Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Καλησπερα! Οσοι εχετε αποφασισει να δωσετε και εργαζεστε πως τα πατε με το διαβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota23

Νεοφερμένος

Η giota23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα σε όλους! έδωσα πανελλήνιες το 2009 και έβγαλα 8500 χωρίς καθόλου κόπο... σήμερα στα 23 κατάλαβα πως δεν πας πουθενά χωρίς ένα απλό χαρτί μου σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξανά δώσω για λογιστική αθηνα αλλα μου φαίνεται πολύ δύσκολο καθώς μετά από 5 χρονια δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα! ποια είναι η γνώμη σας ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Nα το παλεψεις, δε χρειαζεται να γραψεις και αριστα! Μια συμβουλη ομως, μην πας να γραψεις εκθεση στα greeklish γιατι δε σε βλεπω καλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota23

Νεοφερμένος

Η giota23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
χαχα ναι οκ σωστα! ας τα πουμε στα ελληνικα... εννοειται πως θα παω σε φροντ μονη μου δεν υπαρχει περιπτωση να τα καταφερω! αλλα μονο στην ιδεα μου φαινεται βουνο... η αληθεια ειναι πως αρχικα σκεφτηκα τα ιδιωτικα ιεκ... αλλα με τα 4000 ευρω που θελουν στα 2 χρονια δινω 2 φορες οχι μια! και το πτυχιο δεν εχει καμια σχεση με το τει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Κοιταξε η λογιστικη στις κεντρικες πολεις ειναι γυρω στο 10-11 και στα αλλα μερη πιο χαμηλα, κοντα στο 9. Δηλαδη δε θελεις και μεγαλη προσπαθεια σε σχεση με τα μορια που ειχες τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiLovemi

Νεοφερμένος

Ο DimiLovemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
καλησπέρα σε όλους! έδωσα πανελλήνιες το 2009 και έβγαλα 8500 χωρίς καθόλου κόπο... σήμερα στα 23 κατάλαβα πως δεν πας πουθενά χωρίς ένα απλό χαρτί μου σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξανά δώσω για λογιστική αθηνα αλλα μου φαίνεται πολύ δύσκολο καθώς μετά από 5 χρονια δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα! ποια είναι η γνώμη σας ??


Χαιρεται! Αποφοιτος του 2010! Ξαναδωσα φετος μετα απο 4 χρονια ξυσιματος (πιο πολλα η αληθεια ειναι γιατι και στο λυκειο αντι να διαβαζω την ειχα δει αλητεια :P ).. Απολυθηκα απο το στρατο καλοκαιρι και αρχισα διαβασματα χωρις θερινα τον περασμενο Σεπτεμβριο. Αποτελεσμα? Απο 3.946 μορια, 15.003 ! Εννοειται λοιπον πως γινεται, και υπαρχουν πολλες καλες επιλογες τει, απλα θελει 8 μηνες διαβασματακι κανα 3ωρο τη μερα (εξαρταται το ατομο αλλα τοσο διαβασα εγω τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giota23

Νεοφερμένος

Η giota23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ειμαι διατεθιμενη να το παλεψω γιατι πραγματικα δεν εχω αλλη επιλογη... και ειναι κατι που ηθελα παντα απλα στα 17 18 που μυαλο!! θα παω να ενημερωθω απο το φροντ για αρχη να δω και απο κει τι θα μου πουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiLovemi

Νεοφερμένος

Ο DimiLovemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ειμαι διατεθιμενη να το παλεψω γιατι πραγματικα δεν εχω αλλη επιλογη... και ειναι κατι που ηθελα παντα απλα στα 17 18 που μυαλο!! θα παω να ενημερωθω απο το φροντ για αρχη να δω και απο κει τι θα μου πουν!

Oπως ακριβως τα λες.. εφηβεια και διαβασμα δεν πανε μαζι! Αλλα τωρα πια εχουμε με αλλα μυαλα βεβαια ! Σου ευχομαι επιτυχια αν τελικα επιλεξεις αυτο το δρομο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Χαιρεται! Αποφοιτος του 2010! Ξαναδωσα φετος μετα απο 4 χρονια ξυσιματος (πιο πολλα η αληθεια ειναι γιατι και στο λυκειο αντι να διαβαζω την ειχα δει αλητεια :P ).. Απολυθηκα απο το στρατο καλοκαιρι και αρχισα διαβασματα χωρις θερινα τον περασμενο Σεπτεμβριο. Αποτελεσμα? Απο 3.946 μορια, 15.003 ! Εννοειται λοιπον πως γινεται, και υπαρχουν πολλες καλες επιλογες τει, απλα θελει 8 μηνες διαβασματακι κανα 3ωρο τη μερα (εξαρταται το ατομο αλλα τοσο διαβασα εγω τουλαχιστον)

συγχαρητηρια!!!


εφοσον εχεις λεφτα για φροντιστηριο δεν νομιζω να συναντησεις καποιο προβλημα, νομιζω τα τει λογιστικης εχουν μορια που ειναι εφικτο να πιασεις με καποια προσπαθεια. ουτως η αλλως δεν κανεις κατι αναγκαστικα, εχεις παρη μονη σου μια αποφαση. καλο διαβασμα και καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota23

Νεοφερμένος

Η giota23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για το χρονο σας ! Μου δωσατε θαρρος με τα σχολια και τις εμπειριες σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!:)(ελπίζω να γράφω στο σωστό topic) 'Οσοι είχαν δώσει πανελλήνιες πριν χρόνια και θέλουν να ξαναδώσουν, επειδή το σύστημα εξετάσεων αλλάζει, έχουν δικαίωμα να ξαναδώσουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!:)(ελπίζω να γράφω στο σωστό topic) 'Οσοι είχαν δώσει πανελλήνιες πριν χρόνια και θέλουν να ξαναδώσουν, επειδή το σύστημα εξετάσεων αλλάζει, έχουν δικαίωμα να ξαναδώσουν???

Φυσικά και μπορείς να ξαναδώσεις ;)
Απλά αν έδινες τότε με δέσμες ή έδινες 9 μαθήματα (γενικής + κατεύθυνσης) ... τώρα αναγκαστικά θα δώσεις με το ισχύον σύστημα!
Δηλαδή, 4 μαθήματα κατεύθυνσης + 2 γενικής παιδείας!

Ο τρόπος πανελλαδικής εξέτασης έχει αλλάξει για αυτούς που θα πάνε τώρα 2α λυκείου! Από το 2016 θα ισχύει άλλο σύστημα!
Αλλά αν θες να δώσεις φέτος προλαβαίνεις :P
Εγώ θα ξαναδώσω φέτος ... είχα δώσει το 2013 :) Μόνο που δεν μου αρέσει η σχολή μου :/: Γι'αυτό και η απόφαση να ξαναδώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Laou_95 σ΄ευχαριστω για την απαντηση....ειχα δωσει με 6 μαθηματα...αλλα ακουσα πως θα πανε στα 4 μαθηματα τωρα...αυτο θα γινει απο το 2016 ε??αν θελω μπορω κ με το νεο συστημα??και αν ναι θα μετρανε κ οι βαθμοι απο α λυκειου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Laou_95 σ΄ευχαριστω για την απαντηση....ειχα δωσει με 6 μαθηματα...αλλα ακουσα πως θα πανε στα 4 μαθηματα τωρα...αυτο θα γινει απο το 2016 ε??αν θελω μπορω κ με το νεο συστημα??και αν ναι θα μετρανε κ οι βαθμοι απο α λυκειου??

Και εγώ το διάβασα,αλλά δεν νομίζω να ισχύσει για φέτος τα 4 μαθήματα! Λογικά από το 2016..
Αν δώσεις το 2016 μπορεί να ισχύουν οι βαθμοί σου από Α,Β και Γ Λυκείου! Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη για το τι θα συμβεί μετά! Ούτε αυτοί ξέρουν τι θα γίνει :P Μην σε πάρω στο λαιμό μου!
Πάντως, φέτος το σύστημα θα παραμείνει ίδιο!
Τέλη Αυγούστου θα ανακοινωθεί η ύλη... Τότε θα ξέρεις σίγουρα για τα φετινά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
φετος ισχυει το συστημα με τα 6 μαθηματα.
λογικα στο καινουργιο συστημα για τους παλιους υποψηφιους δεν θα ισχυουν προφορικοι βαθμοι οπως αλλωστε συμβαινει και τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
δηλαδη αν ξαναδωσω θα μετραει μονο οτι εγραψα??τα προφορικα καθολου?? και τι θεωρειται καλυτερο κατα τη γνωμη σας..να δωσω με 6 ή με το καινουργιο συστημα με το 4 μαθηματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Να δώσεις με αυτό το σύστημα!!!!!!!!!!!!
Αν διαβάσεις καλά θα έχεις αποτέλεσμα!!!!!!!!!!!

Με το καινούργιο δεν ξέρεις τι θα γίνει....
Αλλά αν έχεις καλούς βαθμούς στην Α,Β και Γ' ...τότε εσύ ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
νομιζω οι προφορικοι μετρανε για δυο χρονια ή κατι παρομοιο. δεν ειμαι σιγουρη, να το ψαξεις.
αν πας να δοκιμασεις βαθμους σε υπολογιστη μοριων παντως στην θεση του προφορικου θα βαζεις τον γραπτο που πιστευεις οτι θα γραψεις, δεν θα το αφηνεις κενο,
αυτο ειναι στην δικη σου κριση daria. εγω προτιμησα να δωσω με τα 6. εγω ας πουμε μισω τα αρχαια, ε προτιμουσα να εχω και την βιολογια γενικης να με ανεβασει λιγο και την λογοτεχνια που ειναι ενδιαφερον μαθημα. ασε που δεν ξερω τι υλη θα υπαρχει μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
θα δωσετε τωρα κοριτσια?? εχετε ξεκινησει??θα κανετε φροντιστήριο ή μονοι σας? ποσο χρονο θα διαθέτετε στο περιπου καθε μερα?? (σορυ για τις πολλες μου ερωτησεις:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top