Businessman

Νεοφερμένος

Ο Businessman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Καρβάλη (Καβάλα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ποιες 2 σχολές ρε παιδιά,εδώ 1 έχουμε και ίσα που την παλεύουμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοβαρό άτομο...

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γειά χαρά παιδιά, θέλω να ρωτήσω κάτι και να ακούσω τις γνώμες όλων σας, όσων διαβάσετε αυτό το θέμα. Η ερώτησή μου είναι η εξής : Ας πούμε πως δεν γράφω πολύ καλά στις Πανελλήνιες (χτύπα ξύλο...) και βγάζω λιγότερα μόρια απ' όσα χρειάζονται για να μπω στη σχολή που πραγματικά θέλω, π.χ. Νομική. Τι κάνω τότε; Ψάχνω να βρω μια άλλη σχολή που να μπορώ να εισαχθώ με τα μόρια που έβγαλα, αλλά δεν είναι κάτι που επιθυμούσα, ή ξαναδίνω την επόμενη χρονιά μήπως γράψω πολύ καλύτερα και καταφέρω να μπω στη σχολή που ήθελα; Με έχει προβληματίσει πολύ αυτό το πράγμα και θα 'ταν καλό να ακούσω τις γνώμες σας. :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γράφεσαι στην εναλλακτική, κοιτάς αν όντως δε σου αρέσει αφού περάσει στο 1ο εξάμηνο και αν όχι ξεκινάς για πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Συμφωνω. Ετσι και παιρνεις πασο και σου δινεται η ευκαιρια να γνωρισεις νεο κοσμο, και ακομη, γιατι οχι, να μαθεις καποια πραγματα, ασχετα αν ειναι αυτα που ηθελες αρχικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
η δινεις με το 10% σαν εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν δε γράψει καλά, που αυτό φοβάται, δύσκολα να καταφέρει κάτι με το 10%.
Πάντως Νίκο οι περισσότεροι που γράφονται σε κάποιο τμήμα που δεν είναι η πρώτη τους επιλογή τελικά είτε γοητεύονται από το αντικείμενο, τη φοιτητική ζωή και όλες τις χάρες που μπορείς να βρεις είτε δεν έχουν καμία όρεξη να ξαναμπούν στο τριπάκι των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bluebird

Νεοφερμένος

Η bluebird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους!Λοιπόν το προβληματάκι μου είναι λίγο περίεργο αλλά ελπίζω να βρω κάποιον να με βοηθήσει.Είμαι απόφοιτη προηγούμενου έτους και φέτος αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες,πήγα λοιπόν σε ένα σχολείο της πόλης μου (όχι σε αυτό που αποφοίτησα) και έκανα την αίτηση.Θέλω όμως λόγω δουλειάς να πάω σε άλλη πόλη,τι γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση?Μπορώ να "μεταφέρω" την αίτηση σε άλλο σχολείο της πόλης όπου θα πάω? Ή απλά δεν κάνω τίποτα και όταν αρχίσουν οι πανελλήνιες θα έρθω στην πόλη μου για 2 εβδομάδες για να δώσω κανονικά πανελλήνιες?:hmm:Μου έχει δημιουργηθεί αυτή η απορία λόγω του ότι στην αίτηση έβαλα κανονικά την διεύθυνσή μου και τα τηλέφωνά μου,βέβαια αυτά πάλι θα ισχύουν γιατί μένω με τους γονείς μου οπότε αυτά τα στοιχεία δεν αλλάζουν.Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα αλλά φοβάμαι μη γίνει κανένα λάθος και δεν μπορέσω να δώσω:/:.Γνωρίζει κανένας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες του χρόνου και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω για μαθήμα γενικης παιδειας Στατιστική και επιπλέον, σαν ειδικό, ΑΟΘ...Οποιος ξέρει ας με φωτίσει!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Γιατί να μην μπορείς;
Το μόνο που αλλάζει στις Πανελλήνιες από το σχολικό έτος 2010-2011 είναι ότι όποιος θέλει να εξεταστεί πανελλαδικώς στο Α.Ο.Θ. πρέπει υποχρεωτικά να εξεταστεί και στη Στατιστική! Δηλαδή δε γίνεται να έχεις, π.χ., μάθημα επιλογής βιολογία και να πάρεις και Α.Ο.Θ. Μόνο με στατιστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γιατί να μην μπορείς;
Το μόνο που αλλάζει στις Πανελλήνιες από το σχολικό έτος 2010-2011 είναι ότι όποιος θέλει να εξεταστεί πανελλαδικώς στο Α.Ο.Θ. πρέπει υποχρεωτικά να εξεταστεί και στη Στατιστική! Δηλαδή δε γίνεται να έχεις, π.χ., μάθημα επιλογής βιολογία και να πάρεις και Α.Ο.Θ. Μόνο με στατιστική!

Αυτό πάντα γινόταν:worry:

Ναι φυσικά και μπορείς. Είχα ρωτήσει και εγώ τη Λυκειάρχισα μας για τον ίδιο λόγο. ;) Ας πούμε δεν έχει σημασία αν δεν είχες παρακολουθείσει το ΑΟΘ στο σχολείο.Το λεω για τους προφορικούς των τετραμήνων...Μπορείς να το πάρεις άνετα αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Γίνεται σίγουρα.Και στο σχολείο μας το είχε ρωτήσει ένα παιδί και έγινε σαφές πως δεν τίθεται θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ναι,γίνεται.Αλλά να ρωτησω:στη θέση του προφορικού βαθμού ,τι θα μπεί απο την στιγμή που δεν εχει παρακολουθήσει το μάθημα,το προηγούμενο σχολικό ετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Λογικά θα μετράει μόνο ο γραπτός.Ό,τι ισχύει δηλαδή και αν ξαναδώσεις μετά από 5 χρόνια π.χ όπου οι προφορικοί βαθμοί παύουν να ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Λογικά θα μετράει μόνο ο γραπτός.Ό,τι ισχύει δηλαδή και αν ξαναδώσεις μετά από 5 χρόνια π.χ όπου οι προφορικοί βαθμοί παύουν να ισχύουν.
Την επόμενη χρονια ισχύουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δεν ισχυουν βρε παιδια οι προφορικοι βαθμοι! Μονο οι γραπτοι ισχυουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Για 2 χρόνια νομίζω πως ισχύουν και οι προφορικοί και μετά πας με γραπτούς μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
γεια σας! έχω ακούσει για παιδιά που ,ενώ σπούδαζαν στο πρώτο έτος διάβαζαν για να ξαναδώσουν πανελλήνιες. Αλήθεια πόσο εύκολο είναι?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συνήθως παρατάνε τη σχολή. Δηλαδή αρχικά πηγαίνουν στη σχολή και σταδιακά σταματάνε. Τουλάχιστον έτσι έκαναν όσοι ήξερα. Είναι δύσκολο να έχεις 4-6 ώρες μάθημα στη σχολή και μετά να κάτσεις να διαβάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top