Πανελλήνιες: γίνεται να μην δώσω ειδικό μάθημα ενώ το έχω δηλώσει;

soleilst

Νεοφερμένος

Η soleilst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
όταν εφτιάχνα την αίτηση μου για τις πανελλήνιες είχα δηλώσει ως ειδικα μαθήματα το ελεύθερο και γραμμικό σχέδιο καθώς και τα ειδικά μαθηματα μουσικης. Πλέον όμως αλλαξα γνώμη και δεν με ενδιαφέρουν πια οι μουσικές σπουδές σε κάποιο πανεπιστήμιο και θα προτιμούσα να συνεχίσω σε κάποιο ωδείο ως χόμπυ. Γίνεται, λοιπόν, παρόλο που έχω δηλώσει πως θέλω να εξεταστώ στην δυτικοευρωπαικη μουσικη, να μην δωσω το μαθημα? Δεν επηρεάζει τιπότα αλλο, σωστα?
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
όταν εφτιάχνα την αίτηση μου για τις πανελλήνιες είχα δηλώσει ως ειδικα μαθήματα το ελεύθερο και γραμμικό σχέδιο καθώς και τα ειδικά μαθηματα μουσικης. Πλέον όμως αλλαξα γνώμη και δεν με ενδιαφέρουν πια οι μουσικές σπουδές σε κάποιο πανεπιστήμιο και θα προτιμούσα να συνεχίσω σε κάποιο ωδείο ως χόμπυ. Γίνεται, λοιπόν, παρόλο που έχω δηλώσει πως θέλω να εξεταστώ στην δυτικοευρωπαικη μουσικη, να μην δωσω το μαθημα? Δεν επηρεάζει τιπότα αλλο, σωστα?
Όχι, δεν επηρεάζει.
Στο σχολείο μου είχαμε 2-3 άτομα που ήθελαν να δώσουν σχέδιο, αλλά για μόνο 2-3 άτομα θα τους έστελναν σε άλλο σχολείο και δεν είναι ο,τι καλύτερο αυτό να τρέχεις στην άλλη μερια της πόλης, συν το θέμα ψυχολογίας, ήθελαν να δώσουν στο σχολείο τους σε ένα οικείο περιβάλλον.
Έτσι, τότε το μισό σχολείο δήλωσε σχέδιο ώστε το σχολείο που ήμουν να γίνει εξεταστικό κεντρο, και εν τέλει στις εξετάσεις πήγαν μόνο οι 2-3 😁
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Γίνεται να μην το δώσεις και δεν επηρεάζει τίποτα
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
και εγω δηλωσα αγγλικά αλλα δεν θα πάω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Όντως να πάτε. Δεν έχετε τίποτα να χάσετε
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
ανθρωπιστικών αλλά δεν ενδιαφέρομαι για αγγλική φιλολογία , θα το σκεφτώ βέβαια
Ναι φυσικα..οχι αγγλικη φιλολογια αλλα υπαρχουν και αλλες καλες σχολες οπως:
Ευρωπαικων και διεθνων σπουδων του παμακ , παντειο, παπει
Μεταφρασης Κερκυρα
Δημοσιογραφιας στο εκπα, παντειο, , απθ
Τουριστικα , ροδο , κρητη ( εξαιρετικη αποκατασταση)
Επικοινωνιας και ψηφιακων μεσων Καστοριας (εξαιρετικη αποκατασταση)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top