Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρα πολύ σωστά αυτά που έγραψε η Εύη.Συμφωνώ μέχρι και την τελευταία λέξη.Να την ακούτε:redface:
Θα σας πω τον πόνο μου,απλά γιατί τον τελευταίο καιρό με ''πνίγει''.
Είμαι απόφοιτος του περιβόητου,βασανιστικού 2011(για τα θέματα εννοώ )
και φέτος έδωσα 2η φορά,διοτι την 1η πάτωσα.
το 2011 δε γράφτηκα απο την αρχή σε φροντιστήριο,πίστευα το βλαμμένο οτι θα τα καταφέρω μόνη μου.Έλα όμως που ήδη απο τον Οκτώβριο τα βρήκα σκούρα; Το σχολείο μου δε με υποστήριζε καθόλου,παρόλο που ήμουν απο ελάχιστους μαθητές στο συγκεκριμένο σχολείο που έπαιρναν μέσο όσο πάνω απο 19.
Θυμάμαι με είχαν πιάσει τα κλάμματα το Νοέμβριο,νόμιζα οτι δε θα πετύχω απολύτως τίποτα.Παρακάλεσα τους γονείς μου να με γράψουν σε κάποιο φροντιστήριο ,γιατί στο σχολείο δε μπορούσα πλέον να βασιστώ.Δεν ήθελα να τους πιέσω,γιατί δεν είμαστε και οικονομικά ευκατάστατοι.Τέλικά στα τελη Δεκέμβρη γράφτηκα σε όλα τα μαθήματα.Είχα τρομερά κενά.
Ήμουν όμως λίγο αισιόδοξη,γιατί νόμιζα οτι τα θέματα θα είναι περίπου σαν του '10.Δεν ήταν όμως.
Κουτσά στραβά διάβαζα,και ας είχα αφήσει λίγα κενά προς το τέλος.Ξέρω ακούγεται τρομακτικό και θα πείτε '' μα πώς τόλμησες να αφήσεις κάτι χωρίς να το διαβάσεις;'' αλλά για μένα ήταν αδύνατο. Επρεπε να διαβάζω τα του φροντιστηρίου,που ήταν πολύ μπροστά σε σχέση με το σχολείο,επρεπε να διαβάζω ταυτόχρονα και τα προηγούμενα,μιας και δεν τα κάναμε στο σχολείο μου.Άσε που δε σηκωνα τον ποπο μου απο το γραφείο ,αδυνάτισα και κοιμόμουν ελάχιστα.
Συγκέντρωσα το 2011 συνολικά 14.856 μόρια στο 3ο πεδίο,αν σκεφτείτε οτι στη φυσική λόγου χάρη,ήμουν διαβασμένη μόνο σε στερεό και κρούσεις.

Πέρασα σε μια ενδιαφέρουσα σχολή,αλλά εγώ εκεί,με το πείσμα μου,να περάσω Φαρμακευτική ή Ιατρική και προτιμότερο στην Αθήνα,για οικονομικούς λόγους.
Έδωσα και φέτος,με περισσότερο θάρρος και ελπίδα ,αφήνοντας πίσω το ''ελαττωματικό'' 2011.
Συγκέντρωσα περίπου 18.000 μόρια για την ακρίβεια 18.006 ..
Ιατρική Αθηνών τη χάνω σίγουρα,εκτός και αν γίνει θαύμα στις ειδικές κατηγορίες.Φαρμακευτική Αθηνών μπορεί,αν πέσει λίγο η βάση.Αν περάσω σε Ιατρική άλλης πόλης,δεν ξέρω αν θα τη συνεχίσω.Πολύ δύσκολο.Δε μπορώ και ούτε θέλω να επιβαρύνω την οικογένειά μου.Είμαστε 3 αδέλφια.
Τις προάλλες μου μπήκε μια ιδέα ,σαν ζιζάνιο,και δε λέει να βγει.Λες να δώσω 3η φορά;
Ξέρω είμαι τρελή,αλλά θέλω τρομερά να πετύχω το στόχο μου.Αξίζει παιδιά;
Εσείς τί πιστεύετε;
Θα χάσω 2 χρόνια .....πώς σας φαίνεται;;:confused:


Κοίτα το να χάσεις 2 χρόνια δεν είναι κάτι τραγικό. Άλλοι σπουδάζουν στα 30+ με κατατακτήριες και πανελλήνιες ενίοτε.
Από τα 14000 μόρια στα 18000 είναι μεγάλο το άλμα και σημαίνει πως μπορεί και για ακόμα λίγο.
Απλά έχει στο νου σου ότι τι 14 γίνεται πιο ευκολα 18 από ότι το 18 γίνεται 19 και ότι και η 3η φορά εμπεριέχει ρίσκο.
Μπορείς να γραφτείς στη σχολή που θα περάσεις και βλέπεις. Αν περάσεις σε άλλη πόλη και δεν μπορείς να πας, δεν θα έχεις και άλλη επιλογή. Εκτός κι αν ασχοληθείς με κάτι άλλο. Αν περασεις Αθήνα είναι εύκολο να παρακολουθήσεις για να τσεκάρεις τη σχολή και μετά αποφασίζεις τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αν περασεις Πατρα τοτε μια καλη λυση θα ηταν να παρακολουθεις τα μαθηματα στην Αθηνα και να δινεις εξετασεις Πατρα αν ειναι εφικτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πάρα πολύ σωστά αυτά που έγραψε η Εύη.Συμφωνώ μέχρι και την τελευταία λέξη.Να την ακούτε:redface:
Θα σας πω τον πόνο μου,απλά γιατί τον τελευταίο καιρό με ''πνίγει''.
Είμαι απόφοιτος του περιβόητου,βασανιστικού 2011(για τα θέματα εννοώ )
και φέτος έδωσα 2η φορά,διοτι την 1η πάτωσα.
το 2011 δε γράφτηκα απο την αρχή σε φροντιστήριο,πίστευα το βλαμμένο οτι θα τα καταφέρω μόνη μου.Έλα όμως που ήδη απο τον Οκτώβριο τα βρήκα σκούρα; Το σχολείο μου δε με υποστήριζε καθόλου,παρόλο που ήμουν απο ελάχιστους μαθητές στο συγκεκριμένο σχολείο που έπαιρναν μέσο όσο πάνω απο 19.
Θυμάμαι με είχαν πιάσει τα κλάμματα το Νοέμβριο,νόμιζα οτι δε θα πετύχω απολύτως τίποτα.Παρακάλεσα τους γονείς μου να με γράψουν σε κάποιο φροντιστήριο ,γιατί στο σχολείο δε μπορούσα πλέον να βασιστώ.Δεν ήθελα να τους πιέσω,γιατί δεν είμαστε και οικονομικά ευκατάστατοι.Τέλικά στα τελη Δεκέμβρη γράφτηκα σε όλα τα μαθήματα.Είχα τρομερά κενά.
Ήμουν όμως λίγο αισιόδοξη,γιατί νόμιζα οτι τα θέματα θα είναι περίπου σαν του '10.Δεν ήταν όμως.
Κουτσά στραβά διάβαζα,και ας είχα αφήσει λίγα κενά προς το τέλος.Ξέρω ακούγεται τρομακτικό και θα πείτε '' μα πώς τόλμησες να αφήσεις κάτι χωρίς να το διαβάσεις;'' αλλά για μένα ήταν αδύνατο. Επρεπε να διαβάζω τα του φροντιστηρίου,που ήταν πολύ μπροστά σε σχέση με το σχολείο,επρεπε να διαβάζω ταυτόχρονα και τα προηγούμενα,μιας και δεν τα κάναμε στο σχολείο μου.Άσε που δε σηκωνα τον ποπο μου απο το γραφείο ,αδυνάτισα και κοιμόμουν ελάχιστα.
Συγκέντρωσα το 2011 συνολικά 14.856 μόρια στο 3ο πεδίο,αν σκεφτείτε οτι στη φυσική λόγου χάρη,ήμουν διαβασμένη μόνο σε στερεό και κρούσεις.

Πέρασα σε μια ενδιαφέρουσα σχολή,αλλά εγώ εκεί,με το πείσμα μου,να περάσω Φαρμακευτική ή Ιατρική και προτιμότερο στην Αθήνα,για οικονομικούς λόγους.
Έδωσα και φέτος,με περισσότερο θάρρος και ελπίδα ,αφήνοντας πίσω το ''ελαττωματικό'' 2011.
Συγκέντρωσα περίπου 18.000 μόρια για την ακρίβεια 18.006 ..
Ιατρική Αθηνών τη χάνω σίγουρα,εκτός και αν γίνει θαύμα στις ειδικές κατηγορίες.Φαρμακευτική Αθηνών μπορεί,αν πέσει λίγο η βάση.Αν περάσω σε Ιατρική άλλης πόλης,δεν ξέρω αν θα τη συνεχίσω.Πολύ δύσκολο.Δε μπορώ και ούτε θέλω να επιβαρύνω την οικογένειά μου.Είμαστε 3 αδέλφια.
Τις προάλλες μου μπήκε μια ιδέα ,σαν ζιζάνιο,και δε λέει να βγει.Λες να δώσω 3η φορά;
Ξέρω είμαι τρελή,αλλά θέλω τρομερά να πετύχω το στόχο μου.Αξίζει παιδιά;
Εσείς τί πιστεύετε;
Θα χάσω 2 χρόνια .....πώς σας φαίνεται;;:confused:

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου.

Ειλικρινά δεν αξίζει. Παρακολούθησε την φετινή σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις σκέψεις που μου παραθέτετε.
Σκέφτόμουν και για κατατακτήριες ,αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολες και επειδή έχω μελετήσει τη διαδικασία,υπάρχει η φήμη οτι εκεί περνάς με ''μέσο''.
Εννοείται πως αν περάσω σε κάποια άλλη σχολή 3ου πεδίουεντός Αθηνών,θα την παρακολουθήσω τον πρώτο καιρό,και ποιός ξέρει,ίσως να φαω κόλλημα και να με γοητεύσει ...
δε με χαλάει να ξαναδιαβάζω για 3η φορά τα ίδια,επειδή επιθυμώ κάτι πολύ και αν υλοποιήσω το όνειρό μου,δε θα σκεφτώ καν τα 3 χρόνια διαβάσματος της ίδιας ύλης.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα χρόνια αυτά που θα ''χάσω''.Αλλά απο την άλλη,στις ιατρικές σχολές υπάρχουν,απο όσα γνωρίζω τουλάχιστον, αρκετοί εισακτέοι κάθε χρόνο που μπαίνουν με τη 2η ή την 3η προσπάθεια.Έτσι δεν είναι ;;:)

Ζουγκραφ,σοβαρά τώρα,γίνεται όντως κάτι τέτοιο;;;;;;;;;; αυτό θα ήταν τέλειο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη οτι δεν θες να προσπαθησεις σε μια αλλη πολη?Ειναι κριμα να περνας σε καποια αλλη πολη ιατρικη και να μην πηγαινεις.
Θα προσπαθησεις,και θα τα βγαλεις περα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχουν όμως σε όλες τις πόλεις τα ίδια ακριβώς μαθήματα και την ίδια ύλη κάθε εξάμηνο.

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου.

Ειλικρινά δεν αξίζει. Παρακολούθησε την φετινή σχολή.

Είσαι λίγο του ''κάθε εμπόδιο για καλό''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
ο τιτλος θυμιζει το βιντεο a very slow murder with an extremely inefficient weapon
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ε και?Και παλι,ιατρικη βγαζεις.

Δεν μπορω να καταλαβω δηλαδη την λογικη αυτου που δεν περασε στην πολη που ηθελε,αλλα περασε στην σχολη,και ξαναδινει.
Οι σπουδες δεν πανε βαση γεωγραφικου οριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πάνε βάσει οικονομικού ορίου, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
το θέμα δεν είναι ποιά πόλη θέλω,δεν έχω την πολυτέλεια να διαλέγω τις πόλεις σαν καραμελίτσες,το θέμα είναι οτι με βολεύει μόνο η Αθήνα.Δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό,εκτός και αν γίνεται αυτό που είπε ο Ζουγκραφ.Ή να συνεχίσω σε όποια τελοσπαντων σχολή περάσω φέτος,εντός Αθηνών φυσικά( για παράδειγμα νοσηλευτική νταξ θεωρώ άνετα ή Βιολογία ή Φαρμακευτική,με την προυπόθεση να πέσει η βάση της )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
το θέμα δεν είναι ποιά πόλη θέλω,δεν έχω την πολυτέλεια να διαλέγω τις πόλεις σαν καραμελίτσες,το θέμα είναι οτι με βολεύει μόνο η Αθήνα.Δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό,εκτός και αν γίνεται αυτό που είπε ο Ζουγκραφ.Ή να συνεχίσω σε όποια τελοσπαντων σχολή περάσω φέτος,εντός Αθηνών φυσικά( για παράδειγμα νοσηλευτική νταξ θεωρώ άνετα ή Βιολογία ή Φαρμακευτική,με την προυπόθεση να πέσει η βάση της )

Αυτό που είπε ο Ζούγκραφ δυστυχώς δε μπορείς να το κάνεις (παρά μόνο θεωρητικά), οι σχολές υγείας έχουν πάρα πολλα εργαστήρια με υποχρεωτικές παρουσίες και επίσης ίδια μαθήματα σε ίδιες σχολές διαφόρων πόλεων μπορεί να διαφέρουν αρκετά ως προς την φιλοσοφία. Επίσης δε θα μπορείς να ανταποκριθείς ψυχολογικά (να έχεις παρέες σε μια σχολή και να πηγαίνεις να δίνεις εξεταστικες σε αλλη πόλη... 3 φορές το χρόνο.


Οπότε η καλύτερη λύση είναι να σκέφτεσαι βραχυπρόθεσμα περνάς στην σχολή σου (οποια να ναι και αυτή) την παρακολουθάς όσο μπορείς και παράλληλα δίνεις πανελλαδικές (δινοντας πάντα εμφαση στο διαβασμα των πανελλαδικών).

Όσο αφορά σε σπουδές σε άλλη πόλη θεωρώ πως είναι εφικτή μέσω εστιών. Απορρίπτεις την Πάτρα επειδή είναι χάλια οι εστίες τις και δηλώνεις Αλεξανδρούπολη (για Ιατρική λέμε) (μια πόλη με δωρεάν μετακινήσεις, καλές εστίες και γενικά μια πόλη που σέβεσαι τους φοιτητές της).

Επίσης με τις κατατακτήριες δε μπορείς να βασίζεσαι πλέον (δε δίνουν πάσο, δε δίνουν βιβλία δε δίνουν βραβεία) και σίγουρα θα αλλαξει η φιλολοσία στα επόμενα χρόνια (δεν αποκλείεται να βάλουν και διδακτρα)

Για κατατακτήριες θα σκεφτείς όχι τώρα αλλά όταν τελειώνεις την σχολή σου. Είναι λάθος να μπαίνεις σε μια σχολή και να έχεις στόχο τις κατατατκηριες εξαρχής είναι καλό να μπεις μια σχολή που αγαπάς και να είσαι διαθετημένη να ασχοληθείς με αυτή σε όλη την ζωή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είσαι λίγο του ''κάθε εμπόδιο για καλό''
Φυσικά.
το θέμα δεν είναι ποιά πόλη θέλω,δεν έχω την πολυτέλεια να διαλέγω τις πόλεις σαν καραμελίτσες,το θέμα είναι οτι με βολεύει μόνο η Αθήνα.Δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό,εκτός και αν γίνεται αυτό που είπε ο Ζουγκραφ.Ή να συνεχίσω σε όποια τελοσπαντων σχολή περάσω φέτος,εντός Αθηνών φυσικά( για παράδειγμα νοσηλευτική νταξ θεωρώ άνετα ή Βιολογία ή Φαρμακευτική,με την προυπόθεση να πέσει η βάση της )
Λύσεις υπάρχουν όμως είναι ο δύσκολος δρόμος. Να σου θυμήσω ότι υπάρχουν οι εστίες, δυνατότητα εργασίας κτλ. Δες πώς μεγαλούργησε η γενιά των παππούδων μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
το θέμα δεν είναι ποιά πόλη θέλω,δεν έχω την πολυτέλεια να διαλέγω τις πόλεις σαν καραμελίτσες,το θέμα είναι οτι με βολεύει μόνο η Αθήνα.Δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό,εκτός και αν γίνεται αυτό που είπε ο Ζουγκραφ.Ή να συνεχίσω σε όποια τελοσπαντων σχολή περάσω φέτος,εντός Αθηνών φυσικά( για παράδειγμα νοσηλευτική νταξ θεωρώ άνετα ή Βιολογία ή Φαρμακευτική,με την προυπόθεση να πέσει η βάση της )

Σκεψου οτι ειμαι 25 ετων κι δινω πανελληνιες..Οταν πηγα να γραψω, νομιζα οτι θα ημουν η μεγαλυτερη..Και ομως, υπηρχαν και αλλοι μεγαλυτεροι απο εμενα..Μη σκεφτεσαι οτι θα χασεις ''χρονο''..Αν ειναι να πετυχεις αυτο που θελεις και σου αρεσει,αξιζει μια επιπλεον προσπαθεια...Σκεψου οτι εγω εφτασα 25 για να καταλαβω τι θελω... Στην αρχη προβληματιζομουν οτι θα τελειωσω τη σχολη στα 30,μεχρι που πηγα σε μια ορκωμοσια και υπηρχαν πολλα ατομα ανω των 30 και μαλιστα αριστουχοι..Αν ειναι να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα,ο χρονος ειναι συμμαχος.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι έτσι όμως.

Καθε εμποδιο και καλο-->Η τελεια δικαιολογια ωστε να δικαιολογησουμε τον εαυτο μας,οταν δεν μπορουμε να ξεπερασουμε καποιο εμποδιο η οταν μας ερχονται σαν ταβανοπλακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Καθε εμποδιο και καλο-->Η τελεια δικαιολογια ωστε να δικαιολογησουμε τον εαυτο μας,οταν δεν μπορουμε να ξεπερασουμε καποιο εμποδιο η οταν μας ερχονται σαν ταβανοπλακες.

Δεν είναι τα πάντα για καλό είναι κάποια πράγματα που σου συμβαίνουν και νομίζεις ότι ο κόσμος σταμάτησε να γυρνάει πρέπει να βρεις τον τρόπο να τον κάνεις να ξαναγυρίζει. Ετσι είναι η ζωή με τα πάνω της και τα κάτω της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ας μην κλαίγονται μετά.

:cry_x: seriously now,you believe that?

Δεν είναι τα πάντα για καλό είναι κάποια πράγματα που σου συμβαίνουν και νομίζεις ότι ο κόσμος σταμάτησε να γυρνάει πρέπει να βρεις τον τρόπο να τον κάνεις να ξαναγυρίζει. Ετσι είναι η ζωή με τα πάνω της και τα κάτω της.

Δεν ειναι ποτε για καλο.Το εμποδιο,σε εμποδιζει σε μια Χ διαδικασια,γιαυτο λεγεται και εμποδιο.Η οποιαδηποτε προσπαθεια ωραιοποιησης της καταστασης δεν ειναι ρεαλιστκη και αντικειμενικη,αλλα λειτουργει ακριβως οπως και ο Θεος.ΓΙα να μας κανει να νιωσουμε καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
:cry_x: seriously now,you believe that?
Ja. Δε θα κάτσω στις 2 τα ξημερώματα να επιχειρηματολογώ. Καλό βράδυ.

Υγ. Να διαβάζεις πιο προσεκτικά. Δεν υπάρχει η αντίφαση, που θεωρείς ότι υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ja. Δε θα κάτσω στις 2 τα ξημερώματα να επιχειρηματολογώ. Καλό βράδυ.

Υγ. Να διαβάζεις πιο προσεκτικά. Δεν υπάρχει η αντίφαση, που θεωρείς ότι υπάρχει.

Στα επειγοντα γινονται εγχειρησεις 2 η ωρα,αρα δεν ειναι καθολου καλη δικαιολογια η ωρα για την αποφυγη επιχειρηματολογιας.:(

Check it :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top