Πανελλήνιες και διάβασμα τελευταίας στιγμής

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δίνω πανελληνιες σε 12 μέρες.Ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω αν θα προλάβω να ολοκληρώσω τις επαναλήψεις μου.
Κοινωνιολογια μου μένουν 3 κεφάλαια
Αρχαία γνωστό πρέπει να κάνω πάλι επανάληψη ολα τα σχόλια ώστε να τα τελειοποιησω.
Άγνωστο έχω κενακια ,αλλά χωρίς διάβασμα στα διαγωνίσματα γράφω γύρω στο 28/40 με εύκολης έως μέτριας δυσκολιας θεματα
Ιστορία την έχω ψιλοπαρατησει τώρα τελευταία(ξερω απεξω μόνο το Β-Γ ,άρα μου μένει να μάθω και το Α)
Έκθεση ειμαι σε καλο επίπεδο,μιας και ήταν το μόνο μάθημα που ασχολήθηκα σοβαρά εξ' αρχής
Να πω πως γενικά δεν ειμαι καμια άσχετη με το θέμα διάβασμα ,έχω βάσεις ,απλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν συγκεντρωνομαι εύκολα,ειμαι συνέχεια πεσμένη ψυχολογικά λόγω φόβου ενδεχόμενης αποτυχίας,δεν πιστεύω στον εαυτό μου και με θεωρώ μια αποτυχία, ειμαι αναβλητικη και δεν έχω σταθερό πρόγραμμα.
Οι καθηγητές μου μου λένε πως μπορώ να γράψω αρκετά ψηλά γιατί είμαι έξυπνη και μαθαίνω εύκολα .Μονο αυτή στο άγνωστο λέει θα είναι θαύμα αν περάσω εκεί που θέλω γιατί δεν διαβάζω λέει.
Αύριο θα ξεκινήσω και τονοτιλ και βλέπουμε....λέτε να προλάβω να τα βγάλω όλα αυτα;;
Φιλοδοξω να συγκέντρωση γύρω στα 14.000-15.000 μορια...να σταματήσω να τρέφω ελπίδες ή να ξεσκιστω;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Να διαβάσεις εννοείται και καλά τα πας, δεν είναι πολύ υψηλός ο στόχος των 14-15000 μορίων επομένως έχεις αρκετες ελπίδες να τον πετύχεις. Κάνε τις επαναλήψεις σου αλλά μην αναλώνεσαι όλη την ώρα σε πράγματα που τα γνωρίζεις ήδη καλά. Επικεντρωσου και σε ορισμένα πράγματα τα οποία δεν τα ξέρεις σε τόσο καλό βαθμό ώστε να τα βελτιώσεις. Προλαβαίνεις κανεις επανάληψη τα αρχαία και την κοινωνιολογία σίγουρα και την ιστορία όσο μπορείς. Το άγνωστο βέβαια τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να μάθεις κάτι ιδιαίτερα, γιατί είναι και θέμα τύχης λίγο το άγνωστο εκείνη την ώρα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δίνω πανελληνιες σε 12 μέρες.Ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω αν θα προλάβω να ολοκληρώσω τις επαναλήψεις μου.
Κοινωνιολογια μου μένουν 3 κεφάλαια
Αρχαία γνωστό πρέπει να κάνω πάλι επανάληψη ολα τα σχόλια ώστε να τα τελειοποιησω.
Άγνωστο έχω κενακια ,αλλά χωρίς διάβασμα στα διαγωνίσματα γράφω γύρω στο 28/40 με εύκολης έως μέτριας δυσκολιας θεματα
Ιστορία την έχω ψιλοπαρατησει τώρα τελευταία(ξερω απεξω μόνο το Β-Γ ,άρα μου μένει να μάθω και το Α)
Έκθεση ειμαι σε καλο επίπεδο,μιας και ήταν το μόνο μάθημα που ασχολήθηκα σοβαρά εξ' αρχής
Να πω πως γενικά δεν ειμαι καμια άσχετη με το θέμα διάβασμα ,έχω βάσεις ,απλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν συγκεντρωνομαι εύκολα,ειμαι συνέχεια πεσμένη ψυχολογικά λόγω φόβου ενδεχόμενης αποτυχίας,δεν πιστεύω στον εαυτό μου και με θεωρώ μια αποτυχία, ειμαι αναβλητικη και δεν έχω σταθερό πρόγραμμα.
Οι καθηγητές μου μου λένε πως μπορώ να γράψω αρκετά ψηλά γιατί είμαι έξυπνη και μαθαίνω εύκολα .Μονο αυτή στο άγνωστο λέει θα είναι θαύμα αν περάσω εκεί που θέλω γιατί δεν διαβάζω λέει.
Αύριο θα ξεκινήσω και τονοτιλ και βλέπουμε....λέτε να προλάβω να τα βγάλω όλα αυτα;;
Φιλοδοξω να συγκέντρωση γύρω στα 14.000-15.000 μορια...να σταματήσω να τρέφω ελπίδες ή να ξεσκιστω;

To ενδεχόμενο να μην σπουδάσεις, το έχεις σκεφτεί; Εννοώ να έχεις άλλου είδους κλίσεις. Καμιά φορά πιέζουμε τον εαυτό μας σε λάθος πράγματα. Νομίζω ότι αν ήταν κάτι να σε ενδιαφέρει, θα έδειχνες ενδιαφέρον και δεν θα είχες άγχος με τονοτίλ και λεξοτανίλ.
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όχι.Ημουν πάντα παιδι που διάβαζε αλλα και παιδί που αγχωνοταν υπερβολικά, γιατι θελω να πετυχαίνω τους στόχους μου.Και το άγχος δεν είναι πάντα διεγερτικό δυστυχώς.Ξερω ακριβως τι θελω να κανω στη ζωη μου,τι θελω να σπουδασω.Εξαλλου 2 χρονια το θελω οσο τιποτε αλλο.Απλα ολη τη χρονια με κράταγε πισω ο φόβος και οι μαύρες σκέψεις που κάνω συνεχώς με αποτελεσμα να μην δινω 100% τον εαυτό μου σε αυτό που κάνω.Τονοτιλ θα ξεκινήσω αύριο μπας και με ανεβάσει λίγο και συγκεντρωθώ καλύτερα ,γιατι η ψυχολογία μου είναι στα πατωματα ,μηπως δεν προλάβω .Να φανταστείς πετάγομαι απ'τον υπνο μου και κλαίω για τις πανελληνιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να διαβάσεις εννοείται και καλά τα πας, δεν είναι πολύ υψηλός ο στόχος των 14-15000 μορίων επομένως έχεις αρκετες ελπίδες να τον πετύχεις. Κάνε τις επαναλήψεις σου αλλά μην αναλώνεσαι όλη την ώρα σε πράγματα που τα γνωρίζεις ήδη καλά. Επικεντρωσου και σε ορισμένα πράγματα τα οποία δεν τα ξέρεις σε τόσο καλό βαθμό ώστε να τα βελτιώσεις. Προλαβαίνεις κανεις επανάληψη τα αρχαία και την κοινωνιολογία σίγουρα και την ιστορία όσο μπορείς. Το άγνωστο βέβαια τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να μάθεις κάτι ιδιαίτερα, γιατί είναι και θέμα τύχης λίγο το άγνωστο εκείνη την ώρα.
Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!Έλεγα να τελειώσω αυτη τη βδομάδα με Κοινωνιολογια και τα περισσότερα απ'τα αρχαία.Στο άγνωστο θα διαθέσω 2 μέρες να κάνω επανάληψη τα φαινομενα στο συντακτικο και θα διαβάσω ό,τι πέφτει συνήθως ,τα πιο σημαντικά.(προφανώς και δεν μπορώ να τα τελειώσω όλα)Ευτυχώς επειδη είχα κάνει κάποιες επαναλήψεις παλια στη γραμματική ,θυμαμαι πράγματα.
Ιστορία έλεγα να την πιάσω την αλλη βδομάδα να κάνω ένα φρεσκαρισμα στο Β-Γ .Το Α δεν είναι ότι δεν το χω ξαναδεί.Το χω κάνει επανάληψη αρκετές φορές -είναι 43 σελίδες-αν δεν τις προλάβω θα τις αφήσω αναγκαστικά για μετά(μιας και μας αφήνουν αρκετές μέρες για ιστορία)
Έκθεση θα διαθέσω μισή ή 1 μέρα για θεωρία μόνο , αν και τα περισσότερα τα ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλό το πλάνο σου ελπίζω να τα καταφέρεις και να πας όσο το δυνατόν καλύτερα.

Καλή τύχη :) !
 
Top