619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ποιοι απο εσας δινουν παλι φετος πανελληνιες και ποια σχολη θελετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ειναι κανεις που σκεφτεται να ξαναδωσει εξετάσεις

κανενας...? :hmm:

εσυ που πέρασες και θελεις να ξαναδωσεις?

εγω πέρασα προσχολικης εκπαιδευσης και αγωγης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ ιερατικές σπουδές Αθήνας αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου... Θέλω νοσηλευτική από τα ΤΕΙ του 3ου πεδίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Εγώ ξαναδίνω μετά απο 3 χρόνια για αστυνομία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Ναι,έχω ξεκινήσει φροντιστήριο.Εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγω περασα τει καλαματας, αλλα μαλλον θα ξαναδωσω γιατι θελω να παω ειτε βιολογικο ή γεωπονικο. Αλλα θα παω πρωτα να δω αν θα μ' αρεσει και μετα θα αποφασισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγώ θα δώσω πάντως..και ψάχνομαι για σχολη... :Ο m αρέσουν πολύ τα "τμιαματα" p έχουν σχέση με την ειδική αγωγή (έτσι νομίζω dld) απλά δη ξέρω... θέλω και το τμήμα εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής στο μακεδονίας θεσσαλονικιά μιας και είμαι από εδώ απλά δη ξέρω κατά ποσο μπορείς να διοριστείς σε αυτό από τον ΑΣΕΠ :ο τέσσρα.. θα δείξει και το πως θα γράψω.. δύσκολη η χρονια για μας την g λυκείου φέτος οποτε καλή επιτυχία σε όλους μας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εισαι θεωριτικη... σε ποιο φροντιστηριο πηγαινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sim...

Νεοφερμένος

Ο sim... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εγω περασα λογιστικη στο μεσολογγι...κια θα ξαναδωσω σιγουρααα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill XY

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης Κουράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Σε περίπτωση που κάποιος έδωσε και τα μαθήματα του του άνοιγαν μόνο το 2ο και 4ο πεδίο και θέλει να ξαναδώσει για μια σχολή που βρίσκεται στο 3ο πεδίο,τι πρέπει να κάνει;Λογικα θα έπρεπε να ήταν Θετική Κατεύθυνση ή να είχε επιλέξει Βιολογία Γενικής,σε περίπτωση που ήταν σε άλλη κατεύθυνση,για να ανοίξει το 3ο πεδίο..Όμως εγώ ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση και είχα ως μάθημα επιλογής Μαθηματικά Γενικής και σκέφτομαι να ξαναδώσω για να ανοίξω μια σχολή του 3ου πεδίου.Πως μπορεί να γίνει αυτό,εφόσον αρχικά δεν διαθέτω προφορικούς βαθμούς στη Χημεία και Βιολογία Κατεύθυνσης;H' δεν γίνεται;:(
Σας παρακαλώ,ας απαντήσει οποίος γνωρίζει..Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ε οχι κεντρο... συνοικιακο εδω στη γειτονια μ.. και ειμαι πολυ ευχαριστημενη :) εσυ κεντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Σε περίπτωση που κάποιος έδωσε και τα μαθήματα του του άνοιγαν μόνο το 2ο και 4ο πεδίο και θέλει να ξαναδώσει για μια σχολή που βρίσκεται στο 3ο πεδίο,τι πρέπει να κάνει;Λογικα θα έπρεπε να ήταν Θετική Κατεύθυνση ή να είχε επιλέξει Βιολογία Γενικής,σε περίπτωση που ήταν σε άλλη κατεύθυνση,για να ανοίξει το 3ο πεδίο..Όμως εγώ ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση και είχα ως μάθημα επιλογής Μαθηματικά Γενικής και σκέφτομαι να ξαναδώσω για να ανοίξω μια σχολή του 3ου πεδίου.Πως μπορεί να γίνει αυτό,εφόσον αρχικά δεν διαθέτω προφορικούς βαθμούς στη Χημεία και Βιολογία Κατεύθυνσης;H' δεν γίνεται;:(
Σας παρακαλώ,ας απαντήσει οποίος γνωρίζει..Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Σε αυτήν την περίπτωση επιλέγεις τη βιολογία γενικής και αυτό θα είναι το μάθημα βαρύτητας για τις σχολές του 3ου πεδίου (με δεύτερο νομίζω την έκθεση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill XY

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης Κουράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε αυτήν την περίπτωση επιλέγεις τη βιολογία γενικής και αυτό θα είναι το μάθημα βαρύτητας για τις σχολές του 3ου πεδίου (με δεύτερο νομίζω την έκθεση).

Δηλαδή μπορώ να αλλάξω το μάθημα επιλογής που είχα δηλώσει πέρυσι;Καλά..αν έχω ως μάθημα βαρύτητας την έκθεση σώθηκα!!Ευχαριστώ πολύ,πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Δηλαδή μπορώ να αλλάξω το μάθημα επιλογής που είχα δηλώσει πέρυσι;Καλά..αν έχω ως μάθημα βαρύτητας την έκθεση σώθηκα!!Ευχαριστώ πολύ,πάντως!

Μπορείς και παραμπορείς! Το μάθημα επιλογής το δηλώνουμε κατά το Φεβρουάριο.

Good luck :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill XY

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης Κουράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Good Luck και σ'εσένα φίλε μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
έχω μερικές ερωτήσεις.
1.είναι προτιμότερο κάποιος να ξαναδώσει ή να κάνει μηχανογραφικό με το 10% ?
2.όταν δίνεις πάλι πανελλήνιες δηλώνεις με το 10% των θέσεων ή με το 90% ?
3.στην περίπτωση που επιλέξει κάποιος να ξαναδώσει πρέπει να δηλώσει στο σχολείο του κατεύθυνσης, μάθημα επιλογής κτλ και αν ναι πότε ?
4.τώρα που λένε ότι θα γίνει η αλλαγή και οι μαθητές θα καταθέτουν μηχανογραφικά τον μάρτιο, αυτοί με το 10% πότε θα καταθέτουν ?
5.πώς ακριβώς πηγαίνει το θέμα με τις βάσεις του 10% ?
ευχαριστώώώώώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
έχω μερικές ερωτήσεις.
1.είναι προτιμότερο κάποιος να ξαναδώσει ή να κάνει μηχανογραφικό με το 10% ?
2.όταν δίνεις πάλι πανελλήνιες δηλώνεις με το 10% των θέσεων ή με το 90% ?
3.στην περίπτωση που επιλέξει κάποιος να ξαναδώσει πρέπει να δηλώσει στο σχολείο του κατεύθυνσης, μάθημα επιλογής κτλ και αν ναι πότε ?
4.τώρα που λένε ότι θα γίνει η αλλαγή και οι μαθητές θα καταθέτουν μηχανογραφικά τον μάρτιο, αυτοί με το 10% πότε θα καταθέτουν ?
5.πώς ακριβώς πηγαίνει το θέμα με τις βάσεις του 10% ?
ευχαριστώώώώώ:)

1. Αν εχεις συγκεντρωσει πολλα μορια και θελεις να πας σε σχολη με πιο χαμηλη βαση, ειναι προτιμοτερο το 10% (π.χ εχεις περασει Ιατρικη και δεν σου αρεσει και θελεις να πας στο Χημικο, θα κανεις 10% κρατωντας τον βαθμο που εχεις)
2.Οταν ξαναδινεις πανελληνιες ανηκεις στο 90%
3.Αμα ξαναδωσεις πρεπει να πας στο σχολειο σου γυρω στον Φεβρουαριο οταν μοιραζουν τα χαρτια για να πεις ποιο μαθημα επιλογης εχεις και αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα. Δεν ξερω ακριβως ποτε, μολις μπει ο μηνας θα παρεις ενα τηλ στο λυκειο σου και θα σου πουν.
4. Λογικα και αυτοι το μαρτιο, δεν ακουσα τιποτα συγκεκριμενο για οσους κανουν 10%
5.Τι εννοεις? Οι βασεις του 10% σε πολλες περιπτωσεις διαφερουν κατα πολυ με τις βασεις του 90% οποτε πρεπει να εισαι προσεκτικη για να δεις αν αξιζει να κανεις ή να ξαναδωσεις. π.χ. στην Ιατρικη οι βασεις του 10% ειναι χαμηλοτερες απο αυτες του 90% γιατι εκει πανε συνηθως οσοι δεν επιασαν την ιατρικη τον πρωτο χρονο δηλαδη ειχαν μορια πιο χαμηλα απο την βαση.Στο Βιολογικο αντιθετα οι βασεις του 10% ειναι κατα πολυ υψηλοτερες απο αυτες του 90%, γιατι εκει πανε τον 2ο χρονο οσοι περασαν Ιατρικη αλλα εν τελει τα βρηκαν σκουρα, δηλαδη οι μαθητες με τις υψηλοτερες βαθμολογιες.
Ενδεχεται να αλλαξουν ορισμενα πραγματα ακομη με τα μηχανογραφικα γι αυτο να παρακολουθεις γενικα την κατασταση (δηλωσεις υπουργου κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Κι εγω θα ξαναδωσω πανελληνιες =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
1. Αν εχεις συγκεντρωσει πολλα μορια και θελεις να πας σε σχολη με πιο χαμηλη βαση, ειναι προτιμοτερο το 10% (π.χ εχεις περασει Ιατρικη και δεν σου αρεσει και θελεις να πας στο Χημικο, θα κανεις 10% κρατωντας τον βαθμο που εχεις)
2.Οταν ξαναδινεις πανελληνιες ανηκεις στο 90%
3.Αμα ξαναδωσεις πρεπει να πας στο σχολειο σου γυρω στον Φεβρουαριο οταν μοιραζουν τα χαρτια για να πεις ποιο μαθημα επιλογης εχεις και αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα. Δεν ξερω ακριβως ποτε, μολις μπει ο μηνας θα παρεις ενα τηλ στο λυκειο σου και θα σου πουν.
4. Λογικα και αυτοι το μαρτιο, δεν ακουσα τιποτα συγκεκριμενο για οσους κανουν 10%
5.Τι εννοεις? Οι βασεις του 10% σε πολλες περιπτωσεις διαφερουν κατα πολυ με τις βασεις του 90% οποτε πρεπει να εισαι προσεκτικη για να δεις αν αξιζει να κανεις ή να ξαναδωσεις. π.χ. στην Ιατρικη οι βασεις του 10% ειναι χαμηλοτερες απο αυτες του 90% γιατι εκει πανε συνηθως οσοι δεν επιασαν την ιατρικη τον πρωτο χρονο δηλαδη ειχαν μορια πιο χαμηλα απο την βαση.Στο Βιολογικο αντιθετα οι βασεις του 10% ειναι κατα πολυ υψηλοτερες απο αυτες του 90%, γιατι εκει πανε τον 2ο χρονο οσοι περασαν Ιατρικη αλλα εν τελει τα βρηκαν σκουρα, δηλαδη οι μαθητες με τις υψηλοτερες βαθμολογιες.
Ενδεχεται να αλλαξουν ορισμενα πραγματα ακομη με τα μηχανογραφικα γι αυτο να παρακολουθεις γενικα την κατασταση (δηλωσεις υπουργου κτλ)

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και όσο για τις βάσεις, αυτό ήθελα να μάθω.
τώρα με 17.412 στο 3ο και 16.395 2ο-4ο δεδομένου ότι πλέον θα δηλώνουν λιγότεροι με το 10% γιατί αφορά μόνο τους αποφοίτους των δύο προηγούμενων ετών, εσύ τί θα πρότεινες ?πανελλήνιες ξανά ή μηχανογραφικό με 10% ?
με τις φετινές βάσεις πάντως του 10%(που ξέρω ότι μπορεί να είναι εντελώς άκυρες με τις επόμενες)έχω καλές πιθανότητες για ωραία τμήματα που με ενδιαφέρουν είτε του 3ου πεδίου είτε του 2ου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top