Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Για Θεωρητική ναι, εμάς τους Τεχνολογικούς τι να πούμε...

Σε καταλαβαινω..μπορείς να πας στον αγιασμό να ρωτήσεις τον σύμβουλο σχολείου να σου πει με εγκυρότητα τι συμβαίνει..εδώ είχαμε εμείς στην Κω σύμβουλο..εσείς δεν θα έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλό κουράγιο παιδιά..και εγω με την δεύτερη περασα στην σχολη που ηθελα.Υπομονη και ολα θα πάνε καλα.αρχιστε το διάβασμα τωρα.μην το αφήσετε για Οκτώβρη κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλό κουράγιο παιδιά..και εγω με την δεύτερη περασα στην σχολη που ηθελα.Υπομονη και ολα θα πάνε καλα.αρχιστε το διάβασμα τωρα.μην το αφήσετε για Οκτώβρη κλπ.

Έχεις δίκιο..Ευχαριστουμε πολύ ..τι κατεύθυνση ήσουν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςΜπ

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςΜπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ρε παιδια για δευτερη χρονια η κατασταση παλευεται μονο με βοηθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ρε παιδια για δευτερη χρονια η κατασταση παλευεται μονο με βοηθηματα?
Κοιτα εγω συνεχισα να κανω μαθηματα αλλα με λιγοτερες ωρες.Τις γνωσεις τις εχεις αποκτησει ηδη οποτε δεν θα σπαταλησεις χρονο για να τα μαθεις.Ενα απλο φρεσκαρισμα θα ειναι.Απλως ο καθηγητης θα σε εχει στη τσιτα ας πουμε και δεν θα χαλαρωνεις.Κατα τα αλλα στο χερι σου κρινεται αν θα γραψεις ή οχι.Οπως μου ειχε πει και ενας καθηγητης μου:''Το 90% το δινει ο μαθητης και το 10% ο καθηγητης''.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςΜπ

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςΜπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κοιτα εγω συνεχισα να κανω μαθηματα αλλα με λιγοτερες ωρες.Τις γνωσεις τις εχεις αποκτησει ηδη οποτε δεν θα σπαταλησεις χρονο για να τα μαθεις.Ενα απλο φρεσκαρισμα θα ειναι.Απλως ο καθηγητης θα σε εχει στη τσιτα ας πουμε και δεν θα χαλαρωνεις.Κατα τα αλλα στο χερι σου κρινεται αν θα γραψεις ή οχι.Οπως μου ειχε πει και ενας καθηγητης μου:''Το 90% το δινει ο μαθητης και το 10% ο καθηγητης''.:P
Και εγω αυτης της λογικης ειμαι και πιστευω οτι βγαινει οπως επισης πιστευω οτι λογικα δεν θα βγαινω εκτος προγραμματος γιατι ξερω οτι δεν θα εχω αλλη ευκαιρια για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα αλλα η αληθεια ειναι οτι το οτι θα ειμαι μονος μου το μεγαλυτερο μερος της χρονιας (σιγουρα μεχρι Μαρτιο) με φοβιζει λιγακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ναι η μοναξια ειναι ενα μειον κακα τα ψεματα.Μπορεις να ασχοληθεις με διαφορες δραστηριοτητες,οπως γυμναστηριο ή ξενες γλωσσες γιατι ελευθερος χρονος θα υπαρχει σιγουρα.Με καλο προγραμματισμο ολα θα τα πετυχεις,μην φοβασαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςΜπ

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςΜπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι η μοναξια ειναι ενα μειον κακα τα ψεματα.Μπορεις να ασχοληθεις με διαφορες δραστηριοτητες,οπως γυμναστηριο ή ξενες γλωσσες γιατι ελευθερος χρονος θα υπαρχει σιγουρα.Με καλο προγραμματισμο ολα θα τα πετυχεις,μην φοβασαι.:P
Παντως οταν ειπα μονος μου αναφερομουν στο διαβασμα δηλαδη χωρις καποιον πανω απο το κεφαλι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 316543

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα

Ειμαι και εγώ μέσα σε αυτούς που μάλλον θα δώσουν ξανά, πέρασα σε τμήμα που δεν είχα μέσα στα σχέδια μου και λέω να δώσω ξανά για τη σχολή που στόχευα αρχικα. Θα δώσω με το καινούργιο σύστημα. Σκέφτομαι να κάνω φροντιστήριο, κυρίως αρχαία και έκθεση. Θεωρείται οτι τα λατινικά και η ιστορία ειναι απαραίτητα να τα κάνω και αυτά ή έφοσον έχω ήδη τις βάσεις απο πέρσι θα μπορέσω να τα βγάλω και μόνη μου και να πηγαίνω στο φροντιστήριο μόνο για τα διαγωνίσματα;
Καλή δύναμη σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Τελικα μπορουμε να δώσουμε με το νεο συστημα οσοι δωσαμε φετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδια με το παλιο να δωσουμε..γιατι ασ πουμε δινεις με το καινουργιο και πατωνεις σε ενα μαθημα? μετα τι? ενα με το παλιο ειναι αλλιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Έχεις δίκιο..Ευχαριστουμε πολύ ..τι κατεύθυνση ήσουν ;

Τεχνολογική με αοδε και αεππ.την 2η φορα,φετος δηλαδή εγραψα 3000 μόρια παραπάνω.παντως ειναι παγίδα η 2η φορα γιατι πολλοί καθυσηχαζονται νομίζοντας οτι εχουν χρονο αλλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Για θεωρητική κατεύθυνση είναι καλύτερα με το νέο σύστημα πάντως..

Για ποιο λόγο είναι καλύτερά με το νέο; Επειδή τα μαθήματα που θα γράψεις θα είναι τέσσερα και όχι έξι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Για ποιο λόγο είναι καλύτερά με το νέο; Επειδή τα μαθήματα που θα γράψεις θα είναι τέσσερα και όχι έξι; :hmm:

Και για αυτό..φεύγει η βιολογία που είναι ένα μάθημα απαιτητικό σε περίπτωση πράξεων για τους θεωρητικούς όπως φέτος ..και επίσης φεύγει η λογοτεχνία που σχεδον πάντα βαθμολογείται άδικα και εντελώς υποκειμενικα ..και μένουν τέσσερα μαθήματα..η νέα ύλη των λατινικών προσωπικά με συμφέρει ..τώρα ή ιστορία είναι λίγο ζόρι αλλά παλευεται ..αν έχεις κάποια διαφορετική άποψη θα χαρώ να την διαβάσω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από εμένα! Καλή επιτυχία σε όσους ξαναδίνουμε! Εγώ φέτος πέρασα μαθηματικό, αλλά θα ξαναδώσω φέτος! Ελπίζω να τα πάμε όλοι καλά και να βρούμε το κουράγιο να διαβάσουμε όσο πρέπει!! Καλή δύναμη σε όλους μας και πάλι!!!! :D :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και για αυτό..φεύγει η βιολογία που είναι ένα μάθημα απαιτητικό σε περίπτωση πράξεων για τους θεωρητικούς όπως φέτος ..και επίσης φεύγει η λογοτεχνία που σχεδον πάντα βαθμολογείται άδικα και εντελώς υποκειμενικα ..και μένουν τέσσερα μαθήματα..η νέα ύλη των λατινικών προσωπικά με συμφέρει ..τώρα ή ιστορία είναι λίγο ζόρι αλλά παλευεται ..αν έχεις κάποια διαφορετική άποψη θα χαρώ να την διαβάσω..:)

Όχι, όχι, καλά τα λες. Δεν μας έφτανε η ιστορία που πρέπει να μαθευτεί απέξω, είχαμε να μάθουμε επίσης βιολογία και λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Όχι, όχι, καλά τα λες. Δεν μας έφτανε η ιστορία που πρέπει να μαθευτεί απέξω, είχαμε να μάθουμε επίσης βιολογία και λογοτεχνία.

Ξαναδινεις;καλή σου επιτυχία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια ξερετε ποια θα ειναι η υλη στα κειμενα και γενικα σε ολα τα μαθηματα για οσους δινουμε με το παλιο συστημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ξέρετε αν πρέπει να πάμε τον Σεπτέμβριο στο σχολείο από το οποίο αποφοιτήσαμε για να δηλώσουμε σε ποιον προσανατολισμό θα δώσουμε πανελλήνιες το 2016 ή αρκεί να πάμε τον Φεβρουάριο μόνο να καταθέσουμε τα χαρτιά μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και για αυτό..φεύγει η βιολογία που είναι ένα μάθημα απαιτητικό σε περίπτωση πράξεων για τους θεωρητικούς όπως φέτος ..και επίσης φεύγει η λογοτεχνία που σχεδον πάντα βαθμολογείται άδικα και εντελώς υποκειμενικα ..και μένουν τέσσερα μαθήματα..η νέα ύλη των λατινικών προσωπικά με συμφέρει ..τώρα ή ιστορία είναι λίγο ζόρι αλλά παλευεται ..αν έχεις κάποια διαφορετική άποψη θα χαρώ να την διαβάσω..:)


Φρονείς δηλαδή πως ένας φοιτητής κοινωνικών και ανθρωπιστικών σπουδών ( πχ Ψυχολογίας, Πολιτικών Επιστημών, Κοινωνιολογίας ) δεν θα πρέπει να γνωρίζει βασική προσθαφαίρεση; Αν έχεις κενά σε τόσο βασικές πράξεις, στην πανεπιστημιακή στατιστική θα τα βρεις σκούρα.

Επιπλέον η Λογοτεχνία είναι παγίδα, τεράστια παγίδα. Και αυτό γιατι αποτελούσε το μοναδικό μάθημα όπου δεν απαιτούνταν στερεοτυπικός και φορμαλιστικός τρόπος σκέψης, ως αποτέλεσμα ένας μαθητής που κατείχε στοιχειώδη αναλυτική σκέψη, και δεν είχε μελετήσει τόσο όσο έπρεπε, μπορούσε να αποδώσει άριστα, ιδιαιτέρως ένας που είχε μελετήσει αρκετά.

Άρα, τα μαθήματα που σας μένουν απλά ενισχύουν την παπαγαλία, και αυτό θα δυσκολέψει το επίπεδο των εξετάσεων, από κάθε άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top