dimitsos23

Νεοφερμένος

Ο dimitsos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φιλε και να με λες δεν εγινε τιποτα!! Ρεαλισμος ειναι, ουτε εγω ουτε το παληκαρι που θελει να περασει ειμαστε μαθητες, οποτε δε στεκει!! Θελει σε ενα χρονο να περασει παιδαγωγικα και του ειπα τον πιο ευκολο τροπο για εμενα!! Εσυ που κολλας;

Δεν νομιζω πως παει για εμας αλλα γενικα για την νοοτροπια της χωρας.
Ελαχιστοι εχουν ωριμη σκεψη για το τι επαγγελγμα θα ακολουθησουν για την υπολοιπη ζωη τους στα 18. Οι πανελληνιες ειναι 2 εβδομαδες οπου μεσα απο δικη σου προσπαθεια και την τυχη φυσικα "καθοριζεται" η επαγγελματικη σου σταδιοδρομια.
Εγω προσωπικα εχω τελειωσει σχολη ηλεκτρολογιας(που δουλεψα μονο για την πρακτικη λογο κρισης), εχω τελειωσει στρατο(χαμενος χρονος), εχω 4 χρονια εμπειρια στις πωλησεις(απο πωλητης εως και Area manager) και κοντα στο 6μηνο σαν αρθρογραφος στο Mtv, κανενα επαγγελμα απο αυτα ομως δεν με καλυπτει. Τωρα που εχω σταθερη δουλεια και χρονο(κανενα 4ωρο την μερα) γτ να μην δοκιμασω. Το προτιμο απο το να τα σκασω σε ενα ιεκ και να μου λενε "το πτυχειο σας δεν ειναι αρκετο για την θεση, ευχαριστουμε πολυ", γτ μπηκα στην διαδικασια να ρωτησω σε ιδιωτικα σχολεια πρωτα ;)
Α το πιο βασικο, δουλευω με παιδια απο τα 15 μου ως part time, γτ να μην δοκιμασω να το κανω την βασικη μου αποσχοληση αφου με ευχαριστει και με "γεμιζει";
Οπως λεμε "YOLO" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Και εγώ συμφωνώ φρεντο με τα λεγόμενα σου δεν διαφώνησα ποτε.Απλα ξέρω κάποια άτομα απο τεχνολογικη πουδεν θα πέρναγαν οθτε τει και πέρασαν ημμυ εμπ γιατί είχαν αοδε αοθ και είχαν διαβασει και στα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω αλλα ήταν πολυ δύσκολο να πιάσουν και ένα τει εμπορίας και διαφημησβς και πέρασαν ημμυ εμπ.αλλα είχαν βάλει και εύκολα θέματα.

Οτι να ναι λες!! Για να περασεις ημμυ εμπ στις χρονιες με ευκολα θεματα, επρεπε να εχεις 18 σε μαθηματικα , φυσικη που ειναι βαρυτητας και πανω απο 19 σε ολα τα αλλα!! Για να εγραψαν τοσο σε αυτα μαλλον καπου θα περναγαν, και χωρις το αοδε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos23

Νεοφερμένος

Ο dimitsos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Επισης κατι που ξεχασα να σας πω,
ευχαριστω για τις απαντησεις σας και απο αυριο παω να γραφτω θερινα και να βρω βιβλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Νομίζω πως ακόμη δεν είναι σίγουρο τι θα ισχύσει με τους αποφοίτους δηλαδή αν θα εξετασθούν με το παλιό ή το νέο σύστημα. Εκτός κι αν βγήκε κάποια ανακοίνωση επίσημη που την έχασα…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Νομίζω πως ακόμη δεν είναι σίγουρο τι θα ισχύσει με τους αποφοίτους δηλαδή αν θα εξετασθούν με το παλιό ή το νέο σύστημα. Εκτός κι αν βγήκε κάποια ανακοίνωση επίσημη που την έχασα…

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι από όσο ξέρω αλλά το λογικό είναι ότι οι φετινοί (97αριδες) θα εξεταστούν με το ίδιο επειδή έχουν ήδη κάνει προετοιμασία για τα 6 μαθήματα..τώρα τι να σου πω....
Μέχρι Σεπτέμβριο λογικά θα βγει ανακοίνωση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αν δοθεί η δυνατότητα στους αποφοίτους να επιλέξουν εξεταστικό σύστημα τότε πολλοί θα βρεθούν σε δίλλημα. Τα 4 μαθήματα σε συνδυασμό με το μεγαλύτερο ποσοστό θέσεων που θα αντιστοιχεί στο νέο σύστημα σίγουρα θα κάνει πολλούς να το επιλέξουν. Από την άλλη πόσο εύκολο είναι π.χ. για έναν απόφοιτο της τεχνολογικής που θέλει πολυτεχνικές σχολές να κάτσει να διαβάσει χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisa.kiou

Νεοφερμένος

Η chrisa.kiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας ! Αποφοίτησα απο το Ενιαίο Πολυκλαδικό Λύκειο το 1997 , και θέλω να ξανά δώσω πανελλήνιες . Ομως πως ? Το σχολείο αυτό έχει καταργηθεί και επίσης δεν υπάρχει 4η δέσμη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Γειά σας ! Αποφοίτησα απο το Ενιαίο Πολυκλαδικό Λύκειο το 1997 , και θέλω να ξανά δώσω πανελλήνιες . Ομως πως ? Το σχολείο αυτό έχει καταργηθεί και επίσης δεν υπάρχει 4η δέσμη .
Πας σε αλλο σχολειο μεσα στην επομενη χρονια, και δηλωνεις οτι θες να δωσεις!! Λογικα θα δωσεις με το παλιο (τεχν-θετ-θεωρ με αυτες τις κατευθυνσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisa.kiou

Νεοφερμένος

Η chrisa.kiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ημουν με δέσμη. Και το πεδίο που ανήκει η σχολή που θέλω να δώσω έχει εντελώς διαφορετικά μαθήματα πλέον.

Δεν μπορώ να ξανα γραφτώ στο λύκειο ; πως θα δώσω διαφορετικά μαθήματα ;

Δεν έχω πρόβλημα να παρακολουθήσω ξανά το λύκειο γιατί είμαι άνεργη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ημουν με δέσμη. Και το πεδίο που ανήκει η σχολή που θέλω να δώσω έχει εντελώς διαφορετικά μαθήματα πλέον.

Δεν μπορώ να ξανα γραφτώ στο λύκειο ; πως θα δώσω διαφορετικά μαθήματα ;

Δεν έχω πρόβλημα να παρακολουθήσω ξανά το λύκειο γιατί είμαι άνεργη !
Δε μπορεις να ξαναπαρακολουθησεις Λυκειο απο τη στιγμη που εχεις απολυτηριο!!! Αναγκαστικα θα διαβασεις και θα δωσεις τα μαθηματα του πεδιου στο οποιο ανηκει η σχολη που σε ενδιαφερει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisa.kiou

Νεοφερμένος

Η chrisa.kiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μάλιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ημουν με δέσμη. Και το πεδίο που ανήκει η σχολή που θέλω να δώσω έχει εντελώς διαφορετικά μαθήματα πλέον. Δεν μπορώ να ξανα γραφτώ στο λύκειο ; πως θα δώσω διαφορετικά μαθήματα ; Δεν έχω πρόβλημα να παρακολουθήσω ξανά το λύκειο γιατί είμαι άνεργη !
Το απολυτήριο δεν αλλάζει. Όμως (νομίζω) ότι αν θέλεις και σε συνεννόηση με το λύκειο, μπορείς να παρακολουθείς τα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν σαν ακροάτρια. (Όταν ήμουν μαθητής, υπήρχε στο σχολείο μου τέτοιο άτομο).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noulinou

Νεοφερμένος

Ο noulinou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα, σαν παλιός απόφοιτος κι εγώ (1999) σκέφτομαι τις Πανελλήνιες 2016. Με ενδιαφέρει το Μαθηματικό/Φυσικό και το Στατιστικής, σχολές 2ου επιστημονικού πεδίου. Διαβάζοντας το προσχέδιο νόμου , η επιλογή είναι μόνο η Θετική κατεύθυνση με 4 μαθήματα (Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Νεοελληνική Γλώσσα), ενώ η εισαγωγή από Τεχνολογική δεν προβλέπεται πλέον?
Επίσης, εάν κάποιος/α έχει ρωτήσει πρόσφατα, πρέπει να πάω στο Λύκειο αποφοίτησης ή σε οποιοδήποτε Λύκειο για να δηλώσω συμμετοχή στις Πανελλήνιες και πότε γίνεται αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noulinou

Νεοφερμένος

Ο noulinou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κάποιος να γνωρίζει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υποβάλλεις αίτηση συμμετοχής εντός της προθεσμίας που θα ισχύσει για τους μαθητές της Γ΄Λυκείου. Μέχρι τώρα από αρχές μέχρι μέσα Φεβρουαρίου γίνονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noulinou

Νεοφερμένος

Ο noulinou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι εξετάζονται με το φετινό σύστημα, με το καινούριο ή έχουν επιλογή συστήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θα έχουν δικαίωμα επιλογής...

https://www.opengov.gr/ypepth/?p=2392
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
τα σχόλια κάτω από το άρθρο λαμβάνονται υπόψιν για την λήψη της απόφασης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noulinou

Νεοφερμένος

Ο noulinou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top