Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο γίνεται;

fairyelly

Νεοφερμένος

Η fairyelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς και σίγουρα θα τα καταφέρεις!! Με ένα καλό πρόγραμμα και έχοντας πάντα στο μυαλό σου ότι πρέπει να έχεις κάποιες ώρες ξεκούρασης, όλα θα πάνε μια χαρά<33
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω ότι οι κολλητές μου μού έλεγαν πως καλύτερα να πας φροντιστήριο και ότι δεν θα τα καταφέρεις μόνη σου γιατί πρέπει να έχεις κάποιον καθηγητή από πάνω σου να σου τα εξηγεί κλπ κλπ. Με είχαν επηρεάσει πολύ και είχα αρχίσει να αγχώνομαι υπερβολικά. Τελικά αποφάσισα να μην κάνω κι ένας ακόμη λόγος είναι ότι μου έλεγαν πως χωρίς φροντιστήριο δεν θα τα καταφέρω. Για αυτό θα σου έλεγα αν το έχεις πάρει απόφαση και είσαι σίγουρη για τις δυνατότητές σου μην επηρεάζεσαι από κανέναν. Αυτό μπορείς να το λύσεις με διαφορά βοηθήματα σημειώσεις αλλά μπορείς να πεις και σε κάποιο φιλο/ φίλη σου να σου δίνει κάποιες από τις σημειώσεις που κάνουν στο φροντιστήριο. Αλλά να ξέρεις δεν ισχύει πάντα αυτό. Υπάρχουν καθηγητές σχολείου που επισημαίνουν περισσότερα πράγματα από ότι στα φροντιστήρια οπότε ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΟΥ.
Ισχύει αυτό, επίσης και εγώ φέτος θα πάω γ λυκείου, χωρίς Φροντιστήριο, αλλά οι φίλες μου με στηρίζουν πολύ και με βοηθάνε
 

Ameliak

Νεοφερμένος

Η Ameliak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

papa2g

Νεοφερμένος

Ο papa2g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Για μαθηματικά να προτείνω τα κανάλι mathgreece στο youtube που έχει την ύλη της τρίτης λυκείου αναλυτικά και με πολλές ασκήσεις.
 

Super woman

Νεοφερμένος

Η Super woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

Anta2004

Νεοφερμένος

Η Anta2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω , πιστεύετε πως γίνεται να δώσω πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Δίνω δεύτερη φορά και τα περισσότερα τα ξέρω έχω τις βασικές γνώσεις . Θα τα καταφέρω τι λέτε ?
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω , πιστεύετε πως γίνεται να δώσω πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Δίνω δεύτερη φορά και τα περισσότερα τα ξέρω έχω τις βασικές γνώσεις . Θα τα καταφέρω τι λέτε ?
Την πρώτη χρονιά πώς τα πήγες ? πήγαινες φροντιστήριο ;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.
Πήγαινα εννοείται, έκανα ιδιαίτερα μαθήματα. Είχα γράψει 15 , δεν είχα πολύ διαβάσει την θεωρία όμως . Οι ασκήσεις μου φαίνονται απλές και κατανοητές.
Σίγουρα τότε με αρκετό διάβασμα μπορείς να τα καταφέρεις και μόνη σου.Τι κατεύθυνση είσαι ? Επίσης έκθεση καλό θα ήταν να έχεις κάποιον να διορθώνει τα γραπτά σου
 

Anta2004

Νεοφερμένος

Η Anta2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σίγουρα τότε με αρκετό διάβασμα μπορείς να τα καταφέρεις και μόνη σου.Τι κατεύθυνση είσαι ? Επίσης έκθεση καλό θα ήταν να έχεις κάποιον να διορθώνει τα γραπτά σου
Γεια σας. Είμαι οικονομική κατεύθυνση . Αναφέρομαι μόνο στο μάθημα της οικονομίας να μην πάω φροντιστήριο. Είχα γράψει 15 στην πανελλήνιες την προηγούμενη φορά. Καθώς δεν είχα ασχοληθεί και πολύ με την θεωρία . Έκθεση , μαθηματικά και πληροφορική σίγουρα θα χρειαστώ φροντιστήριο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω , πιστεύετε πως γίνεται να δώσω πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Δίνω δεύτερη φορά και τα περισσότερα τα ξέρω έχω τις βασικές γνώσεις . Θα τα καταφέρω τι λέτε ?
οχι ...δεν ειναι το στυλ σου ,θελεις καποιον απο πανω να σε πιεζει.
 

Anta2004

Νεοφερμένος

Η Anta2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.
Δηλαδή ? Την πρώτη φορά που έδωσα πέρσι . Έγραψα αοθ 15 , αεππ 12 , μαθηματικά 13 και έκθεση 10 . Μιλάω μόνο να μην πάω φροντιστήριο στο αοθ
ε οκ μη πας αοθ ...αλλα τα μαθηματικα η εκθεση και η πληροφορικη θελουν..
γενικα εμεις τα παιδια δεν μας αρεσει το αυτομαστιγωμα οποτε μια επιτήρηση την θελουμε.
εστω και σε κοινωνικο φροντ.
 

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Στα μαθηματικά Οικονομίας-Πληροφορικής πού βοήθησε το φροντιστήριο; Το 73,56% έγραψαν κάτω από τη βάση και το τραγικό: το 46,72% έγραψαν από 0 έως 5 ...
 

Anta2004

Νεοφερμένος

Η Anta2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στα μαθηματικά Οικονομίας-Πληροφορικής πού βοήθησε το φροντιστήριο; Το 73,56% έγραψαν κάτω από τη βάση και το τραγικό: το 46,72% έγραψαν από 0 έως 5 ...
Αν διαβάσεις μια χαρά είναι. Αλλά αν πας με σκοπό να γράψεις το σλ και την θεωρία λογικό.
 

BloodyFairy

Νεοφερμένος

Ο BloodyFairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα. Το Σεπτέμβριο θα πάω γ λυκείου και επέλεξε την κατεύθυνση των οικονομικών. Γενικά είναι η μόνη κατεύθυνση που μου αρέσει και μου αρέσουν και τα μαθήματα που έχει. Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες αλλά δεν έχω το προνόμιο όπως τα άλλα παιδιά να πάω φροντιστηριο. Ακούγεται αστείο αυτό που είπα αλλά νταξει. Ήθελα να ρωτήσω αν όντως μπορώ να τα καταφέρω, αν υπάρχει κάποιος που ήταν στην θέση μου ή είναι και τέλος αν μπορείτε να μου πείτε τι πρπει να προσέχω περισσότερο και γενικά συμβουλές που θα μου φανούν χρήσιμες, υλικό κτλ κτλ. Ευχαριστώ!
Εδωσα Πανελληνιες χωρις Φροντ (Φετος δλδ) και αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως ειναι απολυτα εφικτο. Απλα απαιτει σωστη διαχειρηση χρονου και θεληση να τα κανεις.
Αλλα οσο αφορα τα μαθηματα και το πως τα διαβαζα εγω, αυτο π εχω να πω ειναι οτι το ΑοΘ μπορεις να το μαθεις μονη σ, χωρις βοηθεια φροντηστηριου κλπ. Απλα να δινεις βαση στα μαθηματα του σχολειου.
Πληροφορικη να προσεχεις, γιατι εγω αφησα κενα ενω δεν επρεπε, και ειχα φυγει. Οποτε να δινεις βαση στο σχολειο και θα ελεγα να παρεις ενα βοηθημα.
Μαθηματικα απο Θεωρια την παιρνεις online αν θελεις γιατι δεν τα εχει ολα στο βιβλιο και αμα θες να δεις τιποτα παραπανω, ψαξε διαφορα site Μαθηματικων.


Τωρα εγω χρησιμοποιουσα διαφορα site για να παρω τυχον πληροφοριες που ξεχασα, μεθοδολογιες κλπ κλπ. Οποτε θα σ προτεινω αυτα:

Και τα δυο με βοηθησαν αρκετα σε πραγματα που δεν ειχα δει σε καποιο βιβλιο ή δεν μου τα ειπε ο καθηγητης κλπ. Οποτε γενικοτερα αυτο π προτεινω ειναι να ψαχνεις online αυτα που δεν καταλαβαινεις. Μπορει να βρεις και κατι που δεν περιμενες.
 

Nikoleta05

Νεοφερμένος

Η Nikoleta05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εδωσα Πανελληνιες χωρις Φροντ (Φετος δλδ) και αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως ειναι απολυτα εφικτο. Απλα απαιτει σωστη διαχειρηση χρονου και θεληση να τα κανεις.
Αλλα οσο αφορα τα μαθηματα και το πως τα διαβαζα εγω, αυτο π εχω να πω ειναι οτι το ΑοΘ μπορεις να το μαθεις μονη σ, χωρις βοηθεια φροντηστηριου κλπ. Απλα να δινεις βαση στα μαθηματα του σχολειου.
Πληροφορικη να προσεχεις, γιατι εγω αφησα κενα ενω δεν επρεπε, και ειχα φυγει. Οποτε να δινεις βαση στο σχολειο και θα ελεγα να παρεις ενα βοηθημα.
Μαθηματικα απο Θεωρια την παιρνεις online αν θελεις γιατι δεν τα εχει ολα στο βιβλιο και αμα θες να δεις τιποτα παραπανω, ψαξε διαφορα site Μαθηματικων.


Τωρα εγω χρησιμοποιουσα διαφορα site για να παρω τυχον πληροφοριες που ξεχασα, μεθοδολογιες κλπ κλπ. Οποτε θα σ προτεινω αυτα:

Και τα δυο με βοηθησαν αρκετα σε πραγματα που δεν ειχα δει σε καποιο βιβλιο ή δεν μου τα ειπε ο καθηγητης κλπ. Οποτε γενικοτερα αυτο π προτεινω ειναι να ψαχνεις online αυτα που δεν καταλαβαινεις. Μπορει να βρεις και κατι που δεν περιμενες.
Χαίρομαι που τα πήγες καλά. Περνάς εκεί που θέλεις; επίσης ευχαριστώ για τις συμβουλές σου ❤️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top