aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία θες να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Προτιμώ να μην ανοίξω νέο θέμα και να κάνω και εγω την ερώτηση μου εδώ μιας και απαντάτε όλοι τοοοοοσο πρόθυμα και παρακολουθώ το φορουμ καιρό! Φέτος ξεκίνησα και εγώ διάβασμα για να δώσω πανελλήνιες μετά απο 6 χρόνια και μια σχολή που δεν ακολούθησα ποτέ. Κατεύθυνση είμαι Θεωρητική και ευτυχώς έχω όλες τις σημειώσεις του φροντιστηρίου μου απο το 2007 αλλα δυστυχώς τα βρήκα σκούρα. Δε μπορώ να οργανωθώ με τίποτα.. Μπορεί καποιος να μου πει τη γνώμη του σχετικά με το πόσες ώρες διαβασμα χρειάζομαι τη μέρα, απο πόσες ώρες τη βδομάδα για κάθε μάθημα και ενδεικτικά πόση ύλη πρέπει να βγάζω τη βδομάδα??? Τα μαθήματα να τα διαβάζω και τα έξι μες τη βδομάδα? Επίσης παπαγαλία μαθαίνω μόνο την ιστορία και τη Βιολογία ή και τα ερμηνευτικά σχόλια των αρχαίων, τα σχόλια των Κειμένων στη Λογοτεχνία και το πακέτο σημειώσεων απο την Έκθεση??? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το κατεβατό....:worry:

Φεγγαρένια καλησπέρα :):D !!Καλή αρχή σου εύχομαι και καλή δύναμη :D !!Η ύλη έχει μείνει ίδια στα λατινικά,στην ιστορία και στην έκθεση :) . Από εκεί και πέρα, στα αρχαία , η ύλη είναι ίδια για το άγνωστο :) και για το γνωστό έχει μειωθεί λίγο ( αφαιρέθηκαν οι 2 ενότητες (14+15) στην Πολιτεία του Πλάτωνα :) :D ). Στη βιολογία, προστέθηκαν κάποιες σελίδες από το τρίτο κεφάλαιο για την εξέλιξη, ενώ στα κείμενα, ίδια είναι ο κρητικός, η μελαγχολία, ο ελεγκτής, το αμάρτημα και το όνειρο στο κύμα, τα υπόλοιπα έχουν αλλάξει. Μπορείς να δεις την ύλη https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html Σχετικά με το διάβασμα ( ώρες / ενδεικτική σειρά για να βγαίνει η ύλη :) ) θα σου στείλω εισερχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!και περιπου ποσο ρεπει να γραψω για να βγαλω 15-16?συμφωνα με τα μαθηματα βαρυτητας που λες?
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δωσω μετα απο 11 χρονια γιατι στον κλαδο μου δεν βρισκεις με τιποτα δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!και περιπου ποσο ρεπει να γραψω για να βγαλω 15-16?συμφωνα με τα μαθηματα βαρυτητας που λες?
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δωσω μετα απο 11 χρονια γιατι στον κλαδο μου δεν βρισκεις με τιποτα δουλεια

Γύρω στο 17.Κοίτα να γράψεις πολυ καλα στη βιολογία γενικής.Είναι εύκολη.Αν γίνεται να γράψεις και 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
17 να ειναι το μεσο ορο δηλαδη?
φοβαμαι οτι στα αρχαια θα πατωσω...δεν θυμαμαι τιποτα, τα υπολοιπα παλευονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
17 να ειναι το μεσο ορο δηλαδη?
φοβαμαι οτι στα αρχαια θα πατωσω...δεν θυμαμαι τιποτα, τα υπολοιπα παλευονται

Το κακό που δυσκολεύει το πράγμα είναι ότι πας για 3ο πεδίο από θεωρητική.Αυτόματα το άριστα από 20 γίνεται 18400 νομίζω.Παραπάνω δε γίνεται να γράψεις με τη μείωση μορίων.
Κατατκτήριες σκέφτηκες να δώσεις?Δίνεις εξετάσεις στα τμήματα που ενδιαφέρεσαι ή παίρνουν με βαθμό πτυχίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δυστυχως το εργοθεραπειας που με ενδιαφέρει κατατακτήριες έχει μόνο με βαθμο πτυχίου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Έχεις τελειώσει κάποια σχολή ; Είναι θεωρητική ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι έχω τελειώσει κοινωνιολογία κ έχω μεταπτυχιακό στη διοίκηση υπηρεσιών. Θεωρητική ήμουν. Αυτα που διαβαζω για το νέο σύστημα απο ποτε εφαρμόζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Απ'ότι φαίνεται, οι πρωτες πανελλαδικες με το νεο συστημα θα είναι το 2016 αν δεν αλλάξει κατι. Κοίτα λογικά σκουρα θα τα βρεις μονο στα αρχαία και στα λατινικά που κι εκεί αν αρχίσεις απο τώρα θα έχεις χρόνο να καλύψεις οποια κενα έχεις. Στη βιολογία οπως σου παν και παραπανω μπορείς να γράψεις πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ωραία!βιβλια μπορώ να βρω σε κάποια βιβλιοθηκη;γιατι φαντάζομαι ότι απο το 2003 έχουν αλλάξει αρκετα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εγώ το θεωρώ πολύ δύσκολο αυτο που ξεκινάς να κάνεις αλλά όχι ακατόρθωτο.
Το ότι είσαι από θεωρητική και ξαναδίνεις μετα απο πολλά χρόνια δυσκολεύει την κατάσταση.
Το ότι φαίνεται να το θες πολύ να περάσεις μπορεί να είναι ικανό από μόνο του να σε κάνει να υπερπηδήσεις τα όποια εμπόδια.:)

ωραία!βιβλια μπορώ να βρω σε κάποια βιβλιοθηκη;γιατι φαντάζομαι ότι απο το 2003 έχουν αλλάξει αρκετα :)

https://ebooks.edu.gr/2013/classcoursespdf.php?classcode=DSGL-C

Δες εδώ αν έχουν αλλάξει.
Τα έχει όλα σε ψηφιακή μορφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τελεια!Ευχαριστω!
Κοιτα, εχω περασει 6 χρονια πανεπιστημιακων σπουδων στα οποια εχω διαβασει τομους και τομους, στα αγγλικα και στα ελληνικα. Σκεπτομαι πως οι πανελληνιες εχουν πολυ μικροτερη υλη απο αυτα που συνηθιζα να διαβαζω αλλα φανταζομαι οτι τα μαθηματα ειναι αλυσιδα οποτε πρεπει να καλυψω ουσιαστικα υλη 3ων ετων...τεσπα, θα δουμε πως θα παει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
τελεια!Ευχαριστω!
Κοιτα, εχω περασει 6 χρονια πανεπιστημιακων σπουδων στα οποια εχω διαβασει τομους και τομους, στα αγγλικα και στα ελληνικα. Σκεπτομαι πως οι πανελληνιες εχουν πολυ μικροτερη υλη απο αυτα που συνηθιζα να διαβαζω αλλα φανταζομαι οτι τα μαθηματα ειναι αλυσιδα οποτε πρεπει να καλυψω ουσιαστικα υλη 3ων ετων...τεσπα, θα δουμε πως θα παει...

Αν δεν έβλεπα πως έχεις 6 χρόνια επιτυχών σπουδών θα σου έλεγα να μην το επιχειρήσεις καν.
Αλλά άτομο με μεταπτυχιακό σημαίνει πως ξέρει να οργανώνει τη δουλεια του και να πετυχαίνει τους στόχους του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
:) μακαρι να ναι ετσι...πρεπει να σκεφτω πολυ σοβαρα αν αξιζει τον κοπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν το θέλεις πραγματικά, αξίζει τον κόπο. Και στο λέει ένας ψυχάκιας, πού συνέχισε στην ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Οι σπουδες που εκανα μου αρεσουν αλλα δυστυχως δεν εχουν ευκαιριες απασχολησης. Αυτος ειναι και ο λογος που θελω να κανω δευτερο πτυχιο, οποτε καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κοίτα, σίγουρα και η αποκατάσταση αποτελεί πρωτεύον κριτήριο για μία τέτοια επιλογή, αν κι εγώ δεν το έβλεπα ποτέ έτσι. Anyway σού εύχομαι να σού πάνε όλα κατ'ευχήν και να πετύχεις τους στόχους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Να εισαι καλα!Το ξερω οτι δεν ακουγεται ωραιο το επιχειρημα και συχνα δημιουργει κακους επαγγελματιες αλλα δυστυχως τα περιθωρια στενευουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μην λες τέτοια, νέοι είμαστε ακόμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top