asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Γεια σας, ευχομαι καλα αποτελεσματα και να καταφερετε να εκπληρωσετε τα ονειρα σας.Eδωσα και εγω φετος πανελλαδικες απο την θετικη κατευθυνση και δεν τα πηγα καλα, μονο μαθηματικα εχω γραψει 19+ και εκθεση γυρω στο 15-16 με αποτελεσμα να μην καταφερνω να περασω εκει που θελω.Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω του χρονου απο την κατευθυνση της οικονομιας .Ωστοσο θα ξεκινησω την προετοιμασια απο τα μεσα αυγουστου διοτι θελω τωρα να ξεκουραστω και να ξεδωσω .Εχω καποια ερωτηματα:
Θα εχω την δυνατοτητα να επιλεξω αν θα δωσω με το παλιο η με το καινουργιο ?
Θα προλαβω να βγαλω την υλη αοθ κ αεππ ανεξαρτητα αν θα δωσω με το παλιο η το νεο?
Οι θεσει για το παλιο θα ειναι λιγες οπως το 16 ?
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γεια σας, ευχομαι καλα αποτελεσματα και να καταφερετε να εκπληρωσετε τα ονειρα σας.Eδωσα και εγω φετος πανελλαδικες απο την θετικη κατευθυνση και δεν τα πηγα καλα, μονο μαθηματικα εχω γραψει 19+ και εκθεση γυρω στο 15-16 με αποτελεσμα να μην καταφερνω να περασω εκει που θελω.Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω του χρονου απο την κατευθυνση της οικονομιας .Ωστοσο θα ξεκινησω την προετοιμασια απο τα μεσα αυγουστου διοτι θελω τωρα να ξεκουραστω και να ξεδωσω .Εχω καποια ερωτηματα:
Θα εχω την δυνατοτητα να επιλεξω αν θα δωσω με το παλιο η με το καινουργιο ?
Θα προλαβω να βγαλω την υλη αοθ κ αεππ ανεξαρτητα αν θα δωσω με το παλιο η το νεο?
Οι θεσει για το παλιο θα ειναι λιγες οπως το 16 ?


Γιατι? γιατι να δωσεις 2η φορα και να αλλαξεις κατευθυνση? ειδικα απο τη στιγμη που εχεις τμημα προτιμησης, ειναι αδικο για τον εαυτο σου να κανεις στροφη 180 μοιρων. Εγω θα σου προτεινα να ξαναδωσεις αλλα με θετικη παλι. Και σιγουρα θα εχεις δυνατοτητα να επιλεξεις παλιο και καινουριο συστημα.
 

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γεια σας, ευχομαι καλα αποτελεσματα και να καταφερετε να εκπληρωσετε τα ονειρα σας.Eδωσα και εγω φετος πανελλαδικες απο την θετικη κατευθυνση και δεν τα πηγα καλα, μονο μαθηματικα εχω γραψει 19+ και εκθεση γυρω στο 15-16 με αποτελεσμα να μην καταφερνω να περασω εκει που θελω.Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω του χρονου απο την κατευθυνση της οικονομιας .Ωστοσο θα ξεκινησω την προετοιμασια απο τα μεσα αυγουστου διοτι θελω τωρα να ξεκουραστω και να ξεδωσω .Εχω καποια ερωτηματα:
1)Θα εχω την δυνατοτητα να επιλεξω αν θα δωσω με το παλιο η με το καινουργιο ?
2)Θα προλαβω να βγαλω την υλη αοθ κ αεππ ανεξαρτητα αν θα δωσω με το παλιο η το νεο?
3)Οι θεσεις για το παλιο θα ειναι λιγες οπως το 16 ?

1) οχι μόνο με το παλιο μπορεις

2) ναι , και αν εισαι γενικα κακος με τη Φυσικη και Χημεια και η σχολη που θες ειναι κοινη , πιστευω ειναι στρατηγικα καλη επιλογη να πας με ΑΕΠΠ και ΑΟΘ
*το ΑΟΘ για καποιον που εχει μαθηματικη λογικη ειναι πανευκολο
* το ΑΕΠΠ ενδεχομενως να σε ζορισει αλλα σιγουρα οχι στο βαθμο που μπορει να το κανει η Φυσικη στο πλαισιο των Πανελληνιων

3) φυσικα και οι θεσεις για το παλαιο θα ειναι λιγες σε σχεση με αυτες που θα δινει το νεο , με αναλογια περιπου στο 1 προς 9 , χωρις να ειναι οριστικο κατι , παντως πιστευω οτι αφου ΔΕ δινεται επιλογη στους αποφοιτους να δωσουν και με το νεο , θα ειναι καπως αυξημενες οι θεσεις σε συγκριση με του 2016
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Εμβριθής κι εν μέρει κατατοπιστική η τοποθέτησή σου Wrong.
Εν μέρει και όχι εξολοκλήρου, επειδή εξαρχής ήξερα - γι' αυτό κι έπραξα λανθασμένα παραμένοντας στη σχολή μου, για όσο καιρό παρέμεινα - ότι το αντικείμενο των σπουδών μου δεν επρόκειτο να με ικανοποιούσε πνευματικά, ότι δεν είχα καμιά πραγματική διάθεση να κάθομαι να λιώνω στο Photoshop ή να αναλώνομαι σε καλύψεις γάμων και βαπτίσεων. Ένιωθα κάτι μέσα μου να ραγίζει κάθε φορά που έκανα τη φευγαλέα σκέψη ότι οι σκόροι στα ντουλάπια μου ροκάνιζαν τους διθυράμβους των καθηγητών κάτω απ' τις εκθέσεις μου του Λυκείου. Έβλεπα ξανά και ξανά μπροστά μου τ' απογοητευμένα τους βλέμματα και την αμήχανη συγκατάβαση των γονιών μου τη μέρα των αποτελεσμάτων, στην τελευταία μου επίσκεψη στο σχολείο. Έβλεπα συμμαθητές και συμμαθήτριες ν' αγκαλιάζονται, να χοροπηδούν απ' τη χαρά τους και να προετοιμάζονται για το καλύτερο καλοκαίρι της ζωής τους, ενώ παρακαλούσα μονάχα να άνοιγε η γη και να με κατάπινε. Η αποτυχία θα έπρεπε να μου ήταν αναμενόμενη. Ήξερα ότι δεν είχα προσπαθήσει όσο θα χρειαζόταν, δεν είχα πιεστεί ώστε να πετύχαινα τον μεγαλεπήβολο στόχο μου. Εκείνη τη μέρα, όμως, συνειδητοποίησα για τα καλά την πραγματικότητα. Έσκασε η φούσκα και προσγειώθηκα τόσο απότομα που δεν ήξερα πώς θα ξανασηκωνόμουν. Τι δουλειά είχα στη σχολή στην οποία είχα περάσει; Εγώ, που παράλληλα με το σχολείο έτρεχα στους ρητορικούς ομίλους, τα MUN και τις εικονικές δίκες; Που διάβαζα τις ανοιχτές δικογραφίες και προβληματιζόμουν ηθικά; Που καταβρόχθιζα "βαριά" λογοτεχνία και φιλοσοφία, έγραφα διηγήματα κι είχα διαπρέψει σε πανελλαδικό διαγωνισμό δημιουργικής γραφής; Δεν τα λέω όλα αυτά για να περιαυτολογήσω. Τα λέω για να γίνει σαφέστερο αφενός ποιές ήταν οι κλίσεις και τα ενδιαφέροντά μου, κι αφετέρου η ενασχόλησή μου με οτιδήποτε άλλο πέρα απ' το να κάτσω να παπαγαλίσω την Ιστορία ή την αιτιολόγηση εκφοράς του ιστορικού-επαναληπτικού cum. Δεν αισθανόμουν ότι η σχολή μου θα με βοηθούσε να προχωρούσα ή να καλλιεργούσα τα όποια "ταλέντα" μου με τον οιονδήποτε τρόπο.
Κι όταν τελικά πήραν μπρος τα μαθήματα, κατάφερα να καταπνίξω την βαθύτατη απογοήτευσή μου και να δεχτώ μοιρολατρικά το πεπρωμένο μου. Δεν υπολόγιζα την πιθανότητα να ξανάδινα πανελλαδικές ούτε ως απλή υπόθεση. Τόσο ανώριμος ήμουν.
Καταλαβαίνεις, λοιπόν, γιατί μόλις έπαθα το μεγάλο σοκ, δεν μπορούσε να με συνεφέρει κανείς και τίποτα; Και κυρίως, γιατί δεν επιθυμώ να γυρίσω στη σχολή μου; Από μεθαύριο αρχίζω θερινά. Ελπίζω κι εύχομαι αυτή τη φορά να στρώσω το κ*λαράκι μου και να τα καταφέρω. Ψυχολογικά είμαι ήδη διαλυμένος. Μια ενδεχόμενη επιτυχία μου, από την άλλη, ξέρω ότι θα αποκαταστήσει άμεσα την τάξη των πραγμάτων.
Φοβάμαι, βέβαια. Μήπως έχεις δίκιο και γίνομαι υπερβολικά παράτολμος.
Τέλος πάντων. Θα δείξει. Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον.

Τότε, βουρ, βουρ, κυνήγησέ το, μην το αφήνεις! Σου στέλνω θετική ενέργεια και σου εύχομαι τα καλύτερα!:clapup:
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό


Καλησπερα!Λοιπον αρχικά βλέπεις τις βαθμολογίες και που θα περάσει με αυτές.Αν δεν περάσεις και θέλεις πολύ την σχολή αυτή τότε ναι δώσε του χρόνου.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπερα!Λοιπον αρχικά βλέπεις τις βαθμολογίες και που θα περάσει με αυτές.Αν δεν περάσεις και θέλεις πολύ την σχολή αυτή τότε ναι δώσε του χρόνου.

Εγω ήδη περάσει στην νοσηλευτική, απλά Θέλω ιατρική
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Απλά το σκέφτομαι γιατί λενε πως οι θέσεις θα είναι λιγότερες κτλ και είμαι ήδη 20 χρόνων :( (κατα πολλούς εχω χασει ηδη 2 χρονιές)


Ναι μην δίνεις σημασία.Γνωστος μας έδωσε φέτος για νομική και είναι 24.
 

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό


Μου φαινεται κομματακι ακραιο ξανα πανελληνιες.
Η ζωη ειναι εκει έξω,και εφοσον προσπαθησες κατι με τη τριτη κι δε σου βγηκε προσπαθησε το αλλιως.
Συζητησε με τους γονεις σου αν παίζει σαν ενδεχομενο το εξωτερικό ή πανε σε μια άλλη δεύτερη επιλογή και μετά βλόποντας και κανοντας.Που ξερεις που θα καταληξεις μετα;4 -5 χρονια ειναι αυτα ,μπορει να ανακαλυψεις πραγματα που δεν ειχες φαντασΤει οτι θες να κανεις.Κι αν διαπιστωσεις οτι τελος ιατρικη θελω πανε με κατατακτηριες.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό


Βανέσσα καλησπέρα , δεν θα ήσουν καθόλου υπερβολική αν ξαναέδινες , το θέμα είναι το εξής : μπορείς να ανταποκριθείς οικονομικά για 4η φορά στα φροντιστήρια; 1 το κρατούμενο , 2 μπορείς να δώσεις όσες φορές θέλεις εσύ ΑΛΛΑ στην περίπτωση που η συγκεκριμένη διαδικασία σε δυσκολεύει ψυχολογικά θα συνιστούσα να κάνεις αυτό που έκανε και ο fockos : τελείωσε τη Νοσηλευτική και δώσε Κατατακτήριες για Ιατρική. Θα έχεις εμπειρία και από κλινικές και από μαθήματα θα ξέρεις πως κυλάνε τα πράγματα στον κλάδο και θα γίνει και η ζωή σου πιο εύκολη λόγω των γνώσεών σου σε σχέση με άλλους φοιτητές Ιατρικής. Επίσης πες μου λίγο , έχεις την υπομονή να τελειώσεις την Νοσηλευτική? αν όχι δώσε πάλι Πανελλαδικές. Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι κι αν αποφασίσεις :).
 

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό


Καταρχας...να ξερεις οτι τιποτα δεν ειναι υπερβολη οταν μαχεσαι για κατι που θες και αγαπας. ενταξει;
Την γνωση την εχεεις,κατι λαθος συμβαινει πανω στο γραπτο. Λιγο το αγχος,λιγο το αριθμητικο λιγο η απροσεξια λιγο η βλακεια χανεις πολλα μορια μοριακια και εν τελει σχολη.
Γιατι δεν δινεις μια ευκαιρια στην σχολη σου;
Η νοσηλευτικη δεν ειναι ασχημη επιλογη
Σιγουρα αξιζει..μελλοντικα δεν ξερεις ποσες ευκαιριες μπορουν να σου δωθουν. Δεν το λεω γενικα αλλα ναι πραγματι μπορει να σου δωθει ευκαιρια που να μην εχεις τα κλασσικα καθηκοντα ενος νοσηλευτη (πχ να γινεις συντονιστης μεταμοσχευσεων, ψαξε πληροφοριες!)
Δεν ειναι μια ακυρη σχολη που δεν εχει καμια σχεση με την ιατρικη. ειναι μια παραιατρικη επιστημη που μεσω αυτης ,μεσω καποιων γνωσεων που θα αποκτησεις, μελλοντικα, μπορει να σε ενθουσιασει και να μεινεις και να πειραματιστεις πανω σε αυτο η να δωσεις εξετασεις για ιατρικη.Πολυ απλα, πηγαινε παρακολουθα,σιγουρα θα σαρεσει και μετα μπορεις να δωσεις κατατακτηριες για ιατρικη εαν εισαι ακομα ερωτευμενη μαζι της!
Κανεις δεν χανεται απο τιποτα! Τιποτα δεν χανεται απο κανεναν!
Αρκετοι το εκαναν,και ισως μπορει να εισαι κι εσυ εαν το θελεις ακομα η εαν δεν επιλεξεις τον αλλο δρομο της τεταρτης φορας πανελληνιων.
Το καλο με τις κατατακτηριες ειναι οτι(οταν η πρωτη σχολη μας ειναι κατι που μας αρεσει ετσι ; ) εαν αποτυχουμε κι σε αυτες εχουμε μια σχολη υποβαθρο-που μπορουμε να πατησουμε σε αυτην και να ανελιχθουμε.

Τώρα αυτο που θα σου προτεινω ειναι να ξεκουραστεις, να περιμενεις για μια ακομη φορα και ελπιζω και η τελευταια τα αποτελεσματα για τα μορια σου, φτιαξε ενα καλο μηχανογραφικο με βασει το τι θελεις και στο τελος αφου βγουν οι βασεις, αποφασιζεις τι θες. Θες τεταρτη φορα; δωσε
θες νοσηλευτικη ; πηγαινε.
Ολα ειναι στο χερι σου και τις δυνατοτητες σου. Το οτι δεν περνας τωρα ιατρικη ,δεν σημαινει οτι δεν θα μπεις και ποτε ή εισαι ανικανη για να το κανεις

Υγ Υπαρχουν πολλοι δρομοι να πετυχεις το ονειρο σου!


Καλα αποτελεσματα και κουραγιο!
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό

Αν δεν χρωστας μαθηματα,θα ελεγα να τελειωσεις πρωτα νοσηλευτικη και να δωσεις κατατακτηριες,θα εχεις εξαλλου πολλες γνωσεις απο την σχολη σου,οποτε θα ειναι λιγο πιο ευκολα για σενα .
Τωρα αν δεν πηγες σε κανενα μαθημα η χρωστας μαθηματα,θα ελεγα να ξαναδωσεις.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μου φαινεται κομματακι ακραιο ξανα πανελληνιες.
Η ζωη ειναι εκει έξω,και εφοσον προσπαθησες κατι με τη τριτη κι δε σου βγηκε προσπαθησε το αλλιως.
Συζητησε με τους γονεις σου αν παίζει σαν ενδεχομενο το εξωτερικό ή πανε σε μια άλλη δεύτερη επιλογή και μετά βλόποντας και κανοντας.Που ξερεις που θα καταληξεις μετα;4 -5 χρονια ειναι αυτα ,μπορει να ανακαλυψεις πραγματα που δεν ειχες φαντασΤει οτι θες να κανεις.Κι αν διαπιστωσεις οτι τελος ιατρικη θελω πανε με κατατακτηριες.

Βανέσσα καλησπέρα , δεν θα ήσουν καθόλου υπερβολική αν ξαναέδινες , το θέμα είναι το εξής : μπορείς να ανταποκριθείς οικονομικά για 4η φορά στα φροντιστήρια; 1 το κρατούμενο , 2 μπορείς να δώσεις όσες φορές θέλεις εσύ ΑΛΛΑ στην περίπτωση που η συγκεκριμένη διαδικασία σε δυσκολεύει ψυχολογικά θα συνιστούσα να κάνεις αυτό που έκανε και ο fockos : τελείωσε τη Νοσηλευτική και δώσε Κατατακτήριες για Ιατρική. Θα έχεις εμπειρία και από κλινικές και από μαθήματα θα ξέρεις πως κυλάνε τα πράγματα στον κλάδο και θα γίνει και η ζωή σου πιο εύκολη λόγω των γνώσεών σου σε σχέση με άλλους φοιτητές Ιατρικής. Επίσης πες μου λίγο , έχεις την υπομονή να τελειώσεις την Νοσηλευτική? αν όχι δώσε πάλι Πανελλαδικές. Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι κι αν αποφασίσεις :).

Καταρχας...να ξερεις οτι τιποτα δεν ειναι υπερβολη οταν μαχεσαι για κατι που θες και αγαπας. ενταξει;
Την γνωση την εχεεις,κατι λαθος συμβαινει πανω στο γραπτο. Λιγο το αγχος,λιγο το αριθμητικο λιγο η απροσεξια λιγο η βλακεια χανεις πολλα μορια μοριακια και εν τελει σχολη.
Γιατι δεν δινεις μια ευκαιρια στην σχολη σου;
Η νοσηλευτικη δεν ειναι ασχημη επιλογη
Σιγουρα αξιζει..μελλοντικα δεν ξερεις ποσες ευκαιριες μπορουν να σου δωθουν. Δεν το λεω γενικα αλλα ναι πραγματι μπορει να σου δωθει ευκαιρια που να μην εχεις τα κλασσικα καθηκοντα ενος νοσηλευτη (πχ να γινεις συντονιστης μεταμοσχευσεων, ψαξε πληροφοριες!)
Δεν ειναι μια ακυρη σχολη που δεν εχει καμια σχεση με την ιατρικη. ειναι μια παραιατρικη επιστημη που μεσω αυτης ,μεσω καποιων γνωσεων που θα αποκτησεις, μελλοντικα, μπορει να σε ενθουσιασει και να μεινεις και να πειραματιστεις πανω σε αυτο η να δωσεις εξετασεις για ιατρικη.Πολυ απλα, πηγαινε παρακολουθα,σιγουρα θα σαρεσει και μετα μπορεις να δωσεις κατατακτηριες για ιατρικη εαν εισαι ακομα ερωτευμενη μαζι της!
Κανεις δεν χανεται απο τιποτα! Τιποτα δεν χανεται απο κανεναν!
Αρκετοι το εκαναν,και ισως μπορει να εισαι κι εσυ εαν το θελεις ακομα η εαν δεν επιλεξεις τον αλλο δρομο της τεταρτης φορας πανελληνιων.
Το καλο με τις κατατακτηριες ειναι οτι(οταν η πρωτη σχολη μας ειναι κατι που μας αρεσει ετσι ; ) εαν αποτυχουμε κι σε αυτες εχουμε μια σχολη υποβαθρο-που μπορουμε να πατησουμε σε αυτην και να ανελιχθουμε.

Τώρα αυτο που θα σου προτεινω ειναι να ξεκουραστεις, να περιμενεις για μια ακομη φορα και ελπιζω και η τελευταια τα αποτελεσματα για τα μορια σου, φτιαξε ενα καλο μηχανογραφικο με βασει το τι θελεις και στο τελος αφου βγουν οι βασεις, αποφασιζεις τι θες. Θες τεταρτη φορα; δωσε
θες νοσηλευτικη ; πηγαινε.
Ολα ειναι στο χερι σου και τις δυνατοτητες σου. Το οτι δεν περνας τωρα ιατρικη ,δεν σημαινει οτι δεν θα μπεις και ποτε ή εισαι ανικανη για να το κανεις

Υγ Υπαρχουν πολλοι δρομοι να πετυχεις το ονειρο σου!


Καλα αποτελεσματα και κουραγιο!

Αν δεν χρωστας μαθηματα,θα ελεγα να τελειωσεις πρωτα νοσηλευτικη και να δωσεις κατατακτηριες,θα εχεις εξαλλου πολλες γνωσεις απο την σχολη σου,οποτε θα ειναι λιγο πιο ευκολα για σενα .
Τωρα αν δεν πηγες σε κανενα μαθημα η χρωστας μαθηματα,θα ελεγα να ξαναδωσεις.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Η ιατρική είναι το όνειρο μου και θα είναι πιστεύω. Και αν μαθω να διαχειρίζομαι εν τέλη το αγχος μου όταν δίνω, πιστεύω πως θα περάσω. Αυτό είναι Αυτό που με κράτησε και φέτος πίσω
Στη νοσηλευτική δεν εχω πάει καθολου, απλά εχω γραφτεί. Δεν ξερω αν θα ισχύει η εγγραφή μου και φέτος
Οπότε Είμαι ανάμεσα στο να ξαναδωσω ή να κανω και αυτό που έκανε ο @fockos
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Η ιατρική είναι το όνειρο μου και θα είναι πιστεύω. Και αν μαθω να διαχειρίζομαι εν τέλη το αγχος μου όταν δίνω, πιστεύω πως θα περάσω. Αυτό είναι Αυτό που με κράτησε και φέτος πίσω
Στη νοσηλευτική δεν εχω πάει καθολου, απλά εχω γραφτεί. Δεν ξερω αν θα ισχύει η εγγραφή μου και φέτος
Οπότε Είμαι ανάμεσα στο να ξαναδωσω ή να κανω και αυτό που έκανε ο @fockos


Aν δε σε πειράζει να περάσεις σε επαρχιακή ιατρική τότε οι κατατακτήριες δεν είναι κακή επιλογή (απλά να διαλέξεις τώρα μια επαρχιακή ιατρική). Το άγχος με τις κατατακτήριες είναι μεγάλο και εκεί αλλα θεωρώ τουλάχιστον στα επαρχιακά τμήματα που έδωσα εγώ ποιο διαχειρίσιμο.

Η νοσηλευτική ΕΚΠΑ είναι σχολή πρότυπο και για μένα και η σχολή που έμαθα ιατρική , σε ποιότητα ιατρικού μαθήματος καλύτερη από κάθε ιατρική και το λέω τώρα που έχω βγάλει ιατρική και κάνω ειδικότητα. Η ανατομία που γινόταν εκεί ήταν στα πρότυπα Αμερικάνικου κολλεγιόυ, η χειρουργική πολύ ανώτερη από αυτή που έκανα στην ιατρική και γενικά όλα τα μαθήματα. Να ξέρεις ότι στην ΕΚΠΑ νοσηλευτική κάνεις μαθήματα ιατρικά που διδάσκουν καθηγητές ιατροί και αντίστοιχα νοσηλευτικά που διδάσκουν νοσηλευτές. Το πρόβλημα στην νοσηλευτική τον καιρό τον δικό μου ήταν η επιεικής βαθμολογία (έχουν περάσει χρόνια όμως) και η κακή πρακτική. Αν ασχοληθείς σοβαρά με την σχολή αυτή θα γίνεις τέλεια ιατρός (καλύτερη από άλλους απόφοιτους ιατρικής) χωρίς πτυχίο ιατρικής αν δε ασχοληθείς και πατάς μόνο στην εξεταστική θα έχεις ένα πτυχίο νοσηλευτικής χωρίς πλήρη πρακτική. Επίσης τα μεταπτυχιακά της νοσηλευτικής είναι πιο ποιοτικά από της ιατρικής (αν κάνω μεταπτυχιακό θα κάνω στην νοσηλευτική εκπα ακόμα και ας έχω πτυχίο ιατρικής).

Επίσης με την ανωτατοποίηση των ΤΕΙ σίγουρα θα επηρεάσει και αυτή την σχολή και την Σπάρτη προς το χειρότερο δεν ξέρω τι θα την κάνουν την σχολή αλλά είσαι τυχερή που υπάρχει ακόμα και δεν την διαλύσανε.

Θα δώσεις 4η φορά πανελλαδικές διαβάζοντας 3 χρόνια βλακείες που δε θα σου χρησιμεύσουν πουθενά ενώ αυτά τα χρόνια θα είχες την ευκαιρία παρακολουθεις την νοσηλευτική να μάθεις βιοχημεία, βιολογία, χειρουργική , παιδιατρική, νοσηλευτικά μαθήματα. Να πάρεις εμπειρίες από νοσοκομεία.

Μη βλέπεις την νοσηλευτική κάτι σαν κατώτερο ούτε τους νοσηλευτές γιατί δεν είναι.

Βγάλε την νοσηλευτική και αν το θέλεις μπορείς να μπεις ιατρική. Το point είναι να μην σπαταλάς χρόνο και χρήμα διαβάζοντας άχρηστα πράγματα και η ύλη των πανελλαδικών είναι άχρηστη ύλη.....

Αφού έδωσες 3η φορα θα σου πω τι θα έκανα εγώ

Διάλεξε τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις από ιατρική... και κάνε κάτι αντίστοιχο.


Αν θέλεις πχ να γίνεις ακτινολόγος πήγαινε εργαστηρια ιατρικών οργάνων....
αν θέλεις νευρολόγος, ορθοπαιδικός πήγαινε φυσικοθεραπεία...
Αν θέλεις να γίνεις εργαστηριακός διάλεξε μια σχολή βιολογίας, βιοχημείας, ή αντιστοιχο τει που έγινε αει.

Η νοσηλευτική ΕΚΠΑ είναι μια καλή επιλογή για να μάθεις γενική ιατρική.

Και δώσε κατατακτήριες για ιατρική (σε επαρχιακή πάντα).
 
Τελευταία επεξεργασία:

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Aν δε σε πειράζει να περάσεις σε επαρχιακή ιατρική τότε οι κατατακτήριες δεν είναι κακή επιλογή (απλά να διαλέξεις τώρα μια επαρχιακή ιατρική). Το άγχος με τις κατατακτήριες είναι μεγάλο και εκεί αλλα θεωρώ τουλάχιστον στα επαρχιακά τμήματα που έδωσα εγώ ποιο διαχειρίσιμο.

Η νοσηλευτική ΕΚΠΑ είναι σχολή πρότυπο και για μένα και η σχολή που έμαθα ιατρική , σε ποιότητα ιατρικού μαθήματος καλύτερη από κάθε ιατρική και το λέω τώρα που έχω βγάλει ιατρική και κάνω ειδικότητα. Η ανατομία που γινόταν εκεί ήταν στα πρότυπα Αμερικάνικου κολλεγιόυ, η χειρουργική πολύ ανώτερη από αυτή που έκανα στην ιατρική και γενικά όλα τα μαθήματα. Να ξέρεις ότι στην ΕΚΠΑ νοσηλευτική κάνεις μαθήματα ιατρικά που διδάσκουν καθηγητές ιατροί και αντίστοιχα νοσηλευτικά που διδάσκουν νοσηλευτές. Το πρόβλημα στην νοσηλευτική τον καιρό τον δικό μου ήταν η επιεικής βαθμολογία (έχουν περάσει χρόνια όμως) και η κακή πρακτική. Αν ασχοληθείς σοβαρά με την σχολή αυτή θα γίνεις τέλεια ιατρός (καλύτερη από άλλους απόφοιτους ιατρικής) χωρίς πτυχίο ιατρικής αν δε ασχοληθείς και πατάς μόνο στην εξεταστική θα έχεις ένα πτυχίο νοσηλευτικής χωρίς πλήρη πρακτική. Επίσης τα μεταπτυχιακά της νοσηλευτικής είναι πιο ποιοτικά από της ιατρικής (αν κάνω μεταπτυχιακό θα κάνω στην νοσηλευτική εκπα ακόμα και ας έχω πτυχίο ιατρικής).

Επίσης με την ανωτατοποίηση των ΤΕΙ σίγουρα θα επηρεάσει και αυτή την σχολή και την Σπάρτη προς το χειρότερο δεν ξέρω τι θα την κάνουν την σχολή αλλά είσαι τυχερή που υπάρχει ακόμα και δεν την διαλύσανε.

Θα δώσεις 4η φορά πανελλαδικές διαβάζοντας 3 χρόνια βλακείες που δε θα σου χρησιμεύσουν πουθενά ενώ αυτά τα χρόνια θα είχες την ευκαιρία παρακολουθεις την νοσηλευτική να μάθεις βιοχημεία, βιολογία, χειρουργική , παιδιατρική, νοσηλευτικά μαθήματα. Να πάρεις εμπειρίες από νοσοκομεία.

Μη βλέπεις την νοσηλευτική κάτι σαν κατώτερο ούτε τους νοσηλευτές γιατί δεν είναι.

Βγάλε την νοσηλευτική και αν το θέλεις μπορείς να μπεις ιατρική. Το point είναι να μην σπαταλάς χρόνο και χρήμα διαβάζοντας άχρηστα πράγματα και η ύλη των πανελλαδικών είναι άχρηστη ύλη.....

Αφού έδωσες 3η φορα θα σου πω τι θα έκανα εγώ

Διάλεξε τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις από ιατρική....
Αν θέλεις πχ να γίνεις ακτινολόγος πήγαινε εργαστηρια ιατρικών οργάνων....
αν θέλεις νευρολόγος, ορθοπαιδικός πήγαινε φυσικοθεραπεία...
Αν θέλεις να γίνεις εργαστηριακός διάλεξε μια σχολή βιολογίας, βιοχημείας, ή αντιστοιχο τει που έγινε αει.
=
Και δώσε κατατακτήριες για ιατρική (σε επαρχιακή πάντα).

Απο τη μία σκέφτομαι έτσι
Από την άλλη σκέφτομαι οτι η νοσηλευτική πχ είναι 4 χρόνια, στη καλύτερη περίπτωση. Αν δώσω και δεν περάσω? Θα εχω χασει 4+1 χρόνια
Φέτος τα εχω φρέσκα, προφανώς, οπότε θα μπορέσω να εμβαθύνω
Και τα δυο μου φαίνονται σωστά φια αυτό ρωτάω και γνώμες ανθρωπων που ξέρουν καλύτερα ίσως.
Και στα δυο εχω χάσει ομως χρόνια γιατί δεν ημουν εκεινα όταν επρεπε :( :'(

Υγ δεν με πειράζει ποια ιατρικη θα είναι. Αν με το καλό μπω κάποια στιγμή, θα κανω αυτο που πρέπει και αυτο που θελω, οπου και να ειμαι
 

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τη μία σκέφτομαι έτσι
Από την άλλη σκέφτομαι οτι η νοσηλευτική πχ είναι 4 χρόνια, στη καλύτερη περίπτωση. Αν δώσω και δεν περάσω? Θα εχω χασει 4+1 χρόνια
Φέτος τα εχω φρέσκα, προφανώς, οπότε θα μπορέσω να εμβαθύνω
Και τα δυο μου φαίνονται σωστά φια αυτό ρωτάω και γνώμες ανθρωπων που ξέρουν καλύτερα ίσως.
Και στα δυο εχω χάσει ομως χρόνια γιατί δεν ημουν εκεινα όταν επρεπε :( :'(

Υγ δεν με πειράζει ποια ιατρικη θα είναι. Αν με το καλό μπω κάποια στιγμή, θα κανω αυτο που πρέπει και αυτο που θελω, οπου και να ειμαι

4 χρονιές πανελλαδικές= να βγάλεις σχολή σε τέσσερα χρόνια. Πες ότι αποτυγχάνεις ξανά..
Μετά τι θα λες;
Εντάξει,εάν δεν ξανά δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις... αλλά μέχρι τρειε φορές νταξει φθάνει. Υπάρχουν βρε κορίτσι πολλοί τρόποι να μπεις εκεί που θες. Μην βλέπεις πανελλήνιες= πέτυχα την σχολή αρεσκείας μου.

Ιατρική δεν είν'μόνο μέσω πανελληνίων
Ξανά λέω υπάρχουν πολλοί τρόποι.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Απο τη μία σκέφτομαι έτσι
Από την άλλη σκέφτομαι οτι η νοσηλευτική πχ είναι 4 χρόνια, στη καλύτερη περίπτωση. Αν δώσω και δεν περάσω? Θα εχω χασει 4+1 χρόνια
Φέτος τα εχω φρέσκα, προφανώς, οπότε θα μπορέσω να εμβαθύνω
Και τα δυο μου φαίνονται σωστά φια αυτό ρωτάω και γνώμες ανθρωπων που ξέρουν καλύτερα ίσως.
Και στα δυο εχω χάσει ομως χρόνια γιατί δεν ημουν εκεινα όταν επρεπε :( :'(

Υγ δεν με πειράζει ποια ιατρικη θα είναι. Αν με το καλό μπω κάποια στιγμή, θα κανω αυτο που πρέπει και αυτο που θελω, οπου και να ειμαι
θα έχει χάσει 3+1 χρόνια στα οποία έβγαζες άνετα μια σχολή... μην κοιτάς όμως πίσω μόνο μπροστά...

Οι πανελλαδικές είναι στην κόψη του ξυραφιού πάντα αφού εχεις δώσει 3 χρόνια σίγουρα την 4η θα έχεις παραπάνω πιθανότητες να μπεις και αν δώσεις κάθε χρόνο σίγουρα θα περάσεις.

Μη σκέφτεσαι τα χαμένα χρόνια μικρή είσαι :D και θα είσαι μετά από 4 χρόνια (έτσι και αλλιως η ιατρική είναι κάτι που πρέπει να διαβάζεις συνέχεια και να έχεις επιμονή) και αυτό το έχεις αποδείξει και θα γίνεις πολύ καλή ιατρός.

Με τόση προσπάθεια είναι κριμα πράγματι να τα παρατήσεις και να μη ξαναδώσεις Πανελλαδικές. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τα κάνεις παράλληλα. Θα παρακολουθείς ελάχιστα την νοσηλευτική το πρώτο εξάμηνο ίσα ίσα για να περάσεις τα μάθηματα. Το 2ο εξάμηνο θα σταματήσεις τελείως (μόνο να κάνεις εγγραφή) και να δώσεις πανελλαδικές. Αν δε περάσεις φουλάρεις την επόμενη χρονιά στην νοσηλευτική ώστε να την βγάλεις και αν θέλεις ξαναδίνεις πανελλαδικές και την 5η.

Απλά σε αυτή την περίπτωση η ψυχολογία θα σε επηρεάσει πολύ αρνητικά και σίγουρα θα είσαι down και τώρα, δεν είναι ευκολο αυτό που κάνεις και δείχνεις ότι το θέλεις πολύ .

Εσυ αποφασίζεις αν θέλεις να δώσεις και 4η φορά χωρίς να παρακολουθείς μια σχολή δώσε αλλά να μπορείς να δώσεις και 5η και 6η φορά και χ φορά πανελλαδικές ωστε να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου ... θα περάσεις αν επιμένεις και μη σκέφτεσαι τα χαμένα χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
4 χρονιές πανελλαδικές= να βγάλεις σχολή σε τέσσερα χρόνια. Πες ότι αποτυγχάνεις ξανά..
Μετά τι θα λες;
Εντάξει,εάν δεν ξανά δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις... αλλά μέχρι τρειε φορές νταξει φθάνει. Υπάρχουν βρε κορίτσι πολλοί τρόποι να μπεις εκεί που θες. Μην βλέπεις πανελλήνιες= πέτυχα την σχολή αρεσκείας μου.

Ιατρική δεν είν'μόνο μέσω πανελληνίων
Ξανά λέω υπάρχουν πολλοί τρόποι.

θα έχει χάσει 3+1 χρόνια στα οποία έβγαζες άνετα μια σχολή... μην κοιτάς όμως πίσω μόνο μπροστά...

Οι πανελλαδικές είναι στην κόψη του ξυραφιού πάντα αφού εχεις δώσει 3 χρόνια σίγουρα την 4η θα έχεις παραπάνω πιθανότητες να μπεις και αν δώσεις κάθε χρόνο σίγουρα θα περάσεις.

Μη σκέφτεσαι τα χαμένα χρόνια μικρή είσαι :D και θα είσαι μετά από 4 χρόνια (έτσι και αλλιως η ιατρική είναι κάτι που πρέπει να διαβάζεις συνέχεια και να έχεις επιμονή) και αυτό το έχεις αποδείξει και θα γίνεις πολύ καλή ιατρός.

Με τόση προσπάθεια είναι κριμα πράγματι να τα παρατήσεις και να μη ξαναδώσεις Πανελλαδικές. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τα κάνεις παράλληλα. Θα παρακολουθείς ελάχιστα την νοσηλευτική το πρώτο εξάμηνο ίσα ίσα για να περάσεις τα μάθηματα. Το 2ο εξάμηνο θα σταματήσεις τελείως (μόνο να κάνεις εγγραφή) και να δώσεις πανελλαδικές. Αν δε περάσεις φουλάρεις την επόμενη χρονιά στην νοσηλευτική ώστε να την βγάλεις και αν θέλεις ξαναδίνεις πανελλαδικές και την 5η.

Απλά σε αυτή την περίπτωση η ψυχολογία θα σε επηρεάσει πολύ αρνητικά και σίγουρα θα είσαι down και τώρα, δεν είναι ευκολο αυτό που κάνεις και δείχνεις ότι το θέλεις πολύ .

Εσυ αποφασίζεις αν θέλεις να δώσεις και 4η φορά χωρίς να παρακολουθείς μια σχολή δώσε αλλά να μπορείς να δώσεις και 5η και 6η φορά και χ φορά πανελλαδικές ωστε να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου ... θα περάσεις αν επιμένεις και μη σκέφτεσαι τα χαμένα χρόνια.

Καταλαβαίνω τι μου λέτε και σε αυτές τις δυο απόψεις, στο τελειώνω σχολη vs ξανσδινω γιατί τα εχω φρεσκα, Είμαι ανάμεσα
Προτου ξαναδωσω Πρέπει σίγουρα να βρω το τρόπο να μην αγχώνομαι τοσο όταν δίνω. Πονάει ειλικρινά το οτι φετος τα γνώριζα αλλά δεν απεδωσα εκείνη την ωρα επειδη είχα άγχος. Δε μπορώ να το "χωνέψω" εύκολα
Το θέλω ομως και αυτό είναι σίγουρα. Και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θέλω να φτάσω εκεί. Δε φαντάζομαι τον εαυτό μου κάπου αλλού

Όσο για την ηλικία μου και γω για μικρή με εχω :P όλοι λένε βέβαια πήγαινε στη σχολή και μεγαλωνεις και μετά βλεπεις κτλ. Γενικά το περιβάλλον είναι λιγουλακι αρνητικό (οχι ολοι) οπότε παίζει και αυτο ρολο στο να μείνω σπίτι μου και να ξαναδωσω ισως
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top