hambos22

Νεοφερμένος

Ο hambos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αγαπητοί συμφορουμήτες, στα 19 μου χρόνια πλέον και μετά από ένα χρόνο σπουδών στο American College of Thessaloniki, αφού κατάλαβα ότι δεν την παλεύω με τίποτα εκεί για 100δες λόγους, μετά από μήνες σκέψεων και άγχους αποφάσισα να την παρατήσω αυτήν την σχολή και να ξαναδώσω πανελλήνιες. Επειδή πραγματικά το έχω πάρει πάρα πολύ σοβαρά, θα αρχίσω από αυτές τις μέρες το διάβασμα. Και μάλιστα θα αρχίσω από ΑΟΔΕ και βιολογία γιατί είναι τα θεωρητικά μαθήματα και Μαθηματική όπως και Φυσική θα τα αφήσω για Αύγουστο μέχρι και τις πανελλήνιες του 2012. Έκθεση δεν υπάρχει πρόβλημα, ήταν το μόνο μάθημα που διάβαζα στο λύκειο και είχα γράψει και 16 :whistle:

Στο θέμα μας τώρα, η ερώτηση μου είναι: Αφού δεν έχει βγει ακόμα η ύλη του 2012, υπάρχει περίπτωση να είναι σχεδόν ίδια με του 2011; (μιλάμε για ΑΟΔΕ και βιολογία ΓΕΝΙΚΗΣ).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν τα αποτελέσματα αυτές τις μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
αοδε ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hambos22

Νεοφερμένος

Ο hambos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
merci merci... όπως επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο λινκ με τις προαπαιτούμενες γνώσεις για μαθηματικά και φυσική. Είχα βρει κάτι από εδώ μέσα αλλά το link ειναι dead.Έχω ψάξει και στον γούγλη αλλά τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
merci merci... όπως επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο λινκ με τις προαπαιτούμενες γνώσεις για μαθηματικά και φυσική. Είχα βρει κάτι από εδώ μέσα αλλά το link ειναι dead.Έχω ψάξει και στον γούγλη αλλά τίποτα.

Και η βιολογία φαντάζομαι ίδια θα'ναι.. Άλλωστε, πρόσφατα μπήκε το 3ο κεφ. άρα δεν πιστεύω να το βγάλουν από τώρα! Θα σου έλεγα όμως να ξεκινήσεις ανάποδα.. Εμένα θα με βόλευε καλύτερα.. Άσε που μπορεί να χάσεις χρόνο διαβάζοντας κάτι που θα βγει τελικά.. Όσο για τις γνώσεις, είναι πολύ σημαντικά τα μαθηματικά Α και Β λυκείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Me has a question.
Έδωσα φέτος, από θεωρητική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής βιολογία. Θέλω να δωσω του χρόνου αλλά με μάθημα επιλογής μαθηματικά, και με 2 ειδικά μαθήματα. Γίνεται να αλλάξω μάθημα επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
ναι, γινεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
YYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEEEEEEESHHHHHHHHHHH!
Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Φέτος έδωσα πανελλαδικές και δεν πλησίασα καν το αναμενόμενο απο εμένα και τους καθηγητές μου αποτέλεσμα. Έγραψα 17053 μόρια. Με αυτά περνάω στο τμήμα Παραγωγής και διοίκησης του πολυτεχνείου κρήτης. Όμως νομίζω ότι οι μηχανολόγοι ή οι ηλεκτρολόγοι θα έχουν διαφορετική αντιμετώπιση στην αγορά εργασίας, σε σχέση με τους μηχανικούς παραγωγής.
Εσείς θα κάνατε στη θέση μου θα ξαναδίνατε πανελλαδικές ή όχι???

Να πω ότι η πρώτη μου επιλογή ήταν ηλεκτρολόγος μηχανικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα στην σχολή που πέρασα και αν δεν μου άρεζε θα ξαναέδινα...
Αν μου άρεζε όμως γιατί όχι;;;
Η σχολή που περνάς σ αρέσει;;; Για να την δήλωσες πάντως πρέπει να σου αρέσει!!!
Από την άλλη αν είναι όνειρο ζωής να γίνεις ηλ. μηχανικός δώσε και του χρόνου!
Εγώ σ προτείνω να πας όπου περάσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις μπορεί τελικά να σου αρέσει (και πολύ μάλιστα!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Αμα θεωρεις οτι η σχολη δεν σε καλυπτει και οτι θα ειναι κατωτερη σε σχεση με τους ηλεκτρολογους π.χ., τοτε δωσε ξανα, εγω αυτο θα κανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εγώ θα πήγαινα στην σχολή που πέρασα και αν δεν μου άρεζε θα ξαναέδινα...
Αν μου άρεζε όμως γιατί όχι;;;
Η σχολή που περνάς σ αρέσει;;; Για να την δήλωσες πάντως πρέπει να σου αρέσει!!!
Από την άλλη αν είναι όνειρο ζωής να γίνεις ηλ. μηχανικός δώσε και του χρόνου!
Εγώ σ προτείνω να πας όπου περάσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις μπορεί τελικά να σου αρέσει (και πολύ μάλιστα!:P)

τα μαθήματα και το αντιικείμενο σπουδών, μου αρέσει πολύ. Αλλά φοβάμαι μήπως μια σχετικά "υποτιμημένη" σχολή έχει αντίκτυπο αργότερα στη ζωή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ασχετο. Εσεις που θα ξαναδωσετε ποτε σκοπευετε να αρχισετε διαβασμα? Απο Σεπτεμβρη ή τωρα το καλοκαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τέλη Σεπτέμβρη αγαπητέ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
θα ξαναδωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tα πενιχρά μόρια που έβγαλα αυτό μου υπαγορεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
τα μαθήματα και το αντιικείμενο σπουδών, μου αρέσει πολύ. Αλλά φοβάμαι μήπως μια σχετικά "υποτιμημένη" σχολή έχει αντίκτυπο αργότερα στη ζωή μου
Αυτό έχει μεγάλη σημασία!;)

Υποτιμημένη από ποιον;:worry:
Να σου πω και εγώ κάτι άλλο... έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος που έχει σίγουρο το μέλλον του και θα έχει ΤΗΝ δουλεία;
οπότε μην το ψάχνεις και πολύ κάνε αυτό που σου αρέσει;)
Πάνε στην σχολή που θα περάσεις και βλέπεις μετά τι θα κάνεις!
Και αν από την άλλη θέλεις και το έχεις όνειρο ζωής να περάσεις στην πρώτη σου επιλογή... ξαναδοκίμασε!
Απλά για καλό και για κακό γράψου και στην σχολή που θα περάσεις φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπέα παιδια,φέτος απέτυχα τον στόχο μουκαι εγραψα πολυ λίγο σε σχέση με τα το διαβασμα που ειχα ρίξει
Αρχαια--->9.5 το αγαπημένο μου μάθημα το μαθημα που γουσταρανα διαβαζω τρελά και...αποτυχιά..σο φροντιστηριο το μικροτερο που ειχα γραψει στο γνωστο ηταν 55 και αγνωστο καπου 20-25 το μεαλύτερο.Ολο τον χρονοη καθηγητρια μου μου φώναζε για τα γραμματα μου μια φορα μαλιστα δεν μου ειχε διορθώσει το διαγωνισμα.μου ειπεοτι δεν μπορει να καταλαβει απο που εχασα τοο πέρα απο αυτο..(εγω δεν πιστευω να κοβουν απογραμματα αλλακαι δεν ξερω απο που έχασα)οποτεμια ατυχια με το ιδιο διαβασμα παω παλι για 14 το λιγοτερο
Λατινικα----14.1 ελάχιστο διαβασμα προς το τέλο; διαβασα συντακτικο το θεωρούσα δύσκολο ωστοσο μετα μου άρεσε παρα πολυ με λιγη περισσοτερη εξάσκηση και μιας και που καταλαβα οτι ειναι πανεύκολο πμαθημα θα διαβασω πολυ περισσότερο
Λογοτεχνια--->14 ενταξει εκει ολα ειναι απρόβλεπτα
Ιστορια--->18.2
Εκεθση--->αχ ηεκθεση εγραφα 16-17 και?13.6 στο τελος ασχολιαστο και αυτο
Μαθηματικα γενικης--->5 και πολυ μου
ΑΟΘ---->11.5 ΑΠΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ
λοιπον εχω πολυ όρεξη για αδιαβασμα φέτος και πολυ πείσμα παρα πολυ΄...ωστοσο διαγραφω ΑΟΘ Μ.Γ.Π και στην θεση τους μπαίνει η Βιολογιά ωστοσο επειδη ειμαι μεταλυκιακός θα προλάβω να βγάλω την υλη?θα πιεστω πολυ για αυτο το μάθημα?αξιζει να ξαναδοσω τι λετε?
να πω οτι θα κανω παλι φροντιστήριο...α και κατι αλλο ξερετε ποτε ξεκινανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
λοιπον εχω πολυ όρεξη για αδιαβασμα φέτος και πολυ πείσμα παρα πολυ΄...ωστοσο διαγραφω ΑΟΘ Μ.Γ.Π και στην θεση τους μπαίνει η Βιολογιά ωστοσο επειδη ειμαι μεταλυκιακός θα προλάβω να βγάλω την υλη?θα πιεστω πολυ για αυτο το μάθημα?αξιζει να ξαναδοσω τι λετε?
να πω οτι θα κανω παλι φροντιστήριο...α και κατι αλλο ξερετε ποτε ξεκινανε?

Η βιολογία γενικής είναι από τα πιο εύκολα μαθήματα.Τα φροντ συνήθως ξεκινάνε την βιολογία τον Σεπτέμβριο,σε αντίθεση με τα μαθ,που τα αρχίζουν από Ιούνιο.
Όσον αφορά τα φροντιστήρια,εξαρτάται και από το φροντ και από την περιοχή. Μερικοί ξεκινάνε Ιούνιο και κάνουν διακοπές τον Αυγουστό,ενώ μερικοί ξεκινάνε κατευθείαν Αυγουστο και το πάνε σερί.

Καλή επιτυχία! =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αυτό έχει μεγάλη σημασία!;)
υπάρχει κάποιος που έχει σίγουρο το μέλλον του και θα έχει ΤΗΝ δουλεία;
τα μονα ατομα που 99/100 θα εχουν δουλεια ειναι -μαλλον- οι δασκαλοι=μεσω ιδιαιτερων

Απλά για καλό και για κακό γράψου και στην σχολή που θα περάσεις φέτος!
να ασφαλως κρατα πισινη

Hoping for the best but expecting the worst;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Και εγώ έγραψα χάλια αλλά δεν με απογοήτευσαν οι καθηγητές. Μου είπαν να κάνω το μηχανογραφικό όπως ήθελα να το κάνω και έχω ελπίδες γιατί έγραψαν το 40% περίπου, κάτω από την βάση. Στην τηλεόραση ακούστηκε ότι τα πανεπιστήμια θα γεμίσουν φέτος και με 2000 μόρια γραπτά!.. αληθεύει?? (εγώ έχω 3.500 μόρια.. έλεος.. αλλά λόγο ηλικίας, δεν μου έδωσαν βιβλία, ήμουν εξωσχολικός..), είχα και 12 χρόνια να κάνω μαθηματικά, φυσική και ήταν ακατόρθωτο να μπορέσω χωρίς κάποια βοήθεια να καταλάβω περί τίνος επρόκειτο!!.. έχουν αλλάξει τα πάντα.. Και λεφτά για φροντιστήρια δεν υπάρχουν.

Έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί πίστευα ότι έγραψα στα θεωρητικά μαθήματα, αλλά αποδείχτηκε το αντίθετο (βιολογία, έκθεση, αρχές οργάνωσης)… 4ο τεχνολογική κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top