", βρειτε την μεση τιμη, την διακυμανση, κατι τετοιο τελοσπαντων.εγω θεωρω πως το Α1 ειχε μεγαλο βαθμο δυσκολιας σε συγκριση με αυτα που θα μπορουσαν να βαλουν.καποτε λεγαμε για τις πανελληνιες των ΤΕΕ "το πρωτο θεμα (στατιστικη) ειναι οι 25 μοναδες που σου χαριζονται".

τωρα παμε στο Δ3.. ειλικρινα εγω οπως και ο φιλος kwnmaris απο πανω δεν ειχαμε δει ποτε κατι τετοιο στη ζωη μας :D
(πριν λιγο τα λεγαμε στο msn)
οσο για το οριο στο θεμα Β δεν χρειαζοταν να βαλουν συζυγή παράσταση.πολλα παιδια την πατισαν εκει.

γενικα θεωρω πως τα θεματα ηταν αρκετα δυσκολα ωστε να στερησουν το αριστα σε παρα πολλους που το αξιζαν.γι αυτο το λογο ειδαμε αυτα τα αποτελεσματα στη βαθμολογια. ο καθενας μπορει να βρει ασκησεις πολυ χειροτερες απο αυτες δεν λεω.. (θα μπορουσε στο θεμα 1 πχ να υπηρχαν 2 αγνωστοι αντι για 1) και να καταφερνα να τις λυσω κ συ κ γω! ομως αυτο δεν σημαινει πως θα πρεπε να πεσουν τετοια στις πανελληνιες.


Edit: οσο για την εκθεση.. γιατι να μην πεσει το ποιημα? ηταν το μονο που δεν ειχε πεσει ποτε.σιγουρα ολοι αυτο το ειχαν διαβασει περισσοτερο απ τα αλλα. (ισως να μην καταλαβαινεις καν τι εννοω διοτι εχεις διαφορετικο βιβλιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Για την Εκθεση γνωριζω πως κανετε καποια συγκεκριμενα θεματα (8 αν δεν κανω λαθος) και θεωρω πως το θεμα της Εκθεσης ητανε ευκολακι! Εμεις κανουμε το ιδιο βιβλιο με του Γενικου με την ιδια υλη. Ενταξει οπως το παρει κανεις για εμενα μπορει να φανηκε ευκολο για καποιον αλλο δυσκολο!
Οσον αφορα τα Μαθημτικα πιστευω πως δεν ειχαν κανενα ιδιαιτερο βαθμο δυσκολιας,επιμενω! Αλλα δεν μπορεις να πας για Πανελλαδικες και να νομιζεις οτι θα σου ερθει το Αγιο πνευμα και θα γραψεις η οτι θα ειναι ευκολα τα θεματα!
Η αληθεια ειναι οτι το θεμα Δ3 ητανε "δυσκολο" .....Ητανε ερωτημα κρισεως! Κακως που το βαλανε συμφωνω,αλλα τα θεματα ητανε σχετικα ευκολα.
Τα δικα μας θεματα φετος τα ειδες (Μαθηματικα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Για την Εκθεση γνωριζω πως κανετε καποια συγκεκριμενα θεματα (8 αν δεν κανω λαθος) και θεωρω πως το θεμα της Εκθεσης ητανε ευκολακι! Εμεις κανουμε το ιδιο βιβλιο με του Γενικου με την ιδια υλη. Ενταξει οπως το παρει κανεις για εμενα μπορει να φανηκε ευκολο για καποιον αλλο δυσκολο!
Οσον αφορα τα Μαθημτικα πιστευω πως δεν ειχαν κανενα ιδιαιτερο βαθμο δυσκολιας,επιμενω! Αλλα δεν μπορεις να πας για Πανελλαδικες και να νομιζεις οτι θα σου ερθει το Αγιο πνευμα και θα γραψεις η οτι θα ειναι ευκολα τα θεματα!
Η αληθεια ειναι οτι το θεμα Δ3 ητανε "δυσκολο" .....Ητανε ερωτημα κρισεως! Κακως που το βαλανε συμφωνω,αλλα τα θεματα ητανε σχετικα ευκολα.
Τα δικα μας θεματα φετος τα ειδες (Μαθηματικα)?

φιλε μου ειμαι 25 ετων εχω μια αλφα εμπειρια παραπανο απο σενα αν μου επιτρεπεις ηλιακα. ευκολακι στην εκθεση δεν παιζει.Μπαμπινιωτης και ευκολακι δεν υφυσταται.εαν εμπαινε σε εσας το 90 % θα ηταν κατω απο τη βαση .Μαθηματικα τα δικα σας ηταν αστεια σε σχεση με των τεε.και δεν σ μιλαω σαν μαθητης εχω σπουδασει οικονομια και μπορω να κρινω,των τεε φετος ηταν Δυσκολοτερα κατα πολυ σε σχεση με εσας και τα δυσκολετερα ολων των ετων των τεε και αυτο για να ριξουν τις βασεις επιτελους που 3 χρονια τωρα εφτασαν στα υψη.Το θεμα τις εκθεσης σας στα επαλ δεν ξερω αν ανηκεις στα 4 η στα 7 αν ανηκεις στα 4 τωρα το ανχος να ειναι πιο δυσκολο απο τη γλωσσα δεν νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
επισεις να αναφερω οτι φετος ηταν η πρωτη χρονια που στα νεα δεν ηταν σωστο-λαθος το πρωτο θεμα.... απο κει και μονο καταλαβαινεις οτι σκοπιμα δυσκολεψανε τα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leloudas

Νεοφερμένος

Ο leloudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ ένας συναγωνιστής των ΤΕΕ που πήρα μέρος στις φετινές πανελλήνιες και έβγαλα 1450 μόρια.

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Στο μάθημα της έκθεσης μου έχουν βάλει βαθμό 10 ενώ περίμενα τουλάχιστον 6-7 μονάδες παραπάνω καθώς έγραψα πιστεύω αρκετά καλά οπως έγραφα πάντα εκθέσεις. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει λάθος από το υπουργείο και να εχουν βάλει διαφορετικό βαθμό στο site τους από αυτό που έχουνε βάλει οι βαθμολογητές? Δε θέλω αναβαθμολόγηση εξάλλου δεν επιτρέπεται, αλλά ρωράω αν γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ψάξω αυτό, οι λεξολογικές ασκήσεις είχανε 12 μονάδες και ήτανε όλες σωστές. Είμαι βέβαιος ότι κάποια πατάτα κάνανε από το υπουργείο.

Κάτι άλλο ακόμα πιστεύω είναι πολύ πιθανό οι βάσεις να πέσουν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
περιεργο φιλε μου και γω πηρα 10 ακριβως! 100 μορια δηλαδη. εισαι σηγουρος πως δεν εχουμε δικαιομα αναβαθμολογισης εμεις οι εξεταζομενοι ΤΕΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
φιλε μου ειμαι 25 ετων εχω μια αλφα εμπειρια παραπανο απο σενα αν μου επιτρεπεις ηλιακα. ευκολακι στην εκθεση δεν παιζει.Μπαμπινιωτης και ευκολακι δεν υφυσταται.εαν εμπαινε σε εσας το 90 % θα ηταν κατω απο τη βαση .Μαθηματικα τα δικα σας ηταν αστεια σε σχεση με των τεε.και δεν σ μιλαω σαν μαθητης εχω σπουδασει οικονομια και μπορω να κρινω,των τεε φετος ηταν Δυσκολοτερα κατα πολυ σε σχεση με εσας και τα δυσκολετερα ολων των ετων των τεε και αυτο για να ριξουν τις βασεις επιτελους που 3 χρονια τωρα εφτασαν στα υψη.Το θεμα τις εκθεσης σας στα επαλ δεν ξερω αν ανηκεις στα 4 η στα 7 αν ανηκεις στα 4 τωρα το ανχος να ειναι πιο δυσκολο απο τη γλωσσα δεν νομιζω.

Τον Μμαμπηνιωτη τωρα προσφατα τον εμαθα δεν ηξερα τι ηταν και τ εκανε αλλα μονο το ονομα του ειχα ακουστα....Αλλα και σε εμας ο "Παπανουτσος" που επεσε δεν ειναι και οτι πιο ευκολο.Δες μερικα κειμενα του και μετα πες μου.Και δεν λεω πως εγω εγραψα 2οαρι στη Εκθεση,προς θεου! Η εκθεση δεν παιζει κανενα ρολο ποσο καλος εισαι η οχι,αναλογα με τον βαθμολογητη που θα σου τυχει.
Και Α Ομαδα πηγαινω και ναι εμενα το Ανγχος μου φανηκε δυσκολο απο την στιγμη που δεν το ειχα διδαχθει,αλλα εγραψα!
Για τα Μαθηματικα τωρα πες μου ποια ειναι η δυσκολια ρε συ.....??? Δεν μπορω να καταλαβω.
Εχεις σπουδασει και οικονομια κιολας,σου φανηκαν δυσκολα εσενα?! Δηλαδη τι περιμεναν να τους βαλουν,Ποσο κανει 2+3 ? Ενταξει δεν ειναι κ τπτ το τρομερο!! Μια συζηγη παρασταση ειχει να λυσεις στο θεμα Β και μετα να κανεις και μια εξισωση 1ου βαθμου αν δεν κανω λαθος.
Το μονο θεμα ξαναλεω που θεωρω δυσκολο ητανε το Δ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Τον Μμαμπηνιωτη τωρα προσφατα τον εμαθα δεν ηξερα τι ηταν και τ εκανε αλλα μονο το ονομα του ειχα ακουστα....Αλλα και σε εμας ο "Παπανουτσος" που επεσε δεν ειναι και οτι πιο ευκολο.Δες μερικα κειμενα του και μετα πες μου.Και δεν λεω πως εγω εγραψα 2οαρι στη Εκθεση,προς θεου! Η εκθεση δεν παιζει κανενα ρολο ποσο καλος εισαι η οχι,αναλογα με τον βαθμολογητη που θα σου τυχει.
Και Α Ομαδα πηγαινω και ναι εμενα το Ανγχος μου φανηκε δυσκολο απο την στιγμη που δεν το ειχα διδαχθει,αλλα εγραψα!
Για τα Μαθηματικα τωρα πες μου ποια ειναι η δυσκολια ρε συ.....??? Δεν μπορω να καταλαβω.
Εχεις σπουδασει και οικονομια κιολας,σου φανηκαν δυσκολα εσενα?! Δηλαδη τι περιμεναν να τους βαλουν,Ποσο κανει 2+3 ? Ενταξει δεν ειναι κ τπτ το τρομερο!! Μια συζηγη παρασταση ειχει να λυσεις στο θεμα Β και μετα να κανεις και μια εξισωση 1ου βαθμου αν δεν κανω λαθος.
Το μονο θεμα ξαναλεω που θεωρω δυσκολο ητανε το Δ.

ακου να δεις ρε συ μα δεν λεω για το 2 θεμα λεω για το 4 και το 3 .ειδικα το 4 και ηταν παλουκακι.απλα εμας το εκαναν για να ριξουν τις βασεις και καλα εκαναν.τωρα οσο για την εκθεση ειναι τοσο περιεργο μαθημα που τη να πω.εγω φαντασου εβγαλα 1741 μιλαμε ομως οτι αγωνιστικα και σε σχεση με τα δυσκολα θεματα

Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ ένας συναγωνιστής των ΤΕΕ που πήρα μέρος στις φετινές πανελλήνιες και έβγαλα 1450 μόρια.

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Στο μάθημα της έκθεσης μου έχουν βάλει βαθμό 10 ενώ περίμενα τουλάχιστον 6-7 μονάδες παραπάνω καθώς έγραψα πιστεύω αρκετά καλά οπως έγραφα πάντα εκθέσεις. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει λάθος από το υπουργείο και να εχουν βάλει διαφορετικό βαθμό στο site τους από αυτό που έχουνε βάλει οι βαθμολογητές? Δε θέλω αναβαθμολόγηση εξάλλου δεν επιτρέπεται, αλλά ρωράω αν γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να το ψάξω αυτό, οι λεξολογικές ασκήσεις είχανε 12 μονάδες και ήτανε όλες σωστές. Είμαι βέβαιος ότι κάποια πατάτα κάνανε από το υπουργείο.

Κάτι άλλο ακόμα πιστεύω είναι πολύ πιθανό οι βάσεις να πέσουν αρκετα

φιλε μου γιατι ενδιαφερεσε να περασεις?και ποια περιοχι εδινες?οι βασεις μαλον θα πανε πατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leloudas

Νεοφερμένος

Ο leloudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φίλε Agahnim από όσο ξέρω δεν έχουμε δικαίωμα αναβαθμολόγησης για αυτό το εστιάζω και προσπαθώ να το ψάξω όσων αφορά τη λάθος καταχώρηση από το υπουργείο. Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μόνο οι λεξιλογικές ήταν 12 μονάδες και δε βρήκα λάθη. Η έκθεση είναι καθαρά σε ποιον θα πέσεις . Αμα έχει τσακωθεί με τη γυναίκα του το πρωί την πάτησες !Η έκθεση Είχε 8 μονάδες , τι διάολο 0 μου βάλανε ? περίμενα από την έκθεση 4-5 μονάδες στη χειρότερη. Kwnmaris έδινα για Πληροφορική. Ουσιαστικά για Πληροφορική Αθήνας δίνω που έχει μόνο 2 θέσεις ! Έβαλα Πληροφορική Θεσσαλονίκης (3 θέσεις) δεύτερη επιλογή επειδή υπάρχει αντιστοιχία με την Αθήνα μπας και το προσπαθήσω για καμία μεταγραφή και όπως μου είπε και ο τύπος που κατέθετα το μηχανογραφικό , τζάμπα είναι βαλε και άλλες να βρίσκονται. Από την τρίτη επιλογή και μετά έχω παίξει τζόκερ , όλες οι σχόλες στην τύχη. Φαντάσου προχθές είδα ότι τρίτη επιλογή και πολύ πιθανή έχω βάλει ΤΕΙ Ιονίων Νήσων
( Λευκάδα) Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών . Αύριο θα πάρω τηλεφωνο στο υπουργείο να μάθω τι παίζει και αν μπορώ να το ψάξω κάπως . Σήμερα ρώτησα έναν καθηγητή που διδάσκει τώρα σε ΕΠΑΛ πότε θα βγουν οι βάσεις για τα ΤΕΕ και μου είπε λογικά το πολύ σε μια εβδομάδα γιατί και τις βαθμολογίες έχει το υπουργείο και τα μηχανογραφικά . Εσείς για τι δίνεται και για που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
okay ηξερα οτι γενικα οι καθηγιτες λενε ΟΤΙΝΑΝΑΙ και παραπληροφορουν αλλα αυτο ειναι το πιο κουλο απ ολα! παντα οι βασεις βγενουν ολες μαζι τελος αυγουστου... πως του ηρθε να πει τετια κοτσανα? ψαξε καλα το θεμα ρε φιλε να δεις κιολας εαν γινεται αναβαθμολογιση... ομως ΟΧΙ ρωτωντας τους καθηγητες του σχολειου σου.παρε τηλ στο υπουργειο... κατεβασε εγκυκλιους. τετοια πραγματα.να δεις τα δικαιωματα μας.

εμας μας ειπανε την ωρα που διναμε, οτι δεν εχουμε δικαιωμα να ζητησουμε διευκρινιση.επισεις νομιζω οτι δεν εχεις δικαιωμα να κανεις μεταγραφη σε αντιστοιχο ΤΕΙ.επειδη εισαι απο ΤΕΕ... ελεος δηλαδη.. αναρωτιεμε πιος νομος προβλεπει τετοια πραγματα για τα ΤΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Φίλε Agahnim από όσο ξέρω δεν έχουμε δικαίωμα αναβαθμολόγησης για αυτό το εστιάζω και προσπαθώ να το ψάξω όσων αφορά τη λάθος καταχώρηση από το υπουργείο. Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μόνο οι λεξιλογικές ήταν 12 μονάδες και δε βρήκα λάθη. Η έκθεση είναι καθαρά σε ποιον θα πέσεις . Αμα έχει τσακωθεί με τη γυναίκα του το πρωί την πάτησες !Η έκθεση Είχε 8 μονάδες , τι διάολο 0 μου βάλανε ? περίμενα από την έκθεση 4-5 μονάδες στη χειρότερη. Kwnmaris έδινα για Πληροφορική. Ουσιαστικά για Πληροφορική Αθήνας δίνω που έχει μόνο 2 θέσεις ! Έβαλα Πληροφορική Θεσσαλονίκης (3 θέσεις) δεύτερη επιλογή επειδή υπάρχει αντιστοιχία με την Αθήνα μπας και το προσπαθήσω για καμία μεταγραφή και όπως μου είπε και ο τύπος που κατέθετα το μηχανογραφικό , τζάμπα είναι βαλε και άλλες να βρίσκονται. Από την τρίτη επιλογή και μετά έχω παίξει τζόκερ , όλες οι σχόλες στην τύχη. Φαντάσου προχθές είδα ότι τρίτη επιλογή και πολύ πιθανή έχω βάλει ΤΕΙ Ιονίων Νήσων
( Λευκάδα) Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών . Αύριο θα πάρω τηλεφωνο στο υπουργείο να μάθω τι παίζει και αν μπορώ να το ψάξω κάπως . Σήμερα ρώτησα έναν καθηγητή που διδάσκει τώρα σε ΕΠΑΛ πότε θα βγουν οι βάσεις για τα ΤΕΕ και μου είπε λογικά το πολύ σε μια εβδομάδα γιατί και τις βαθμολογίες έχει το υπουργείο και τα μηχανογραφικά . Εσείς για τι δίνεται και για που?

κοιτα μακαρι να εβγαιναν σε μια βδομαδα αλλα νομιζω θα βγου αυγουστο.αλλα μακαρι .εγω εδινα χιο ημασταν κανονικα απο χιο λημνο μητυληυνη σαμο ικαρια εδω ολοι 17 ατομα και δωσαμε 7 νομιζω.εγω θελω αστυφυλακων εδω πηγαμε χαλια φιλε ασε.ο πιο ψηλοσ βαθμο ηταν 1741.εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top