buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εδωσα φετος, απο θεωρητικη, δεν εκανα φροντιστηριο εμπαινα στο study4exams και στο latistor. και τα δυο μαζι αρκουν για σχεδον ολοκληρωμενο διαβασμα. ουτε βοηθημα δεν αγορασα, εψαχνα τα παντα ονλαιν. αυτα για θεωρητικη, για τις αλλες κατευθυνσεις δεν ξερω αν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
πιστευω πως μπορεις να ξεκινησεις σιγα σιγα να δεις την υλη, δεν εχει σημασια να πω ποσες ωρες διαβαζα γιατι ο καθε ανθρωπος εχει αλλους ρυθμους και αλλους στοχους,
βαλε μικρους στοχους για αρχη οσον αφορα την υλη και αναλογως μπορεις να κανεις πιο εντατικο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
σ ευχαριστω...θεωρητικη ειμαι...δε ξερω ακομα αν θα δωσω...γιατι απο οκτωβρη θα ξεκινησω και αν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
σ ευχαριστω...θεωρητικη ειμαι...δε ξερω ακομα αν θα δωσω...γιατι απο οκτωβρη θα ξεκινησω και αν...

που θες να περασεις; αυτο που σιγουρα μπορω να σε συμβουλευσω ειναι αν δεν θες υψηλοβαθμη σχολη να μην ασχοληθεις καθολου με το αγνωστο των αρχαιων, ειναι χαμενος χρονο! τωρα αν θες νομικη επιβαλλεται!
εγω μαρτιο ξεκινησα, βεβαια ειχα απλετο ελευθερο χρονο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Χαιρετε σκεφτομαι να δωσω πανελληνιες αλλα αν δωσω φετος θα ειμαι 21 χρονων.
Στοχευω σε σχολες οπως φυσικο μαθηματικο χημικο πολυτεχνειο αλλα δεν ξερω γιατι ακομα και αν πετυχω στις εξετασεις οταν θα βγω απο την σχολη που θα περασω θα ειμαι αρκετα μεγαλος και αν προσθεσουμε και μεταπτυχιακα και στρατο δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσω να απορροφιθω απο την αγορα εργασιας... Τι λετε να το επιχειρησω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Φυσικά και να το επιχειρήσεις αν αυτό θες... Ποτέ δεν είναι αργά για κανέναν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Εννοείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εγω θα δωσω φετος και θα ειμαι 28 . επισης θα δωσει μια φιλη μου που ειναι 31 . Πιστευεις ακομα οτι εισαι μεγαλος;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τα ονειρα και οι στοχοι δεν κοιτουν ηλικια!!

Καλη επιτυχιαα και καλη δυναμηη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγω θα δωσω φετος και θα ειμαι 28 . επισης θα δωσει μια φιλη μου που ειναι 31 . Πιστευεις ακομα οτι εισαι μεγαλος;;:)
και στα 90 μπορει να δωσει καποιος το θεμα ειναι αν μετα τις σπουδες του θα υπαρχει περιθωριο για απορροφηση απο την αγορα εργασιας...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γιατι να μην υπαρχει;;
αν καποιος ειναι 25, δε νομιζω οτι θα συναντησει τεραστιο προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ακόμη νωρίς είναι για σένα, ευτυχώς το πήρες απόφαση σχετικά γρήγορα και δεν το άφησες όταν φτάσεις τα 40. Βέβαια και τότε θα μπορούσες αλλά θα είχες άλλες υποχρεώσεις. Καλή επιτυχία και καλό φοιτητική ζωή, μαζί θα δώσουμε φέτος.8) :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
και στα 90 μπορει να δωσει καποιος το θεμα ειναι αν μετα τις σπουδες του θα υπαρχει περιθωριο για απορροφηση απο την αγορα εργασιας...!

Και ποιος εγγυαται σε ενα παιδι που μπηκε στη σχολη στα 18 οτι θα εργαστει κατ αποκλειστικοτητα στον τομεα που σπουδασε;; εξαλλου εχεις +1 ευκαιρια για απορροφηση στην αγορα εργασιας απο το να μην τελειωσεις τις σπουδες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω οτι τα όνειρα και οι στοχοι έχουν ηλικία. Αλλα πράγματα εχουμε να κανουμε ορεξη στα 50 αλλα στα 20. Δεν λεω βεβαια οτι ειναι αδυνατο, αλλα θα συναντησεις μεγαλύτερη δυσκολία οταν θα προσπαθήσεις να τα κανεις και θα έχει χαθεί πιστεύω καπως η μαγεία τους. Περά απ αυτα πιστευω οτι δεν ειναι καθολου αργα για σενα μιας και εισαι μολις 21, απλα έχασες 3 χρονια χωρις να κανεις κατι που πραγματικα αρεσει και να γινεις καλύτερος σ αυτο, no big deal. Αυτα τα 3 χρονια και παραπάνω μπορει να τα χασει οποιοσδήποτε στην πορεια μετα κανοντας λαθος επιλογές ή γενικοτερα στεκοντας ατυχος σε διαφορες ευκαιριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ειχα δωσει κανονικα στη σειρα μου το 2006. Μετα εδωσα το 2012 με το που τελειωσα το προπτυχιακο και ηταν να ορκιστω για να παρω πτυχιο. Ηθελα για Φιλολογια αποκλειστικα Θεσσαλονικη αλλα δεν τα καταφερα (επιανα με ανεση Ιωαννινα και Κομοτηνη αλλα δεν δηλωσα, βλακεια μου μαλλον). Τωρα το 2015 θα ξαναδωσω με στοχο το Γλωσσας και Φιλολογιας Παρευξεινιων Χωρων της Κομοτηνης, που εχει σχετικα μικρη βαση και ελπιζω να τα καταφερω..

Γενικα το εχω παρακανει λιγο αλλα μαλλον του χρονου θα ειναι και η τελευταια φορα.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος εδώ και πολλά χρόνια, θέλω να δώσω πανελλήνιες πάλι αλλά δυσκολεύομαι με τα Μαθηματικά σε κάποια πράγματα, επειδή είμαι σε αδιέξοδο επειδή έχω ξεχάσει κάποια πράγματα στα Μαθηματικά έχω τις εξής απορίες και όποιος μπορεί ας μου απαντήσει


  1. Μέχρι ποια τάξη θα γυρίσω πίσω την ύλη; Από Α' Λυκείου και μετέπειτα ή και γυμνάσιο;
  2. Για Μαθηματικά Στατιστικής Γ' Λυκείου ή Τεχνολογικής Κατεύθυνσης χρειάζεται η Ευκλείδεια Γεωμετρία;
Όποια συμβουλή δεκτή :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
1.Παρτο απο Α Λυκείου και μετά αν θυμάσαι να λύνεις πρωτοβάθμιες εξισώσεις
2.Κατα κύριο λόγο όχι αλλά μπορεί να σε βοηθήσει να δίνεις ευκολότερες λύσεις σε ασκησεις μιγαδικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
1.Παρτο απο Α Λυκείου και μετά αν θυμάσαι να λύνεις πρωτοβάθμιες εξισώσεις
2.Κατα κύριο λόγο όχι αλλά μπορεί να σε βοηθήσει να δίνεις ευκολότερες λύσεις σε ασκησεις μιγαδικών

Από Α' Λυκείου θα πάρω Άλγεβρα και Στοιχεία Πιθανοτήτων και Β' Λυκείου Άλγεβρα Β' Λυκείου , στην Β' Λυκείου υπάρχει και το βιβλίο Μαθηματικά Β' Λυκείου κατεύθυνσης χρειάζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Αναλογα ποσα κενα εχεις. Αν ξερεις να λυνεις εξισωσεις κλπ μπορεις να αρχισεις κατευθειαν την Γ λυκειου. Ειναι και ποτε σκοπευεις να δωσεις. δεν νομιζω να προλαβαινεις του χρονου αν ξεκινησεις απο Α λυκειου. Εκτος αν ξερεις ποια ειναι τα κομματια που χρειαζονται στην Γ και διαβασεις μονο αυτα. Η κατευθηνση της Β ας πουμε ειναι εντελως αχρηστη μην χασεις χρονο εκει. Μαθε μονο τις εξισωσεις των σχηματων που θα χρειαστουν στους μιγαδικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Από Α' Λυκείου θα πάρω Άλγεβρα και Στοιχεία Πιθανοτήτων και Β' Λυκείου Άλγεβρα Β' Λυκείου , στην Β' Λυκείου υπάρχει και το βιβλίο Μαθηματικά Β' Λυκείου κατεύθυνσης χρειάζεται;
Για να είμαι πιο συγκεκριμένος: Μάθε από Α' και Β' Λυκείου όλη την διδακτέα ύλη στην άλγεβρα και από κατεύθυνση Β'λυκείου να μάθεις τα κεφάλαια 2,3.Όσο για την γεωμετρία ισχύει ότι σου είπα πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδιά είμαι απόφοιτος εδώ και χρόνια, ξαναδίνω πανελλήνιες φέτος αλλά το θέμα είναι με την Φυσική κατ. δεν τα πάω καλά. Θα πρέπει να γυρίσω άλλες χρονιές πίσω την ύλη ή να συνεχίσω το διάβασμα στο βιβλίο; Κάποια συμβουλή κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top