Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κάτσε ρε φίλε τι λίγο καλύτερα να γράψει η κοπέλα, η βαση του τμήματός της είναι οριακά στο 12 νομίζω, το τελευταίο βιολογικό έχει βάση γύρω στο 16.700, εκτός αν η κοπέλα μπήκε στην σχολή της με 15, επομένως δεν έχει και την τρελή απόσταση, αλλά από το 12 μέχρι το 17 σχεδόν, ε δεν το λες και λίγο. Ισως το χημικό της Κρήτης να είναι ένας πιο εφικτός στόχος, η βάση του είναι γύρω στο 14.500 και γενικά για τα τμήματα της Κρήτης ειδικά στην Σ.Θ.Ε ακούγονται πολύ καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

Η Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
παιδια χρειαζομαι επειγοντως την βοηθεια σας!!! ενω ημουν σιγουρη οτι θα ξαναδωσω μου μπηκαν τσιτες και το ξανασκεφτομαι...περασα κοινωνικης και εκπαιδευτικης πολιτικης αει πελλοπονησου...εγω εξ αρχης ηθελα κτηνιατρικη η βιολογια η χημεια την σχολη που περασα την δηλωσα επειδη μου φανηκε ενδιαφερον το αντικειμενο αλλα δεν πιστευα οτι θα περνουσα εκει...τι μου προτεινετε να κανω? ο χρονος τελειωνει και πρεπει να αποφασισω!!!!!!!!!!!

Απο τη στιγμη που εισαι 50-50,μονο και μονο αυτο σημαινει οτι δεν εισαι ικανοποιημενη με το αποτελεσμα και θελεις κατι καλυτερο για σενα.Κατσε και σκεψου πως φανταζεσαι εσυ τον εαυτο σου,πως τον βλεπεις στο μελλον και θα βρεις την απαντηση σου.Φοβο για αποτυχια να μην εχεις.Οταν στοχευεις καπου το κανεις αποφασιστικα και ανεπηρεαστα απο καθε παραγοντα.Θα χασεις αρκετες φορες τον δρομο σου,θα κουραστεις,θα νευριασεις,θα..,θα...,θα...Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι θα σε δικαιωσει το αποτελεσμα!Και σου μιλαω εκ πειρας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babis00

Νεοφερμένος

Ο babis00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας,

μπορει να έχει απαντηθει παρόμοιο ερώτημα αλλά θα με βοηθούσατε αν ειχατε κάποια απάντηση. Είμαι 31 χρονων και θα ήθελα να ξαναδώσω πανελλήνιες, επείδη και όρεξη έχω και μεράκι. Γίνεται; Πρέπει να ξαναμπω στην τάξη ή μεταφέρονται κάπως οι προφορικοί βαθμοί που είχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Γειά σας,

μπορει να έχει απαντηθει παρόμοιο ερώτημα αλλά θα με βοηθούσατε αν ειχατε κάποια απάντηση. Είμαι 31 χρονων και θα ήθελα να ξαναδώσω πανελλήνιες, επείδη και όρεξη έχω και μεράκι. Γίνεται; Πρέπει να ξαναμπω στην τάξη ή μεταφέρονται κάπως οι προφορικοί βαθμοί που είχα;
Oι προφορικοι βαθμοι μετρανε για 2 χρονια μετα την αποφοιτηση και δεν αλλαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babis00

Νεοφερμένος

Ο babis00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
^
Ευχαριστώ, οπότε τί επιλογές έχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Oι προφορικοι βαθμοι μετρανε για 2 χρονια μετα την αποφοιτηση και δεν αλλαζουν.


δεν νομιζω πως ισχυει αυτο που λες...το απολυτηριο ειναι ενα και οι βαθμοι σου βγαινουν μια φορα...απο κει και περα σε ακολουθαει για παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
δεν νομιζω πως ισχυει αυτο που λες...το απολυτηριο ειναι ενα και οι βαθμοι σου βγαινουν μια φορα...απο κει και περα σε ακολουθαει για παντα
Σε ακολουθεί ο βαθμός του απολυτηρίου και μόνο. Αν δεν άλλαξε κάτι, ισχύει αυτό που είπε o Zaraki.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
^
Ευχαριστώ, οπότε τί επιλογές έχω;
Πανελλαδικες χωρις προφορικους. Μονο τα γραπτα θα μετρανε στον υπολογισμο μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babis00

Νεοφερμένος

Ο babis00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σας ευχαριστω!
Πανελλαδικες χωρις προφορικους. Μονο τα γραπτα θα μετρανε στον υπολογισμο μοριων.
καλό ή κακό είναι αυτό;

Ξέρουμε πότε πρεπει να κάνουμε διαδικασίες για να δηλώσω οτι θα δώσω τον Μαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
σας ευχαριστω!

καλό ή κακό είναι αυτό;

Ξέρουμε πότε πρεπει να κάνουμε διαδικασίες για να δηλώσω οτι θα δώσω τον Μαιο;


Συνήθως Φεβρουάριο δηλώνεις ότι θα δώσεις πανελλήνιες στο λύκειο της περιοχής σου :) .Όπως σου είπαν και τα παιδιά, έχεις μόνο τους γραπτούς βαθμούς.Το μόνο κοινό μάθημα είναι η νεοελληνική γλώσσα,τα υπόλοιπα μαθήματα διαμορφώνονται ανάλογα με την κατεύθυνση που ακολουθείς και το μάθημα επιλογής που θα δώσεις.Εξετάζεσαι σε 6 μαθήματα ή 7 αν δώσεις και οικονομία ή παραπάνω αν δώσεις ειδικά μαθήματα πχ.ξένη γλώσσα,σχέδιο. Η κατεύθυνση και το μάθημα επιλογής σε οδηγούν σε συγκεκριμένα επιστημονικά πεδία και σχολές :) ,καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis!!!

Νεοφερμένος

Η ΑΡΤΕΜΙΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας!!! ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση καθως εδωσα πανελληνιες φετος και δεν περασα καπου που να με εκφραζει ! (το που δεν εχει σημασια) και τωρα δεν ξερω αν πρεπει να ξαναδωσω η οχι ! πληροφοριακα εγραψα 11 φετος και ηθελα αγγλικη φιλολογια που ηταν αδυνατον να πιασω ! φοβαμαι να ξαναδωσω για ν α μην αποτυχω αλλα αμα ξαναδινα για γαλλικη φιλολογια ισως να ειχα περισσοτερες πιθανοτητες;;; η να παω στο deree ;;; περιμενω αποψεις !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοήθεια.
Κάποιος που έχει περάσει σε μια σχολή και θέλει να δώσει 2η φορά πανελλήνιες, υπάρχει περίπτωση να τον διαγράψουν από την σχολή, επειδή δεν πηγαίνει σε κανένα μάθημα και δεν περνάει κανένα μαθήμα??
Χρειάζεται να το δηλώσει πως δεν θα πηγαίνει για ένα χρόνο ή κάτι τέτοιο??

Και όσον αφορά τις αιτήσεις για πανελλήνιες, τον φεβρουάριο γίνονται και για αυτούς που ξαναδίνουν, σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοήθεια.
Κάποιος που έχει περάσει σε μια σχολή και θέλει να δώσει 2η φορά πανελλήνιες, υπάρχει περίπτωση να τον διαγράψουν από την σχολή, επειδή δεν πηγαίνει σε κανένα μάθημα και δεν περνάει κανένα μαθήμα??
Χρειάζεται να το δηλώσει πως δεν θα πηγαίνει για ένα χρόνο ή κάτι τέτοιο??

Και όσον αφορά τις αιτήσεις για πανελλήνιες, τον φεβρουάριο γίνονται και για αυτούς που ξαναδίνουν, σωστά?
Δε σε διαγράφουν.Εσύ θα γραφτείς κανονικά στη σχολή και αν δε θες να παρακολουθήσεις καθόλου και είσαι σίγουρη πώς θα δώσεις πανελλήνιες ξανά κάνε διακοπή σπουδών για ένα χρόνο.Αν τυχόν του χρόνου πας στη σχολή θα είσαι στο 1ο έτος.
Αν δεν είσαι σίγουρη αν θα ξαναδώσεις και τελικά δεν κάνεις διακοπή σπουδών φρόντισε να κάνεις δήλωση μαθημάτων για το εξάμηνο.Αν δεν κάνεις για 2 συνεχόμενα εξάμηνα δήλωση διαγράφεσαι από τη σχολή αυτόματα.
Για τις πανελλήνιες κάνεις κανονικά την αίτηση τον Φλεβάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ πολύ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snow_white

Νεοφερμένος

Η snow_white αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ήρθα μι εγώ στην παρέα! Έχω τελειώσει πέρυσι Νηπιαγωγός, είχα βγάλει περίπου 17.600 αν θυμάμαι καλά. Φέτος σκέφτομαι να ξαναδώσω γιατί έχω αρκετές σχολές κατά νου, πρώτη προτίμηση όμως Ψυχολογία και Αγγλική Φιλολογία.
Έχω τις παρακάτω ερωτήσεις?
1. Με το νέο σύστημα δίνουμε 4 μαθήματα. Για 1ο πεδίο ποια είναι αυτα? Η έκθεση ισχύει ακόμα?
2. Για Αγγλική Φιλολογία θέλει ειδικό μάθημα Αγγλικά. Αν έχω το Proficiency? Επίσης το ειδικό προστίθεται στην κατεύθυνσης, δηλ 4+1?
Και 3. Τα βιβλία για να δώσω πρέπει να τα αγοράσω ή μπορώ και με του 2008? Λογικά θα έχουν βγει καινούριες εκδόσες.

Ευχαριστώ πολυ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elma

Νεοφερμένος

Η Elma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπερα κι απο μενα!! Εδωσα φετος πανελληνιες και εβγαλα 14300 μορια, περασα σε μια σχολη η οποια εχει επαγγελματικη αποκατασταση και τελος παντων ειναι καλη, βρηκα σπιτι, γραφτηκα αλλα οσο περναν οι μερες τοσο σκεφτομαι οτι δεν μου ταιριαζει και δεν ειναι αυτο που ηθελα καθως ειναι μια πολυτεχνικη σχολη ενω οι σχολες που πραγματικα με ενδιεφεραν ηταν η φαρμακευτικη, η κτηνιατρικη και το χημικο (100 και κατι μορια πιο πανω :(). Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω... Heeeelp!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα κι απο μενα!! Εδωσα φετος πανελληνιες και εβγαλα 14300 μορια, περασα σε μια σχολη η οποια εχει επαγγελματικη αποκατασταση και τελος παντων ειναι καλη, βρηκα σπιτι, γραφτηκα αλλα οσο περναν οι μερες τοσο σκεφτομαι οτι δεν μου ταιριαζει και δεν ειναι αυτο που ηθελα καθως ειναι μια πολυτεχνικη σχολη ενω οι σχολες που πραγματικα με ενδιεφεραν ηταν η φαρμακευτικη, η κτηνιατρικη και το χημικο (100 και κατι μορια πιο πανω :(). Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω... Heeeelp!! :/:

Η αληθεια ειναι πως δεν καταλαβαινω γιατι γραφτηκες στην σχολη και πηρες σπιτι εφοσον δεν σε ενδιεφερε το αντικειμενο της συγκεκριμενης σχολης? :/ Kαι εδω που τα λεμε τα τμηματα που λες οτι σε ενδιαφερουν διαφερουν αρκετα απο πολυτεχνικες σχολες με εξαιρεση τους Χημικους μηχανικους -εφοσον λες οτι θα ηθελες χημικο- αν και νομιζω εχει πιο υψηλη βαση.

Παντως καλο ειναι να πας στα πρωτα μαθηματα -εφοσον γραφτηκες- και αν δεις οτι δεν σου λεει τιποτα και οτι προτιμας να κανεις αλλα πραγματα θα σε συμβουλευα χωρις δευτερη σκεψη να ξαναπροσπαθησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αν παει στα πρωτα μαθηματα και για λιγο οπως λες δεν προκειται να ξαναδωσει πανελληνιες.
Οι περισσοτεροι αυτο το λαθος κανουν.Πανε προσωρινα να δουν αν τους αρεσει η σχολη.Αλλα ως γνωστόν ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δε σε διαγράφουν.Εσύ θα γραφτείς κανονικά στη σχολή και αν δε θες να παρακολουθήσεις καθόλου και είσαι σίγουρη πώς θα δώσεις πανελλήνιες ξανά κάνε διακοπή σπουδών για ένα χρόνο.Αν τυχόν του χρόνου πας στη σχολή θα είσαι στο 1ο έτος.
Αν δεν είσαι σίγουρη αν θα ξαναδώσεις και τελικά δεν κάνεις διακοπή σπουδών φρόντισε να κάνεις δήλωση μαθημάτων για το εξάμηνο.Αν δεν κάνεις για 2 συνεχόμενα εξάμηνα δήλωση διαγράφεσαι από τη σχολή αυτόματα.
Για τις πανελλήνιες κάνεις κανονικά την αίτηση τον Φλεβάρη.
:hmm:δηλαδη για να καταλαβω πηγαινω και γραφομαι στην σχολη μου δεν κανω αναστολη σπουδων και τον επομενω χρονο αποφασιζω να παω θα με εχουν διαγραψει? γιατι ξερω πολλους που δεν κανουν αναστολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπερα κι απο μενα!! Εδωσα φετος πανελληνιες και εβγαλα 14300 μορια, περασα σε μια σχολη η οποια εχει επαγγελματικη αποκατασταση και τελος παντων ειναι καλη, βρηκα σπιτι, γραφτηκα αλλα οσο περναν οι μερες τοσο σκεφτομαι οτι δεν μου ταιριαζει και δεν ειναι αυτο που ηθελα καθως ειναι μια πολυτεχνικη σχολη ενω οι σχολες που πραγματικα με ενδιεφεραν ηταν η φαρμακευτικη, η κτηνιατρικη και το χημικο (100 και κατι μορια πιο πανω :(). Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω... Heeeelp!! :/:

Θα σε συμβουλευα να παρακολουθήσεις μερικά μαθημάτα για να διαπυστωσεις αν όντως σου αρέσει ;) Αν πάλι δεις οτι ναι, δεν ειναι τελικά αυτό που θες, μπορεις να κάνεις 10% ( αν υπαρχει και του χρόνου γιατι κατι λενε οτι θα καταργηθει ) ή μπορεις να δώσεις πάλι και να ξαναπροσπαθησεις για τις σχολες τις αρεσκείας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top