Πανελλήνιες και ύπνος

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μπα, αφού δεν καταλαβαίνεις πως περνάει :(
Το μετα εχει σημασια.Εξαλλου αμα βλεπεις και κανα ωραιο ονειρο μια χαρα περναει η ωρα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amaliaxd

Νεοφερμένος

Η amaliaxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Υπνος και διαβασμα παιδια..αλλα και τα δυο παντα με μετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brightside17

Νεοφερμένος

Η Brightside17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Υπαρχουν ατομα που την ιδια υλη την βγαζουν σε 2-3 ωρες, και αλλοι που κανουν περισσοτερο. Ειναι στο ατομο. Οποτε ο καθενας κοιμαται αναλογως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Το μετα εχει σημασια.Εξαλλου αμα βλεπεις και κανα ωραιο ονειρο μια χαρα περναει η ωρα.:D
Χεχεχεχ, ωραίο όνειρο :redface::redface::redface:

:P:P:P
Τεσπα, εγώ για να βλέπω όνειρα πρέπει να κοιμάμαι 10+ ώρες, αλλιώς απλά είμαι σαν ψόφιος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Ο ύπνος είναι ό,τι πιο σημαντικό και δεν μπορεί να υποκατασταθεί ούτε από καφέδες ούτε από τίποτα. Εγώ κοιμάμαι τουλάχιστον 7 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Iσχυει!
Εγω καθημερινες κοιμαμαι 12 παρα με 12.
Παρακατω δεν παει με τιποτα ακομα και αν εχω πιει καφε!
Ως ωρας δεν με πειραζει αυτο.Οργανωνω το διαβασμα μου ετσι ωστε να βγαινουν.
Να,μονο που ακουω που και που φιλες μου (κ ειδικα την κολλητη μου) να λεει οτι κοιμαται 3 ή ακομα και πεντε το πρωι!
Μα απο τωρα ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
https://www.panelladikes.gr/countdown.html


Καλά μολις το είδα με τους φίλους μου μείναμε....:(:(:(:(:(

Τέτοια ποστ βάζετε, να μας μείνουν όσοι δίνουν. Αυτό μας έλειπε. :P
Στο θέμα μας, είναι σημαντικό να κοιμάστε. Ειδικά όταν έρθει η ώρα να δώσετε, είναι σημαντικό να πάτε φρέσκιοι.

Προσωπικά δεν ξενύχτησα ποτέ μου διαβάζοντας πριν από μια εξέταση, ούτε Σχολείο ούτε Πανεπιστήμιο, γιατί πολύ απλά δεν λειτουργώ χωρίς ύπνο. Και ποτέ δεν το μετάνοιωσα, μια χαρά αποτελέσματα έφερε.

Γι' αυτό, να κοιμάστε ΚΑΛΑ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!δίνω πανελλαδικές φέτος κ όπως είναι λογικό έχω αρχίσει ξανά το διάβασμα μετά το φροντιστήριο..το θέμα μ εμένα είναι o ύπνος...τώρα που είναι καλοκαίρι διαβάζω από το μεσημέρι μέχρι τις 1-2 το βράδυ επειδή είναι καλύτερα από θέμα ζέστης αφού τρως την ζέστη λίγες ώρες το μεσημέρι κ μετά είναι ωραία..Τεσπα λοιπόν το θέμα είναι ότι κοιμάμαι αργά αργά κ ξυπνάω αργά...κ προς το παρόν δεν με πειράζει αφού καλοκαίρι είναι κ δεν έχω τπτ άλλο να κάνω από το να διαβάζω..ωστόσο αγχώνομαι για τον χειμώνα..αν κοιμάμαι τόσο αργά έστω 1 τότε θα νυστάζω οπότε σκέφτομαι να κοιμάμαι κανένα μισαωρο η μία ωρίτσα( σε ειδικές περιπτώσεις 1)για να ξεκουράζομαι..αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό κ αν θα προλαβαίνω....εσείς τι λέτε να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!δίνω πανελλαδικές φέτος κ όπως είναι λογικό έχω αρχίσει ξανά το διάβασμα μετά το φροντιστήριο..το θέμα μ εμένα είναι o ύπνος...τώρα που είναι καλοκαίρι διαβάζω από το μεσημέρι μέχρι τις 1-2 το βράδυ επειδή είναι καλύτερα από θέμα ζέστης αφού τρως την ζέστη λίγες ώρες το μεσημέρι κ μετά είναι ωραία..Τεσπα λοιπόν το θέμα είναι ότι κοιμάμαι αργά αργά κ ξυπνάω αργά...κ προς το παρόν δεν με πειράζει αφού καλοκαίρι είναι κ δεν έχω τπτ άλλο να κάνω από το να διαβάζω..ωστόσο αγχώνομαι για τον χειμώνα..αν κοιμάμαι τόσο αργά έστω 1 τότε θα νυστάζω οπότε σκέφτομαι να κοιμάμαι κανένα μισαωρο η μία ωρίτσα( σε ειδικές περιπτώσεις 1)για να ξεκουράζομαι..αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό κ αν θα προλαβαίνω....εσείς τι λέτε να κάνω???

Δες τις πρωτες μερες , πως θα πηγαινει με το προγραμμα του σχολειου σου.Οταν γυρνας απο το σχολειο και εχεις λιγο ελευθερο χρονο το μεσημερι , κοιμησου καμια ωρα και ξεκινα διαβασμα η πηγαινε φροντιστηριο.Εγω παντως ειχα κανει το προγραμμα μου ιδανικο ετσι ωστε να τελειωνω το διαβασμα 11 η ωρα να μπαινω 1 ωρα στον υπολογιστη και να κοιμαμαι μετα και ξανα αμανε το ιδιο παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
τώρα που είναι καλοκαίρι διαβάζω από το μεσημέρι μέχρι τις 1-2 το βράδυ

Και αν μέχρι τον Μάιο του 2014 αντέξεις, εμένα να με φτύσεις. Θα κουραστείς αν αρχίσεις απο τώρα το «σκληρό» διάβασμα. Διάβαζε κανονικά το μεσημέρι και το βράδυ βγες για ένα καφέ ή μια βόλτα.

..Τεσπα λοιπόν το θέμα είναι ότι κοιμάμαι αργά αργά κ ξυπνάω αργά...κ προς το παρόν δεν με πειράζει αφού καλοκαίρι είναι κ δεν έχω τπτ άλλο να κάνω από το να διαβάζω

Σου βρήκα κάτι άλλο. Παραλία, ύπνος, βόλτα!

ωστόσο αγχώνομαι για τον χειμώνα..αν κοιμάμαι τόσο αργά έστω 1 τότε θα νυστάζω οπότε σκέφτομαι να κοιμάμαι κανένα μισαωρο η
μία ωρίτσα( σε ειδικές περιπτώσεις 1)για να ξεκουράζομαι..αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό κ αν θα προλαβαίνω....εσείς τι λέτε να κάνω???


Για κάτσε γιατί εδώ έχει ζουμί η υπόθεση. 1-3 ώρες τη μέρα θα κοιμάσαι επι 9 μήνες;
Δοκίμασε το, αν γράψεις πάνω απο 9000 εμένα να με ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL KEXA

Νεοφερμένος

Ο BILL KEXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αμα είσαι υπερβολικά κούρασμένη σου προτείνω να κοιμάσαι νωρίς πχ. 11μισι το βράδυ και να ξυπνάς στις 6 το πρωί να διαβάσεις κανα δυοράκι μέχρι το σχολείο....θα διαβάζεις αποδοτικότερα.....τωρα το αν μπορείς να κοιμάσαι καμμιά ωρίτσα εξαρτάται απο το πρόγραμμά σου ( δεν είναι κακή ιδέα αλλα πρόσεξε μην σε αποπρογραμματίσει απο τις υποχρεώσεις σου και την αποδοτικότητά σου )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και αν μέχρι τον Μάιο του 2014 αντέξεις, εμένα να με φτύσεις. Θα κουραστείς αν αρχίσεις απο τώρα το «σκληρό» διάβασμα. Διάβαζε κανονικά το μεσημέρι και το βράδυ βγες για ένα καφέ ή μια βόλτα.



Σου βρήκα κάτι άλλο. Παραλία, ύπνος, βόλτα!




Για κάτσε γιατί εδώ έχει ζουμί η υπόθεση. 1-3 ώρες τη μέρα θα κοιμάσαι επι 9 μήνες;
Δοκίμασε το, αν γράψεις πάνω απο 9000 εμένα να με ...:redface:
Μα ρε σι δεν βγαίνει το πρόγραμμα...είναι πολλά κ θέλουν δουλειά...είναι 7 μαθήματα κ πρέπει να δουλέψω σκληρά για να γράψω πάνω από 18.000 γτ θέλω να περάσω εμπ πολιτικός μηχανικός η εναλλακτικά χρηματοοικονομικά...το επίπεδο έχει ανέβει πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια κ πλέον περνάνε μόνο οι πολύ καλοί σε αυτές τις σχολές...εε και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω προκειμένου να πετύχω αυτό που θέλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μα ρε σι δεν βγαίνει το πρόγραμμα...είναι πολλά κ θέλουν δουλειά...είναι 7 μαθήματα κ πρέπει να δουλέψω σκληρά για να γράψω πάνω από 18.000 γτ θέλω να περάσω εμπ πολιτικός μηχανικός η εναλλακτικά χρηματοοικονομικά...το επίπεδο έχει ανέβει πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια κ πλέον περνάνε μόνο οι πολύ καλοί σε αυτές τις σχολές...εε και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω προκειμένου να πετύχω αυτό που θέλω...
Πάντως δεν πρόκειται να έχεις επιτυχία αν τις ώρες του ύπνου τις αντικαταστήσεις με διάβασμα και αυτό γιατί μέχρι τα χριστούγεννα θα κουραστείς και δεν θα έχεις αντοχές για μετά. Είναι πολύ σημαντικό να ξεκουράζεσαι και πολλές φορές το να διαβάζεις συνεχόμενα για αρκετές ώρες δεν βοηθάει. Γι'αυτό προσπάθησε να κοιμάσαι λίγο το μεσημέρι εφόσον διαβάζεις μέχρι αργά το βράδυ. Και ,επίσης, βοηθάει πολύ το να είσαι συγκεντρωμένη την ώρα που διαβάζεις για να τα κατανοείς κ καλύτερα.
Btw καλή επιτυχία και όχι υπερβολές με το διάβασμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Μα ρε σι δεν βγαίνει το πρόγραμμα...είναι πολλά κ θέλουν δουλειά...είναι 7 μαθήματα κ πρέπει να δουλέψω σκληρά για να γράψω πάνω από 18.000 γτ θέλω να περάσω εμπ πολιτικός μηχανικός η εναλλακτικά χρηματοοικονομικά...το επίπεδο έχει ανέβει πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια κ πλέον περνάνε μόνο οι πολύ καλοί σε αυτές τις σχολές...εε και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω προκειμένου να πετύχω αυτό που θέλω...

Δεν βγαίνει το πρόγραμμα; Θα κοιμάσαι 1 ώρα τη μέρα για 9 μήνες και θα πας να δώσεις;
Και άλλοι έγραψαν 18+, αλλά είχαν ενα νορμάλ πρόγραμμα. Θα το διαπιστώσεις και μόνη σου, όταν θα πας να πιάσεις βιβλίο και θα κοιμάσαι πάνω του, όταν στο σχολείο θα πηγαίνεις σαν βαμπίρ ξενυχτισμένο. Το κυριότερο είναι οτι δε θα λειτουργεί σωστά το μυαλό σου.
Οταν κοιμάσαι, ο εγκέφαλος ξεκουράζεται και αφομοιώνει αυτά που έχεις μάθει. 6 ώρες τη μέρα αν κοιμάσαι είναι τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Πωπωωπω παιδια με αγχωσατε με αυτα που γραφετε. Και εγω ειμαι υποψηφιος για του χρονου και παλευω για μια καλη σχολη αλλα θεωρω πως οσα γραφετε μερικοι ειναι υπερβολες. Και για μερικους (επειδη το εχω δει απο τον εαυτο μου) οσους λενε πως θα κοιμηθουν 2-3 ωρες κλπ, βαζω στοιχημα πως 99% δεν προκειται ουτε τα μισα να γινουν. Δεν λεω φυσικα πως ειναι κακο, αλλα συνηθως οι μεγαλες δηλωσεις φερνουν αντιθετα αποτελεσματα. Οσοι απο εδω δεν εχουν κενα πιστευω πως θα προχωρησουνε ανετοι. Κατα τη γνωμη μου το μεγαλο ξεσκαρταρισμα εχει ηδη γινει απο τις προηγουμενες ταξεις. Οι μακροχρονια συνεπεις εχουν στην πραγματικοτητα εργαστει ηδη πολυ. Καλη συνεχεια να εχουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εγω που θα κανω και προπονησεις γιατι δινω για τεφαα αποκλειεται το μεσημερακι να μπορω να κοιμαμαι καμια ωρα ;; η μανα μ απο μικρη με αναγκαζε να κοιμαμαι το μεσημερι, και πια αν ξυπνησω νωρις (δηλ καθε φορα που χω σχολειο:knife: ) εχω αναγκη απο μεσημεριανο υπνο! απ το δημοτικο κοιμαμαι μεσημερι.. πως θα ξεσυνηθισω τωρα;;;οχουυυυ:mad::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αμα εισαι ηδη καλος πιστευω το εχεις ανετα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
7 με 8 ώρες ύπνου είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ.

Όσες φορές προσπάθησα να αλλάξω το πρόγραμμα του ύπνου μου και να κοιμηθώ πολύ λιγότερο την επόμενη μέρα ήμουν σαν ζόμπι...
Θα το δείτε και εσείς αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προσωπικα ημουν τοσο κουρασμενη μετα απο το πολυωρο διαβασμα που ο βραδινος υπνος ερχοταν πανευκολα,δεν προλαβαινα ν αγχωθω για τιποτα!
Γενικα,ο υπνος την περιοδο των πανελληνιων ειναι πολυ σημαντικος.Μην τυχον τον αποδιωχνεις ή τον χανεις επειδη σκεφτεσαι χαζομαρες (πιθανη αποτυχια κτλ κτλ).Χαλαρα και ηρεμα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα να τα συνδύασω ακόμη. 2,5 μήνες ακόμη και μετα ύπνε σου το υπόσχομαι θα μαι όλη δικια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top