xdecimaldreamsx

Νεοφερμένος

Ο xdecimaldreamsx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι 4 ειναι κανονικά αλλά αν θες να έχεις επιλογές και απο αλλο πεδιο μπορεις να δωσεις και ενα 5ο
(στην συγκεκριμενη περιπτωση Εκθεση, Χημεία και Φυσική είναι τα υποχρεωτικά απο την Ομαδα Προσανατολισμου Θετικων Σπουδων ενώ με τα Μαθηματικα μου δινεται η δυνατοτητα να επιλεξω σχολες Θετικων / Τεχνολογικων Επιστημων και η Βιολογια μου προσθετει και τις σχολες επιστημων υγειας.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έχω την εντύπωση –ίσως κάνω λάθος- πως οι απόφοιτοι το 2016 θα εξετασθούν με το τωρινό σύστημα των 6 – 7 μαθημάτων.
Επειδή κι εγώ ενδιαφέρομαι, παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας το αναφέρει…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα!
Έχω την εντύπωση –ίσως κάνω λάθος- πως οι απόφοιτοι το 2016 θα εξετασθούν με το τωρινό σύστημα των 6 – 7 μαθημάτων.
Επειδή κι εγώ ενδιαφέρομαι, παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας το αναφέρει…

Το 2016 οι υποψήφιοι θα εξεταστούν με το νέο σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ωστόσο επικοινώνησα με μεγάλο φροντιστήριο του κέντρου της Αθήνας και μου είπαν ότι το 2016 θα διεξαχθούν διπλές εξετάσεις, ξεχωριστά για τους τελειόφοιτους και ξεχωριστά για τους απόφοιτους.

Δυστυχώς, διαφορετικά φροντιστήρια λένε διαφορετικά πράγματα… δεν ξέρω τι ισχύει…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sharas

Νεοφερμένος

Ο Sharas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια δεν το εχω καταλαβει πραγματικα αυτο το νεο συστημα και νομιζω ουτε εσεις1)Για την τεχνολογική-θετική,ξερετε ποια μαθηματα εχουν βαρυτητα?,το εχουν διευκρινησει?2)Οι παλιοι θα δωσουν με το παλιο συτημα?Θα συναγωνισθουν στον ιδιο αριθμο θεσεων με του λυκειου ή σε εναν μικροτερο αριθμο?(γιατι κατι τετοιο ειχα ακουσει.3)Για να παρεις θετικη/τεχνολογική παιρνεις μαθηματικα και μπορεις απο πανω ν α παρεις κι αλλο μαθημα να σ ανοιξει κι αλλο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ευχαριστούμε Λένω.
Στο αρχείο αυτό ενώ υπάρχει αναφορά στην εισαγωγή των αποφοίτων των ΕΠΑΛ στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, για τους αποφοίτους των ΓΕΛ δεν είδα να γράφει κάτι.
Εσείς βλέπετε; Μήπως μου ξέφυγε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστούμε Λένω.
Στο αρχείο αυτό ενώ υπάρχει αναφορά στην εισαγωγή των αποφοίτων των ΕΠΑΛ στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, για τους αποφοίτους των ΓΕΛ δεν είδα να γράφει κάτι.
Εσείς βλέπετε; Μήπως μου ξέφυγε κάτι;

΄Αρθρο 3 "Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γενικού Λυκείου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adesmitis

Νεοφερμένος

Ο adesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ευχαριστώ!
Κάτι πρέπει να κάνω με τα μάτια μου... :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos23

Νεοφερμένος

Ο dimitsos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημερα σας,
ενδιαφερομαι και εγω να δωσω πανελ. στα 25(βασικα 26 του χρονου). Κατα την σχολικη φοιτηση ημουν τεχνολογικη και με ενδιαφερει το πεδιο των παιδαγωγικων. Οταν δωσω θα μπορω να επιλεξω μαθηματα τεχνολογικης ή θεωρητικης κατευθυνσης(γτ αν δεν κανω λαθος αλλα ειναι τα μαθηματα βαρυτητας στην καθε κατευθυνση).
Το "καλο" ειναι πως μετα απο τοσο χρονια νιωθω οπως τοτε(ή οπως o John Snow "you know nothing John Snow" για οσους καταλαβαινουν)δεν θυμαμαι τπτ, αρα ξανα απο την αρχη.
Η αληθεια ειναι πως το '07 μαζεψα 9000 μορια αλλα υπηρχε η βαση του 10. Αρα με συνειδητοποιημένο διαβασμα και μυαλο πλεον κατι θα κανω. Ενα μεγαλο συν ειναι οτι ειμαι πολυτεκνος(γιος πολυτεκνης οικογενειας βσκ)
Θα βολευε να δωσω μαθηματα θεωρητικης(περισσοτερη αποστηθιση αν δεν κανω λαθος) ή τεχνολογικης(φυσικη, μαθηματικα και τυποι);
Αν καποιος ειναι ή ηταν στην ιδια κατασταση θα εκτιμουσα μια απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τεχνολογικής θα σου πρότεινα και να πάρεις αοθ και μαθηματικά γενικής γιατί είναι εύκολα μαθηματακια αν στρωθεις να διαβάσεις.Επισης η τεχνολογικη έχει και το αοδε που είναι μεγάλο πλεονέκτημα γιατί μπορείς να γράψει πάνω απο 15 άνετα.Καλη συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Σε τετοια ηλικια δε νομιζω να παιζει ρολο οτι εισαι πολυτεκνος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
αν θες παιδαγωγικα και τιποτα αλλο και οντως δεν θυμασαι τιποτα, θα σου προτεινα θεωρητικη. με 9000 μορια το 2007 δεν νομιζω ουτε τοτε να ειχες βασεις σε μαθηματικα και φυσικη αρα φανταζομαι τωρα.. δεν ξερω κατα ποσον θα μπορεσεις να τα βγαλεις περα, θεωρω οτι θα πρεπει να τα πιασεις απο προηγουμενη ταξη για να διαβασεις. θεωρητικη μου φαινεται πιο απλο, μονο τα αρχαια ειναι δυσκολα και αυτο μονο στο κομματι του αγνωστου, που αν τα πας καλα στα αλλα μαθηματα δεν χρειαζεται καν να διαβασεις αφου δεν πας για καμια νομικη.
αν ομως σκεφτεσαι και αλλες σχολες μην πας θεωρητικη, δεν εχει επιλογες. πρωτα πρεπει να σκεφτεις σοβαρα τι σχολες σε ενδιαφερουν και μετα να ξεκινησεις αμεσα ομως να διαβαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Και τεχνολογικη δε χρειαζονται ιδιαιτερες βασεις!!Αοθ , αοδε γραφεις ευκολα πανω απο 18!! Πληροφορικη με λιγο διαβασμα πανω απο 15... Διαβαζεις θεωρια και γραφεις μαθηματικα, φυσικη ενα 5αρακι!! Με εκθεση και γενικης πανω απο 12-13 πιανεις παιδαγωγικα!! Θεωρητικη θελει πιο πολυ διαβασμα για να βγαλεις τα ιδια μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και τεχνολογικη δε χρειαζονται ιδιαιτερες βασεις!!Αοθ , αοδε γραφεις ευκολα πανω απο 18!! Πληροφορικη με λιγο διαβασμα πανω απο 15... Διαβαζεις θεωρια και γραφεις μαθηματικα, φυσικη ενα 5αρακι!! Με εκθεση και γενικης πανω απο 12-13 πιανεις παιδαγωγικα!! Θεωρητικη θελει πιο πολυ διαβασμα για να βγαλεις τα ιδια μορια

α δεν ειχα καν ιδεα οτι ειχαν πεσει τοσο τα παιδαγωγικα που μπορεις και με 5αρια :) τοτε πιθανοτατα να εχεις δικιο! οπως και να εχει εφοσον ενας ανθρωπος απο γνωσεις ειναι στο 0 ουσιαστικα καλυτερα να ασχοληθει με αυτο που φαινεται στον ιδιο πιο ευκολο. σημασια εχει να γινει ενα σοβαρο διαβασμα, αναλογο με τον στοχο! και να μην αναβαλλεται συνεχεια γιατι με το "απο αυριο" οι μηνες πετανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Και τεχνολογικη δε χρειαζονται ιδιαιτερες βασεις!!Αοθ , αοδε γραφεις ευκολα πανω απο 18!! Πληροφορικη με λιγο διαβασμα πανω απο 15... Διαβαζεις θεωρια και γραφεις μαθηματικα, φυσικη ενα 5αρακι!! Με εκθεση και γενικης πανω απο 12-13 πιανεις παιδαγωγικα!! Θεωρητικη θελει πιο πολυ διαβασμα για να βγαλεις τα ιδια μορια

Συμφωνώ με αυτά που λες απόλυτα.Κλασσικος τεμπέλης νεοέλληνας μαθητής.δεν λέω εσένα τεμπέλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos23

Νεοφερμένος

Ο dimitsos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αυτο φοβομουν και εγω αλλα το "δικαιωμα" ή προνομιο καλυτερα της πολυτεκνιας ειναι κατι που δεν χανεται στις πανελληνιες, το λαναφερω γτ ρωτησα αν θα εχω την μειωση των μοριων και η απαντηση ηταν θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Συμφωνώ με αυτά που λες απόλυτα.Κλασσικος τεμπέλης νεοέλληνας μαθητής.δεν λέω εσένα τεμπέλη.

Φιλε και να με λες δεν εγινε τιποτα!! Ρεαλισμος ειναι, ουτε εγω ουτε το παληκαρι που θελει να περασει ειμαστε μαθητες, οποτε δε στεκει!! Θελει σε ενα χρονο να περασει παιδαγωγικα και του ειπα τον πιο ευκολο τροπο για εμενα!! Εσυ που κολλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Φιλε και να με λες δεν εγινε τιποτα!! Ρεαλισμος ειναι, ουτε εγω ουτε το παληκαρι που θελει να περασει ειμαστε μαθητες, οποτε δε στεκει!! Θελει σε ενα χρονο να περασει παιδαγωγικα και του ειπα τον πιο ευκολο τροπο για εμενα!! Εσυ που κολλας;

Και εγώ συμφωνώ φρεντο με τα λεγόμενα σου δεν διαφώνησα ποτε.Απλα ξέρω κάποια άτομα απο τεχνολογικη πουδεν θα πέρναγαν οθτε τει και πέρασαν ημμυ εμπ γιατί είχαν αοδε αοθ και είχαν διαβασει και στα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω αλλα ήταν πολυ δύσκολο να πιάσουν και ένα τει εμπορίας και διαφημησβς και πέρασαν ημμυ εμπ.αλλα είχαν βάλει και εύκολα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και εγώ συμφωνώ φρεντο με τα λεγόμενα σου δεν διαφώνησα ποτε.Απλα ξέρω κάποια άτομα απο τεχνολογικη πουδεν θα πέρναγαν οθτε τει και πέρασαν ημμυ εμπ γιατί είχαν αοδε αοθ και είχαν διαβασει και στα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω αλλα ήταν πολυ δύσκολο να πιάσουν και ένα τει εμπορίας και διαφημησβς και πέρασαν ημμυ εμπ.αλλα είχαν βάλει και εύκολα θέματα.

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. λες δεν περναγαν πουθενα και μετα λες ειχαν αοδε αοθ και ειχαν διαβασει και στα υπολοιπα, αρα ειχαν διαβασει σε ολα:worry: ουτε αυτο με τα ευκολα θεματα το καταλαβαινω γιατι με τα ευκολα θεματα οι βασεις εκτοξευονται αρα και παλι χρειαζεται να εχεις γραψει αριστα για να μπεις σε υψηλοβαθμη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top