napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
πιστευω το μονο που θα τον δυσκολεψει ειναι η φυσικη κατευθυνσης και το ΑΕΠΠ.εκθεση δεν θελει και πολυ διαβασμα,μαθ. κατ. θα τα εχει κανει οπως και το ΑΟΔΕ εφοσον πηγε σε σχολη οικονομικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tes

Νεοφερμένος

Ο tes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Wow!!!!
Παιδιά το ευχαριστώ είναι λίγο.
Δεν περίμενα τόσο άμεσες και πληρέστατες απαντήσεις. Ευχαριστώ.


Πάντως, επειδή είχα χάσει κάθε επαφή με το θέμα μια απορία ρε παιδία....αυτή είναι η εξέλιξη στην παιδεία πού έλεγαν??? Πώς τα έχουν μπλέξει έτσι!!! Κρίμα δηλαδή και οι πορείες και οι καταλήψεις που κάναμε οταν ήμουν εγώ μαθητής.

Thanx & πάλι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a_desmi_96

Νεοφερμένος

Ο a_desmi_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
[FONT=&quot]Γεια. Όπως φαίνεται και από το [/FONT][FONT=&quot]nickname[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]είμαι κι εγώ απόφοιτος του ʼ96 και μάλιστα πρωτοδεσμίτης. Τέλειωσα κι εγώ ένα κολλέγιο, Πληροφορική, και τώρα θέλω να κάνω το όνειρο πραγματικότητα. Την χρονιά που πέρασε παρακολούθησα από κοντά τα των εξετάσεων και μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά πως μπορείς να πετύχεις τον στόχο σου. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι θέληση. Όλα τα άλλα είναι απλά.[/FONT]
[FONT=&quot]Άντε καλή μας προσπάθεια και καλή μας επιτυχία!!![/FONT]
-----------------------------------------
[FONT=&quot]Φροντιστήριο θα πας; Εγώ όχι... Δεν προλαβαίνω με τη δουλειά...[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olga Aotl

Νεοφερμένος

Η Olga Aotl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια πλακα μου κανετε??Φυσικα και να ξαναδωσεις!Να
-----------------------------------------
Να κανεις οτι θελεις γιατι μετα θα μεινεις με το απωθημενο κ πιστεψε με δ κανει!Εγω τελειωσα νομικη κ ξανεδωσα για φιλολογια 6 χρονια μετα.οποτε τα 2 χρονια που λες δ ειναι τπτ.γενικως κανε αυτο που θες !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tes

Νεοφερμένος

Ο tes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί φροντιστήριο...ίσως μόνο στη Φυσική. Δεν ξέρω ακόμη.
Καλή μας επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a_desmi_96

Νεοφερμένος

Ο a_desmi_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το φροντιστήριο, πράγματι, δεν είναι απαραίτητο. Για μένα το σημαντικό είναι η επιλογή των βοηθημάτων. Πρέπει να βρεις βοηθήματα που να έχουν καλές ΛΥΜΕΝΕΣ ασκήσεις. Χωρίς φροντιστήριο είναι άσκοπο να ασχοληθείς με άλυτες. Εάν κάνουμε σωστή επιλογή βοηθημάτων και στρωθούμε θα επιτύχουμε οποιοδήποτε στόχο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elmar1

Νεοφερμένος

Η elmar1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ το 99 τελείωσα και φέτος έφαγα φλασιά κι έκατσα και διάβασα λίγους μήνες και από ό,τι υπολογίζω έχω πιάσει σίγουρα τη σχολή που ήθελα γιατί έχει χαμηλή βάση και έχω γράψει καλά. Ποτέ δεν είναι αργά!
Βέβαια εσείς που θέλετε καλές σχολές θα πρέπει να προσπαθήσετε παραπάνω, αλλά να είστε σίγουροι ότι σε αυτή την ηλικία τα αντιλαμβανόμαστε πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Εγώ εξεπλάγην με το πόσο πορώθηκα με τα Αρχαία π.χ.!
Οικονομικά ήταν και εμένα οι πρώτες μου σπουδές στην ΑΣΟΕΕ. Ωραία χρόνια...
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδιά, αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες του χρόνου μετά από πολύ καιρό. Σε αυτό το thread θα ήθελα να παραθέτουμε θέματα από τα εξής μαθήματα τα οποία είναι ταξινομημένα κατά σειρά φθίνουσας σπουδαιότητας (προσωπικά):

1) Αρχές οικονομικής θεωρίας
2) Χημεία θετικής κατεύθυνσης
3) Βιολογία θετικής κατεύθυνσης
4) Μαθηματικά θετικής-τεχνολογικής κατεύθυνσης
5) Φυσική θετικής-τεχνολογικής κατεύθυνσης
6) Μαθηματικά και στοιχεία στατιστικής γενικής παιδείας
7) Νεοελληνική γλώσσα (τι θέματα να βάλεις εδώ!)

Τα θέματα δεν θα είναι μόνο θέματα εξετάσεων που έχουν πέσει φυσικά. Θέματα που έχετε δει και σας άρεσαν, που σας έβαλαν σε διαγώνισμα στο σχολείο ή στο φροντιστήριο και θέματα που πιστεύετε ότι θα μπορούν να πέσουν στις πανελλήνιες. Ιδιαίτερη έμφαση στα πρώτα 3 μαθήματα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Καλά δεν έχεις ήδη αποφοιτήσει εσύ;
Γιατί να ξαναμπείς στην διαδικασία;
Θες να περάσεις σε άλλη σχολή; Αν ναι σε ποιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Χαρα στο κουραγιο σου ρε Γιωργο να ξαναδωσεις μετα απο τοσο καιρο:)
Κοιτα, σε ολα τα μαθηματα εχω σημειωσεις, με θεματα ασκησεις κλπ... Δεν εχω τις λυσεις τους ομως. Αν ενδιαφερεσαι για κατι συγκεκριμενο η και για ολα πες μου να σου τα στειλω (μιλαω για ολα τα μαθηματα εκτος απο ΑΟΘ)
Επισης, αν χρειαζεσαι και καποιο βοηθημα πες μου μηπως το εχω,δεν τα χρειαζομαι ετσι κ αλλιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Thanks aleka για την συμπαράσταση. Η αλήθεια είναι πως δεν το κάνω για να μπω σε κάποια συγκεκριμένη σχολή, αλλά έχω τους λόγους μου, αν και πιστεύω πως δεν χρειάζομαι και πολύ διάβασμα παρά μόνο σε αυτά τα 3 μαθήματα.

(Η αλήθεια είναι ότι θα πάω στρατό το Νοέμβρη του 2009. Οπότε καταλάβατε τον βασικό λόγο για τον οποίο δίνω πανελλήνιες:D, γι αυτό δεν με πειράζει αν δεν πάω καλά. Αλλά αν είναι με λίγο διάβασμα να πάω καλά γιατί όχι. Ξέρω ότι δεν το κάνουν πολλοί, θα μπορούσα να πω κανένας γι αυτόν τον λόγο, αλλά πάντα υπάρχει πρώτη φορά για κάθε πράγμα στον κόσμο:D. Τώρα που είμαι πιο ώριμος και έχοντας βγάλει ένα καλό πανεπιστήμιο, πιστεύω ότι θα είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα για μένα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Thanks aleka για την συμπαράσταση. Η αλήθεια είναι πως δεν το κάνω για να μπω σε κάποια συγκεκριμένη σχολή, αλλά έχω τους λόγους μου, αν και πιστεύω πως δεν χρειάζομαι και πολύ διάβασμα παρά μόνο σε αυτά τα 3 μαθήματα.

(Η αλήθεια είναι ότι θα πάω στρατό το Νοέμβρη του 2009. Οπότε καταλάβατε τον βασικό λόγο για τον οποίο δίνω πανελλήνιες:D, γι αυτό δεν με πειράζει αν δεν πάω καλά. Αλλά αν είναι με λίγο διάβασμα να πάω καλά γιατί όχι. Ξέρω ότι δεν το κάνουν πολλοί, θα μπορούσα να πω κανένας γι αυτόν τον λόγο, αλλά πάντα υπάρχει πρώτη φορά για κάθε πράγμα στον κόσμο:D. Τώρα που είμαι πιο ώριμος και έχοντας βγάλει ένα καλό πανεπιστήμιο, πιστεύω ότι θα είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα για μένα.)
ωραιος φιλε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
εχω μερικα ωραια πραγματα για τη βιολογια που δε κυκλοφορουν αλλα ιδιαιτερα στα μαθηματα που βαζεις πρωτα τα θεωρ αχρηστα επειδη και ειναι τραβηγμενα και ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ. Γενικα τωρα που ειδα το επιπεδο των εξετασεων πιστευω οτι το 95% των ασκησεων που ειδα ηταν τραβηγμενενς και εκτος του πνευματος. Αλλα βεβαια αν σου κατσει χρονια σαν τη φυσικη 2005; Σου αλλαζει τη ζωη.
Αν δε γραψω τπτ σε κανα δυο μερες στειλε πμ για να ασχοληθω.οκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
εχω μερικα ωραια πραγματα για τη βιολογια που δε κυκλοφορουν αλλα ιδιαιτερα στα μαθηματα που βαζεις πρωτα τα θεωρ αχρηστα επειδη και ειναι τραβηγμενα και ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ. Γενικα τωρα που ειδα το επιπεδο των εξετασεων πιστευω οτι το 95% των ασκησεων που ειδα ηταν τραβηγμενενς και εκτος του πνευματος. Αλλα βεβαια αν σου κατσει χρονια σαν τη φυσικη 2005; Σου αλλαζει τη ζωη.
Αν δε γραψω τπτ σε κανα δυο μερες στειλε πμ για να ασχοληθω.οκ;

ok, φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
υπαρχουν φημες οτι φετος δε θα χει μιγαδικους αλλα πινακες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
υπαρχουν φημες οτι φετος δε θα χει μιγαδικους αλλα πινακες!

Αν είναι έτσι, ακόμα καλύτερα για μένα. Μη σου πω και πίνκακες και μιγαδικούς και συναρτήσεις δεν θα με πείραζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
υπαρχουν φημες οτι φετος δε θα χει μιγαδικους αλλα πινακες!
δεν νομιζω να ισχυει αυτο καθε χρονο τα ιδια λενε και στο τελος δεν αλλαζει η υλη νκαι δεν νομιζω οτι συμφερει αυτη την ετοιμορροπη κυβερνηση να κανει κατι τετοιο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KATARINA

Νεοφερμένος

Η KATARINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πως τα πηγατε τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elmar1

Νεοφερμένος

Η elmar1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Την έπιασα τελικά τη σχολή που ήθελα- Γερμανική Φιλολογία. Πολύ χαμηλή βάση, αλλά ακόμα δεν έχω γράψει Γερμανικά. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους τους παλιούς- άντε και στους νέους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Τελικα ηταν ραδιο αρβυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top