Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
α ενταξει ειχες παει και τοτε σχετικα μια χαρα..ηθελα να ρωτησω πιστευεις οτι αξιζει καποιος να ξαναπερασει παννεληνιες αν εχει καποιο στοχο, δηλαδη θα μπορει να βελτιωθει και να φτασει το αριστα που χρειαζεται αν και ειχε γραψει αρκετα μετρια τη πρωτη φορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Από την πείρα μου πιστεύω ότι μπορεί οι Πανελλήνιες να είναι παλούκι αλλά αυτός που έχει θέσει στόχο και κοπιάζει αναλόγως θα ανταμειφθεί εν τέλει.
Έτσι συνέβη και σε μένα.Πέρσι πέρασα σε μία πολύ καλή σχολή (Φυσικοθεραπεία Αθήνας 16ος). Πολλοί μου είπαν να μείνω (μιας και έχω συγγενείς στο χώρο). Άλλοι θεώρησαν τα μόριά μου αποτυχία. Το ξέρω ότι μιλούσαν τα κομπλέξ τους και οι μνησικακίες.
Εγώ δεν άκουσα κανέναν παρά μόνο τον εαυτό μου. Ήθελα Ιατρική/Οδοντιατρική και τα κατάφερα. Σίγουρα θέλει τεράστια επιμονή και όρεξη για διάβασμα γιατί τόσα μόρια δεν μπορείς να προβλέψεις ότι θα βγάλεις. Που να φανταστώ π.χ ότι θα έγραφα φέτος 20 Χημεία;;; Ούτε σαν σκέψη δεν μου πέρασε.
Άρα καταλαβαίνεις πως το άριστα (σε μόρια 18000+) δεν το προεξοφλείς. Όμως σίγουρα μπορείς να το προσεγγίσεις αν κάνεις μία σοβαρή προσπάθεια. Για μένα αξίζει να ξαναπροσπαθήσεις (γενικά μιλάω). Φυσικά δεν ξέρεις που θα μπεις αλλά σίγουρα θα αυξήσεις τις πιθανότητες επιτυχίας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι και γω καπως ετσι παρομοια κατασταση εχω, εγω ειχα βγαλει 10923 στο 3 πεδιο το 2012 και ειχα περασει τεχνολογιας τροφιμων καρδιτσα και τωρα εχω ψηθει πολλυ να ξαναδωσω για φαρμακευτικη με την προυποθεση οτι θα τα δωσω ολα..αλλα μαλον για του χρονου γιατι φετος δεν νομιζω να προλαβαινω προετοιμασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Καλά εγώ πέρσυ ήξερα ρε συ ότι είχα βγάλει καλά μόρια μιας και ήταν δύσκολη χρονιά. Άλλοι λέγαν ότι να 'ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να ρωτησω στο μαθημα της εκθεσης πως το δουλευες ολη τη χρονια γιατι εγω δεν ειμαι πολλυ καλος εκει καθε ποτε εγραφες εκθεσεις και τετοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Κάθε βδομάδα έγραφα έκθεση. Απαραιτήτως για να δουλέψεις πολλά θέματα.
Αλλά είμαστε off topic νομίζω. Στείλε pm αν θες τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να κανω μια ερωτηση, ποτε οι καθηγητες στα φροντιστηρια συνηθως αρχιζουν να μιλανε στα παιδια της β λυκειου για την υλη της γ λυκειου?δηλαδη ποιο μηνα τους αρχιζουν λιγη προετοιμασια..για θετικη κατευθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Προσωπικά το βρίσκω περιττό να προετοιμάζεται κανείς για την Γ από την Β.
Εγώ προσωπικά προετοίμασα την Γ μόνο το καλοκαίρι (προς Γ).
Άλλωστε τα Μαθηματικά Κατ της Β δεν είναι εύκολα αν κάνεις σοβαρή δουλειά + περιέχουν πολύ βασικά πράγματα για την Γ (βλέπε Κωνικές Τομές, Ευθείες και τα βασικά περί διανυσμάτων) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ωραια ευχαριστω,να ρωτησω και κατι αλλο αν παει καποιος για προετοιμασια ξανα στη γ λυκειου, αμα στην υλη εχει καποια πραγματα που αναφερονται σε παλαιοτερες χρονιες το φροντιστηριο θα τα εξηγει αυτα ή θα τα θεωρει δεδομενα?..το λεω αν καποιος εχει κενα ξερω γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γιατι νομιζεις οτι τα παιδια που πανε κανονικα στην ταξη τους τα ξερουν ολα απ τα προηγουμενα? Ελαχιστοι. Αναλογως το φροντιστηριο, αν ειναι σοβαρο πρεπει να το λαβει υποψη, αλλωστε τα κενα ειναι απ τους πλεον βασικους παραγοντες αποτυχιας στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ωραια ευχαριστω,να ρωτησω και κατι αλλο αν παει καποιος για προετοιμασια ξανα στη γ λυκειου, αμα στην υλη εχει καποια πραγματα που αναφερονται σε παλαιοτερες χρονιες το φροντιστηριο θα τα εξηγει αυτα ή θα τα θεωρει δεδομενα?..το λεω αν καποιος εχει κενα ξερω γω

Ανάλογα με τον φροντιστήριο, με τον καθηγητή κλπ...
Δεν υπάρχει σαφής απάντηση στην ερώτησή σου. Το μόνο σίγουρο είναι ότι η περσινή διδαχθείσα ύλη δεν διδάσκεται εκ νέου. Πάντως θα θεωρούνται δεδομένες παλιές γνώσεις. Μπορεί να σου υπενθυμίσει κάτι ο καθηγητής αλλά δεν θα αναλωθεί στην εμβάθυνση. Αυτό πρέπει να το κάνεις μόνος σου.
Τώρα εξαιρούνται κάποια ΠΟΛΥ καλά φροντιστήρια, στα οποία σίγουρα γίνεται επανάληψη τέτοιων εννοιών π.χ κωνικές τομές για τα μαθ.κατ της Γ.
Φυσικά παίζει να πέσεις και σε καθηγητή με όρεξη που να στα ξαναπεί, όμως πιθανολογικά μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Τώρα εξαιρούνται κάποια ΠΟΛΥ καλά φροντιστήρια

Για Αθήνα ποιά θεωρούνται κατα την γνώμη σου καλά φροντιστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω ένα αλλά είναι 500-600€ ο μήνας. :look: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ποιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleven thirty

Νεοφερμένος

Ο eleven thirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα everybody. Φετος τελειωνω τη σχολη μου (διοίκηση επιχειρήσεων) και θέλω να ξαναδώσω για περαιτέρω αναβολή στον στρατό, ενώ μια πιθανή επιτυχία θα σημαίνει και δεύτερο πτυχίο. Ρεαλιστικά δεν πάω για πάνω απο 15.000 για πέμπτο πεδίο και 13.000 δεύτερο-τέταρτο maximum. Έδωσα εξετάσεις το 2009 οπότε είναι λίγο σκονισμένα τα πράγματα ΑΛΛΑ σε ΑΟΘ και πιθανότητες-στατιστική δε θα έχω τόσο θέμα γιατί και λόγω της σχολής που τελειώνω κράτησα επαφή με τις έννοιες και την όλη φιλοσοφία, οπότε η επανάληψη θα είναι πιο ομαλή. Έκθεση ήμουν πάντα καλός και ΑΟΔΕ αν πάρεις κάτω απο 18 απλά δεν ασχολήθηκες σοβαρά. ΟΠΟΤΕ πιστεύετε πως αρκούν 4 μήνες που μένουν για μια επαρκή επανάληψη σε ΑΕΠΠ ώστε να είναι εφικτό ενα 15, όπως επίσης και στα μαθηματικά γενικής? Για φυσική κατεύθυνσης παω για ό,τι πιάσω και μαθηματικά κατεύθυνσης θα ασχοληθώ μόνο με μιγαδικούς. Ρεαλιστικά μιλώντας πάντα.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια μια μικρη βοηθεια,εγω θα ξαναδωσω πανελληνιες το '15(ειμαι αποφοιτος απο το '12) και στο φροντιστηριο που θα παω ξεκινανε μαθηματικα,φυσικη για την υλη της γ λυκειου μεσα φεβρουαριου,συγκεκριμενα μου ειπαν οτι θα κανουν εναλλαξ μια ωρα β λυκειου και μια γ, εσεις πιστευετε οτι αξιζει να παρακολουθησω και το μαθημα της β?θα μου χρησιμευσει?επισης σκεφτομουν να αλλαξω το μαθημα επιλογης που ειχα, απο βιολογια(ειχα παρει τοτε 16,7) σε μαθηματικα για πιο σιγουρο 20 ποια ειναι η γνωμη σας?(θετικη κατευθυνση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπερα. Απο ποτε εως ποτε μπορω να εγγραφω στο σχολειο της αποφοιτησης μου για να συμμετασχω στις παννεληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirginiaOnAir

Νεοφερμένος

Η VirginiaOnAir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έψαξα στο διαδίκτυο τις ημερομηνίες υποβολής δήλωσης συμμετοχής στις πανελλαδικές και δεν μου έβγαλε κτ συγκεκριμένο... πιθανόν να μην στάλθηκε η εγκύκλιος στα σχολεία ακόμα. Γιατί δεν περνάς μια βόλτα από το σχολείο σου να ρωτήσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ναι πέρασα σημερα πρωι πρωι και μου ειπαν οτι δεν την εστειλαν ακομα. Σε ευχαριστω για την απαντηση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top