Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Να σου θυμισω οτι τα μαθηματα πλεον εχουν γινει 6 (7 μαζι με οικονομια) απο 9.Αν αναφερεσαι για την Ιστορια γενικης πλεον δεν ειναι υποχρερωτικη.Επιλεγεις ενα απο τα 4:Ιστορια,Βιολογια,Μαθηματικα γεν και φυσικη γεν.Ενας απ τους λογους που ξαναδινω και εγω ειναι οτι δε θα ξαναδωσω αυτο το καταραμενο μαθημα..(με ειχε καψει αυτο το 8,4..:'()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συγνωμη που θα ενοχλησω ξανα και ισως γινομαι κουραστικος αλλα θελω μια σιγουρη απαντηση καθως η 1η απαντηση στο μηνυμα μου, μου αφησε καποιο κενο ωστε να ελπιζω... Μπορω να κανω μηχανογραφικο με το 10% (ασχετως βαθμου) αν εχω τελειωσει το 2003-4 και τη σχολη που περασα εκεινη τη χρονια ΔΕΝ την τελειωσα; Ειμαι ακομα γραμμενος. Ευχαριστω και παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εψαξα τελικα στην σελιδα του ypepth και βρηκα αυτο:

Ερώτηση 2:
Όποιος εντάσσεταιστο νέο σύστημα (αποκτά τη βεβαίωση πρόσβασης) μπορεί να είναι υποψήφιος και άλλη χρονιά χωρίς νέα εξέταση;

Απάντηση:
ΝΑΙ όσες φορές το επιθυμεί μπορεί να είναι υποψήφιος για το 10% των θέσεων του αριθμού εισακτέων. :no1:

Ωριστε και το λινκ: https://www.ypepth.gr/el_ec_page109.htm

Δεν ξερω πως θα με χαρκτηρισετε αλλα θα παρω και ενα τηλεφωνο καλου κακου. :xixi: Επισης χθες εμαθα πως τεφαα μπορεις να πας και απο το 2ο πεδιο! Πραγμα που σημαινει πως μετραει οχι η ιστορια (5.25) αλλα τα μαθ. γεν. (19) :jumpy:

Παιζει να βγαζω και παραπανω μορια απ'οτι πριν... :wow:

Ευχαριστω και παλι οσους βοηθησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Την πρώτη φορά που έδωσες, έδωσες και αθλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οχι δεν εδωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είμαι 99% σίγουρος ότι δεν υπάρχει τρόπος να μπεις στο ΤΕΦΑΑ χωρίς να ξαναδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πηρα και ρωτησα... Μεχρι και φετος μου ειπανε πως μπορω να κανω μηχανογραφικο για το 10%. Τα μαθηματα βαρυτητας ειναι τα Μαθηματικα και Φυσικη κατευθυνσης.

Τωρα το θεμα ειναι αν ο βαθμος μου επιτρεψει να περασω. Αυτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πρόσεξέ με λίγο, μηχανογραφικό μπορείς να κάνεις, αλλά όχι για το ΤΕΦΑΑ εφ' όσον την πρώτη φορά δεν έδωσες αθλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
... δηλαδη αν δεν εχεις δωσει την πρωτη φορα αθληματα δεν μπορεις να μπεις αν δεν δωσεις ξανα πανελλαδικες... με ποιο σκεπτικο; το διαβασες η το ξερεις απο καπου; Αν ηθελα να παω μουσικολογια θα επρεπε επισης να τα ξαναδωσω ολα η μονο τα ειδικα μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:!: Πειτε μου οτι κανετε πλακα... :( αφου διαβασα σε αλλο θεμα πως δινεις μονο τα ειδικα... :'( ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;;;;

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αν κανεις μηχανογραφικό για το 10% δεν "μπλέκεις" καθόλου με εξετάσεις.Κρατάς τον προηγούμενο σου βαθμό χωρίς καμια αλλαγή και απλά καταθέτεις το μηχανογραφικό δελτίο.

Καλύτερα ρωτα ξανά αλλα δυστυχώς είμαι κατά 90% σίγουρος... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πάρε ξανά τηλέφωνο στο υπουργείο και κάνε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή την ερώτηση:

Μπορώ να κάνω 10% για τα κανονικά μαθήματα και ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ να δώσω τα ειδικά, τα οποία θα προσθέσουν μόρια στα του 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εχουμε και λεμε:

1. Φετος ειναι η τελευταια χρονια που μπορω να κανω μηχανογραφικο με το 10%. (τελος)
2. Μπορω να δηλωσω τα τεφαα με το 10% και να δωσω τα αγωνισματα τον Ιουνιο. (τελοσ)
3. Το θεμα ειναι αν περναω λογω βαθμολογιας, αφου εχω 13.322 και η σχολη ειναι 3.000 μορια πανω 16.256 ενω αν ξαναδωσω ειναι στα 14.685...
ΕΛΕΟΣ! :jumpy::s (παραληρησα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το 2. έχει σημασία. Βάλε με το 10% και δώσε τα αθλήματα, εκτός αν το θέλεις ΠΑΡΑ πολύ οπότε αξίζει τον κόπο να ξαναδώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν θες κοίτα λίγο τις προηγούμενες χρονιές, τι διαφορές έχουν οι βάσεις, όχι μόνο την τελευταία άνοδο 3.000 μορίων. Μην ξεχνάς ότι συγκρίνεις τον βαθμό 90% μιας χρονιάς με τον βαθμό 10% της επόμενης για την ίδια σχολή.
Γενικά αν η διαφορά σου απ' τον μέσο όρο ανόδου της βάσεως του 10% είναι μεγάλη, θα σου πρότεινα να ξαναδώσεις, αν μη τι άλλο η προσπάθειά σου θα ορίσει το αποτέλεσμα και όχι η τύχη. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για να περασω με το 10% πρεπει να γινω τουμπανο απο τις προπονησεις για να βγαλω 20αρια στα αθληματα, πραγμα που δεν βλεπω να συμβαινει... :down: Οποτε διαβασμα και βλεπουμε! Ευχαριστω παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epp

Νεοφερμένος

Η epp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,

θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το 10%, έχω τελειώσει ήδη ένα τμήμα ΤΕΙ (Πληροφορικής) και θα ήθελα να συμμετέχω με το 10% για εισαγωγή μου σε ενα παιδαγωγικό τμήμα ώστε να πάρει παιδαγωγική έπάρκεια το πρώτο μου πτυχίο. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πότε κάνουμε αίτηση για το 10% και μηχανογραφικό δελτίο; Ποια η διαδικασία;

Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Εχοντας πτυχιο, για την παιδαγωγικη επαρκεια μονοδρομος ειναι η Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epp

Νεοφερμένος

Η epp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι το γνωριζω για την ΑΣΠΑΙΤΕ και εχω προσπαθησει οπως οι περισσοεροι απο εμας αλλα....
Μηπως γνωριζει κανεις πότε κάνουμε αίτηση για το 10% και μηχανογραφικό δελτίο; Ποια η διαδικασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top