vivus

Νεοφερμένος

Ο vivus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα μπω Γ Λυκείου φέτος και έχω αρχίσει ήδη θερινά στα μαθήματα των ανθρωπιστικών σπουδών (εκτός από Ιστορία). Μέχρι τώρα έχω παρατηρήσει ότι χρειάζομαι πολύυυ χρόνο για να μάθω κάτι καλά όπως για παράδειγμα τα ερμηνευτικά στο γνωστό. Δεν έχω θέμα με την απόδοση γιατί τα μαθαίνω αρκετά καλά ωστόσο με αγχώνει το γεγονός ότι χρειάζομαι όλο το μεσημέρι και το απόγευμα για να μάθω κάποια ερμηνευτικά στο γνωστό για παράδειγμα, τώρα που θα ανοίξουν και τα σχολεία Συμβαίνει ή συνέβαινε και σε εσάς αυτό; Υπάρχει κάποιος τρόπος για να διαβάζω πιο γρήγορα;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Ο καθένας πάει με τον δικό του ρυθμό. Πόσο καλά νιώθεις ότι έχεις μάθει τα ερμηνευτικά αφού τελειώσεις το διάβασμα; Τα θυμάσαι την επόμενη μέρα ας πούμε ή όταν ξανακάνεις επανάληψη το ίδιο κομμάτι; Επίσης έχεις αρκετό καιρό μέχρι τις πανελλήνιες ακόμα οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αγχώνεσαι (από τώρα)! :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top