Πανελλήνιες μετά από τρία χρόνια

don't touch

Νεοφερμένος

Η don't touch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αρχικά καλησπέρα σας. Θέλω να δώσω πανελλήνιες ξανά. Ειχα δώσει πριν 3 χρόνια και τώρα θέλω να ξανά δώσω αλλά από οικονομικά που ήμουν, έχω πάρει την απόφαση να πάω θετική όπου μου άρεσε περισσότερο παρ ολ αυτά δεν πήγα επειδή όλοι έλεγαν πως είναι δύσκολη κατεύθυνση. (Μεταξύ μας ότι δεν σου αρέσει είναι δύσκολο και αυτό συνεπάγεται με το ότι σου αρέσει είναι και εύκολο οπότε μην ακούτε τους άλλους παρά μόνο την καρδιά σας.) Για να ξανά μπω στο θέμα όπου με ταλανίζει, έχω κάνει μια έρευνα στο Google και έχω μπερδευτεί. Εγραφε πως η φυσική και τα μαθηματικά είναι τα κύρια μαθήματα και τα υποχρεωτικά και μετά έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στη χημεία και την βιολογία; ή είναι όλα υποχρεωτικά όπως τα θυμόμουν. Ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει. (Αν επίσης ξέρετε και πότε γινεται το μηχανογραφικό θα σας ήμουν ευγνώμων) Σας ευχαριστώ.
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εγραφε πως η φυσική και τα μαθηματικά είναι τα κύρια μαθήματα και τα υποχρεωτικά και μετά έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στη χημεία και την βιολογία; ή είναι όλα υποχρεωτικά όπως τα θυμόμουν. Ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει. (Αν επίσης ξέρετε και πότε γινεται το μηχανογραφικό θα σας ήμουν ευγνώμων) Σας ευχαριστώ.
Κάθε πεδίο έχει 4 υποχρεωτικά μαθήματα. Το 2ο πεδίο έχει φυσική, χημεία, μαθηματικά, έκθεση και το 3ο φυσική, χημεία, βιολογία, έκθεση.

Το μηχανογραφικό γίνεται μετά την ανακοίνωση των βαθμών, νομίζω αρχές με μέσα Ιουλίου.
 

don't touch

Νεοφερμένος

Η don't touch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κάθε πεδίο έχει 4 υποχρεωτικά μαθήματα. Το 2ο πεδίο έχει φυσική, χημεία, μαθηματικά, έκθεση και το 3ο φυσική, χημεία, βιολογία, έκθεση.

Το μηχανογραφικό γίνεται μετά την ανακοίνωση των βαθμών, νομίζω αρχές με μέσα Ιουλίου.
Ευχαριστώ πολύ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Αρχικά καλησπέρα σας. Θέλω να δώσω πανελλήνιες ξανά. Ειχα δώσει πριν 3 χρόνια και τώρα θέλω να ξανά δώσω αλλά από οικονομικά που ήμουν, έχω πάρει την απόφαση να πάω θετική όπου μου άρεσε περισσότερο παρ ολ αυτά δεν πήγα επειδή όλοι έλεγαν πως είναι δύσκολη κατεύθυνση. (Μεταξύ μας ότι δεν σου αρέσει είναι δύσκολο και αυτό συνεπάγεται με το ότι σου αρέσει είναι και εύκολο οπότε μην ακούτε τους άλλους παρά μόνο την καρδιά σας.) Για να ξανά μπω στο θέμα όπου με ταλανίζει, έχω κάνει μια έρευνα στο Google και έχω μπερδευτεί. Εγραφε πως η φυσική και τα μαθηματικά είναι τα κύρια μαθήματα και τα υποχρεωτικά και μετά έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στη χημεία και την βιολογία; ή είναι όλα υποχρεωτικά όπως τα θυμόμουν. Ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει. (Αν επίσης ξέρετε και πότε γινεται το μηχανογραφικό θα σας ήμουν ευγνώμων) Σας ευχαριστώ.
τα πεδια και κατα συνεπεια τα μαθηματα τους ειναι ο δρομος προς την επιστημη οχι ομως και η ιδια η επειστημη.
το 2ο πεδιο πραγματι ειναι πολυ δυσκλοτερο απο το 4ο ( οικονομικα) διοτι δεν εχεις ενα μαθημα να σε βοηθησει να μαζεψεις μορια.
η θετικη εχει εκτος της γλωσσας καλα μαθηματικα καλα φυσικη και καλα χημεια...και τα 3 δυσκολα.
η οικονομικη εχει εκτος γλωσσας μετρια μαθηματικα καλα οικονομια καλα πληροφορικη ...το ενα δυσκολο.
Υπαρχουν κοινες σχολες 2ου και 4ου πεδιου οπως οι μηχανικοι πληροφορικης , πληροφορικη, μηχανικοι παραγωγης, ηλεκτρονικοι..μηπως σου κανει κατι απο αυτα οπου μπαινεις πιο ευκολα απο το 4ο πεδιο?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top