Πανελλήνιες και ύπνος

MikrosFaros13

Νεοφερμένος

Η MikrosFaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ πάλι την περίοδο που γράφαμε κοιμόμουν τέλεια!! Δεν κάνω πλάκα. Τέτοια αναισθησία πρώτη φορά βλέπω!
Απλά όταν έπεφτα για ύπνο ήμουν πτώμα και δεν καταλάβαινα τπτ. Ανώμαλος χαρακτήρας... τι να κάνεις; :P
Είχα όμως πρόβλημα με τον ύπνο μου πιο μπροστά. Δλδ από αρχές Σεπτεμβρίου μέχρι Δεκέμβριο περίπου έπεφτα πχ για ύπνο κατά τις 12 και κάθε βράδυ, μα κάθε βράδυ ξυπνούσα στις 3! Και μετά να με ξαναέπιανε ύπνος στις 5 με 6. Ήταν κάπως "τρομαχτικό" Απαίσια αίσθηση.
Μετά όλα έφτιαξαν όμως και εντέλει όλα πήγαν καλά :) (μάλλον βοήθησε λιγάκι και η 7ήμερη...:whistle:)
Μήπως όταν ξυπνούσες στισ 3 το βράδυ, μύριζες και καμμένο?? χαχαχ! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μήπως όταν ξυπνούσες στισ 3 το βράδυ, μύριζες και καμμένο?? χαχαχ! :P :P :P
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι κάτι καμένο μύριζε αλλά δεν έδινα σημασία γιατί έλεγα : "ααα η κυρα-Κούλα από δίπλα πάλι θα έκαψε το φαγητό!!"

Ναι ναι έχουμε μια γειτόνισσα από δίπλα, μεγάλη σε ηλικία- που κάθε βράδυ (2-3 περίπου) σηκώνεται και μαγειρεύει!! Ασ' τα να πάνε δηλαδή!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.


Το διαβασμα το βραδυ γαμαει...
Για μενα ειναι τροπος ζωης.
Το βραδυ μπορω να κατσω απειρες ωρες μελετωντας υπο το φως της μικρης μου λαμπας...αυτη η ''ζεστασια'' χρωματων που προκυπτει απο τον γκρι τοιχο και την λαμπα που ακτινοβολει πανω του,μου φερνει ορεξη για μελετη και στοχασμο,ειτε ειναι μαθηματα σχολειου ειτε εξωσχολικα.
Φετος καθομαι μεχρι αργα για να προλαβω να τελειωσω τα μαθηματα γιατι την ημερα δεν παιζει...ορισμενες φορες το πιανω σερι αλλα το γουσταρω ταυτοχρονα...
Αργα το βραδυ επισης,για break,ειδικα το καλοκαιρι βγαινω και στο μπαλκονι...ολη η γειτονια φωτιζεται απο τις κιτρινες λαμπες του πεζοδρομιου και θυμιζει μεσαιωνικα μονοπατια νυχτως...μεσα στην απολυτη ησυχια οι σκιες μοιαζουν να σου μιλανε πλεον...
Οταν οι αλλοι κοιμουνται εσυ να εισαι ξυπνιος :hmm:
Συμφωνω...Αθανατη αυτη η λαμπα παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πέρα απο τον ύπνο που είναι απαραίτητος για να ξεκουράζει και να καθαρίζει το μυαλό θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος ( αθλούνταν ) αθλείται ( όταν ήταν 3η λυκείου) φέτος που είναι 3η λυκείου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Πέρα απο τον ύπνο που είναι απαραίτητος για να ξεκουράζει και να καθαρίζει το μυαλό θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος ( αθλούνταν ) αθλείται ( όταν ήταν 3η λυκείου) φέτος που είναι 3η λυκείου. :hmm:

Εγώ πάντως έχω σταματήσει.
Πέρα από το γεγονός ότι το γήπεδο είναι μακριά από το σπίτι μου,μετά τις προπονήσεις ήμουν ψόφια,οπότε που μυαλό για διάβασμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πέρα απο τον ύπνο που είναι απαραίτητος για να ξεκουράζει και να καθαρίζει το μυαλό θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος ( αθλούνταν ) αθλείται ( όταν ήταν 3η λυκείου) φέτος που είναι 3η λυκείου. :hmm:
εγω ειχα σταματησει. Λογω χρονου και μετα λογω κουρασης. Εγω θα σου πω το εξης: αν αυτο σε βοηθαει στην προσπαθεια των πανελληνιων τοτε το συνεχιζεις, αν το κανεις μονο και μονο επειδη πρεπει και σε ζοριζει , τοτε παρατα το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Έγω πέρσυ που ήμουν Β λυκείου έκανα 4 φορές τη βδομάδα στίβο 3-4 ώρες την κάθε φορά!!! Φέτος έχω κάθε απόγευμα φροντιστήριο στις 7-10 ή 6-10 (εκτός από την Τρίτη) το Σάββατο έχω 11-2 κ τις περισσότερες Κυριακές γράφω διαγωνίσματα...Που χρόνος??? Στην αρχή της χρονιάς πήγαινα μόνο κάθε Τρίτη αλλά από το Δεκέμβρη το σταμάτησα κ αυτό....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ προπονούμουν κανονικά μέχρι αρχές Μάρτη.Πλέον κολυμπάω μόνος τα μεσημέρια μετά το φροντιστήριο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μπορειτε να κατσετε μεχρι αργα και να διαβαζετε και για πολλες ωρες συνεχομενα???Π.χ. απο τις 5 το απογευμα μεχρι 12..1...εγω δεν λειτουργω το βραδυ,δεν με βοηθανε και οι καφεδες!!!...και να φανταστειτε παλια ημουν βραδινος τυπος,εκανα το βραδυ ολα τα μαθηματα,τωρα που πρεπει να μεινω ξυπνια δεν μπορω :(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μπορειτε να κατσετε μεχρι αργα και να διαβαζετε και για πολλες ωρες συνεχομενα???Π.χ. απο τις 5 το απογευμα μεχρι 12..1...εγω δεν λειτουργω το βραδυ,δεν με βοηθανε και οι καφεδες!!!...και να φανταστειτε παλια ημουν βραδινος τυπος,εκανα το βραδυ ολα τα μαθηματα,τωρα που πρεπει να μεινω ξυπνια δεν μπορω :(:mad:
/

Τεχνικές συμβουλές που βρήκα στο πέρασμα των ετών αποτελεσματικές.
-Το συνεχόμενο διάβασμα είναι εξαντλητικό
-Πρέπει να σηκώνεσαι και να κάνεις μια βόλτα, δύο βήματα μέσα στο σπίτι κάθε μιάμιση ώρα.
-Η χαλαρή μουσική βοηθάει πολύ. Δοκίμασε από αυτές που βάζουν στα lounge cafe.
-Κλείσε το pc αν δεν είναι απαραίτητο. Αποσπά. Καθώς και το κινητό.
-Ότι διαβάζεις πρέπει να είναι καλά φωτισμένο. Βοηθάει στη συγκέντρωση αν είναι φωτισμένο μόνο αυτό που διαβάζεις.



-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
σε ευχαριστω Αντωνη για τις συμβουλες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μπορειτε να κατσετε μεχρι αργα και να διαβαζετε και για πολλες ωρες συνεχομενα???Π.χ. απο τις 5 το απογευμα μεχρι 12..1...εγω δεν λειτουργω το βραδυ,δεν με βοηθανε και οι καφεδες!!!...και να φανταστειτε παλια ημουν βραδινος τυπος,εκανα το βραδυ ολα τα μαθηματα,τωρα που πρεπει να μεινω ξυπνια δεν μπορω

Αμα δεν βγαινει η υλη να δεις τι ωραια το πας και σερι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
8 ώρες την ημέρα ύπνο και διάβασμα πριν τον ύπνο. Όχι υπολογιστή όχι κινητό όχι Πάσχα οχι πενταήμερη. Σταθερό πρόγραμμα. Ισορροπημενη διατροφή, όχι γυμναστήριο και όσο το δυνατο λιγοτερο καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
σε ευχαριστω Αντωνη για τις συμβουλες...:)
Δοκίμασε μερικές και περιμένω να μου πεις αν βοήθησαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
το διαβασμα πριν τον υπνο ειναι παρα πολυ καλο,το εκανα τοσα χρονια και τωρα δεν μπορω,ειμαι πολυ αναποδο ατομο τελικα!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
8 ώρες την ημέρα ύπνο και διάβασμα πριν τον ύπνο. Όχι υπολογιστή όχι κινητό όχι Πάσχα οχι πενταήμερη. Σταθερό πρόγραμμα. Ισορροπημενη διατροφή, όχι γυμναστήριο και όσο το δυνατο λιγοτερο καφέ.
Όχι σκουπίδια, όχι πλαστικά, όχι καπ__ες σε θάλασσες και ακτές.
Καλά τα λες Τσακ,
αλλά η πενταήμερη εμένα με βοήθησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δοκίμασε μερικές και περιμένω να μου πεις αν βοήθησαν!
οκ θα σου πω :) θα προσπαθησω σημερα παλι να διαβασω το βραδυ,αν δω οτι δεν καταλαβαινω τι διαβαζω ,θα σηκωθω και θα συνεχισω...δεν γινεται αλλιως δεν βγαινει η υλη,εχω αφησει ενα σωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι σκουπίδια, όχι πλαστικά, όχι καπ__ες σε θάλασσες και ακτές.
Καλά τα λες Τσακ,
αλλά η πενταήμερη εμένα με βοήθησε.
Όπως το πάρει κανείς. Η 5ήμερη σε αποπρογραμματίζει και 10 μέρες πριν την εκδρομή ενώ αλλειώνεις το πρόγραμμα σου και κάποιες μέρες μετά. Δε το θεωρώ καλό για έναν μαθητή να πηγαίνει. Καλύτερο είναι να κάτσεις 5 μέρες σπίτι χωρίς να κάνεις τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Nαι, ό,τι πεις. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top