Πανελλήνιες φροντιστήριο

den antexw allh apotyxia

Νεοφερμένος

Η den antexw allh apotyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θέλω μια γνώμη . Είμαι οικονομικά και στοχεύω σε μια σχολή 16.000 μαζί με αγγλικά. Πάω φροντιστήριο από 2α λυκείου. Φέτος κάνουμε μαθηματικά 6 ώρες την εβδομάδα αλλά στο τμήμα είμαστε 8 άτομα ( είμαστε όμως φουλ ήσυχο τμήμα) αλλά νιώθω ότι δεν θα τα πάω καλά αν συνεχίσω. Μέχρι τώρα καλά τα πήγαινα απλά μπήκαμε στην συνέχεια πριν μια εβδομάδα και μας έβαλε 10 ασκήσεις και μπυ βγήκε μόνο μια. Μιλάμε σκέτη απογοήτευση. Με αφορμή το γεγονός ότι η μάνα μου θα πάει αύριο να μιλήσει για την πληρωμή κλπ της είπα να πει αν δεν κάνω μαθηματικά στο φροντιστήριο ( για να κάνω ιδιαίτερα ) αν γίνεται να κατέβει το ποσό. Αλλά πριν λίγο η μάνα μου, μου είπε: ‘θέλεις σίγουρα να μην κανείς μαθηματικά στο φροντιστήριο; Γιατί αν κάνουμε ιδιαίτερα θα κανείς μια φορά την εβδομάδα από δυο ώρες’. Και εκεί είναι που ξενέρωσα. Εσεις τι πιστεύετε; Να συνεχίσω στο φροντιστήριο ή να κάνω ιδιαίτερα μια 2 ώρες την εβδομάδα;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,887 μηνύματα.
Θέλω μια γνώμη . Είμαι οικονομικά και στοχεύω σε μια σχολή 16.000 μαζί με αγγλικά. Πάω φροντιστήριο από 2α λυκείου. Φέτος κάνουμε μαθηματικά 6 ώρες την εβδομάδα αλλά στο τμήμα είμαστε 8 άτομα ( είμαστε όμως φουλ ήσυχο τμήμα) αλλά νιώθω ότι δεν θα τα πάω καλά αν συνεχίσω. Μέχρι τώρα καλά τα πήγαινα απλά μπήκαμε στην συνέχεια πριν μια εβδομάδα και μας έβαλε 10 ασκήσεις και μπυ βγήκε μόνο μια. Μιλάμε σκέτη απογοήτευση. Με αφορμή το γεγονός ότι η μάνα μου θα πάει αύριο να μιλήσει για την πληρωμή κλπ της είπα να πει αν δεν κάνω μαθηματικά στο φροντιστήριο ( για να κάνω ιδιαίτερα ) αν γίνεται να κατέβει το ποσό. Αλλά πριν λίγο η μάνα μου, μου είπε: ‘θέλεις σίγουρα να μην κανείς μαθηματικά στο φροντιστήριο; Γιατί αν κάνουμε ιδιαίτερα θα κανείς μια φορά την εβδομάδα από δυο ώρες’. Και εκεί είναι που ξενέρωσα. Εσεις τι πιστεύετε; Να συνεχίσω στο φροντιστήριο ή να κάνω ιδιαίτερα μια 2 ώρες την εβδομάδα;
Κάτσε βρε παιδί μου. Αφού είστε φουλ ήσυχο τμήμα, επειδή έτυχε να μην μπορείς να λύσεις κάτι ασκήσεις στο πρώτο ,αυξημένης δυσκολίας από τα παλαιότερα χρόνια, κεφαλαιο θες να φύγεις με την μια; Προφανώς κάτι δεν θα κατάλαβες στην παράδοση. Καλό είναι να κάνεις απορίες ώστε να δεις τι δεν κατάλαβες και να σε βοηθήσει και ο καθηγητής σου
Προσπάθησε άλλη μια
Πάντως να ξέρεις και ιδιαίτερα να κάνεις, αν δεν κάνεις καλό ατομικό διάβασμα ο ίδιος δεν θα έχει καμία διαφορά.
Τέλος πάντων , αν βλέπεις ότι δεν σε βοηθά το πράγμα συζήτησε με τους δικούς σου για ιδιαίτερα.
2 ώρες την εβδομάδα είναι πολύ λίγες.
Δεν βγάζεις ύλη στα μαθηματικά με δύο ώρες την εβδομάδα.
Θέλεις τουλάχιστον 3.
Οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις άλλη μια προσπάθεια με το τμημα, και να ρωτήσεις τον καθηγητή για το τι δεν κατάλαβες στο κεφάλαιο, και έπειτα βλεπεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top