gedewn

Νεοφερμένος

Ο gedewn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα ! Θα ηθελα να ρωτησω κατι .. Ειμαι 30 χρονων τωρα και σκεφτομαι να σπουδασω εστω και τωρα που εχουν περασει τα χρονια καπως . Θελω να μπω στην νομικη που μου αρεσε παντα αλλα λογω ηλικιας δεν ειχα στρωθει να διαβασω.! Το ειχα το μυαλο μου αλλου δυστηχως ! Μετα το γυμνασιο δυστηχως δεν συνεχισα στο λυκειο . Εδω και πολυ διαστημα σκεφτομαι να παω σε καποιο νυχτερινο λυκειο και μετα να δωσω πανελληνιες απο εκει . Εχω ακουσει οτι απο εκει ομως μπαινουν το 1% σε καποιο αει η τει . Αληθευει ? Και θα ηθελα να ρωτησω επισης φοιτητες της νομικης πως ειναι γενικα τα πραγματα εκει ? Για να γινεις εισαγγελεας θελει και αλλα χρονια σπουδων μετα ? Σας ευχαριστω εκ το προτερων ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα ! Θα ηθελα να ρωτησω κατι .. Ειμαι 30 χρονων τωρα και σκεφτομαι να σπουδασω εστω και τωρα που εχουν περασει τα χρονια καπως . Θελω να μπω στην νομικη που μου αρεσε παντα αλλα λογω ηλικιας δεν ειχα στρωθει να διαβασω.! Το ειχα το μυαλο μου αλλου δυστηχως ! Μετα το γυμνασιο δυστηχως δεν συνεχισα στο λυκειο . Εδω και πολυ διαστημα σκεφτομαι να παω σε καποιο νυχτερινο λυκειο και μετα να δωσω πανελληνιες απο εκει . Εχω ακουσει οτι απο εκει ομως μπαινουν το 1% σε καποιο αει η τει . Αληθευει ? Και θα ηθελα να ρωτησω επισης φοιτητες της νομικης πως ειναι γενικα τα πραγματα εκει ? Για να γινεις εισαγγελεας θελει και αλλα χρονια σπουδων μετα ? Σας ευχαριστω εκ το προτερων ! ;)

Δυστυχώς σχετικά με τα νυχτερινά λύκεια δε γνωρίζω. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απευθυνθείς στο πλησιέστερο λύκειο και να ζητήσεις πληροφορίες.

Η Νομική είναι εύκολη σχολή. Άπαξ και μπεις τη βγάζεις. Επίσης έχει το πλεονέκτημα της πληθώρας επιλογών μετά την αποφοίτηση. Το πρόβλημα που ίσως αντιμετωπίσεις αφορά την άσκηση. Οι Δικηγορικοί Σύλλογοι μέχρι πρότινος έγραφαν ασκούμενους μέχρι τα 33. Βέβαια τελικά κρίθηκε αντισυνταγματικό.
Για να γίνεις Εισαγγελέας πρέπει να έχεις δύο έτη μάχιμης δικηγορίας και να πληρείς κάποια όρια ηλικίας, ώστε να έχεις δικαίωμα να δώσεις εξετάσεις στην Εθνική Σχολή Δικαστών στη Θεσσαλονική. Αν επιτύχεις, θα φοιτήσεις για ένα διάστημα εκεί και μετά θα διοριστείς σε δικαστήριο. Τα λεφτά είναι καλά, αλλλά οι εξετάσεις είναι απαιτητικές και υπάρχει εντονότατος ανταγωνισμός.
Σε περίπτωση που εξακολουθούν να μην εγγράφουν ασκούμενους λόγω ηλικίας, εγώ θα σου προτείνω να επιμείνεις στη Νομική, αλλά να κυνηγήσεις τη Σχολή Δημόσιας Διοίκησης. Δεν απαιτεί άσκηση ή δικηγορία και είναι κάτι παρεμφερές με τη Σχολή Δικαστών.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kon077

Νεοφερμένος

Ο kon077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εαν κάποιος θέλει να δώσει εξετάσεις με επιλογή μόνο για Ιστορικό - Αρχαιολογικό ( Θεωρητική κατεύθηνση )μετα απο χρόνια ( είχε δώσει με παλιό σύστημα Δεσμών ) ποιά και πόσα μαθήματα πρέπει να δώσει στις Πανελλήνιες τόσο Γενικής παιδείας όσο και κατεύθηνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
από κατεύθυνση : αρχαία, ιστορία, λατινικά, λογοτεχνία

από γενικής : έκθεση και 1 ή 2 επιλεγόμενα, ανάλογα τα πεδία που θες να ξεκλειδώσεις.

δηλαδή αν θες μόνο 1ο πεδίο θα πάρεις ιστορία Γ.Π (κάτι που δε συνιστούν οι περισσότεροι καθηγητές).

αν τώρα θες μαζί με το 1ο πεδίο και: α) 3ο πεδίο --> βιολογία Γ.Π, β) 2ο + 4ο πεδίο --> μαθηματικά Γ.Π, γ) 5ο πεδίο --> μαθηματικά + α.ο.θ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AAristidis

Νεοφερμένος

Ο AAristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε μετά από τόσα χρονια να δώσω ξανά πανελλήνιες ! είμαι 26 χρόνον και έχω τελειώσει TEE, επειδή όμως δεν πέρασα τότε στις πανελλήνιες συνέχισα σε ιδιωτικό ΙΕΚ ! Μετά από τόσα χρονια μπορώ να δώσω πάλι ? Και αν ναι τι πρέπει να κάνω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Φυσικά μπορείς. Αρχικά επιλέγεις ποια κατεύθυνση σε ενδιαφέρει μεταξύ των Θετική, Τεχνολογική 1, Τεχνολογική 2 και Θεωρητική. Στη συνέχεια μία βόλτα από το πλησιέστερο σχολείο για τα διαδικαστικά. Προσοχή στις ημερομηνίες μη βρεθείς εκπρόθεσμος και χάσεις τις πανελλαδικές. Μετά βρίσκεις βιβλία, βοηθήματα και αρχίζεις μελέτη. Αν αρχίσεις από τώρα το διάβασμα, σε ένα χρόνο θα κάνεις θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
φέτος έδινα με μία κοπέλα που είναι 25 χρονών... δεν πέρασε την πρώτη φορά, αλλά φαινόταν ότι είναι πολύ δυνατή μαθήτρια και στοχεύει για φπψ.. κι έχω την αίσθηση από το λίγο που την έχω γνωρίσει ότι το 'χει... απ' όσο ξέρω πάντως από συζητήσεις που κάναμε, έκανε όλη τη χρονιά φροντιστήριο, σταμάτησε από τη δουλειά της λίγο πριν τα χριστούγεννα και για ένα μήνα πριν τις εξετάσεις είχε κόψει τις εξόδους της για να διαβάζει!

ίσως είναι δύσκολο να μπεις μετά από τόσα χρόνια ξανά σε αυτό το τρυπάκι, δεν είναι όμως ακατόρθωτο να τα καταφέρεις αν έχεις πραγματική θέληση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AAristidis

Νεοφερμένος

Ο AAristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοίτα αν γίνετε να ξανά δώσω πανελλήνιες δεν έχω πρόβλημα να vw σε αυτήν την διαδικασία αν σκεφτείς πως επειδή έδινα από TEE έδινα 3 μαθήματα 2 εκ τον οποιον είναι τα μαθηματικά και το μάθημα ειδικότητας που δεν είναι δύσκολα μου αλλα ανάθεμα που έγραψα 15.900 περίπου και ήθελα 16 για να περάσω στην σχολη που ήθελα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
ωω.. πακέτο αυτό! τότε δε νομίζω να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα... όλο το θέμα είναι μέχρι να βρεις ξανά τους ρυθμούς σου από κει και πέρα θα βλέπεις πράγματα στο διάβασμά σου που θα σου είναι ήδη γνωστά και αυτό θα σε βοηθήσει πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σε ποιά σχολή στοχεύεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AAristidis

Νεοφερμένος

Ο AAristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοίτα στο TEE είχα διάλεξη την ειδικότητα Ηλεκτρονικών όπου εάν θυμάμαι καλά μου έδινε την δυνατότητα για ΤΕΙ σε πληροφορική ! μετά από το TEE το ΙΕΚ που πήγα ήτανε πληροφορικής και μετά έκανα και σε αγγλικό πανεπιστήμιο 3 χρονια πληροφορική όταν έδινα πανελλήνιες είχα σαν πρώτη σχολη ΤΕΙ Αυτοματισμών ! θα πρέπει να βρω εάν μπορώω δώσω για pies σχολες μπορώ να δώσω .

Διαλέξει*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ

Νεοφερμένος

Η ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
φετος εδωσα πανελληνιες και εγραψα οπως τη προηγουμενη φορα γυρω στο 17,5 ενω η σχολη που ηθελα εχει 18,6 . σκεφτομαι να ξαναδωσω ή οχι; ας μου απαντησει καποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
φετος εδωσα πανελληνιες και εγραψα οπως τη προηγουμενη φορα γυρω στο 17,5 ενω η σχολη που ηθελα εχει 18,6 . σκεφτομαι να ξαναδωσω ή οχι; ας μου απαντησει καποιος
αυτό μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις. κανείς εδώ δέν ξέρει ούτε σε τί οικονομική κατάσταση βρίσκεσαι, ούτε πόση όρεξη έχεις να ξαναδώσεις και τί σχολή θέλεις.

aaristidis πρέπει να πάς τον φεβρουάριο στο λύκειο σου να δηλώσεις οτι θα είσαι υποψήφιος. εκεί θα σου πούν τα διαδικαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AAristidis

Νεοφερμένος

Ο AAristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Gaspar σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία :D ελπίζω να βγάλω άκρη και να καταφέρω κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ

Νεοφερμένος

Η ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το θεμα είναι οτι φετος οι πανελλαδικες ηταν το κατι αλλο και ενω ηξερες το βιβλιο αναρρωτιοσουν τι απο αυτα ηταν το καταλληλο (βλεπε βιολοια γενικης) , ή δεν υπηρχε αντιστοιχο στο σχολικο παρα μονο για μονοκλωνο σε εικονα (βλεπε βιολογια κατευθυνσης). ενω παραλληλα η μανα πιστευει ότι δεν υπαρχει αλλη σχολη με σιγουρη αποκατασταση παρα μονο απο αυτη τη σχολη. και καταλαβαινω γιατι σκεφτεται ετσι : επειδη οταν μεγαλωσω να μην εχω αναγκη πανω στο κεφαλι μου καποιον μαλακα για μενα και για αυτους που αγαπω. απο κουραγιο; σιγουρα δεν αντεχω να ξαναακουσω οτι φετος ουτε του χρονου ποσο απετυχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κοίτα στο TEE είχα διάλεξη την ειδικότητα Ηλεκτρονικών όπου εάν θυμάμαι καλά μου έδινε την δυνατότητα για ΤΕΙ σε πληροφορική ! μετά από το TEE το ΙΕΚ που πήγα ήτανε πληροφορικής και μετά έκανα και σε αγγλικό πανεπιστήμιο 3 χρονια πληροφορική όταν έδινα πανελλήνιες είχα σαν πρώτη σχολη ΤΕΙ Αυτοματισμών ! θα πρέπει να βρω εάν μπορώω δώσω για pies σχολες μπορώ να δώσω .
Βάσει όσων γράφεις, μάλλον προς Τεχνολογική 1/ 2 κυττάς. Πλέον για να έχεις πρόσβαση σε συγκεκριμένα πεδία ανευ απώλειας μορίων πρέπει να επιλέξεις συγκριμένη κατεύθυνση. Η Θετική έχει μεν πρόσβαση, αλλά πρέπει να εξεταστείς σε Χημεία και Βιολογία που είναι άσχετα με τις πληροφορικές. Βρες τα μαθήματα των δύο Τεχνολογικών και αποφάσισε. Επιπροσθέτως πλην των 4 της κατεύθυνσης πρέπει να εξεταστείς στην Έκθεση που είναι κοινή για όλους και σε ένα μάθημα επιλογής εκ των Φυσική, Μαθηματικά, Βιολογία, Ιστορία γενικής παιδείας.

το θεμα είναι οτι φετος οι πανελλαδικες ηταν το κατι αλλο και ενω ηξερες το βιβλιο αναρρωτιοσουν τι απο αυτα ηταν το καταλληλο (βλεπε βιολοια γενικης) , ή δεν υπηρχε αντιστοιχο στο σχολικο παρα μονο για μονοκλωνο σε εικονα (βλεπε βιολογια κατευθυνσης). ενω παραλληλα η μανα πιστευει ότι δεν υπαρχει αλλη σχολη με σιγουρη αποκατασταση παρα μονο απο αυτη τη σχολη. και καταλαβαινω γιατι σκεφτεται ετσι : επειδη οταν μεγαλωσω να μην εχω αναγκη πανω στο κεφαλι μου καποιον μαλακα για μενα και για αυτους που αγαπω. απο κουραγιο; σιγουρα δεν αντεχω να ξαναακουσω οτι φετος ουτε του χρονου ποσο απετυχα
Και ποια είναι αυτή η μαγική σχολή; Πάντως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις κάποια που να σε ενδιαφέρει και να είναι παραπλήσια- αν υπάρχει - και στο μέλλον δίνεις κατατακτήριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ

Νεοφερμένος

Η ΠΟΛΙΝΑ ΚΑΡΕΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η μαγικη για μενα σχολη ειναι η κτηνιατρικη . αν ομως θεωρω το θεμα των κατακτηριων αρκετα χρονοβόρο . τι να επιλεξω; μην ξεχνας οτι κσαι οι κατακτηριες ειναι εξετασεις όπως και οι πανελλαδικες. δηλαδη υπαρχει κίνδυνος να τελειώσω μια βιολογια και αυτη σε γιαννενα μακρια από το σπίτι μου λόγω μορίων, και τελικα να μην τις περασω. τοτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μπορεί φέτος να τα καταφέρεις, οπότε μην απελπίζεσαι ακόμη. Πάντως πρέπει να ετοιμάσεις και εναλλακτικό σχέδιο, ψάξτο καλά, μη μένεις μόνο σε μία επιλογή. Το Βιολογικό καλό ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
πολίνα πρώτα απ' όλα καλωσόρισες στην παρέα του ischool! :)

αρχικά, πρέπει να σου πω πως όποιες απαντήσεις πάρεις από 'δω η απόφαση πρέπει να είναι αποκλειστικά δική σου και απόλυτα συνειδητή!

εγώ δε θα σου πω τι ("πρέπει") να κάνεις, πάντως θα σου πω ότι έκανες πολύ καλά που έδωσες για δεύτερη φορά ανεξάρτητα το αποτέλεσμα, γιατί όλοι δικαιούμαστε τουλάχιστον μία δεύτερη ευκαιρία! και μην απογοητεύεσαι ακόμα, οι βάσεις θα πέσουν φέτος, οπότε τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα!

πες μου, όμως, τώρα:

α) σε ποια σχολή στοχεύεις;
β) έχεις σκεφτεί αν υπάρχει κάποια άλλη σχολή που να σου παρέχει τα ίδια αποκατάσταση; (πχ εγώ αν και ενδιαφέρομαι για καθαρή φιλολογία, το έχω ψάξει και φιλόλογος μπορείς να γίνεις ακόμα από ιστορικό-αρχαιολογικό και φπψ).
γ) έχεις ψάξει αν υπάρχει κάποια σχολή που μετά με κατατακτήριες να μπορείς να δώσεις και για αυτή που θες;
δ) εκτός από όσα σου λέει η μαμά σου, η σχολή αυτή εσένα σε γεμίζει;; είναι κάτι που σου αρέσει ή απλά κοιτάς την αποκατάσταση;

πάντως, όπου και να περάσεις να πας να γραφτείς είτε ξαναδώσεις είτε όχι, έτσι ώστε αν αποφασίσεις να δώσεις και 3η χρονιά και δεν τα καταφέρεις να ξέρεις ότι έχεις μία εξασαφλισμένη θέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
φετος εδωσα πανελληνιες και εγραψα οπως τη προηγουμενη φορα γυρω στο 17,5 ενω η σχολη που ηθελα εχει 18,6 . σκεφτομαι να ξαναδωσω ή οχι; ας μου απαντησει καποιος
Περιμενε πρωτα να πληροφορηθεις τους βαθμους σου, να δεις τις βασεις (πιθανολογειται οτι θα πεσουν παντου) κ μετα αποφασιζεις.Παντως αν πραγματικα το θελεις, να ξαναδωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top