Wrongturn

Νεοφερμένος

Ο Wrongturn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
και εγω δινω παλι παιδια..περασα ΤΕΙ πληροφορικης θεσσαλονικη αλλα δν μου αρεσε...τωρα σκεφτομαι πληροφορικη απ8 αλλιως γεωλογια και γεωπονια..απλα δν ξερω αν μετα απο αυτα μπορεις να κανει κατι σχετικο με γεωπληροφορικη....αν ξερει καποιος και μπορει ας μου πει! καλη επιτυχια σ 'ολους μας ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*stereohead

Νεοφερμένος

Ο *stereohead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Mια ερώτηση. Αν ένα τμήμα δέχεται 180 φοιτητές κάθε χρόνο και απο αυτούς οι 100 παίρνουν μετεγγραφή γι'άλλες σχολές. οι θέσεις τους ελευθερώνονται για τους υπολοιπους οι οποίοι δεν μπήκαν στο τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Mια ερώτηση. Αν ένα τμήμα δέχεται 180 φοιτητές κάθε χρόνο και απο αυτούς οι 100 παίρνουν μετεγγραφή γι'άλλες σχολές. οι θέσεις τους ελευθερώνονται για τους υπολοιπους οι οποίοι δεν μπήκαν στο τμήμα?

Φυσικά και όχι. Ο αριθμός των φοιτητών αλλάζει μόνο μέσω των μετεγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*stereohead

Νεοφερμένος

Ο *stereohead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Απο τη στιγμή όμως που ένας φοιτητης όμως έχει αποφασίσει να φοιτήσει σε άλλο τμήμα και να εκμεταλλευτεί τη μετεγγραφή του? Δεν ελευθερώνεται κάποια θέση έ..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Απο τη στιγμή όμως που ένας φοιτητης όμως έχει αποφασίσει να φοιτήσει σε άλλο τμήμα και να εκμεταλλευτεί τη μετεγγραφή του? Δεν ελευθερώνεται κάποια θέση έ..?

Όχι, δεν ισχύει η αναπλήρωση θέσεων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
πέρασα φιλολογία και ξαναδίνω για νομική.
καλή μας επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θέλω σας παρακαλώ πολύ αν γνωρίζει κάποιος, να μου απαντήσει αν υπάρχει η δυνατότητα να μην προσμετρηθούν οι προφορικοί βαθμοί στο τελικό αποτέλεσμα των πανελληνίων για αυτούς που δίνουν δεύτερη φορά!Υπάρχει θέμα με τους προφορικούς από πέρσι και με ρίχνουν πάρα πολύ...HEEEELP!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δυστυχως η ευτυχως φιλε μου, οι προφορικοι σου βαθμοι θα προσμετρηθουν στο τελικο αποτελεσμα της βαθμολογιας σου και δε γινεται να κανεις κατι γι' αυτο!! Αν δεν κανω λαθος μαλιστα, μετρανε για δυο χρονια μετα την αποφοιτηση σου, οποτε δεν εχω καποια λυση να σου προτεινω... Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ξεχασεις τα οσα γινανε στο παρελθον, να προσπαθησεις για το καλυτερο και ο χρονος ισως σε δικαιωσει:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ξερει κανεις σας φεβρουαριο γινονται φετος οι δηλωσεις στα σχολεια για τις πανελληνιες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ξερει κανεις σας φεβρουαριο γινονται φετος οι δηλωσεις στα σχολεια για τις πανελληνιες ?

Yeap. Από αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσουν... =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αχ και γω του χρόνου εδώ θα γράφω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Wtf ? Ηλιας_ο σοβαρέψου κι άσε τις μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
eΚαλά σου λεει...μαζι θα ειμαστε του χρονου θεσσαλονικη :D στη σχολη που θελουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στην ίδια δε παίζει αλλά στο ίδιο κτήριο ίσως:P
Καλά σοβαρεύομαι πάω να διαβάσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δν είπα στην ίδια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athxk

Νεοφερμένος

Η athxk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά... πρώτα-πρώτα γεια σας!!! :P
Δίνω φέτος πανελλήνιες και έχω γενικά κάαααποιες αποριούλες σχετικά με το θέμα αυτό!
1)αν δεν περάσω στην πρώτη μου επιλογή και ξαναδώσω πανελλήνιες και περάσω κάπου που τελικά δεν θέλω,μπορώ να μείνω στην προηγούμενη σχολή?
2)και αν μετά συμπληρώσω μηχανογραφικό 10% μπορώ να χρησιμοποιήσω τα μόρια της πρώτης χρονιάς που έδωσα? (και αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται πάνω κάτω με το 10% γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρη για το τι κατάλαβα :redface::redface: )
3)και με τις κατατακτήριες... τι γίνεται? :/:
4)τέλος, με τις μετεγγραφές ... τι παίζει? πώς, πού,πότε,γιατί,κτλ κτλ ... :P:P
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Λοιπόν:
1)Αν έχεις κάνει εγγραφή στη σχολή που θα περάσεις τη πρώτη φορά αν θέλεις μπορεις να παραμείνεις, δεν την χάνεις,αρκεί να έχεις κάνει εγγραφή.
2)στο 10% συμμετέχεις με τα μόρια της τελευταίας φοράς που έδωσες πανελλήνιες και ισχύει μέχρι και 2 χρόνια μετά τη τελευταία βεβαίωση πρόσβασης.
το 10% είναι οι θέσεις που αντιστοιχούν σε αυτή τη κατηγορία και είναι σαφώς πολύ λιγότερες απο αυτές του 90%,ενώ και οι βάσεις σε πολλές περιπτώσεις είναι πολύ υψηλές λόγω του περιορισμένου αριθμού θέσεων.
3 και 4 δεν ξέρω να σου απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ρε παιδιά... πρώτα-πρώτα γεια σας!!! :P
Δίνω φέτος πανελλήνιες και έχω γενικά κάαααποιες αποριούλες σχετικά με το θέμα αυτό!
1)αν δεν περάσω στην πρώτη μου επιλογή και ξαναδώσω πανελλήνιες και περάσω κάπου που τελικά δεν θέλω,μπορώ να μείνω στην προηγούμενη σχολή?
2)και αν μετά συμπληρώσω μηχανογραφικό 10% μπορώ να χρησιμοποιήσω τα μόρια της πρώτης χρονιάς που έδωσα? (και αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται πάνω κάτω με το 10% γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρη για το τι κατάλαβα :redface::redface: )
3)και με τις κατατακτήριες... τι γίνεται? :/:
4)τέλος, με τις μετεγγραφές ... τι παίζει? πώς, πού,πότε,γιατί,κτλ κτλ ... :P:P
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

στις κατατακτήριες νομίζω πρέπει πρώτα να τελειώσεις μια σχολή και μετά αν θες να μπεις σε άλλη με εξετάσεις
δεν είμαι σίγουρη αν μπορείς να μπεις σε άλλη σχολή ενώ είσαι στη μέση της μιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
στις κατατακτήριες νομίζω πρέπει πρώτα να τελειώσεις μια σχολή και μετά αν θες να μπεις σε άλλη με εξετάσεις
δεν είμαι σίγουρη αν μπορείς να μπεις σε άλλη σχολή ενώ είσαι στη μέση της μιας...
Όχι, θέλει πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω ξαναδινω.....και θελω παιδαγωγικα δημοτικης η νηπιαγωγων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top