Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Παιδιά για να βοηθήσω και μόνο, βλέπω πως δεν υπάρχει λόγος να δώσετε πανελλήνιες σε εξι μαθηματα αφου μπορειτε να δώσετε σε τέσσερα. Φιλόλογος είμαι και μιλάω για τη θεωρητική παντα. Η μόνη αλλαγή που γίνεται στην κατεύθυνση μας ειναι τα λατινικα της β λυκείου που εξετάζονται στη γ, αλλα τα λατινικα ειναι ενα μαθημα διδαγμένο , εύκολο και δεν πρεπει να αγχώνει κανένα. για ποιο λόγο να φορτωθεί τε και τη λογοτεχνια που στο κατω κατω ειναι και μαθημα που δημιουργεί πρόβλημα με την υποκειμενική βαθμολόγησης της? γιατι αυτη ειναι η αληθεια. Τωρα απ οτι εχω καταλαβει από οσα εχω διαβάσει, νομίζω δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις με ποιο συστημα θα εξεταστείς αλλα κατι σίγουρο δεν εχουν πει ακόμα. Περιμένουμε να βολευτούμε στις καρέκλες τους!!! Μην αγχώνεστε, ειδικα οι απόφοιτοι εχετε διπλάσιο χρονο για μελέτη. Καλή επιτυχία σε όλους!

Αυτό για τα παιδιά της θεωρητικής πάντα, γιατί ένας που ήταν τεχνολογική και δεν έχει κάνει ποτέ του χημεία, και με 4 μαθήματα είναι ζόρικο. Τουλάχιστον έχουμε χρόνο να διαβάζουμε τα 6 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να διαλεξουμε αναμεσα σε 4 η 6.γιατι ειδη εχουμε αρχισει να διαβαζουμε για να δωσουμε με το νεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να διαλεξουμε αναμεσα σε 4 η 6.γιατι ειδη εχουμε αρχισει να διαβαζουμε για να δωσουμε με το νεο

ναι αλλά δεν έχει ψηφιστεί ακόμη το νέο σύστημα για τους απόφοιτους. απλά σου λέω τί μου είπαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,808 μηνύματα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να διαλεξουμε αναμεσα σε 4 η 6.γιατι ειδη εχουμε αρχισει να διαβαζουμε για να δωσουμε με το νεο

Ούτε το ξέρουν αλλά και να το ξέρουν τι τους νοιάζει;;; Τους ένοιαξε ποτέ η άμεση ενημέρωση;
Υπομονή μέχρι την επίσημη ανακοίνωση και μην πιστεύετε αυτά που λέει το κάθε άκυρο άρθρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toufita

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αυτό για τα παιδιά της θεωρητικής πάντα, γιατί ένας που ήταν τεχνολογική και δεν έχει κάνει ποτέ του χημεία, και με 4 μαθήματα είναι ζόρικο. Τουλάχιστον έχουμε χρόνο να διαβάζουμε τα 6 :P

Ναι για τη θεωρητική μιλάω πάντα, δε γνωρίζω τι γίνεται στα άλλα μαθήματα , μόνο στα δικά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά κάντε την προετοιμασία σας και μην τρελένεστε.
Δείτε και στο εντου4γιου που για καποιο λόγο δεν μου αφήνει να γράψω το site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Το άρθρο δημοσιεύτηκε 1 μήνα πριν, αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει και τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisAlas

Νεοφερμένος

Ο GiannisAlas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Eγώ φέτος έγραψα από θετική και συγκέντρωσα 15561 μόρια μέσο όρο [14,4 φυσική, 13,6 μαθηματικά, 11,7 έκθεση, 14,7 χημεία(με εύκολα θέματα :mad:), 19,2 βιολογία κατ και 19,5 βιολογία γεν.]. Στόχος μου ήταν η ιατρική,όμως τώρα που το ξανασκέφτομαι μου κεντρίζει το ενδιαφέρον η πολυτεχνική σχολή των ηλεκτρολόγων στο απθ. Φέτος πέρασα πολιτικός μηχανικός στο Δημοκρίτειο. Έτσι αποφάσισα να ξαναδώσω το 2016, ωστόσο δεν μπορώ να αποφασίσω με πιο από τα δύο συστήματα να δώσω. Επίσης σε περίπτωση που δώσω με το καινούριο και αποφασίσω για τέταρτο πεδίο (φυσική μαθηματικά χημεία) γίνεται να δώσω και βιολογία για να έχω πρόσβαση και στο τρίτο? Και αν ναι, θα μετράει στον μέσο όρο για το τέταρτο πεδίο? Τώρα όσων αφορά για το 10-15% των θέσεων έχω να πω ότι οι μισοί από την θετική του σχολείου μου θα ξαναδώσουν με το παλιό και μιλάμε για καλούς μαθητές που πχ. ήθελαν οδοντιατρική και πέρασαν βιολογικό απθ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλησπέρα! Eγώ φέτος έγραψα από θετική και συγκέντρωσα 15561 μόρια μέσο όρο [14,4 φυσική, 13,6 μαθηματικά, 11,7 έκθεση, 14,7 χημεία(με εύκολα θέματα :mad:), 19,2 βιολογία κατ και 19,5 βιολογία γεν.]. Στόχος μου ήταν η ιατρική,όμως τώρα που το ξανασκέφτομαι μου κεντρίζει το ενδιαφέρον η πολυτεχνική σχολή των ηλεκτρολόγων στο απθ. Φέτος πέρασα πολιτικός μηχανικός στο Δημοκρίτειο. Έτσι αποφάσισα να ξαναδώσω το 2016, ωστόσο δεν μπορώ να αποφασίσω με πιο από τα δύο συστήματα να δώσω. Επίσης σε περίπτωση που δώσω με το καινούριο και αποφασίσω για τέταρτο πεδίο (φυσική μαθηματικά χημεία) γίνεται να δώσω και βιολογία για να έχω πρόσβαση και στο τρίτο? Και αν ναι, θα μετράει στον μέσο όρο για το τέταρτο πεδίο? Τώρα όσων αφορά για το 10-15% των θέσεων έχω να πω ότι οι μισοί από την θετική του σχολείου μου θα ξαναδώσουν με το παλιό και μιλάμε για καλούς μαθητές που πχ. ήθελαν οδοντιατρική και πέρασαν βιολογικό απθ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δεν μπορω να σου πω ποιο συστημα θα διαλεξεις μιας και εγω δεν μπορω να εκφερω αποψη αφου ειμαι Θεωρητικη,αλλα μπορω να σου πω τι ισχυει με το νεο συστημα για την κατευθυνση σου.
Απο την ομαδα Θετικων Σπουδων που θα εισαι εσυ(αφου θες να περασεις Ηλεκτρολογων Μηχανικων του ΑΠΘ που ανηκει 2ο πεδιο με το καινουριο συστημα),τα μαθηματα που θα δωσεις σιγουρα ειναι Φυσικη,Χημεια,Εκθεση.
Μετά επιλέγεις,αν θες να ανοιξεις το 2ο πεδιο(Επιστημονικο Πεδιο Θετικων και Τεχνολογικων Επιστημων), δινεις Μαθηματικα Κατευθυνσης(οπου ο συντελεστης των Μαθηματικων είναι 1,3 και της Φυσικης 0,7). Αν θες να ανοιξεις το 3ο πεδιο(Επιστημονικο Πεδιο Επιστημων Υγειας και Ζωης),δινεις Βιολογια Κατευθυνσης(οπου αντιστοιχα ο συντελεστης της Βιολογιας ειναι 1,3 και της Χημειας 0,7).Τελος,για 4ο πεδιο(Επιστημονικο Πεδιο Επιστημων της Εκπαιδευσης) δινεις Ιστορια Γενικης(συντελεστης Εκθεσης 1,3 και Ιστοριας 0,7).(1ο και 5ο δεν γινεται να τα ανοιξεις).
Συνολικα ομως,μπορεις να δωσεις 5 μαθηματα(δηλαδη να ανοιξεις μονο 2 πεδια)
Εσυ σιγουρα αφου θελεις 2ο πεδιο θα δωσεις Φυσικη Χημεια Εκθεση Μαθηματικα, ενω αν θελεις να ανοιξεις και αλλο πεδιο ισχυουν τα παραπανω που σου εγραψα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τώρα όσων αφορά για το 10-15% των θέσεων έχω να πω ότι οι μισοί από την θετική του σχολείου μου θα ξαναδώσουν με το παλιό και μιλάμε για καλούς μαθητές που πχ. ήθελαν οδοντιατρική και πέρασαν βιολογικό απθ.

Ακριβώς, αυτοί ήταν καλοί μαθητές και έγραψαν ελάχιστα πιο κάτω από τη βάση για αυτό τους συμφέρει το παλιό σύστημα. Εσύ απέχεις αρκετά χιλιάδες μόρια και αν πας με το παλιό θα ανταγωνιστείς τους καλούς μαθητές που δεν πέρασαν για λίγο. Μην κοιτάς τα ποσοστά γιατί αυτά θα προσαρμοστούν ανάλογα με τον αριθμό των υποψηφίων για να είναι δίκαια και να έχει κάποιος τις ίδιες πιθανότητες να περάσει εκεί που θέλει με όποιο σύστημα και να πάει. Κοίτα σε ποια μαθήματα είσαι καλός και αποφάσισε τη σχολή που θες εσύ και όχι τα μόρια που θα γράψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Βγήκε και η ύλη παιδιά με το παλιό σύστημα, έβγαλαν τους μιγαδικούς με μια γρήγορη ματιά, όλα τα άλλα ίδια.
Και για ποιο λόγο έπρεπε να την ανακοινώσουν τόσο αργά? ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Βγήκε και η ύλη παιδιά με το παλιό σύστημα, έβγαλαν τους μιγαδικούς με μια γρήγορη ματιά, όλα τα άλλα ίδια.
Και για ποιο λόγο έπρεπε να την ανακοινώσουν τόσο αργά? ΕΛΕΟΣ!

Βγήκαν οι μιγαδικοί?? τσάμπα οι ώρες ιδιαίτερα και διάβασμα :(
Μήπως μπορείς να στείλεις το λινκ της σελίδας που το είδες, για να δούμε μαζεμένα τι βγαίνει και τι μένει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

GiannisAlas

Νεοφερμένος

Ο GiannisAlas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κατα την γνώμη δεν είναι και τοσο άσχημα. Τώρα, θα ήθελα να ευχαριστίσω για τις γρήγορες απαντήσεις, ωστόσο θέλω να ρωτήσω ότι αν δώσω 5 μαθηματα για 2 πεδία ο βαθμός του τελευταίου θα μετράει και στα 2 πεδία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αυτά που λες είναι για το νέο σύστημα, η ύλη για το παλιό βγήκε σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,808 μηνύματα.
Ντροπή και αίσχος από τη πλευρά του Υπουργείου να το ανακοινώνει 6 Οκτωβρίου. Τα περισότερα παιδία θα χουν ξεκινήσει εδώ και ένα μήνα διαβάσματα και φροντιστηριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
@padme τελικά εσύ με το παλιό θα πας;

Ρε να δείτε που τα ποσοστά και το αν θα ισχύει τελικά το 10% θα τα μάθουμε 1 μήνα πριν, χαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
@padme τελικά εσύ με το παλιό θα πας;

Ρε να δείτε που τα ποσοστά και το αν θα ισχύει τελικά το 10% θα τα μάθουμε 1 μήνα πριν, χαχα!

Ναι, η χημεία δυστυχώς δεν είναι για μένα.

Πόσο ισχύει αυτό το τελευταίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top