Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!!! :) Εδω δεν μπορω να πεταξω και εγω το διλημμα μου; Εδωσα φετος και δεν περασα Αγγλικη φιλολογια για 9 μορια (καποια sites λενε και για 12 αλλα τελος παντων)... Εβγαλα 20.394.. Τελικά περασα ΦΠΨ... Δεν ξέρω τι να κανω... Να ξαναδωσω με το 10% το οποιο εχει βαση 17.500 ρισκάροντας το? Ή ξανα πανελληνιες; Δεν ξερω :S =(
Και θα εχουν καποιο ρισκο. Σιγουρα αλλα δεν ξερω... Στο 10% σιγουρα θα υπαρχουν στα 9 αυτα μορια πολλα παιδια που δεν περασαν αγγλική ε; Και φετος μπορουν τα παιδια των δυο τελευταιων ετων να δηλωσουν... (Καλο για μενα)... Απο την αλλη πανελλαδικες θα διαβασω ακομα πιο πολυ... πολυ ομως... Αν κατι τυχει;;;hellpp!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nansydiavolaki

Νεοφερμένος

Η nansydiavolaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παδιά.. μήπως ξέρεται αυτό το 10% αν γίνεται να το δώσω και εγώ;
Εγώ δώσει πανελλήνιες αλλά από ΕΠΑΛ α ομάδα!!!!

please πείτε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γίνεται να δηλώσεις αν έδωσες πανελλήνιες μέχρι και 2 χρόνια πριν.

Είπες Επαλ α',ε; :hmm:
Δες τι λέει: https://didefth.gr/kesyp/?p=3056

Και στις βάσεις αν δεις δε λέει κάτι για 10% και Επαλ α'.
Μάλλον δεν μπορείς. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα,
έδωσα πανελλήνιες 2009 και 2010..Την πρώτη φορα δεν πέρασα κάπου, τη δεύτερη τα πήγα καλύτερα και σπουδάζω πλέον.Το θέμα είναι ότι επειδή δεν μου αρέσει το αντικειμενο των σπουδών μου,θέλω να περάσω με το 10% κάπου αλλού(ηδη εχω βρει σχολές που με ενδιαφέρουν και είναι προσιτές).Ωστόσο,αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής: όπως γνωρίζετε οι περισσότεροι,με την τροποποποίηση του συστήματος με το 10% απο πέρυσι,δικαίωμα για καταθεση μηχανογραφικου με το συγκεκριμένο τρόπο έχουν οι υποψήφιοι μεχρι και 2 χρόνια αφότου έδωσαν πανελλαδικές και δεν μπορούν πια να κάνουν το ίδιο και άτομα που εξετάστηκαν το 2005 π.χ .Επόμενο ήταν να μειωθουν οι βασεις για το 10% αφου και οι υποψηφιοι ειναι λιγοτεροι πια..το προβλημα μου ειναι ομως οτι επειδη περυσι ηταν η πρωτη χρονια που εφαρμοστηκε αυτο ,ισως(συμφωνα με τη δικη μου σκεψη παντα) δεν το γνωριζαν αρκετοι και δεν ειχαν συνειδητοποιησει πόσο πολυ εχουν πεσει οι βασειςκαι σκεφτομαι το 2011 που θα ειναι η δευτερη χρονια εφαρμογης του νεου μετρου,περισσοτεροι υποψηφιοι θα το χουν υποψην τους και κατα συνεπεια,θα αυξηθουν και οι βασεις..Έχω εντοπισει σχολες π.χ που εχουν 8.000/9000 μορια(παντα με το 10% εννοω) αλλά οπως προείπα,φοβαμαι μήπως αυξηθουν αρκετα και δεν φτανει ο βαθμος μου(γυρω στο 11.600 ηταν αυτος των πανελληνιων του 2010).Από την άλλη,σκεφτομαι να δωσω πανελληνιες ,κανω επαναληψεις --χωρις φροντηστηριο αυτη τη χρονια γιατι σπουδαζω και παραλληλα--αλλά δεν πιστεύω οτι θα γραψω πολυ καλυτερα απο τις 2 προηγουμενες φορες,γιατι ξεκινησα να διαβαζω αρκετα αργα,τον νεομβρη και οσο να ναι,εχει χαθει πολυτιμος χρονος.
Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου με αυτα τα δεδομενα? επισης,ειναι σιγουρο οτι θα ισχυσει το 10% και για το 2011? υπαρχει περιπτωση να αλλαξει τιποτα μεσα στη χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Aν άλλαζε κάτι -λογικά- θα είχε ανακοινωθεί.
Μίλησες για σχολές με 8000-9000 μόρια, πόσα μόρια έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
11.624 εγραψα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε νομίζω πως πιάνεις σχολή 8000-9000 με τόσα μόρια με το 10%.
Και πάλι, αν και η σκέψη σου εν μέρει φαίνεται σωστή πώς μπορείς να ξέρεις ότι η σχολή που θέλεις εσύ θα έχει ζήτηση και από άλλους;
Χμ δεν ξέρω.
Νομίζω πως θα έδινα με το 10% και θα συνέχιζα τη σχολή μου γιατί μπορεί στο μέλλον να μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;
Πολιτικης επιστημης Κρητης-Ρεθυμνο(3.764)
Πολιτισμικης τεχνολογιας και επικοινωνιας Αιγαιου-Μυτιληνη (7.233)
Διαχειρηση πολιτισμικου περιβαλλοντος και νεων τεχνολογιων Δυτικης Ελλαδας-Αγρινιο (8.216)
Κοινωνιολογια αιγαιου στη Μυτιληνη (8.600)
Πολιτικης επιστημης και ιστοριας Παντειου(9.062)
Κοινωνιολογιας Κρητης Ρεθυμνο (9.633)
Κοινωνικη πολιτικη Παντειου (11.245)

Αυτες ειναι καποιες απο τις σχολες που με ενδιαφερουν,αλλες σε μεγαλυτερο κι αλλες σε μικροτερο βαθμο.Αυτη της Μυτιληνης-με την τεχνολογια- και του Αγρινιου τις ειχα δηλωσει και στο μηχανογραφικο μου φετος,αλλά οι βασεις τους αυξηθηκαν(της Μυτιληνης που την ειχα και ''σιγουρη'' απο 11.400 εφτασε το 11.800--με το 90%-- αν θυμαμαι σωστα ) και ετσι δεν εφτανε ο βαθμος μου.
@theodora σιγουρη δεν μπορω να μαι ,αλλα φοβαμαι μηπως αυξηθουν πολυ οι βασεις και αναγκαστω να συνεχισω την φοιτηση στη σχολη που μαι τωρα.και δεν υπαρχει περιπτωση να μου αρεσει στο μελλον:D ευχαριστω για τις απαντησεις παντως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξέτασε όμως και μία άλλη παράμετρο. Λες πως δε νομίζεις να γράψεις καλύτερα απ' ότι πριν.
Αν δώσεις σημαίνει πως θα αφήσεις τη σχολή σου, και αν δε γράψεις καλά λογικά θα τη συνεχίσεις.
Άρα χάνεις χρόνο, ήδη έδωσες 2 φορές.
Πχ η σχολή με 3000 μόρια πόσο να αυξηθεί πια.

Απόφασή σου τι θα κάνεις, μη σε πάρω στο λαιμό μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Όποιος έδινε πέρσι 10% έκανε το μηχανογραφικό της ζωής του. Με 4000 μόρια μπορούσε να περάσει Φυσικό ή Χημικό :eek:

Πιστεύω πως του χρόνου βλέποντας την περσινή κατρακύλα των βάσεων πολλοί υποψήφιοι θα σκεφτουν σαν εσένα με αποτέλεσμα του να ανεβούν πολύ οι βάσεις. Πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να περάσεις με το 10% παρόλα αυτά σου λέω να το κάνεις γιατί και με το 90% δύσκολο είναι. :)


Και με τους 2 τρόπους εχεις πιθανότητες... απλώς ο πρώτος είναι πιο ξεκούραστος (ενα χαρτόνι θα συμπληρώσεις)

Σχολές κάτω από 11700 με το 10%
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (ΛΙΒΑΔΕΙΑ)
NOΣHΛEYTIKHΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (ΣΠΑΡΤΗ)
ΤΕΧΝΩΝ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΓEΩΛOΓIAΣ & ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟΥ (ΑΘΗΝΑ)
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)
ΦIΛ/ΦIAΣ - ΠAIΔ/KHΣ & ΨYXOΛOΓIAΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
KOINΩΝΙΚΗΣ ΠOΛΙTIKΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
KOINΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ITAΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (Σ.Μ.Υ) - ΟΠΛΑ ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/α
ΣΛΑΒΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ
ΘEATPIKΩN ΣΠOYΔΩN ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (ΝΑΥΠΛΙΟ)
ΠOΛITΙΚΗΣ EΠIΣTHMHΣ & ΔHMΟΣΙΑΣ ΔIOIKHΣΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΔIOIKHΣHΣ EΠIXEIPHΣEΩN ΑΙΓΑΙΟΥ (ΧΙΟΣ)
ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΕΙΔ.ΚΑΤΗΓ ΤΡΙΤΕΚ.(3%)
ΘEATPIKΩN ΣΠOYΔΩN ΠΑΤΡΑΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (ΣΕΡΡΕΣ)
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΔΙΕΘΝΩΝ ΟΙΚΟΝ. ΣΧΕΣΕΩΝ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΓEPMΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΘEOΛOΓIAΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
EΠIKOINΩNΙΑΣ MEΣΩN ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΓEPMΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
EΠIΣTHMHΣ YΠOΛOΓIΣTΩN ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΞENΩN ΓΛΩΣΣ. METAΦP. & ΔIEPM.ΙΟΝΙΟ-ΕΙΔ. ΙΣΠΑΝ.ΓΛΩΣΣ.ΚΑΙ ΠΟΛΙΤ.(ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
MAΘHMATIKΩN ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΛΗΜΝΟΣ)
KOINΩNIOΛOΓIAΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΦIΛOΛOΓIAΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
MOYΣIKΩN ΣΠOYΔΩN ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
MAΘHMATIKΩN ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (ΚΑΛΑΜΑΤΑ)
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΓΛΩΣΣΑΣ, ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΡΕΥΞΕΙΝΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
MAΘHMATIKΩN ΠΑΤΡΑΣ
ΠΛHPOΦOPIKHΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (ΛΑΜΙΑ)
ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
MHXANIKΩN OPYKTΩN ΠOPΩN ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)
ΘEOΛOΓIAΣ ΑΘΗΝΑΣ
OPΓANΩΣHΣ KAI ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (ΣΠΑΡΤΗ)
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΛΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ & ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΦIΛ/ΦIΚΩΝ & KOINΩNΚΩΝ ΣΠOYΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ(ΚΟΡΙΝΘΟΣ)
ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΧΙΟΣ)
ΔΙΑΧ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΥ ΠΕΡ/ΝΤΟΣ & ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΔΥΤ.ΕΛΛΑΔΑΣ(ΑΓΡΙΝΙΟ)
ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΕΙΔ.ΚΑΤΗΓ ΤΡΙΤΕΚ.(3%)
ΦIΛOΛOΓIAΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΦΛΩΡΙΝΑ)
ΑΞΙΟΠ. ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΙΣΠΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦYΣΙΚΗΣ AΓΩΓHΣ & AΘΛHTΙΣΜΟΥ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ & ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΔΙΑΧ/ΣΗΣ ΠΕΡΙΒ/ΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ (ΑΓΡΙΝΙΟ)
ΠOIMANTIKHΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΩΝ ΚΕΙΜΗΛΙΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
MOYΣIKΩN ΣΠOYΔΩN ΑΘΗΝΑΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΡΟΔΟΣ)
IΣTOPIAΣ KAI APXAIOΛOΓIAΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΔΑΣ/ΓΙΑΣ & ΔΙΑΧ/ΣΗΣ ΠΕΡ/ΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΘΡΑΚΗΣ (ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ)
ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΙΧΘΥΟΛΟΓΙΑΣ & ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΛΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
KOINΩNIKHΣ ANΘPΩΠΟΛΟΓΙΑΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧ/ΕΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ & ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΔΥΤ.ΕΛΛΑΔΑΣ(ΑΓΡΙΝΙΟ)
MAΘHMATIKΩN ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΟΛ/ΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΠΕΛ/ΣΟΥ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)
EΠIΣTHMHΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ YΠOΛOΓIΣTΩN ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ(ΤΡΙΠΟΛΗ)
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΠEPIBAΛΛONTOΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ & ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤ. ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)
ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
IΣTOPIAΣ & APXAIOΛOΓIAΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΩΝ ΚΕΙΜΗΛΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
IΣTOPIAΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΑΛΤΙΚΗΣ ΒΕΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
IΣTOPIAΣ & EΘNOΛOΓIAΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΑΛΤΙΚΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΓEΩΛOΓIAΣ ΠΑΤΡΑΣ
EΠIΣTHMHΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ(ΤΡΙΠΟΛΗ)
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΧΙΟΣ)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΒΕΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
XHMEIAΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΦYΣIKHΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ)
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τη σχολη με τα 3.000 μορια σιγουρα την πιανω, δεν τιθεται θεμα,αλλα δεν ειναι στην κορυφη της προτιμησης μου και περισσοτερο φοβαμαι για αλλες π.χ αυτες με 9.000 ή εκεινη με 11.200,που μου αρεσουν περισσοτερο,ισως δεν φτανει ο βαθμος μου.ολα αυτα βεβαια ειναι θεωρητικα και υπερβολικα,ο χρονος θα δειξει:)
σχετικα με το αλλο που ειπες,αμα εδινα πανελληνιες,θα συνεχιζα κανονικα τη σχολη μου.καταλαβαινω οτι ακουγεται παραλογο,δηλαδη να εχω και διαβασμα και πανελλαδικες και για τα μαθηματα της σχολης,αλλά θα προσπαθουσα να τα συνδυασω,δινοντας ομως εμφαση στην επαναληψη για τις πανελληνιες.μεχρι τωρα,ημουν 101% σιγουρη οτι θελω να ξαναδωσω αλλα τώρα τελευταια που κοιταξα καλυτερα το θεμα με το 10%,βλεπω οι πανελληνιες να απομακρυνονται.:)αν ηταν οκτωμβρης οκ,αλλα εχει φτασει δεκεμβρης και στο επιπεδο που μαι τωρα δεν ειμαι ευχαριστημενη,τωρα το γιατι αργησα να διαβαζω για τις πανελληνιες εφοσον το χα αποφασισει ειναι μεγααααλη ιστορια και δεν εχει να κανει μονο με την (αιωνια) τεμπελια μου:D

Πιστεύω πως του χρόνου βλέποντας την περσινή κατρακύλα των βάσεων πολλοί υποψήφιοι θα σκεφτουν σαν εσένα με αποτέλεσμα του να ανεβούν πολύ οι βάσεις. Πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να περάσεις με το 10% παρόλα αυτά σου λέω να το κάνεις γιατί και με το 90% δύσκολο είναι. :)
αυτο σκεφτομαι κι εγω,αλλα ενταξει καποια/ες απο τις σχολες που ανεφερα πριν,πιστευω οτι θα τις πιασω.για παραδειγμα,αυτη της μυτιληνης εχει βαση με το 90% 11.800 περιπου,δεν νομιζω η βαση για το 10% να ναι μεγαλυτερη απο το βαθμο μου(11.624)..ισως αυτες της Παντειου να χουν μεγαλη αυξηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως με ένα ταυτόχρονο διάβασμα (σχολή-πανελλήνιες) θα τα κατέστρεφες όλα.
Και από άποψη χρόνου και από άποψη διαβάσματος.
Μπορείς να δώσεις με το 10% τώρα και αν δεν ικανοποιήσε, δίνεις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Από τη στιγμή που η σχολή που είσαι δεν σου λέει κάτι,δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ούτε να διαβάσεις ταυτόχρονα για εισαγωγικές και σχολή (πιθανότατα θα τα πας μέτρια και στα δύο και θα εξουθενωθείς) ούτε να συνεχίσεις!Νέα κοπέλα είσαι δε σε πήραν και τα χρόνια...

Πάντως με τα μόρια που έχεις όπως και να'χει είναι ρίσκο το 10%,είναι καινούργια η ρύθμιση για τα "2 χρόνια" και κανείς δεν ξέρει πως θα κινούνται (έστω και στο περίπου) οι βάσεις για τα επόμενα 4-5 χρόνια τουλάχιστον...εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στα "σίγουρα",δηλαδή Πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπερα.Αν δωσεις με 10% και δεν μπεισ στη σχολη που θες μενεις εκτος και απο τι σχολη που ησουν πριν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλησπερα.Αν δωσεις με 10% και δεν μπεισ στη σχολη που θες μενεις εκτος και απο τι σχολη που ησουν πριν?
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
αρα παραμενεις..και γτ λενε οτι ειναι ρισκο τοτε?
Το 10% το κανεις λογικα επειδη δεν σ'αρεσει και πολυ η σχολη σου ή στοχευεις κατι καλυτερο...ρισκο,επειδη οι βασεις ειναι πιο πανω απο το 90% και αν δεν εχεις πολλα μορια δυσκολα θα πετυχεις να μπεις με το 10% σε καποια σχολη που την πρηγουμενη χρονια δεν μπηκες πχ για 1 μοριο,εκει παει το ρισκο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Το 10% το κανεις λογικα επειδη δεν σ'αρεσει και πολυ η σχολη σου ή στοχευεις κατι καλυτερο...ρισκο,επειδη οι βασεις ειναι πιο πανω απο το 90% και αν δεν εχεις πολλα μορια δυσκολα θα πετυχεις να μπεις με το 10% σε καποια σχολη που την πρηγουμενη χρονια δεν μπηκες πχ για 1 μοριο,εκει παει το ρισκο...:)
α ΝΟΜΙΖΑ οτι μενεις εκτος και απο το τμημα που ησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
α ΝΟΜΙΖΑ οτι μενεις εκτος και απο το τμημα που ησουν.
Α οχι,αν γινοταν αυτο δεν θα εκαναν τοσοι πολλοι για την πλακα τους...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top