Ritzellinas

Νεοφερμένος

Ο Ritzellinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
geia sou Myrto! Ki egw 28 eimai kai fetos eipa na prospathhsw na dwsw panellhnies 3ana! edwsa loipon alla me apogohtefse ligo to apotelesma! vasika an prospathousa apo thn arxh ths xronias to systhmatiko diavasma kanontas parallhla kai kapoies thysies sigoura tha eixa piasei poly kalyterous vathmous! dn xreiazetai na 3anapas sthn g' lykeiou oute na mple3eis me nyxterina! apla me enan ypologisth kai vevaiws grhgoro internet kai merika idiaitera pistevw tha katafereis arketa! apla na eisai syneidhtopoihmenh s'afto pou tha 3ekinhseis kai na mhn parekklineis apo thn prospatheia sou! ena xrono ypomonh kai epimonh kai sigoura kari tha petyxeis! o,ti allo thelhseis...just ask for it!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μη γραφεις με greeklish παρακαλω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mini

Νεοφερμένος

Η georgia mini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μέρικες φορές η ζωή τα μπερδεύει λίγο μου φαίνεται.
Εγώ τελείωσα το λύκειο το 1999 όπως και εσύ, και πέρασα στο χρηματοιοικονομικό της θεσ/κης με 6100 μόρια. Τρελή επιτυχία για την εποχή εκείνη. Έτσι έκανα πραγματικότητα το όνειρο των γονιών μου αφού θα μπορούσα να αναλάβω τα οικονομικά της οικογενειακής επιχείρησης και ξέχασα το δικό μου που ήταν η ιατρική. Μου κάνει τόση εντύπωση ότι εσύ αντί για ιατρική θέλεις ναυτιλιακά στο παπι. Έγω δεν έμεινα ικανοποιημένη από τις οικονομικές μου σπουδές ούτε και από την αναγνώριση που έχουν στην ελληνική επαρχία. (λάρισα)
Έψαξα πολύ για κατατακτήριες στην ιατρική της λάρισας αλλά διαπίστωσα ότι καμία σχέση δεν έχω μετά από 9 χρόνια με φυσική, φυσιολογία και βιοχημεία και δυστυχώς στη λάρισα δεν υπάρχει φροντιστήριο προετοιμασίας για κατατακτήριες. Επίσης όπως ξέρεις δεν είμαστε από τους τυχερούς που μπορούμε να χρησιμοποιούμε το 10% για πάντα!
Για δικιά σου την περίπτωση, σου εύχομαι να βρεις μια λύση και να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου. Αν νομίζεις ότι μπορώ κάπως να σε βοηθήσω μη διστάσεις να μου το ζητήσεις.
Georgia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Νομίζω ότι εδώ μπορούμε όσοι είμαστε "μεγάλοι" σε ηλικία και σκεφτόμαστε να δώσουμε πανελλήνιες (κάποια στιγμή αν όχι φέτος),
να ανταλλάξουμε απόψεις, σημειώσεις, το άγχος μας και ότι άλλο τέλος πάντων.
Υπάρχει κανείς?
Αρχίσατε διάβασμα? Πού είστε?
Σε ποιά κατεύθυνση?
Καλά έκανα και το άνοιξα αυτό?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neptul

Νεοφερμένος

Ο neptul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι και εγώ πολύ παλιός απόφοιτος... Σκέφτομαι να δώσω φέτος εξετάσεις. Κατεύθυνση Τεχνολογική και στόχος το Μαθηματικό. Διάβασμα δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν ανησυχώ. Όμως αν θέλω να τα καταφέρω θα πρέπει σύντομα να αυτοπειθαρχήσω. Ξέρω τι πρέπει να διαβάσω, σε ποια βοηθήματα να βασιστώ... Εάν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι πες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpl

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλησπερα σε όλους τους παλιούς... Και εγώ ξαναδίνω,είμαι τεχνολογική και παρόλο που τα έχω κανει άλλες δύο φορές μου φαίνονται βουνό... Εδώ και ένα μήνα φροντιστήρια. Υπομονή σε όλους,εξάλλου το έχουμε ξαναπεράσει,και καλή μας επιτυχία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Kαι μένα βουνό μου φαίνονται...Ειδικά μετά τη δουλειά είναι σκέτη πίκρα να διαβάζεις.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neptul

Νεοφερμένος

Ο neptul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είναι πολύ δύσκολο να συγκεντρωθείς μετά τη δουλειά. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ... Όμως αν το θέλεις πολύ τότε θα το καταφέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neptul

Νεοφερμένος

Ο neptul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπόν, πως πάει το διάβασμα; Κάνουμε τίποτα ήήήήήή…. Ξέρω πως πολλοί από όσους διαβάζουν τα μηνύματα του forum δεν έχουν «στρώσει ακόμη κώλο» ενώ θα ήθελαν. Συχνά δεν είναι εύκολο να αυτοπειθαρχήσεις και ειδικά οι Πανελλήνιες μοιάζουν με βουνό. Τέτοια εποχή οι συμμαθητές και οι άλλοι γνωστοί έχουν σχεδόν τελειώσει τη μισή ύλη και ατενίζουν «αισιόδοξα» το μέλλον. Αντίθετα για όσους δεν έχουν «στρωθεί», οι γκρίνιες στο φροντιστήριο ή/και στο σπίτι έχουν ξεκινήσει. Έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση παλιότερα και με απόλυτη ειλικρίνεια σας λέω πως η κατάσταση είναι αναστρέψιμη εφόσον το θέλει κανείς. Το κλειδί της επιτυχίας σε τέτοιες περιπτώσεις είναι η θέληση. Μένουν 6 μήνες, σφίξτε τα δόντια και συγκεντρωθείτε στον στόχο. Ειδικά όσοι είναι Θετική-Τεχνολογική κατεύθυνση ξεκινήστε διαβάζοντας λυμένες ασκήσεις. Ξέρετε ποια είναι τα καλά βοηθήματα. Δεν πειράζει αν διαβάζετε πρώτα την λύση αρκεί στη συνέχεια να ξαναλύνετε την ίδια άσκηση μόνοι σας αρκετές φορές. Μην προσπαθείτε να την μάθετε παπαγαλία αλλά σε κάθε βήμα να σκέφτεστε. Χαρτί και μολύβι… Ξανά και ξανά… Στο φροντιστήριο που η ύλη έχει προχωρήσει, δύσκολα θα ασχοληθούν μαζί σας. Πρέπει να καλύψετε το κενό και μέχρι να γίνει αυτό ίσως ακούσετε διάφορα αλλά εσείς κλείστε τα αυτιά. Αν οι σημειώσεις του φροντιστηρίου δεν περιέχουν λυμένες ασκήσεις και εσείς απλά αντιγράφετε από τον πίνακα τότε υπάρχει κίνδυνος οι «λύσεις» που έχετε γράψει να έχουν λάθη ή να είναι σύντομες και εσείς να μη μπορείτε να τις καταλάβετε. Θα πρότεινα λοιπόν να βασιστείτε αρχικά στις λυμένες ασκήσεις βοηθημάτων. Μιλήστε με τους καθηγητές σας και θα σας προτείνουν βοηθήματα με καλές λυμένες ασκήσεις. Ό,τι σύστημα διαβάσματος και αν ακολουθήσετε, όπως και αν προσεγγίσετε το πρόβλημα να ξέρε πως προλαβαίνετε να αντιστρέψετε την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkis1983

Νεοφερμένος

Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
γεια χαρα κ απο εμενα...ειμαι αποφοιτος του 2002 και ξαναδινω φετος...για να τα καταφερω και να περασω επιτελους σε ενα αει της επιλογης μου μιας και απο τει επιξα!!!ειμαι θεωρητικη και ξεκινησα απο τον σεπτεμβρη και εχω βγαλει τα 3 απο τα 6...τα πιο ευκολα για μενα που ειναι η βιολογια,η εκθεση και η ιστορια...οποτε μου μενουν τα πιο δυσκολα ως τον μαη...
απο κει και περα να πω πως ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και δεν συνιθιζεται με τιποτα...και ειναι ψυχοφθορο να διαπιστωνεις πως κατι αφησες πισω χωρις να το παρεις,να γυρνας και να μπαινεις στην διαδικασια ωστε να το αποκτησεις...αλλα ενταξει...υγεια να χουμε...!
και για να ολοκληρωσω θα πω κατι που εμενα προσωπικα μου δινει κουραγιο...σκεφτομαι πως του χρονου τετοια εποχη θα εχω αυτο που θελω...
αυτα
καλο κουραγιο παιδια
μην τα παρατατε με τιποτα ομως
6 μηνες εμειναν πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας:bye:
Είμαι 23 ετών και αποφοίτη ενιαίου λυκείου εν έτει 2003.
Δυστυχώς καθ'όλη τη διάρκεια της φοίτησης μου στο λύκειο δεν ήμουν καλή μαθήτρια, με αποτέλεσμα να αποτύχω στις πανελλήνιες (να μην περνάω σε καμία σχολή) και να πάρω το απολυτήριό μου με τη βάση:(. Τα χρόνια πέρασαν, εγώ μετάνιωσα για το λάθος μου και θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες, αλλά αυτή τη φορά το έχω πάρει ζεστά το θέμα και θέλω να κάνω σωστή προετοιμασία. Ξέρω ότι το απολυτήριο το παίρνεις μια φορά και ότι δεν αλλάζουν οι βαθμοί σε αυτό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το πέρας 5 και πλέον ετών υπολογίζεται ο προφορικός βαθμός των εξεταζόμενων μαθημάτων ή μόνο ο γραπτός...
Ούτε και στα προφορικά είχα καλούς βαθμούς και φοβάμαι ότι αν γράψω καλά στις πανελλήνιες, οι βαθμοί θα επηρεαστούν από τους προφορικούς που είχα τότε.
Να στοχεύω δηλαδή σε υψηλόβαθμες σχολές ή τζάμπα κάνω όνειρα;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μπορείς να στοχεύεις σε υψηλόβαθμες σχολες.Μονο για τα 3 πρώτα χρονια υπολογίζεται ο προφορικος βαθμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μπορείς να στοχεύεις σε υψηλόβαθμες σχολες.Μονο για τα 3 πρώτα χρονια υπολογίζεται ο προφορικος βαθμός.
Α, μάλιστα :)
Σ'ευχαριστώ πολύ:)
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος μπορεί να πιάσει υψηλές βαθμολογίες στα εξεταζόμενα μαθήματα γιατί απ'ότι θυμάμαι η βαθμολογία είναι πολύ αυστηρή...
Μπορεί ας πούμε κάποιος να πιάσει ένα...18 στην Έκθεση ή στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης με σωστή προετοιμασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Η βαθμολογία δεν είναι πιο αυστηρή για όσους ξαναδίνουν Πανελλήνιες. Προς θεού. Απλώς, οι βάσεις των σχολών είναι υψηλότερες για όσους ξαναδίνουν (βλ. 10%) :)
Με σωστή προετοιμασία και θέληση όλα γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Η βαθμολογία δεν είναι πιο αυστηρή για όσους ξαναδίνουν Πανελλήνιες. Προς θεού. Απλώς, οι βάσεις των σχολών είναι υψηλότερες για όσους ξαναδίνουν (βλ. 10%) :)
Με σωστή προετοιμασία και θέληση όλα γίνονται!
κατσε γτ με μπερδεψες δλδ οσοι δινουν ξανα πανελληνιες ειναι το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτοί που μπαίνουν σε σχολές με το 10% δεν δίνουν ξανά πανελλήνιες, απλά καταθέτουν το μηχανογραφικό τους με τους ίδιους βαθμούς που είχαν όταν έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες...
Απλά ρώτησα κατά πόσο είναι εφικτό να πιάσει κανείς βαθμούς της τάξεως του 18 και του 19...Ο τρόπος που βαθμολογεί κάθε βαθμολογητής είναι τελείως υποκειμενικός...Έχω ακούσει περιπτώσεις παιδιών που έδωσαν πανελλήνιες και περίμεναν π.χ. στην Έκθεση 17-18 και έπιασαν 10αρια και 12αρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Θα σου πω για μενα που ειμαι θετικη κατευθυνση (και δινω για 2η χρονια) οτι δεν μπορεις να πονταρεις σε βαθμους πανω απο 15 ευκολα σε μαθηματικα κατευθυνσης και εκθεση. Η μεν εκθεση ειναι εντελως υποκειμενικη στη βαθμολογηση και τα δε μαθηματικα θελουν πολλη εξασκηση, πολυ χρονο και να μην εχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις (οπως εγω για παραδειγμα). Το ιδιο ισχυει και για τη φυσικη κατευθυνσης, αλλα ειναι σαφως ευκολοτερο μαθημα.

Στα υπολοιπα μαθηματα με μια καλη προετοιμασια μπορεις να φτασεις ψηλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αυτοί που μπαίνουν σε σχολές με το 10% δεν δίνουν ξανά πανελλήνιες, απλά καταθέτουν το μηχανογραφικό τους με τους ίδιους βαθμούς που είχαν όταν έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες...
Απλά ρώτησα κατά πόσο είναι εφικτό να πιάσει κανείς βαθμούς της τάξεως του 18 και του 19...Ο τρόπος που βαθμολογεί κάθε βαθμολογητής είναι τελείως υποκειμενικός...Έχω ακούσει περιπτώσεις παιδιών που έδωσαν πανελλήνιες και περίμεναν π.χ. στην Έκθεση 17-18 και έπιασαν 10αρια και 12αρια...
αυτο συμβαινει μονο στην εκθεση.
θα σου πω για τεχνολογικη
1)αοδε και το μαθημα επιλογης εαν τα διαβαζεις συστηματικα γραφεις
μεσα σε 45' λεπτα 20.
2)στο αεππ προσεξε την θεωρια και λυνε συνεχεια ασκησης
εαν τα κανεις αυτα εχεις εδω ενα 19.5(συνηθως ολο και κατι σου ξεφευγει)
3)φυσικη κατ. θα σας βαλουν δυσκολα λογικα,επομενως δεν ισχυει
και πολυ αυτο που γραφει ο χρηστος,παρολο αυτα και αρκετα περισσοτερο
διαβασμα απο τα πιο πανω θα γραψεις ενα 17.5-18.
4)στην εκθεση εαν κανεις καποια σταντε πραγματα(περιληψη ορθα δομημενη 100 λεξεων,ολες τις ασκησεις σωστε και στην εκθεση γραψεις 650 λεξεις με ωραια επιχειρηματα) και εαν το εχεις και λιγο
θα παρεις ενα 15-16
5)οταν γραψεις μαθ.κατ. πρωτα απο ολα θα κανεις τον σταυρο σου.
λογικα θα σας βαλουν λιγο πιο ευκολα απο αυτα που μας εβαλαν,
εαν διαβασεις αρκετα θα εχεις 1ο και 2ο θεμα στο τσεκαπι οπως και
τα δυο πρωτα ερωτηματα απο το τριτο θεμα.τωρα το υπολοιπο τριτο
και συνηθως ολοκληρο το 4ο θα πρεπει να παιξεις μπαλιτσα καθως δεν
θα τα εχεις ξαναδει.εαν εισαι καλη θα γραψεις γυρω στο 16 εαν εχεις
κλιση θα γραψεις 18 και εαν εισαι ο μαμιας του συστηματος θα γραψεις
20.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα σου πω για μενα που ειμαι θετικη κατευθυνση (και δινω για 2η χρονια) οτι δεν μπορεις να πονταρεις σε βαθμους πανω απο 15 ευκολα σε μαθηματικα κατευθυνσης και εκθεση. Η μεν εκθεση ειναι εντελως υποκειμενικη στη βαθμολογηση και τα δε μαθηματικα θελουν πολλη εξασκηση, πολυ χρονο και να μην εχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις (οπως εγω για παραδειγμα). Το ιδιο ισχυει και για τη φυσικη κατευθυνσης, αλλα ειναι σαφως ευκολοτερο μαθημα.

Στα υπολοιπα μαθηματα με μια καλη προετοιμασια μπορεις να φτασεις ψηλα...
Ξαναδίνεις, ε;; Καλή επιτυχία σου εύχομαι:no1:
Πω, πω...τι να πω κι εγώ που σε όλα τα μαθήματα έχω το απόλυτο κενό...Βασικά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω και θα χρειαστώ βοήθεια και καθοδήγηση από κάποιο φροντιστήριο...Στα μαθηματικά και στη φυσική "απαγορεύεται" να έχεις κενά και να δώσεις πανελλήνιες...
-----------------------------------------
αυτο συμβαινει μονο στην εκθεση.
θα σου πω για τεχνολογικη
1)αοδε και το μαθημα επιλογης εαν τα διαβαζεις συστηματικα γραφεις
μεσα σε 45' λεπτα 20.
2)στο αεππ προσεξε την θεωρια και λυνε συνεχεια ασκησης
εαν τα κανεις αυτα εχεις εδω ενα 19.5(συνηθως ολο και κατι σου ξεφευγει)
3)φυσικη κατ. θα σας βαλουν δυσκολα λογικα,επομενως δεν ισχυει
και πολυ αυτο που γραφει ο χρηστος,παρολο αυτα και αρκετα περισσοτερο
διαβασμα απο τα πιο πανω θα γραψεις ενα 17.5-18.
4)στην εκθεση εαν κανεις καποια σταντε πραγματα(περιληψη ορθα δομημενη 100 λεξεων,ολες τις ασκησεις σωστε και στην εκθεση γραψεις 650 λεξεις με ωραια επιχειρηματα) και εαν το εχεις και λιγο
θα παρεις ενα 15-16
5)οταν γραψεις μαθ.κατ. πρωτα απο ολα θα κανεις τον σταυρο σου.
λογικα θα σας βαλουν λιγο πιο ευκολα απο αυτα που μας εβαλαν,
εαν διαβασεις αρκετα θα εχεις 1ο και 2ο θεμα στο τσεκαπι οπως και
τα δυο πρωτα ερωτηματα απο το τριτο θεμα.τωρα το υπολοιπο τριτο
και συνηθως ολοκληρο το 4ο θα πρεπει να παιξεις μπαλιτσα καθως δεν
θα τα εχεις ξαναδει.εαν εισαι καλη θα γραψεις γυρω στο 16 εαν εχεις
κλιση θα γραψεις 18 και εαν εισαι ο μαμιας του συστηματος θα γραψεις
20.!
:D:D:D
Φοβερή περιγραφή!!! Αν πιάσω αυτούς τους βαθμούς θα είμαι υπερ-ευχαριστημένη!! Σ'ευχαριστώ για το κουράγιο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hASMA

Νεοφερμένος

Η Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γειά σε όλους εδω!! Μόλις έκανα την εγγραφή μου καθως εψαχνα στο ιντερνετ κατι που απασχολει αμεσα αρκετους εδω. Ειμαι κ εγω στην ηλικια των 23 κ ενδιαφερομαι να δωσω ξανα πανελληνιες για να εισαχτω στην τριτοβαθμια. Η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα αργα στην δραστηριοποιηση οσον αφορα την εκπληρωση αυτου του στοχου μου ομως ειμαι ετοιμη να κανω οσο αγωνα χρειαστει κ οση υπομονη απαιτειται για να πετυχω. Αυτο που δεν ξερω ειναι σε τι τιμες κυμαινονται τα ιδιαιτερα μαθηματα για την προετοιμασια των σχετικων μαθηματων. Φροντηστηριο το αποκλειω να παρακολουθησω γιατι πιαστηκα αργα με το θεμα. Αλλα πιστευω οτι θα υπαρχουν καθηγητες που θα μπορουσαν να κανουν κατι εφ'οσον θα ειμαι κ εγω συνεργασιμη καλυπτοντας την υλη στο μισο χρονικο διαστημα που μου εχει απομεινει. Ξερει κανεις τπτ λοιπον? Εχω ακουσει κατι για τρελλες τιμες. Αυτο με εχει αγχωσει αρκετα!!

Θα ειμαι ευγνομων για το χρονο κ τις απαντησεις σας!!!! ;)
-----------------------------------------
....Κ επειδη μολις συνηδειτοποιησα οτι εδω εχει ξεκινησει αλλη ερωτηση κ αλλο θεμα απο την dimmik, δεν θελω να αλλαξω θεμα απλα κανω μια επιπροσθετη ερωτηση :) διαβασα αρκετες χρισημες πληροφοριες στο σαιτ του υπουργειου παιδειας. ριξε μια ματια εκει (αν δεν εχεις ηδη ενημερωθει ;)
Θα ειναι δυσκολο να ξαναπιαστουμε με τα μαθηματα μετα απο τοσο καιρο αλλα πιστευω οτι θα τα καταφερουμε εξισου καλα!!

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

(Αν εχεις νεοτερα σχετικα με την προοδο σου dimmik θα με ενδιεφερ πολυ να τα ακουσω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top