Menethil

Νεοφερμένος

Ο Menethil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους. Καταρχήν να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όσους δίνουν πανελλαδικές φέτος αλλά και καλή εξεταστική για τους φοιτητές. Θα μπώ στο θέμα...
Τελείωσα πέρσυ το Λύκειο. Δεν ήθελα να δώσω πανελλήνιες γιατί είχα σκοπό να πάω σε ΙΕΚ. Έτσι λοιπόν πήρα απολυτήριο χωρίς πανελλαδικές (με τον νόμο που έβγαλαν πέρσυ). Πέρασε το καλοκαίρι, γράφτηκα στο ΙΕΚ και έφαγα την ξενέρα της ζωής μου. Κάθησα για 2-3 μήνες και έφυγα γιατί δεν μου άρεσε καθόλου όμως. Σκεφτόμουν να αρχίσω το διάβασμα για να έδινα φέτος αλλά ήταν στανταράκι ότι θα πάτωνα καθώς δεν τα καλοθυμόμουν αλλά δεν έμεναν και αρκετοί μήνες για να διαβάσω.. Έτσι λοιπόν σκέφτομαι να αρχίσω δυναμικά με σκοπό να δώσω του χρόνου. Σε πρώτη φάση δεν θέλω να αρχίσω φροντιστήρια (δίνει και η αδερφή μου του χρόνου έτσι θα έχω και κάποια βοήθεια από τα φροντιστήρια που θα πηγαίνει) αλλά να το προσπαθήσω με βοηθήματα και ασκήσεις. Ήμουν στην τεχνολογική κατεύθυνση με μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης, ανάπτυξη εφαρμογών, αοδε, έκθεση και βιολογία γενικής παιδείας. Έχω ήδη 2-3 βοηθήματα.. Για την έκθεση έχω ένα από τις Εκδόσεις Ζήτη, για μαθηματικά ένα του Αναστάσιου Μπάρλα και για φυσική ένα από τις Εκδόσεις ΒΛΑΧΟΣ. Γενικά είμαι σε θέση να πειθαρχήσω με το διάβασμα χωρίς να ξεμυαλίζομαι. Αυτά είχα να πω... Τι άλλο με συμβουλεύετε εσείς ας πούμε βοηθήματα για προγραμματισμό, βιολογία κτλ; Που μπορώ να βρω ασκήσεις από το Ιντερνετ; Γενικά οτιδηποτε έχετε να μου πείτε με βάση την εμπειρία σας κτλ μου είναι υπεραρκετό! :)
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σε πρώτη φάση δεν θέλω να αρχίσω φροντιστήρια (δίνει και η αδερφή μου του χρόνου έτσι θα έχω και κάποια βοήθεια από τα φροντιστήρια που θα πηγαίνει) αλλά να το προσπαθήσω με βοηθήματα και ασκήσεις.
δυσκολη φαση φιλε μου καλυτερα με φροντηστηριο μη σου πω μαλιστα και ιδιαιτερα....
Ήμουν στην τεχνολογική κατεύθυνση με μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης, ανάπτυξη εφαρμογών, αοδε, έκθεση και βιολογία γενικής παιδείας. Έχω ήδη 2-3 βοηθήματα.. Για την έκθεση έχω ένα από τις Εκδόσεις Ζήτη, για μαθηματικά ένα του Αναστάσιου Μπάρλα και για φυσική ένα από τις Εκδόσεις ΒΛΑΧΟΣ.
εκθεση σιγουρα θα σου προτεινα φροντηστηριο ή ιδιαιτερα αφου θα σου δινουν και θα κανεις ενα κριτηριο την εβδομαδα(δλδ εκθεση,περιληψη και ασκησουλες).ΑΟΔΕ μαθε αψογα αφου ειναι κατι το οποιο αν το διαβασεις εχεις σιγουρα ενα καλο βαθμο(δες btw τα αρχεια εδω στο ischool εχει κατι σαν περιληψη του μαθηματος-τα αρχικα δλδ ολα περα απο την επικοινωνια- . Μαθηματικα θα σου προτεινα ενα αλλο βοηθημα καθως ο μπαρλας ειναι παρα πολυ δυσκολος και προσωπικα πιστευω οτι σου ταιριαζει κατι πιο ευκολο.Προσωπικα προτεινω σαβαλλα τα λεει αρκετα απλα πιστευω.Σιγουρα μπαρλας δεν ειναι για το επιπεδο σου(No offence).Φυσικη αν και δεν το ξερω αυτο που εχεις το βοηθημα λογικα τ καλυτερο ειναι σαβαλας.Σαβαλα επισης προτεινω και για αεπ ηταν απο τα καλυτερα που ειχα...Γενικα πιστευω οτι σαβαλας ειναι απλος(σε ολα τα μαθηματα) και εξηγει τα παντα απλα και αναλυτικα με βηματακια
Που μπορώ να βρω ασκήσεις από το Ιντερνετ;
ρωτα ischool στα αντιστοιχα θεματα που εχουν-υπαρχουν(προσωπικα κανε απο τα βοηθηματα ο,τι υπαρχει απο ασκ και μετα κατσε και ψαξε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myracle31

Νεοφερμένος

Η myracle31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα σας παιδιά δεν ξέρω αν μπορείτε να με βοηθήσετε αποφοίτησα από το λύκειο το 2000 από τεε βοηθός βρεφονηπιοκόμων φυσικά δεν έχω ασχοληθεί γιατί αυτό που ήθελα να ακολουθήσω πήγα ιεκ αλλά και πάλι δύσκολο το επάγγελμα τεχνικώς διακόσμησης αλλά η γνώσης μένουν με αυτά και με αυτά το θέμα μου είναι η τέχνη ασχολούμαι ερασιτεχνικά και θέλω πολύ επαγγελματικά με την φωτογραφία αν και από μικρή ζωγράφιζα , φέτος με συμβουλές φίλων λέω να πάω να γραφτώ για πανελλήνιες του χρόνου το ερώτημα μου είναι αν μπορώ είμαι 31 ετών τώρα και ο σκοπός φυσικά είναι τει φωτογραφίας και από οτι θυμάμαι τότε στης πανελλήνιες στο τεε δώσαμε 2 μαθήματα εγώ για να ξανά δώσω πρέπει να παρακολουθήσω μαθήματα έχω τελείωση κανονικά το λύκειο και β' κύκλο τεε αν ξέρει κάποιος ας μου πει :P ελπίζω το όνειρο που είχα κάποτε να γίνει αληθινό το ερώτημα λοιπόν είναι αυτό πόσα μαθήματα είναι στης πανελλήνιες και φυσικά τη χρειάζεται για να ξανά δώσω φυσικά το μόνο σίγουρο είναι διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgeprelo

Νεοφερμένος

Ο Georgeprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα τα παιδιά που έγραψαν 2 (ίσως και 3) φορές πανελλήνιες εξετάσεις:
1.Είναι συχνό φαινόμενο ένας μαθητής να γράψει την δεύτερη φορά χαμηλότερα από την πρώτη;
2.Συνήθως πόσο αυξάνεται ο Γ.Μ.Ο.;
3.Πόσο διάβασμα χρειάζεται την δεύτερη χρονιά συγκριτικά με την πρώτη;(αν θέλουμε π.χ. Να αυξήσουμε την βαθμολογία κατά 300-500 μόρια;
4.Η δεύτερη χρονιά πώς είναι; Περνάει παραγωγικά ή αντιπαραγωγικά;(Θέλω να πω εκτός από το διαβασμά πόσος χρόνος μένει για άλλες ασχολίες;
5.Πιστεύετε ότι η επιλογή σας να ξαναδώσετε ήταν σωστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα τα παιδιά που έγραψαν 2 (ίσως και 3) φορές πανελλήνιες εξετάσεις:
1.Είναι συχνό φαινόμενο ένας μαθητής να γράψει την δεύτερη φορά χαμηλότερα από την πρώτη;
2.Συνήθως πόσο αυξάνεται ο Γ.Μ.Ο.;
3.Πόσο διάβασμα χρειάζεται την δεύτερη χρονιά συγκριτικά με την πρώτη;(αν θέλουμε π.χ. Να αυξήσουμε την βαθμολογία κατά 300-500 μόρια;
4.Η δεύτερη χρονιά πώς είναι; Περνάει παραγωγικά ή αντιπαραγωγικά;(Θέλω να πω εκτός από το διαβασμά πόσος χρόνος μένει για άλλες ασχολίες;
5.Πιστεύετε ότι η επιλογή σας να ξαναδώσετε ήταν σωστή;

1)Όλα τα ενδεχόμενα παίζουν.Συνήθως όχι.
2)Εξαρτάται.Μία κοπέλα στο σχολείο μου από το 16.3 πήγε φέτος στο 19.1
3)Υποκειμενικό.
4)΄Έχεις άπλετο χρόνο απλά είναι πολύ μίζερη η όλη κατάσταση
5)Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα τα παιδιά που έγραψαν 2 (ίσως και 3) φορές πανελλήνιες εξετάσεις:
1.Είναι συχνό φαινόμενο ένας μαθητής να γράψει την δεύτερη φορά χαμηλότερα από την πρώτη;
2.Συνήθως πόσο αυξάνεται ο Γ.Μ.Ο.;
3.Πόσο διάβασμα χρειάζεται την δεύτερη χρονιά συγκριτικά με την πρώτη;(αν θέλουμε π.χ. Να αυξήσουμε την βαθμολογία κατά 300-500 μόρια;
4.Η δεύτερη χρονιά πώς είναι; Περνάει παραγωγικά ή αντιπαραγωγικά;(Θέλω να πω εκτός από το διαβασμά πόσος χρόνος μένει για άλλες ασχολίες;
5.Πιστεύετε ότι η επιλογή σας να ξαναδώσετε ήταν σωστή;

1.Οχι σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις γραφουν καλυτερα την δευτερη ειδικα αν την πρωτη χρονια ηξερε εστω και τα βασικα ο μαθητης
2.Εξαρταται
3.Δεδομενου οτι δεν εχεις σχολειο θα εχεις πολυυ περισσοτερο χρονο και θα μπορεις να οργανωνεις καλυτερα το διαβασμα σου.Αλλα και παλι θα χρειαστεις περισσοτερο διαβασμα απο περσυ προφανως αφου περσυ δεν περασες εκει που ηθελες
4.Κατα την γνωμη μου δυσκολοτερη στο ψυχολογικο κομματι κυριως γιατι εχεις γνωστους και φιλους που εχουν περασει εκει που θελουν και εσυ εισαι στασιμος, στα ιδια αηδιαστικα μαθηματα των πανελληνιων .Ταυτοχρονα ακους τι γαματα που περνανε εκεινοι στην σχολη τους και εσυ στασιμος .Στο 'πρακτικο κομματι΄΄ ειναι ευκολοτερα κυριως γιατι θα εχεις πολυ περισσοτερο χρονο για διαβασμα βολτες κλπ
5.ναιιιιιιιιιι (ευτυχως που ξαναεδωσα ! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια συμβουλη, αν δεν περασεις στην 1η σου επιλογη μην μπεις στον κοπο να σκεφτεις να συμβιβαστεις σε καποια αλλη σχολη στην οποια την εχεις ψαξεις λιγο ή επειδη μολις τελειωσες και θελεις να ζησεις φοιτητικη ζωη.
Μην κανεις το λαθος μου,δωσε ξανα την επομενη χρονια και να εισαι σιγουρος οτι θα περασεις στην επιλογη σου.
Το διαβασμα βγαινει πολυ ευκολα,θα εχεις χρονο για πολλες επαναληψεις και απειρες ασκησεις,το μονο δυσκολο ειναι το ψυχολογικο αλλα αν πας σε φροντιστηριο θα γνωρισεις ατομα,θα βγαινετε για καφε κτλ...
Τελος αν ξαναδωσεις να προσεχεις την διατροφη σου επειδη μπορει ευκολα να ξεφυγεις και να κανεις γυμναστικη!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα τα παιδιά που έγραψαν 2 (ίσως και 3) φορές πανελλήνιες εξετάσεις:
1.Είναι συχνό φαινόμενο ένας μαθητής να γράψει την δεύτερη φορά χαμηλότερα από την πρώτη;
2.Συνήθως πόσο αυξάνεται ο Γ.Μ.Ο.;
3.Πόσο διάβασμα χρειάζεται την δεύτερη χρονιά συγκριτικά με την πρώτη;(αν θέλουμε π.χ. Να αυξήσουμε την βαθμολογία κατά 300-500 μόρια;
4.Η δεύτερη χρονιά πώς είναι; Περνάει παραγωγικά ή αντιπαραγωγικά;(Θέλω να πω εκτός από το διαβασμά πόσος χρόνος μένει για άλλες ασχολίες;
5.Πιστεύετε ότι η επιλογή σας να ξαναδώσετε ήταν σωστή;

1. Δεν υπαρχουν στατιστικα στοιχεια, ωστε να γνωριζει καποιος ποσο "συχνο" ειναι κατι (πανω σε αυτο το θεμα παντα).
2. Νομιζω πως συμπληρωνετε απο πανω. Και να σου πω εγω οτι αυξανεται κατα 0.8 θα ειναι φαντασια δικια μου .
3. :) Το ερωτημα σου με εκανε να γελασω. Παντα φιλικα. Εαν εδωσες φετος νομιζω οτι ειδες οτι πολλοι παραγοντες επιρεαζουν τα μορια . Ενα φαινομενο ειναι τα μορια να μην δειχνουν τη δουλεια που εχεις κανει. Οποτε το να σου πω οτι η εξτρα προσπαθεια που χρειαζεται ειναι η καλυτερη μελετη των μαθ. κατ. ή οποιουδηποτε αλλου μαθηματος θα ηταν απλα ασκοπη και για μενα ανουσια.
4. Ειναι θεμα προσωπικο αυτο. Ολα ξεκινανε θεωρω απο το/τους στοχο/στοχους που εχεις. Βαζεις πρωτα αυτους και στην πορεια προκυπτουν προγραμματα διαβασματος κ.ά . Τα παραπανω επειτα καθοριζουν πιστευω τον ελευθερο χρονο.
5. Για καθε επιλογη ή αποφαση προκυπτουν καλα και κακα. Δυστυχως ή ευτυχως. Προσωπικα την θεωρω σωστη με βαση τα δικα μου κριτηρια παντα.

Λοιπον, το εχω γραψει και θα το ξαναγραψω.
Καμια αποφαση εν θερμω[\b]

Οταν τα νερα ειναι θολα δυσκολα βλεπει το μυαλο. Ας ηρεμησουν, και επειτα που ολα θα ειναι ξεκαθαρα ας το σκεφτει καποιος ηρεμα.
Οχι δεν ειμαι παθων αλλα ουτε και ευνοηθηκα απο μια τετοια κατασταση.

Απλα πιστευω οτι οταν το μυαλο ειναι θολο πολλα πραγματα δεν τα βλεπουμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastz

Νεοφερμένος

Ο kostastz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπέρα, λοιπόν έδωσα πανελλήνιες το 2011 και δεν πέρασα κάπου διότι δεν έβγαλα καλή βαθμολογία και τώρα βρίσκομαι σε ένα Ι.Ε.Κ οι καθηγητές μου από το λύκειο μου έλεγαν ότι έχω τρομερές δυνατότητες για τη επίτευξη αρκετών στόχων απλά εγώ κουράστηκα από τα προηγούμενα χρόνια που ήμουν αριστούχος και μου βγήκε όλη η κούραση στην Γ' λυκείου... Σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά δεν έχω και πολύ ανεβασμένους προφορικούς βαθμούς....τι μου προτείνετε να κάνω; στοχεύω κυρίως σε σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athanas2005

Νεοφερμένος

Η athanas2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα, λοιπόν έδωσα πανελλήνιες το 2011 και δεν πέρασα κάπου διότι δεν έβγαλα καλή βαθμολογία και τώρα βρίσκομαι σε ένα Ι.Ε.Κ οι καθηγητές μου από το λύκειο μου έλεγαν ότι έχω τρομερές δυνατότητες για τη επίτευξη αρκετών στόχων απλά εγώ κουράστηκα από τα προηγούμενα χρόνια που ήμουν αριστούχος και μου βγήκε όλη η κούραση στην Γ' λυκείου... Σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά δεν έχω και πολύ ανεβασμένους προφορικούς βαθμούς....τι μου προτείνετε να κάνω; στοχεύω κυρίως σε σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου. Ευχαριστώ

να ακολουθησεις αυτο που αγαπας .σκεψου πως θες να εισαι σε 10 χρονια απο τωρα.τι πρεπει να κανεις για να το πετυχεις? αν μεσα σε αυτα ειναι ενα πτυχιο μη το συζητας...ξαναδωσε. εχω τελειωσει το σχολειο πολλα χρονια και φετος εδωσα για δευτερη φορα.εχω παιδι, αντρα, full time job,αλλα τη ζωη τη φτιαχνεις οπως γουσταρεις εσυ.αν το γουσταρεις πιστεψε με θα τα καταφερεις:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πανελληνιες ξανα απο αλλη κατευθυνση πως το κοβετε? :devil: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

kostastz

Νεοφερμένος

Ο kostastz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
να ακολουθησεις αυτο που αγαπας .σκεψου πως θες να εισαι σε 10 χρονια απο τωρα.τι πρεπει να κανεις για να το πετυχεις? αν μεσα σε αυτα ειναι ενα πτυχιο μη το συζητας...ξαναδωσε. εχω τελειωσει το σχολειο πολλα χρονια και φετος εδωσα για δευτερη φορα.εχω παιδι, αντρα, full time job,αλλα τη ζωη τη φτιαχνεις οπως γουσταρεις εσυ.αν το γουσταρεις πιστεψε με θα τα καταφερεις:clapup:

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις..... Πάντως αυτό που θέλω να ακολουθήσω είναι το όνειρο μου και θέλω να το πραγματοποιήσω γιατί θα με γεμίζει σαν άνθρωπο και δεν θα το κάνω με το ζόρι. Και πιστεύω ότι είναι εφικτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μπορω να γραφτω σε μια σχολη στην οποια να μην πηγαινω παρα μονο για τις εξετασεις και να συνεχισω απο την πολη μου διαβασμα και να ξαναδωσω αφου κανω την αντιστοιχη αιτηση για πανελλαδικες δευτερη φορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μπορω να γραφτω σε μια σχολη στην οποια να μην πηγαινω παρα μονο για τις εξετασεις και να συνεχισω απο την πολη μου διαβασμα και να ξαναδωσω αφου κανω την αντιστοιχη αιτηση για πανελλαδικες δευτερη φορα?

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Πανελληνιες ξανα απο αλλη κατευθυνση πως το κοβετε? :devil: :hmm:

Και προφορικά τι θα έχεις;
Και αν επιχειρήσεις κάτι τέτοιο, θα χάσεις μια χρονιά. Εδώ παιδιά θετικής και τεχνολογικής που κάνουν 2 χρόνια μαθηματικά και φυσική έγραψαν μέτρια προς χάλια οι περισσότεροι, εσύ μέσα σε 1 χρονιά θα γράψεις τέλεια; :hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
και χωρις εξετασεις. Υποθετω οτι κι αυτο δεν θα σε χαλαγε να το αποφυγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και προφορικά τι θα έχεις;
Και αν επιχειρήσεις κάτι τέτοιο, θα χάσεις μια χρονιά. Εδώ παιδιά θετικής και τεχνολογικής που κάνουν 2 χρόνια μαθηματικά και φυσική έγραψαν μέτρια προς χάλια οι περισσότεροι, εσύ μέσα σε 1 χρονιά θα γράψεις τέλεια; :hmm::hmm::hmm::hmm:

Δεν ξερω τι θα εχω προφορικα,στα προφορικα κατι θα γινεται,αλλα δεν ξερω τι,αφου ειναι εφικτο να ξαναδωσει καποιος απο αλλη κατ. ,δεν γινεται να μενει στον αερα.
Σε παρακαλω,ολοι οι θετικοι του αι σχουλ φυσικες ειχαν 18+ :P
Με προσπαθεια και αγαλματοποιηση στην καρεκλα,οι υλη βγαινει θελω να πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Δεν ξερω τι θα εχω προφορικα,στα προφορικα κατι θα γινεται,αλλα δεν ξερω τι,αφου ειναι εφικτο να ξαναδωσει καποιος απο αλλη κατ. ,δεν γινεται να μενει στον αερα.
Σε παρακαλω,ολοι οι θετικοι του αι σχουλ φυσικες ειχαν 18+ :P
Με προσπαθεια και αγαλματοποιηση στην καρεκλα,οι υλη βγαινει θελω να πιστευω.

Αν πραγματικά το θες προσπάθησέ το. Ενδιαφέρεσαι για ιατρική, σωστά; Το ενδεχόμενο να τελειώσεις καμιά φιλοσοφική (που σε ενδιαφέρει απ' όσο ξέρω) και να δώσεις κατατακτήριες;
Ή αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας εξωτερικό σε κάποια φτηνή χώρα (Βουλγαρία, Ρουμανία).

Και μη κοιτάς τι έχουν γράψει εδώ τα παιδιά. Αν η Νομική Αθήνας παίρνει 400 άτομα, φέτος στη Νομική Αθήνας απο το ischool θα έχουν περάσει 600 άτομα :)

Απλά σκέψου το ξανά. Φέτος παιδιά που έδιναν απο θετική 2η χρονιά πήγαν χάλια λόγω των δύσκολων θεμάτων. Εσυ με μια χρονιά, και χωρίς τις γνώσεις προηγούμενων τάξεων, θα γράψεις πάνω απο 14? Αν πας τεχνολογική, έχεις σίγουρο το ΑΟΔΕ και το ΑΕΠΠ. Στη θετική όμως μόνο τη Βιολογία θα έχεις σίγουρη, μιας και είναι νεα πράγματα. Η χημεία προϋποθέτει καλές γνώσεις απο Β λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αν πραγματικά το θες προσπάθησέ το. Ενδιαφέρεσαι για ιατρική, σωστά; Το ενδεχόμενο να τελειώσεις καμιά φιλοσοφική (που σε ενδιαφέρει απ' όσο ξέρω) και να δώσεις κατατακτήριες;
Ή αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας εξωτερικό σε κάποια φτηνή χώρα (Βουλγαρία, Ρουμανία).

Και μη κοιτάς τι έχουν γράψει εδώ τα παιδιά. Αν η Νομική Αθήνας παίρνει 400 άτομα, φέτος στη Νομική Αθήνας απο το ischool θα έχουν περάσει 600 άτομα :)

Απλά σκέψου το ξανά. Φέτος παιδιά που έδιναν απο θετική 2η χρονιά πήγαν χάλια λόγω των δύσκολων θεμάτων. Εσυ με μια χρονιά, και χωρίς τις γνώσεις προηγούμενων τάξεων, θα γράψεις πάνω απο 14? Αν πας τεχνολογική, έχεις σίγουρο το ΑΟΔΕ και το ΑΕΠΠ. Στη θετική όμως μόνο τη Βιολογία θα έχεις σίγουρη, μιας και είναι νεα πράγματα. Η χημεία προϋποθέτει καλές γνώσεις απο Β λυκείου

Το πρωτο το σκεφτηκα,αλλα θα μου φαει παρα πολλα χρονια,δηλαδη μαζι με ειδικοτητα θα φτασω σε μια...ηλικια :P
Για ιατρικες στο εξωτερικο,και αυτο το ειδα,αλλα δεν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα για καλα πανεπιστημια ιατρικης,σε βουλγαριες και ρουμανιες,αμφιταλαντευομαι για το επιπεδο σπουδων που προσφερουν :hmm:
Φετος προσπαθησα να πιασω ιατρικη απο θεωρητικη,και παρολο που τα μορια μου ειναι πολλα,δεν την πιανω απο θεωρητικη.
Τωρα για την υλη δεν ξερω...και δεν εχω και τις καλυτερες επαφες με φυσικομαθηματικα τα τελευταια χρονια,οντας θεωρητικη.
Θα δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top