WilderWein

Νεοφερμένος

Η WilderWein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Aπό Θεσσαλονίκη κανείς;
...που να μην είναι μαθητής/τρια
...που να έχει συσσωρεύσει μερικά ή και αρκετά χρονάκια στην καμπούρα του/της απ' όταν έδωσε τελευταία φορά Πανελλήνιες
...της θεωρητικής κατεύθυνσης
...που να δίνει ξανά του χρόνου
...που να ψάχνει αλληλεγγύη, όπως κι εγώ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μένα... είμαι απο κρήτη.... ειχα τελειωσει το λύκειο το 2007 θεωρητική , αλλά λογω οικονομικών δεν μπορουσα να σπουδάσω.Τελειωσα μια δημόσια σχολή αισθητικης αλλα δεν ασχολήθηκα με το αντικείμενο.Λόγω πολλών προβλημάτων κ ερωτικης απογοήτευσης επεσα σε καταθλιψη κ περασα πολυ δυσκολα.Και τωρα θελω να κανω μια νεα αρχη σκεφτηκα λοιπον τις παννεληνιες το εχω αποθυμένο που δεν σπουδασα πιστευετε οτι ναι αργα?? λογω των συνθηκων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μένα... είμαι απο κρήτη.... ειχα τελειωσει το λύκειο το 2007 θεωρητική , αλλά λογω οικονομικών δεν μπορουσα να σπουδάσω.Τελειωσα μια δημόσια σχολή αισθητικης αλλα δεν ασχολήθηκα με το αντικείμενο.Λόγω πολλών προβλημάτων κ ερωτικης απογοήτευσης επεσα σε καταθλιψη κ περασα πολυ δυσκολα.Και τωρα θελω να κανω μια νεα αρχη σκεφτηκα λοιπον τις παννεληνιες το εχω αποθυμένο που δεν σπουδαα πιστευετε οτι ναι αργα?? λογω των συνθηκων?

ποτε δεν ειναι αργα μικρη ει σαι καλη επιτυχια:);):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μένα... είμαι απο κρήτη.... ειχα τελειωσει το λύκειο το 2007 θεωρητική , αλλά λογω οικονομικών δεν μπορουσα να σπουδάσω.Τελειωσα μια δημόσια σχολή αισθητικης αλλα δεν ασχολήθηκα με το αντικείμενο.Λόγω πολλών προβλημάτων κ ερωτικης απογοήτευσης επεσα σε καταθλιψη κ περασα πολυ δυσκολα.Και τωρα θελω να κανω μια νεα αρχη σκεφτηκα λοιπον τις παννεληνιες το εχω αποθυμένο που δεν σπουδασα πιστευετε οτι ναι αργα?? λογω των συνθηκων?

Φυσικά και δεν είναι αργά!!!! Αν το θέλεις πολύ μπορείς να τα καταφέρεις! Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Eίκοσι τρία είσαι,όχι πενήντα τρία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι αργά!!!! Αν το θέλεις πολύ μπορείς να τα καταφέρεις! Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;

skeftomai gia nipiagwgos einai k stin polh mou to panepistimio

na sai kala me entharineis.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
skeftomai gia nipiagwgos einai k stin polh mou to panepistimio

na sai kala me entharineis.. :)

Τίποτα! :) Μιας και είμαι στη συγκεκριμένη σχολή, μπορώ να σου πω πως αν τα πηγαίνεις καλά με τα παιδιά, έχεις φαντασία και κυρίως αντοχές θα ενθουσιαστείς με το επάγγελμα! Πάντως μην το αφήσεις, να προσπαθήσεις οπωσδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μένα... είμαι απο κρήτη.... ειχα τελειωσει το λύκειο το 2007 θεωρητική , αλλά λογω οικονομικών δεν μπορουσα να σπουδάσω.Τελειωσα μια δημόσια σχολή αισθητικης αλλα δεν ασχολήθηκα με το αντικείμενο.Λόγω πολλών προβλημάτων κ ερωτικης απογοήτευσης επεσα σε καταθλιψη κ περασα πολυ δυσκολα.Και τωρα θελω να κανω μια νεα αρχη σκεφτηκα λοιπον τις παννεληνιες το εχω αποθυμένο που δεν σπουδασα πιστευετε οτι ναι αργα?? λογω των συνθηκων?

Καλό βράδυ Νατάσα :) .Εννοείται να κάνεις αυτό που θέλεις :) ,να ακολουθήσεις το όνειρο σου και να γίνεις νηπιαγωγός :) .Είσαι μόλις 23 και μπορείς να καταφέρεις όσα θέλεις :) .Θα αποκτήσεις πολύ χρήσιμα εφόδια στη σχολή που θα σε βοηθήσουν και επαγγελματικά και προσωπικά :) .Καλή επιτυχία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τί να πούμε και εμείς οι 26 φεύγα...
Καλή τύχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τίποτα! :) Μιας και είμαι στη συγκεκριμένη σχολή, μπορώ να σου πω πως αν τα πηγαίνεις καλά με τα παιδιά, έχεις φαντασία και κυρίως αντοχές θα ενθουσιαστείς με το επάγγελμα! Πάντως μην το αφήσεις, να προσπαθήσεις οπωσδήποτε!

kai pisteyeis prolavainw na arxisw diavasma xreiazetai idiaitero???

Καλό βράδυ Νατάσα :) .Εννοείται να κάνεις αυτό που θέλεις :) ,να ακολουθήσεις το όνειρο σου και να γίνεις νηπιαγωγός :) .Είσαι μόλις 23 και μπορείς να καταφέρεις όσα θέλεις :) .Θα αποκτήσεις πολύ χρήσιμα εφόδια στη σχολή που θα σε βοηθήσουν και επαγγελματικά και προσωπικά :) .Καλή επιτυχία :D

na sai kala ekana polu kala pou egrapsa edw mou dinetai polu kouragio gt pisteyw pws megalwsa gia kt tetoio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οχι και 23 αργα ρε παιδια...θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε!

εδω 40 να ναι ο αλλος δεν ειναι αργα και 45 λεω εγω...σαμπως συμβολαιο με τον θανατο καναμε,με τον Θεο και ξερουμε ποτε θα μας παρει;οχι...επομενως;

αλλος ζει μεχρι τα 100 φευγα του και ειναι σαν τον δεσποτοπουλο,τετραπερατος...αλλος στα 30 του και σβηνει το καντηλι του...τελειωνουν οι μερες του σε αυτην την ζωη...μονο ο Θεος ξερει ποτε ειναι αργα λοιπον...
τουτεστιν ποτε δεν ειναι αργα

και σιγουρα οχι στα 23...ακου αργα στα 23!

οποιος θελει προχωρα,δεν χρειαζονται πολλα λογια...οποιος δεν θελει δεν προχωρα...ειναι θεμα θελησης καθαρα και Θεου βοηθουντος ολα κανα θα πανε


το ουσιαστικο ειναι να κατσεις να ασχοληθεις σοβαρα με αυτο,με τις πανελληνιες και μετα με την σχολη...επομενως απο αυτην την αποψη ειναι αργα και για τους 19χρονους..που ολο πασαλειμματα κανουν και βγαινουν πολυ συνειδητα μετριοτατοι επιστημονες απο την σχολη τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οχι και 23 αργα ρε παιδια...θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε!

εδω 40 να ναι ο αλλος δεν ειναι αργα και 45 λεω εγω...σαμπως συμβολαιο με τον θανατο καναμε,με τον Θεο και ξερουμε ποτε θα μας παρει;οχι...επομενως;

αλλος ζει μεχρι τα 100 φευγα του και ειναι σαν τον δεσποτοπουλο,τετραπερατος...αλλος στα 30 του και σβηνει το καντηλι του...τελειωνουν οι μερες του σε αυτην την ζωη...μονο ο Θεος ξερει ποτε ειναι αργα λοιπον...
τουτεστιν ποτε δεν ειναι αργα

και σιγουρα οχι στα 23...ακου αργα στα 23!

οποιος θελει προχωρα,δεν χρειαζονται πολλα λογια...οποιος δεν θελει δεν προχωρα...ειναι θεμα θελησης καθαρα και Θεου βοηθουντος ολα κανα θα πανε


το ουσιαστικο ειναι να κατσεις να ασχοληθεις σοβαρα με αυτο,με τις πανελληνιες και μετα με την σχολη...επομενως απο αυτην την αποψη ειναι αργα και για τους 19χρονους..που ολο πασαλειμματα κανουν και βγαινουν πολυ συνειδητα μετριοτατοι επιστημονες απο την σχολη τους...

h alitheia einai oti exw mia tasi na ta vlepw ola mavra....kai to perivallon m den me voithaei
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μένα... είμαι απο κρήτη.... ειχα τελειωσει το λύκειο το 2007 θεωρητική , αλλά λογω οικονομικών δεν μπορουσα να σπουδάσω.Τελειωσα μια δημόσια σχολή αισθητικης αλλα δεν ασχολήθηκα με το αντικείμενο.Λόγω πολλών προβλημάτων κ ερωτικης απογοήτευσης επεσα σε καταθλιψη κ περασα πολυ δυσκολα.Και τωρα θελω να κανω μια νεα αρχη σκεφτηκα λοιπον τις παννεληνιες το εχω αποθυμένο που δεν σπουδασα πιστευετε οτι ναι αργα?? λογω των συνθηκων?

1ο ετος στη φιλολογία είναι μια 40αρα με παιδί :P :P Τι να πει κι αυτή δηλαδή... :P 23 είσαι, έχεις όλα τα χρόνια μπροστά σου να σπουδάσεις ότι θες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkelf_24

Νεοφερμένος

Η darkelf_24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!
Το 2000 τελείωσα το τότε ΤΕΕ (αυτή τη στιγμή έχω πλήρη άγνοια πως ονομάζονται τα Λύκεια. Δεν ξέρω αν υπάρχουν Γενικά, Τεχνικά κτλ.) είχα δώσει πανελλήνιες είχα περάσει στο ΤΕΙ Σερρών. Παρακολούθησα 2 χρόνια και μετά το παράτησα. Θέλω να ρωτήσω αν με το απολυτήριο Λυκείου που έχω μπορώ να δώσω πανελλήνιες για ΑΕΙ ή μόνο ΤΕΙ όπως ήταν τότε. Αν δεν μπορώ πρεπει να παρακολουθήσω ξανά 3ή Λυκείου;; ;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δέσποινα

Σημείωση συντονιστή: τα μηνύματα προήλθαν από νήμα με αντίστοιχο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Το 2000 τελείωσα το τότε ΤΕΕ (αυτή τη στιγμή έχω πλήρη άγνοια πως ονομάζονται τα Λύκεια. Δεν ξέρω αν υπάρχουν Γενικά, Τεχνικά κτλ.) είχα δώσει πανελλήνιες είχα περάσει στο ΤΕΙ Σερρών. Παρακολούθησα 2 χρόνια και μετά το παράτησα. Θέλω να ρωτήσω αν με το απολυτήριο Λυκείου που έχω μπορώ να δώσω πανελλήνιες για ΑΕΙ ή μόνο ΤΕΙ όπως ήταν τότε. Αν δεν μπορώ πρεπει να παρακολουθήσω ξανά 3ή Λυκείου;; ;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δέσποινα

Γεια σου. Τα πρωην τεε πλεον ονομαζονται επαλ και το απολυτηριο που δινουν ειναι ιδιο με του γενικου. (Σε λιγα χρονια με τις αλλαγες που ισως γινουν για το νεο λυκειο, ισως αλλαξουν παλι ονομα:P) Αν δεν κανω λαθος Ως αποφοιτη τεε μπορεις να δωσεις για αει αν δωσεις 6 μαθηματα, η για τει με 4 μαθηματα. Αλλα για σιγουρια να ρωτησεις καποιο επαλ της περιοχης σου θα ξερουν καλυτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τα πρώην ΤΕΕ αν δεν κάνω λάθος είναι τα ΕΠΑΣ και όχι τα ΕΠΑΛ. Είναι διετή, και δεν παίρνεις απολυτήριο λυκείου αλλά νομίζω ένα πτυχίο ( χαμηλότερου βαθμού από ΑΕΙ προφανώς ) το οποίο έχει να κάνει με την ειδίκευσή σου. παραπάνω δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
kai pisteyeis prolavainw na arxisw diavasma xreiazetai idiaitero???

Εννοείται πως προλαβαίνεις! Αν δώσεις από Θεωρητική κατεύθυνση μπορείς να διαβάσεις τα περισσότερα μόνη σου, αλλά αν έχεις τη δυνατότητα καλό είναι να πας ένα φροντιστήριο/ ιδιαίτερο στα Αρχαία. Τώρα αν δώσεις από Θετική ή Τεχνολογική δεν ξέρω τι γίνεται! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εννοείται πως προλαβαίνεις! Αν δώσεις από Θεωρητική κατεύθυνση μπορείς να διαβάσεις τα περισσότερα μόνη σου, αλλά αν έχεις τη δυνατότητα καλό είναι να πας ένα φροντιστήριο/ ιδιαίτερο στα Αρχαία. Τώρα αν δώσεις από Θετική ή Τεχνολογική δεν ξέρω τι γίνεται! :redface:

theoritiki hmoun k theoritiki tha dwsw an dwsw alla skeftomai an vgainei i ylh mexri to maio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
theoritiki hmoun k theoritiki tha dwsw an dwsw alla skeftomai an vgainei i ylh mexri to maio

Σκέψου ότι λόγω ηλικίας, είσαι πιο ώριμη από έναν 17χρονο. Διαχειρίζεσαι καλύτερα το άγχος. Επίσης, στο Πανεπιστήμιο σε 13 εβδομάδες περίπου θα πρέπει να έχεις κατανοήσει 10πλάσια ύλη από των πανελληνίων για να κατέβεις στην εξεταστική. :) Αν υπάρχει όρεξη και πρόγραμμα μελέτης, όλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasalag

Νεοφερμένος

Η natasalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σκέψου ότι λόγω ηλικίας, είσαι πιο ώριμη από έναν 17χρονο. Διαχειρίζεσαι καλύτερα το άγχος. Επίσης, στο Πανεπιστήμιο σε 13 εβδομάδες περίπου θα πρέπει να έχεις κατανοήσει 10πλάσια ύλη από των πανελληνίων για να κατέβεις στην εξεταστική. :) Αν υπάρχει όρεξη και πρόγραμμα μελέτης, όλα γίνονται.

απλα γενικά απο τότε που είχα δώσει είχα πολλά κενά και σκέφτομαι αν αναπληρωνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top