venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αρχικά! Την πρώτη φορά πέρασα σε κάτι άσχετο εντελώς με τα ενδιαφέροντά μου και εκτός Αθηνών.. Επίσης δεν μπορώ να πω ότι προσπάθησα όσο έπρεπε.. Επομένως έδωσα και 2η για να τα καταφέρω καλύτερα.. Κι επειδή όπως είπα είναι εντελώς άσχετο συν άλλους προσωπικούς λόγους δεν πήγα καν να δω πως είναι.. Την 2η λοιπόν (φέτος) τα πήγα αρκετά καλύτερα (πιστεύω) αλλά έχασα (πιθανόν) αυτό για το οποίο προσπάθησα πολύ... Υπάρχουν φυσικά μερικές εναλλακτικές που με ενδιαφέρουν αρκετά και αν τις πιάσω θα πάω.. Αλλιώς, προτιμώ να δώσω άλλη μία φορά και να προσπαθήσω όσο μπορώ για να πετύχω το στόχο μου, παρά να συμβιβαστώ σε κάτι άλλο.. Φυσικά δεν απορρίπτω τη σχολή που θα περάσω, γιατί ακριβώς όπως είπες δεν ξέρω πως μπορεί να είναι.. Κάτι που παρέλειψα να πω πριν! Μπορεί όντως, να ξετρελαθώ με αυτήν και να μείνω τελικά! Όμως, πάντα είμαι διατεθιμένη να ξαναδώσω.. :)
Θέμα επιλογών είναι. Δε σου φταίει κανείς αν την πρώτη χρονιά έκανες τουρισμό με αποτέλεσμα να αναγκαστείς να ξαναδώσεις.

Άλλο δίνω 100 φορές πανελλήνιες και τα ξύνω και στις 100 φορές, κι άλλο δίνω 3η φορά με πλήρη επίγνωση του τι κάνω και γιατί το κάνω... Έχοντας πάντα θέληση και αγάπη γι'αυτό που κυνηγάω.. Μιλώντας για εμένα, αν και ξέρω ότι δεν ανεφερόσουν ειδικά σε εμένα, έχω να σου πω, ότι δεν υπάρχει ομορφότερο πράγμα από το να κυνηγάς αυτό που θες... Χωρίς να σε επηρεάζει η κριτική των γύρω σου.. (αν και πάντα πρέπει να λαμβάνεται υπ'όψην, γιατί πολλές φορές σε βοηθάει να εξελιχθείς..)
Το μόνο που μπορώ να απαντήσω εδώ, είναι ότι αδιαφορώ για το τι θα μου πει ο καθένας.. Εγώ ξέρω τι θέλω και αυτό έχει σημασία!
Στο λέω από τώρα. Όπου και να περάσεις θα ξενερώσεις. Το πανεπιστήμιο, καλώς ή κακώς, δεν είναι σχολείο να σε πάρουν από το χεράκι και να σου τα μάθουν. Ούτε θα υπάρξουν πρόσωπα με υπομονή που θα μπαίνουν μπροστά για σένα. Τα πράγματα είναι απρόσωπα, ο καθείς προσπαθεί για την πάρτη του. Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο καλύτερα για σένα.
Αν είχες κάνει ένα σοβαρό πλάνο και είχες κάτσει στη σχολή σου, τώρα θα κόντευες να αποφοιτήσεις. Αντίθετα τώρα καλά- καλά δεν πέρασες πανεπιστήμιο. Και το ρολόϊ της ζωής χτυπά με αμείλικτους ρυθμούς. Όταν το καταλάβεις θα είναι πλέον αργά.

συμφωνώ απόλυτα... προσωπικά γνωρίζω άνθρωπο που στα 35 του, με ένα σωρό πτυχία και μεταπτυχιακά, θέλησε να περάσει με κατατακτήριες ιατρική (!) και μου δίνει μεγάλη δύναμη και κουράγιο η θέληση και η αγάπη του γιάυτό το πράγμα.. Δεν υπάρχουν όρια όταν θες κάτι πολύ.. :))
Λάθος ερμηνεύεις τα όρια. Αν βρεθούμε αντιμέτωποι με κάποια αποτυχία, πρώτα εξασφαλίζουμε το μέλλον μας και μετά κυνηγάμε τα όνειρα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η ζωή είναι σαν ένα τρένο. Αυτό το τρένο όμως, δεν περνάει από το ίδιο σημείο ποτέ. Άπαξ και δεν ανέβει κάποιος τότε που έπρεπε (στην ώρα του) από εκείνο το σημείο, θα μπει στο τρένο σε μια άλλη στάση...μόνο που τότε η χρονική αφετηρία θα είναι διαφορετική. Μην αφήνετε να φεύγει η ζωή σε υποτιθέμενες προτιμήσεις εφόσον δεν γνωρίζετε ακριβώς τι θέλετε από την ζωή σας. Μάθετε πρώτα τι θέλετε από την ζωή σας και ελάτε να μας το πείτε.


Κάποιος λόγος υπάρχει που δίνουμε εξετάσεις στα 17-18 και όχι στα 35 όπως έκανε ο κύριος που αναφέρθηκε (απορώ πάντως γιατί όλα τα ανεκπλήρωτα όνειρα είναι για Ιατρική, ή έστω τα περισσότερα...). Από την στιγμή που κάποιος αρχίσει να εργάζεται, χάνει το μισό νόημα του πανεπιστημίου. Πόσο μάλλον να έχει και οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Eντάξει παιδιά.Εγώ που πήγα πολύ πιο άσχημα από ότι ήθελα και στόχευα δε θα ξαναδώσω πανελλήνιες.Θα πάω και θα προσπαθήσω να μου αρέσει αυτό που περνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Eντάξει παιδιά.Εγώ που πήγα πολύ πιο άσχημα από ότι ήθελα και στόχευα δε θα ξαναδώσω πανελλήνιες.Θα πάω και θα προσπαθήσω να μου αρέσει αυτό που περνάω.

:worship::worship:
και γω μια απ τα ιδια!

αντε κ σε 10 χρονια θα κυνηγαμε τα χαμενα ονειρα μας...μονο που τοτε ισως να ναι πολυ αργα...



ειναι δηλαδη καλυτερο να περασουμε καπου κ να περιμενουμε να δουμε αν μας αρεσει απο το να κυνηγαμε τα ονειρα μας? και μετα καθομαστε κ βριζουμε τους αστυνομικους που ειναι αχρηστοι , τους καθηγητες που δεν ειναι ικανοι να κανουν μαθημα...μηπως ειναι ολοι αυτοι ατομα που δεν κυνηγησαν τα ονειρα τους κ συμβιβάστηκαν με κατι αλλο?
δεν ξερω τι λετε αλλα εγω θα ξαναδωσω γιατι δεν θελω να γινω σε 10 χρονια σαν κ αυτους που σημερα βριζω γιατι ειναι ακατάλληλοι για το επαγγελμα που διαλεξαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και γω μια απ τα ιδια!
αντε κ σε 10 χρονια θα κυνηγαμε τα χαμενα ονειρα μας...μονο που τοτε ισως να ναι πολυ αργα...
ειναι δηλαδη καλυτερο να περασουμε καπου κ να περιμενουμε να δουμε αν μας αρεσει απο το να κυνηγαμε τα ονειρα μας? και μετα καθομαστε κ βριζουμε τους αστυνομικους που ειναι αχρηστοι , τους καθηγητες που δεν ειναι ικανοι να κανουν μαθημα...μηπως ειναι ολοι αυτοι ατομα που δεν κυνηγησαν τα ονειρα τους κ συμβιβάστηκαν με κατι αλλο?
δεν ξερω τι λετε αλλα εγω θα ξαναδωσω γιατι δεν θελω να γινω σε 10 χρονια σαν κ αυτους που σημερα βριζω γιατι ειναι ακατάλληλοι για το επαγγελμα που διαλεξαν!

Θέλεις να μας πεις ότι από τις εκατοντάδες σχολές του μηχανογραφικού εσύ επέλεξες μία άντε το πολύ 3- 4; Και γω που νόμιζα ότι ο συνειδητοποιημένος μαθητής επιλέγει σχολές που τον ενδιαφέρουν από όλο το εύρος των βάσεων ώστε να είναι εξασφαλισμένος και να μπορεί να υποστηρίξει την επιλογή του. Ό,τι πεις.
Όσο για το συμβιβασμό που με τόση ευκολία κριτικάρεις, είσαι βαθιά νυχτωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Θέλεις να μας πεις ότι από τις εκατοντάδες σχολές του μηχανογραφικού εσύ επέλεξες μία άντε το πολύ 3- 4; Και γω που νόμιζα ότι ο συνειδητοποιημένος μαθητής επιλέγει σχολές που τον ενδιαφέρουν από όλο το εύρος των βάσεων ώστε να είναι εξασφαλισμένος και να μπορεί να υποστηρίξει την επιλογή του. Ό,τι πεις.
Όσο για το συμβιβασμό που με τόση ευκολία κριτικάρεις, είσαι βαθιά νυχτωμένη.

ναι επελεξα 5-6 οχι παραπανω! διαλεξα αυτες που με ενδιαφερουν πραγματικα...βλεπεις στοχος μου δεν ειναι να μπω καπου κ οπου να ναι..ισως να μην ειμαι συνειδητοποιημενη!
ωραια ανελυσε το εσυ που το ξερεις καλυτερα μπας μαθω κ γω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
...όσο πληρώνει άλλος το μέλι! :)

Χρυσοπληρώτε μαλάκες Έλληνες γονείς τα παιδιά σας να δίνουν πανελλήνιες για το χόμπυ τους. Έτσι μάθανε στην Ελλάδα των φροντιστηρίων. Ο σκοπός κάθε Έλληνα είναι να στιβάξει το παιδί του σε κάποιο Πανεπιστήμιο αξίζει ή όχι. Εδώ ο κόσμος καίγεται και κάποιοι ζούν στον κόσμο της μη πραγματικότητας. Η ζωή είναι τόσο μικρή για να την κάψεις σε σπουδές μόνο. Ξέρω αρκετούς 35αρηδες που είναι να τους κλαίνε...μπορεί να έχουν ένα σωρό πτυχία και μεταπτυχιακά, αλλά δεν είναι ικανοί να ψωνίσουν μισό κιλό ψωμί. Τι να το κάνω ο άλλος να εξασκείται στο άθλημα των πανελληνίων δοκιμάζοντας επιστήμες και να είναι άχρηστος για την καθημερινή ζωή συντηρούμενος από την οικογένειά του; Γιατί μην μου πείτε ότι δουλεύουν κάτι τέτοιοι τύποι. Δουλεύουν την ματαιοδοξία τους κανονικότατα. Η ζωή είναι σαν ένα τρένο. Αυτό το τρένο όμως, δεν περνάει από το ίδιο σημείο ποτέ. Άπαξ και δεν ανέβει κάποιος τότε που έπρεπε (στην ώρα του) από εκείνο το σημείο, θα μπει στο τρένο σε μια άλλη στάση...μόνο που τότε η χρονική αφετηρία θα είναι διαφορετική. Μην αφήνετε να φεύγει η ζωή σε υποτιθέμενες προτιμήσεις εφόσον δεν γνωρίζετε ακριβώς τι θέλετε από την ζωή σας. Μάθετε πρώτα τι θέλετε από την ζωή σας και ελάτε να μας το πείτε. Διακρίνω μια εφηβική ανωριμότητα ενώ υποτίθεται ότι θεωρείστε ώριμοι ενώ σκέφτεστε να στελεχώσετε ως φοιτητικό δυναμικό το Πανεπιστήμιο. Μακάρι να μην κοπανάτε το κεφάλι σας και τότε είναι αργά... :)

Αν έχετε την πυγμή, γιατί δεν δίνετε Πανελλήνιες με δεδομένη την διαγραφή σας από το παρόν Τμήμα σας; Γιατί στερείτε θέσεις από κάποια άτομα που πραγματικά θέλουν να σπουδάσουν και δεν μπορούν ενώ δεν πάνε "δοκιμαστικά", όπως εσείς; Τα Ελληνικά Πανεπιστήμια γέμισαν εγγεγραμμένους αδιάφορους φοιτητές με ένα 20% να ενδιαφέρεται για σπουδές, εφόσον οι περισσότεροι βρίσκονται για άλλους λόγους, για δοκιμές,...κτλ, ότι να 'ναι δηλαδή. Μετά μας φταίει το Παν. Cambridge που έχει καλύτερη οργάνωση από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια. Τα ξένα Πανεπιστήμια εκτός από καλή οργάνωση έχουν και συνειδητοποιημένους φοιτητές, κάτι που λείπει εδώ και 35 χρόνια από την χώρα μας. Στην Ελλάδα οι Πανεπιστημιακές σπουδές ...έχουν μετατραπεί σε υποχρεωτικό κοινωνικό αγαθό. :mad:
Είναι τόσο γελοίο αυτό που έκανες που δεν θα μπω στον κόπο να το διαβάσω όλο! Εγώ απάντησα σε ένα θέμα που λέγεται "Ξανά πανελλήνιες" και όχι για να αρχίσουν ένα σωρό άσχετοι να κατακρίνουν το τι κάνω εγώ.. ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ. Να κατακρίνεις άσχετους από το ίντερνετ είναι ό,τι πιο εύκολο όταν εσύ θεωρείσαι πετυχημένος κ με πείρα και και και. Και σε πληροφορώ λοιπόν, ότι αν υπήρχε κάποιος μαλάκας και για εμένα, το πιο σίγουρο είναι ότι δεν θα έδινα πανελλήνιες ούτε καν 2 φορές.. Αλλά θα ήμουν σε κάποιο ΙΕΚ. Και τέλος το θέμα με εμένα, γιατί βγήκαμε και λίγο εκτός.
Κάποιος λόγος υπάρχει που δίνουμε εξετάσεις στα 17-18 και όχι στα 35 όπως έκανε ο κύριος που αναφέρθηκε (απορώ πάντως γιατί όλα τα ανεκπλήρωτα όνειρα είναι για Ιατρική, ή έστω τα περισσότερα...). Από την στιγμή που κάποιος αρχίσει να εργάζεται, χάνει το μισό νόημα του πανεπιστημίου. Πόσο μάλλον να έχει και οικογένεια.

Γι'άυτό το λόγο, ο καθένας βάζει τις δικές του προτεραιότητες στη ζωή.. Και δεν μπορεί κανείς να επέμβει σε αυτό. Το ότι για εσένα είναι άσκοπο και χάσιμο χρόνου, για κάποιον άλλον είναι όνειρο ζωής. Και δεν πέφτει λόγος σε κανέναν από κει και πέρα.. Εξάλλου, θέλει φοβερή δύναμη να κάνεις κάποια πράγματα και να απαρνηθείς κάποια άλλα, που λίγοι το διαθέτουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
δεν ξερω τι λετε αλλα εγω θα ξαναδωσω γιατι δεν θελω να γινω σε 10 χρονια σαν κ αυτους που σημερα βριζω γιατι ειναι ακατάλληλοι για το επαγγελμα που διαλεξαν!

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες! :)

MurdereSs βρες κανένα σοβαρό επιχείρημα αν θες να μάθεις να κάνεις διάλογο! Επίσης πριν απαντήσεις στα γραφόμενα κάποιου καλό είναι να διαβάζεις σωστά και να μην διαβάζεις και ερμηνεύεις εκείνο που σε συμφέρει. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
:worship::worship:
και γω μια απ τα ιδια!

αντε κ σε 10 χρονια θα κυνηγαμε τα χαμενα ονειρα μας...μονο που τοτε ισως να ναι πολυ αργα...

ειναι δηλαδη καλυτερο να περασουμε καπου κ να περιμενουμε να δουμε αν μας αρεσει απο το να κυνηγαμε τα ονειρα μας? και μετα καθομαστε κ βριζουμε τους αστυνομικους που ειναι αχρηστοι , τους καθηγητες που δεν ειναι ικανοι να κανουν μαθημα...μηπως ειναι ολοι αυτοι ατομα που δεν κυνηγησαν τα ονειρα τους κ συμβιβάστηκαν με κατι αλλο?
δεν ξερω τι λετε αλλα εγω θα ξαναδωσω γιατι δεν θελω να γινω σε 10 χρονια σαν κ αυτους που σημερα βριζω γιατι ειναι ακατάλληλοι για το επαγγελμα που διαλεξαν!

Ακριβώς... Για κάποιους, οι νέοι αυτής της ηλικίας είναι μάλλον σαν παιδάκια 5 χρονών που δεν ξέρουν τι τους συμβαίνει.. Πιθανόν να στην ηλικία μας να είχαν αυτό το πρόβλημα και τώρα τα πληρώνουμε εμείς.. Δεν είμαστε όμως όλοι έτσι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ωραια ανελυσε το εσυ που το ξερεις καλυτερα μπας μαθω κ γω!
Εσύ όλα τα χρόνια ως μαθήτρια πήγαινες με χαρά στο σχολείο; Συμπαθούσες όλους τους καθηγητές και τους συμμαθητές σου; Σου φαίνονταν πάντα λογικά όσα σου επέβαλαν να κάνεις γονείς, σχολείο, φροντιστήριο; Σκέψου, προσθέτοντας την παράμετρο του μισθού και της ανάγκης επιβίωσης, και έχεις την απάντηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες! :)

MurdereSs βρες κανένα σοβαρό επιχείρημα αν θες να μάθεις να κάνεις διάλογο! :worry:

Βαρέθηκα! Καθίστε όλοι εσείς που έχετε άποψη για τα πάντα να κρίνετε το πόσο ικανός είναι κάποιος που δεν γνωρίζετε καν. Εμένα δεν ήταν αυτός ο στόχος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Θέλεις να μας πεις ότι από τις εκατοντάδες σχολές του μηχανογραφικού εσύ επέλεξες μία άντε το πολύ 3- 4; Και γω που νόμιζα ότι ο συνειδητοποιημένος μαθητής επιλέγει σχολές που τον ενδιαφέρουν από όλο το εύρος των βάσεων ώστε να είναι εξασφαλισμένος και να μπορεί να υποστηρίξει την επιλογή του. Ό,τι πεις.
Όσο για το συμβιβασμό που με τόση ευκολία κριτικάρεις, είσαι βαθιά νυχτωμένη.
Για πες μου εγω που θελω να γινω δικηγορος,ποιο αλλη σχολη εκτος απο τις 3 Νομικες(Αθηνα,Θεσ?κη.Κομοτηνη) θα μπορουσα να επιλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για πες μου εγω που θελω να γινω δικηγορος,ποιο αλλη σχολη εκτος απο τις 3 Νομικες(Αθηνα,Θεσ?κη.Κομοτηνη) θα μπορουσα να επιλεξω?

Αν δεν την πιάσεις μετά από 4 φορές (χτύπα ξύλο προφανώς!!!!!!για παράδειγμα το λέω) τι θα σκεφτείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Για πες μου εγω που θελω να γινω δικηγορος,ποιο αλλη σχολη εκτος απο τις 3 Νομικες(Αθηνα,Θεσ?κη.Κομοτηνη) θα μπορουσα να επιλεξω?

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, Πολιτικές Επιστήμες. Αν και όντως η Νομική είναι ίσως η μόνη σχολή που δεν έχει παραπλήσια σε αντίθεση με τις υπόλοιπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ

Νεοφερμένος

Η ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι της άποψης, πως αν θέλω κάτι τόσο πολύ να το κυνηγήσω. Γιατί όπως είπα προηγουμένως και περασε αδιάφορα θεωρώ πως αν κάνεις αυτό που αγαπάς, τότε θα είσαι επιτυχημένος στη δουλεια σου. δε συμφωνείτε; Τι να το κάνω ένα πτυχίο που δε με ευχαριστεί; Μα πάνω απ' όλα, πώς θα τελειώσω μια σχολή που δε ενδιαφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Τι να το κάνω ένα πτυχίο που δε με ευχαριστεί;

To πτυχίο είναι ένα είδος κολώνιας, καλλυντικού, ρούχου; :hmm: Τι είναι για να μην σε ευχαριστεί; Νοηματικά κάπου σε χάνω. Για ανάλυσέ το, αν μπορείς...:worry:

Μα πάνω απ' όλα, πώς θα τελειώσω μια σχολή που δε ενδιαφέρει;

Μια σχολή δεν τελειώνει έτσι απλά, μόνο από το επιδεικνυόμενο ενδιαφέρον! Τι ωραία που θα ήταν...να είχαμε ένα πτυχιάκι στην τσέπη μας. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρει η σχολή, δεν την βάζεις στο μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μπορει να μην ήταν απο τις πρώτες σου επιλογές κ απλά να την είχες βάλει για να περάσεις απλά σε μια σχολή. Ή μπορει απλά να νόμιζες ότι σ'αρέσει πριν μπεις αλλά όταν πήγες να διαπίστωσες ότι δεν κάνει για σένα. Έγω π.χ. επείδη απλά μου άρεσε το σχέδιο πήγα στη σχολή μου(τεχνων ηχου κ εικόνας)αλλά διπίστωσα ότι θέλει πολλά άλλα πράγματα που πραγματικά δεν μπορώ να τα κάνω γιατί δεν είμαι τόσο του καλλιτεχνικού όσο νόμιζα κ δεν έχω την απαιτούμενη φαντασία. Παίζουν διάφορα λόγο.Δεν μπορείς απλά να λες "να μην την δήλωνες"!
Πιστεύω ότι αφού το έχεις σκεφτεί πολυ καλά κ έχεις κάνει μια προσπάθεια με τη σχολή σου τότε μπορείς να ξαναδώσεις.Δεν το βρίσκω καθόλου κακό.Αντιθέτως το βρίσκω πολύ συνειδητοποιημένη κίνηση και μπράβο σε αυτόν που το κάνει(μαζί κ εμένα :P )

* Το "απλά" σε όλο του το μεγαλείο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μπορει να μην ήταν απο τις πρώτες σου επιλογές κ απλά να την είχες βάλει για να περάσεις απλά σε μια σχολή. Ή μπορει απλά να νόμιζες ότι σ'αρέσει πριν μπεις αλλά όταν πήγες να διαπίστωσες ότι δεν κάνει για σένα. Έγω π.χ. επείδη απλά μου άρεσε το σχέδιο πήγα στη σχολή μου(τεχνων ηχου κ εικόνας)αλλά διπίστωσα ότι θέλει πολλά άλλα πράγματα που πραγματικά δεν μπορώ να τα κάνω γιατί δεν είμαι τόσο του καλλιτεχνικού όσο νόμιζα κ δεν έχω την απαιτούμενη φαντασία. Παίζουν διάφορα λόγο.Δεν μπορείς απλά να λες "να μην την δήλωνες"!
Πιστεύω ότι αφού το έχεις σκεφτεί πολυ καλά κ έχεις κάνει μια προσπάθεια με τη σχολή σου τότε μπορείς να ξαναδώσεις.Δεν το βρίσκω καθόλου κακό.Αντιθέτως το βρίσκω πολύ συνειδητοποιημένη κίνηση και μπράβο σε αυτόν που το κάνει(μαζί κ εμένα :P )

* Το "απλά" σε όλο του το μεγαλείο! :P

Ξαναέδωσες, ή θα ξαναδώσεις τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top