nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και όσο για τις βάσεις, αυτό ήθελα να μάθω.
τώρα με 17.412 στο 3ο και 16.395 2ο-4ο δεδομένου ότι πλέον θα δηλώνουν λιγότεροι με το 10% γιατί αφορά μόνο τους αποφοίτους των δύο προηγούμενων ετών, εσύ τί θα πρότεινες ?πανελλήνιες ξανά ή μηχανογραφικό με 10% ?
με τις φετινές βάσεις πάντως του 10%(που ξέρω ότι μπορεί να είναι εντελώς άκυρες με τις επόμενες)έχω καλές πιθανότητες για ωραία τμήματα που με ενδιαφέρουν είτε του 3ου πεδίου είτε του 2ου.
δεν μπορω να σου πω την αποψη μου ετσι αοριστα, απο την στιγμη που δεν στοχευεις σε καποιο συγκεκριμενο τμημα..
Βασικα, ποια ειναι η πρωτη σου επιλογη? Εχεις ρεαλιστικες πιθανοτητες να την πιασεις με το 10%? Η σχολη που εισαι τωρα δεν σου αρεσει καθολου? Με τον βαθμο που εβγαλες εισαι ευχαριστημενη, δηλαδη ηταν κατι που ξεπερασε τις προσδοκιες σου ή θεωρεις οτι αν δωσεις παλι θα τα πας καλυτερα? Παιζουν πολλα πραγματα ρολο, γι αυτο σε ρωταω ολες αυτες τις λεπτομερειες..Δηλαδη αν σου αρεσει η σχολη που περασες φετος αλλα θες ετσι για την πλακα να κανεις 10% μηπως και πιασεις καμια αλλη πολη τοτε καντο.Αν εισαι αποφασισμενη να αλλαξεις σχολη, αλλαζουν τα πραγματα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
κοίτα τα πράγματα είναι μπερδεμένα βασικά γιατί θέλω μετετεγγραφή για αθήνα όπου και μένω, αλλά δεν είναι πολλές οι πιθανότητες και έλεγα να κάνω μηχανογραφικό για την ίδια σχολή στην αθήνα, όπου και πιστεύω πως έχω πιθανότητες να την πιάσω με το 10%.τώρα για τον βαθμό που έβγαλα, δεν ξέρω.. μπορούσα και καλύτερα, αλλα΄για το διάβασμά μου είμαι ικανοποιημένη και δε νομίζω΄οτι με δεύτερη φορά πανελλαδικές θα διάβαζα περισσότερο από τώρα.
ζήτησα μια άποψη επειδή γενικά έχω δει ότι το θέμα 10% είναι λίγο μετέωρο κάθε χρόνο και οι βάσεις παρουσιάζουν τρελές αυξομειώσεις και δεν έχω ιδέα για το πως γίνεται αυτό.. μου φαίνεται κάπως περίεργο που σχολές με βάση 12.000 μόρια στο 90% να έχουν 15.000 μόρια βάση στο 10%.
οπότε ακόμα και αν έχω καλή βαθμολογία μπορεί να μην πιάσω τη σχολή που θέλω, αλλά και ξανά πανελλήνιες μάλλον δεν έχει νόημα αφού είμαι στη σχολή που ήθελα, αν και σε άλλη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
κοίτα τα πράγματα είναι μπερδεμένα βασικά γιατί θέλω μετετεγγραφή για αθήνα όπου και μένω, αλλά δεν είναι πολλές οι πιθανότητες και έλεγα να κάνω μηχανογραφικό για την ίδια σχολή στην αθήνα, όπου και πιστεύω πως έχω πιθανότητες να την πιάσω με το 10%.τώρα για τον βαθμό που έβγαλα, δεν ξέρω.. μπορούσα και καλύτερα, αλλα΄για το διάβασμά μου είμαι ικανοποιημένη και δε νομίζω΄οτι με δεύτερη φορά πανελλαδικές θα διάβαζα περισσότερο από τώρα.
ζήτησα μια άποψη επειδή γενικά έχω δει ότι το θέμα 10% είναι λίγο μετέωρο κάθε χρόνο και οι βάσεις παρουσιάζουν τρελές αυξομειώσεις και δεν έχω ιδέα για το πως γίνεται αυτό.. μου φαίνεται κάπως περίεργο που σχολές με βάση 12.000 μόρια στο 90% να έχουν 15.000 μόρια βάση στο 10%.
οπότε ακόμα και αν έχω καλή βαθμολογία μπορεί να μην πιάσω τη σχολή που θέλω, αλλά και ξανά πανελλήνιες μάλλον δεν έχει νόημα αφού είμαι στη σχολή που ήθελα, αν και σε άλλη πόλη.
αν εισαι ηδη στην σχολη που θελεις μην το πολυψαχνεις..Θα το αποδεκτεις με τον καιρο οτι δεν περασες αθηνα και μολις βρεις και καμια παρεα θα το εχεις ηδη ξεχασει.;)
Συμβουλη μου ειναι να προσπαθησεις να παρεις την μεταγραφη, δεν εχεις τιποτα να χασεις με το να προσπαθησεις και στην τελικη αν δεν τα καταφερεις δεν χαλασε κ ο κοσμος.
Αν θελεις τοσο πολυ την Αθηνα αλλα και αν εισαι διατεθημενη να χασεις ενα χρονο (γιατι ακομη και αν περασεις σε ιδια σχολη αλλα σε αλλη πολη με το 10% , ξεκινας απο το 1ο εξαμηνο) κανε μηχανογραφικο του χρονου με το 10% και δηλωσε μονο την σχολη της αθηνας που ειναι κ η πρωτη σου επιλογη.Αν μπεις καλως, αν οχι συνεχιζεις στην σχολη που βρισκεσαι ηδη χωρις να σε επηρεασει τιποτα.
Το να ξαναδωσεις πανελληνιες ενω βρισκεσαι ηδη σε μια σχολη που σε ενδιαφερει..θεωρω οτι ειναι αδικος κοπος. Μην κουραζεσαι αδικα μονο και μονο για να πας σε μια πολη ενω εχεις μπει στην σχολη.
Κι εγω ηθελα πολυ Θεσνικη, αλλα δεν την επιασα.Του χρονου θα κανω 10% μηπως και σπαει ο διαολος το ποδαρι του που λενε και μπω εκει.Αλλα να ξαναδωσω πανελληνιες ενω εχω πετυχει τον στοχο μου, εε λιγο τραβηγμενο το βρισκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια εγω θα δωσω κανονικα φετος παλι πανελληνιες..τα πραγματα με τα μηχανογραφικα και αυτα θα ειναι οπως περυσι ? γιατι εχω ακουσει κατι για συμπληρωση των μηχανογραφικων τον Μαρτιο!!! πως ειναι τα πραγματα ξερεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια εγω θα δωσω κανονικα φετος παλι πανελληνιες..τα πραγματα με τα μηχανογραφικα και αυτα θα ειναι οπως περυσι ? γιατι εχω ακουσει κατι για συμπληρωση των μηχανογραφικων τον Μαρτιο!!! πως ειναι τα πραγματα ξερεται?
Έτσι έχει ακουστεί, κάτι επίσημο δεν έχω δει.
Μore info, here. (τελευταίες σελίδες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill XY

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης Κουράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έδωσα πέρυσι Πανελλήνιες και θέλω να ξαναδώσω,αλλά από άλλη κατεύθυνση(ήμουν τεχνολογική και θέλω να δώσω από θετική).Γίνεται αυτό;Κι αν γίνεται,πότε πρέπει να το δηλώσω;Στις αρχές της χρονιάς ή τον Φεβρουάριο;Οποίος/α γνωρίζει ας απαντήσει.Ευχαριστώ προκαταβολικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί δε ρωτάς σε κάποιο λύκειο έτσι ώστε να έχεις έγκυρες πληροφορίες;
Στο google δε βρήκα κάτι, νομίζω όμως ότι μπορείς. Τώρα βέβαια δδεν ξέρω τι παίζει με τους προφορικούς, επομένως μια ερώτηση στο λύκειου θα σε βοηθούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Καλησπερα , εχει 10 μερες που βρισκομαι στη σχολη Επιστημης Υπολογιστων στο Ηρακλειο. Ο κανονικος τοπος διαμονης μου ειναι η Θεσσαλονικη. Τωρα , σκεφτομαι αυτον τον καιρο το ενδεχομενο να ξαναδωσω πανελληνιες γιατι η σχολη μου ειναι αρκετα μακρυα και τελικα δεν ξερω κατα ποσο θελω να σπουδασω υπολογιστες. Επισης και στην περιπτωση που τελικα το αποφασισω να δωσω δεν ξερω αν θα ηταν καλυτερο να μενω εδω ή να γυρισω πισω Θεσσαλονικη , οπου θα ειναι και πολυ καλυτερα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και επισης να μου λυσει καποιος μια απορια, σε περιπτωση που γραψω πανελληνιες , αμα δεν τα πηγα καλα, γινεται στο μηχανογραγικο να δηλωσω με το 10% με τα περσυνα μου μορια ; Ευχαριστω πολυ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Όχι δεν έχει αυτό το δικαίωμα. Έχεις δυο επιλογές:

- Δεν δίνεις καθόλου και χρησιμοποιείς τα φετινά σου μόρια με το 10
- Ή δίνεις του χρόνου και συμμετέχεις με το 90%. Όταν δίνεις τα προηγούμενα σου μόρια ακυρώνονται και δεν μπορείς να συμμετέχεις συγχρόνως και στο 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Respect

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Και εγώ θα ξαναδώσω πανελλήνιες. Έχω περάσει στο τμήμα μουσικής τεχνολογίας και ακουστικής στην Κρήτη. Όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά νοιώθω ότι δεν προσπάθησα όσο θα έπρεπε. Το εξάωρο του σχολείου και το φροντιστήριο στο καπάκι ήταν πολύ κουραστικό για εμένα και γύρω στον Μάρτη είπα ''άντε μπιιιιπ'' ... Το αποτέλεσμα;
Έγραψα 8300 ...
Όπως είπα και πριν η σχολή που πέρασα μου αρέσει, αλλά σκέφτηκα ότι ,αφού τώρα δεν θα έχω το αναγκαστικό και κουραστικό εξάωρο του σχολείου, με έναν σωστό προγραμματισμό, ίσως καταφέρω να φτάσω πολύ ψηλά!
Τώρα θέλω να περάσω στην Ικάρων με βάση 17363 ... Όλοι οι φίλοι μου λένε ''χαχα καλό'' (κάνε φίλους να δεις καλό) :)
..
Το διάβασμα έχει ξεκινήσει...
Πάλι καλά που η ύλη στην ΑΟΔΕ μειώθηκε!
Ο προγραμματισμός είναι τζαμάτος (17 έγραψα!)
Έκθεση ... Σώσον κύριε!
Μαθηματικα Κατ+Γεν & Φυσική Κατ -> Εδώ θα γίνει Τσερνομπίλ :devil:


Πάμε γερά ... με τσαμπουκά να αποκεφαλίσουμε το θηρίο ''Πανελλαδικές Εξετάσεις''
May the force be with us
Respect
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας παιδια !ειμαι καινουργια στο ischool!!!κι εγω θα ξαναδωσω :) ...θελω πολυ να περασω κοινωνικη εργασια αθηνας γιατι με την πρωτη δεν τα καταφερα!!!
αλλα λενε οτι φετος θα καταφεσουμε μηχανογραφικο το μαρτιο!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Και εγώ θα ξαναδώσω πανελλήνιες. Έχω περάσει στο τμήμα μουσικής τεχνολογίας και ακουστικής στην Κρήτη. Όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά νοιώθω ότι δεν προσπάθησα όσο θα έπρεπε. Το εξάωρο του σχολείου και το φροντιστήριο στο καπάκι ήταν πολύ κουραστικό για εμένα και γύρω στον Μάρτη είπα ''άντε μπιιιιπ'' ... Το αποτέλεσμα;
Έγραψα 8300 ...
Όπως είπα και πριν η σχολή που πέρασα μου αρέσει, αλλά σκέφτηκα ότι ,αφού τώρα δεν θα έχω το αναγκαστικό και κουραστικό εξάωρο του σχολείου, με έναν σωστό προγραμματισμό, ίσως καταφέρω να φτάσω πολύ ψηλά!
Τώρα θέλω να περάσω στην Ικάρων με βάση 17363 ... Όλοι οι φίλοι μου λένε ''χαχα καλό'' (κάνε φίλους να δεις καλό) :)
..
Το διάβασμα έχει ξεκινήσει...
Πάλι καλά που η ύλη στην ΑΟΔΕ μειώθηκε!
Ο προγραμματισμός είναι τζαμάτος (17 έγραψα!)
Έκθεση ... Σώσον κύριε!
Μαθηματικα Κατ+Γεν & Φυσική Κατ -> Εδώ θα γίνει Τσερνομπίλ :devil:


Πάμε γερά ... με τσαμπουκά να αποκεφαλίσουμε το θηρίο ''Πανελλαδικές Εξετάσεις''
May the force be with us
Respect
μην μασας και ξαναδωσε..;)ασε τους φιλους σου να λενε οτι θελουν, εγω ξερω οτι ο καθενας αμα στρωσει κατω τον απο τετοιο του μπορει να γραψει εναν αξιοπρεπεστατο βαθμο.
ενα πραγματακι μοναχα εχω να σου πω, μην βλεπεις την μειωση της υλης ως κατι απαραιτητα θετικο.Λιγοτερη υλη αλλα κανενας δεν σου εξασφαλιζει οτι τα θεματα θα ειναι ιδιας δυσκολιας με το παρελθον. Ας μην ξεχναμε οτι και φετος, παρολο που σε γενικες γραμμες τα θεματα ηταν δυσκολοτερα απο περσι οι βασεις σε πολλες σχολες πηραν ΚΑΙ ΠΑΛΙ φορα ανηφορα.. Λογικο ειναι επομενως το υπουργειο να θελει να ριξει τις βασεις σε ορισμενες σχολες που πλεον εχουν χτυπησει το ταβανι..
Τεσπα, συγγνωμη αν κουρασα απλα ηθελα να πω οτι πρεπει να εισαι προσεκτικος του χρονου και αυτη τη φορα να το παρεις λιγο πιο σοβαρα. Πολλοι απο εμας φτασαμε σε σημειο αγανακτησης και θελαμε να τα παρατησουμε αλλα στην τελικη λυπασαι τον κοπο σου και συνεχιζεις. Καλη επιτυχια και καλο κουραγιο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έδωσα πέρυσι Πανελλήνιες και θέλω να ξαναδώσω,αλλά από άλλη κατεύθυνση(ήμουν τεχνολογική και θέλω να δώσω από θετική).Γίνεται αυτό;Κι αν γίνεται,πότε πρέπει να το δηλώσω;Στις αρχές της χρονιάς ή τον Φεβρουάριο;Οποίος/α γνωρίζει ας απαντήσει.Ευχαριστώ προκαταβολικά...


δεν μπορεις να αλλαξεις κατευθυνση!μπορεις μονο να επιλεξεις ενα μαθημα επιλογης το οποιο ανοιγει το πεδιο που θελεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Eισαι σιγουρη; Εχω την αισθηση πως μπορει αλλα θα παει χωρις προφορικους. :/: Τοσα και τοσα παιδια αλλαζουν κατευθυνση οταν ξαναδωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν ξερω .. ισως εχεις δικιο!το καλυτερο παντος Bill XY ειναι να συμβουλευτεις τον υπεθυνο του γραφειου σεπ τπυ σχολειου σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια αν τελιωσω 3η λυκειου δωσω πανελληνιες γινεται να ζητησω να ξανακανω την χρονια με αλλη κατευθηνση ετσι ωστε να δωσω πανελληνιες για αλλες σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι. Εφόσον πάρεις απολυτήριο πως θα ξανά πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samanthoulini90

Νεοφερμένος

Η Samanthoulini90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις παιδια πως μπορω να δωσω πανελληνιες σε τει...τελειωσα τεε 2008....αν μπορω πως μπορω?με 3 μαθηματα ακομα η περισσοτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πανελλήνιες δεν δίνεις. Αν εννοείς κατατακτήριες πρέπει να τσεκάρεις στο τμήμα που σε ενδιαφέρει πότε και τί. Αλλιώς δίνεις κανονικά πανελλήνιες εξετάσεις με 6 μαθήματα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samanthoulini90

Νεοφερμένος

Η Samanthoulini90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τι κατατακτηριες????δεν εχω ιδεα το τι γινεται πλεον...θελω να περασω σε τει ειδικοτητας λογιστικη...ας μου εξηγησει καποιος πως μπορω και τη διαδικασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top