Πανελλήνιες ή Ανοικτό Πανεπιστήμιο σε μεγάλη ηλικία

ZETA29

Νεοφερμένος

Η ZETA29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εύχομαι να τα καταφέρεις.. όταν ήμουν 19 είχα γραφτεί σε ΙΕΚ, όντας απελπισμένη από τις πανελλήνιες.. Έκτοτε, έχω κάνει ιδιωτικές σπουδές αλλά πάντα κάτι μου έλειπε... Πάντα έλεγα να δώσω και ποτέ δεν το αποφάσιζα.. Πέρυσι "έφαγα φλασιά" έτσι, από το πουθενά. Σήμερα είμαι τρισευτυχισμένη! "Στη βράση κολλάει το σίδερο". Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν κάνεις.. Περιμένω νέα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εύχομαι να τα καταφέρεις.. όταν ήμουν 19 είχα γραφτεί σε ΙΕΚ, όντας απελπισμένη από τις πανελλήνιες.. Έκτοτε, έχω κάνει ιδιωτικές σπουδές αλλά πάντα κάτι μου έλειπε... Πάντα έλεγα να δώσω και ποτέ δεν το αποφάσιζα.. Πέρυσι "έφαγα φλασιά" έτσι, από το πουθενά. Σήμερα είμαι τρισευτυχισμένη! "Στη βράση κολλάει το σίδερο". Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν κάνεις.. Περιμένω νέα..

Σε ευχαριστω πολυυυυ!!!!:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Talgot Leon

Νεοφερμένος

Ο Talgot Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πανελλαδικές το 2012 ύστερα από πολλά χρόνια
Αποφοίτησα απ’ το σύστημα του Ενιαίου Λυκείου το έτος 2004. Οι εξετάσεις δεν στέφθηκαν με επιτυχία και έτσι έφυγα για να υπηρετήσω την θητεία μου και μετά για να εργαστώ λίγα χρόνια. Από το 2007 έως και το έτος 2011. Κατόπιν επιθυμίας και ωρίμου σκέψεως έλαβα την απόφαση να ξαναδώσω πανελλαδικές εξετάσεις ώστε να διεκδικήσω μια θέση στην ανώτερη/ανώτατη εκπαίδευση της χώρας (την ποιά; :D).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι «οδηγίες προς ναυτιλομένους» δηλαδή
,
αφού κάθε χρονιά αλλάζει και το σύστημα πρόσβασης, πρώτον) με ποιο σύστημα θα πάω σε εξετάσεις το 2012 και δεύτερον και κυριότερον) ποια μαθήματα θα δώσω, αυτά που έδωσα το 2004 ή αυτά που θα δώσουν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι τώρα;

-Αξίζει κανείς να δώσει εξετάσεις μετά από τόσο πολύ καιρό και σε τέτοια ηλικία;
(και μην ακούσω λύση για ΕΑΠ και τέτοιες αηδίες:rant:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το συστημα εισαγωγης στην τριτοβαθμια εκπαιδευση θα διατηρηθει ως εχει και οι πανελληνιες εξετασεις τα ετη 2012 και 2013 θα γινουν συμφωνα με το υφισταμενο συστημα των κατευθυνσεων οπως αυτο διαμορφωθηκε το 2006 και ισχυει ως σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZETA29

Νεοφερμένος

Η ZETA29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
-Αξίζει κανείς να δώσει εξετάσεις μετά από τόσο πολύ καιρό και σε τέτοια ηλικία;
(και μην ακούσω λύση για ΕΑΠ και τέτοιες αηδίες:rant:)

Εννοείται πως αξίζει να δώσεις πανελλήνιες είτε είσαι 25, είτε 35, είτε 95...! Ό,τι λέει η ψυχούλα σου να κάνεις.. Δες κι εμένα! Φέτος έκανα ένα όνειρό μου πραγματικότητα.. Η ηλικία σε βοηθάει να δεις με άλλο μάτι τα πράγματα.. Τα μαθήματα που δίνεις στο σύνολο είναι 6 (4 κατ/νσης, 1 γενικής {έκθεση} και 1 επιλογής {μαθηματικά, βιολογία ή ιστορία}). Τώρα αν θες να εισαχθείς σε σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα, πρέπει να διαλέξεις και το αντίστοιχο μάθημα..

Καλή επιτυχία!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Talgot Leon

Νεοφερμένος

Ο Talgot Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΑΟΘ δίνουμε τελικά ή δεν δίνουμε οι απόφοιτοι πριν το 2006, όσοι το δώσαμε τότε πανελλαδικά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETA29

Νεοφερμένος

Η ZETA29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Eγώ το είχα δώσει το 2001 αλλά τώρα επέλεξα να μην το δώσω. Εσύ επιλέγεις αν θες να το δώσεις ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καθε φορα που δινεις πανελληνιες εξετασεις ξεκινας απο διαφορετικη βαση. Δεν εχει καμια σχεση η προηγουμενη φορα που εδωσες πανελληνιες εξετασεις με την επομενη. Μπορεις να δηλωσεις ο,τι κατεθυνση θες και ο,τι μαθημα γενικης παιδειας θες και ο,τι ειδικο μαθημα θες αν θες. Αν θες ΑΟΘ το δινεις πανελλαδικα ειτε σε ενδιαφερουν σχολες του 5ου πεδιου ειτε οχι, αν δεν θες σχολες του 5ου πεδιου μπορεις να μην το δωσεις. Αν ομως σε ενδιαφερουν οι σχολες του 5ου πεδιου τοτε οι επιλογη ειναι μονοδρομος (αοθ, μαθηματικα γενικης παιδειας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Free_Soul

Νεοφερμένος

Η Free_Soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και απο μένα!
Θα ήθελα να συλλέξω γνώμες όσο αφορά το ΕΑΠ και την ειδικότητα "Σπουδές στον Ελληνικό πολιτισμό"
Να τονίσω ότι η συγκεκριμένη ειδικότητα έχει ένα πρόβλημα στην αναγνώριση δικαιωμάτων και έτσι κάποιος που την τελειώνει δεν μπορεί να διδάξει στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση αλλά μόνο σε σχετικούς φορείς του Δήμου.
Δεν ξέρω αν αξίζει πραγματικά να δώσω τόσα λεφτά γι'αυτήν την ειδικότητα ή να πάρω απόφαση τελικά και να ξανα δώσω.
Έχω ρωτήσει αν αναγνωρίζεται μέσω κάποιου μεταπτυχιακού ή με ΑΣΠAITE και δεν έχω πάρει ακριβής απαντήσεις.
Να εκμεταλευτώ την ευκαιρία που μου δώθηκε ή να το αφήσω και να τολμήσω να ξανα δώσω;; Είναι μεγάλο ρίσκο αυτο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν καταλαβα καλα εδωσες περσι και δε περασες και τωρα εισαι στο διλλημα πανελληνιες ή ΕΑΠ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Free_Soul

Νεοφερμένος

Η Free_Soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχω δώσει δύο φορές πανελήνιες και δεν μπήκα σε κάποια σχολή. Τελευταία φορά που έδωσα ήταν πριν 2 χρόνια Είμαι απόφοιτη Ιεκ Προσχολικής Αγωγής ΑΜΕΑ και είναι η τρίτη φορά που κάνω τα χαρτιά μου για το ΕΑΠ. Αυτή την φορά κληρώθηκα στην Β' κατηγορία σε πολύ καλό αριθμό σειράς και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου και είναι ένα αντικείμενο που με ενδιαφέρει και δεν ξέρω πραγματικά αν αξίζουν τόσα λεφτά γιαυτό το πτυχίο. Δεν ξέρω αν θα μου χρησιμεύσει στο μέλλον κάπου παρά μόνο για προσωπική βελτίωση και ένα έξτρα χαρτί στο βιογραφικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εφοσον οπως λες ειναι η τριτη φορα που κανεις ΕΑΠ θα ηταν λογικο να εχεις σκεφτει καλα την αξια του πτυχιου που θα παρεις απο εκει. Σημαντικο ειναι κατα τη γνωμη μου να ξεκαθαρισεις ποιο ειναι ο πρωτος παραγοντας που σε ενδιαφερει, χρηματα που μπορει να φερει το πτυχιο, μονο γνωσεις ή κατι αλλο; Με αλλα λογια ποιο ειναι το κινητρο για τις σπουδες σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Έχω δώσει δύο φορές πανελήνιες και δεν μπήκα σε κάποια σχολή. Τελευταία φορά που έδωσα ήταν πριν 2 χρόνια Είμαι απόφοιτη Ιεκ Προσχολικής Αγωγής ΑΜΕΑ και είναι η τρίτη φορά που κάνω τα χαρτιά μου για το ΕΑΠ. Αυτή την φορά κληρώθηκα στην Β' κατηγορία σε πολύ καλό αριθμό σειράς και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου και είναι ένα αντικείμενο που με ενδιαφέρει και δεν ξέρω πραγματικά αν αξίζουν τόσα λεφτά γιαυτό το πτυχίο. Δεν ξέρω αν θα μου χρησιμεύσει στο μέλλον κάπου παρά μόνο για προσωπική βελτίωση και ένα έξτρα χαρτί στο βιογραφικό μου.
Αν θες απλα ενα πτυχιο ΑΕΙ πηγαινε στο ΕΑΠ στην ειδικοτητα που ανεφερες .
Ειναι σιγουρα συν στο βιογραφικο συν την προσωπικη ικανοποιηση .
Αν οι στοχοι σου ειναι αλλοι πχ συγκεκριμενη ειδικοτητα σε ΑΕΙ πρεπει να δωσεις ξανα πανελληνιες κατι που
δεν ειναι ευκολο και ειναι ψυχοφθορο οταν επαναλαμβανεται.
Τα λεφτα του ΕΑΠ ειναι πολλα ειναι η αληθεια αλλα θα παρεις τιτλο ΑΕΙ.
Αλλες ενναλακτικες δεν υπαρχουν , ΕΑΠ η ξανα ΙΕΚ.
Υπαρχει και μια αλλη λυση τα Κολεγια που αναγνωριστηκαν ψαξε και εκει αν εχεις τα λεφτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
To πτυχιο που παιρνει καποιος απο το Ε.Α.Π,ειναι ισοτιμο με τα υπολοιπα πανεπιστημια,δια νομου..Τωρα αυτο κατα ποσο ειναι δικαιο,δε ξερω..Λογικα ειναι,γιατι μπορει να μπαινεις ευκολα,αλλά απο τι εχω μαθει απο πολλους γνωστους μου,δεν ειναι ευκολο να παρεις πτυχιο..Και εχει πολλη μελετη και εργασιες..Παντως αν σε ενδιαφερει καποιος τομεας του,να πας, διχως δευτερη σκεψη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Πήγαινε σε κολέγιο. Τα ΙΕΚ μούφα είναι, ενώ απ' το κολέγιο παίρνεις πτυχίο πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Free_Soul

Νεοφερμένος

Η Free_Soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν έχω τόσα χρήματα ώστε να σπουδάσω σε κολέγιο και επίσης από ότι ξέρω και τα κολέγια έχουν πρόβλημα με τα επαγγελματικά δικαιώματα και την αναγνώρηση τους, δεν είναι όλα αναγνωρισμένα. Αν πάω στο ΕΑΠ θα δουλεύω παράλληλα σε μία πρόχειρη δουλειά όπου βρω για να πληρώνω η ίδια τα έξοδα γιατί άλλος τρόπος δεν υπάρχει. Ο στόχος μου βέβαια είναι να πάρω ένα πτυχίο το οποίο θα με βοηθήσει για την προσωπική μου εξέλιξη πρώτα και δεύτερον και επαγγελματικά. Η συγκεκριμένη ειδικότητα εννοείται πως με ενδιαφέρει και έχω σκεφτεί πως μπορώ να την συνδυάσω με την ειδική αγωγή που έχω τελειώσει από το ΙΕΚ. Πιστεύω και θέλω να είμαι αισιόδοξοι πως υπάρχουν τρόποι και μπορεί να γίνει αυτό αλλά θέλει ψέξιμο. Δεν μπορεί να έχεις πτυχίο πανεπιστημίου και να μην μπορεί να σε χρησιμεύσει σε τίποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GymFys

Νεοφερμένος

Ο GymFys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια

Θα ηθελα να με βοηθησετε και να μου πειτε τι μπορω να κανω

Θα ηθελα να τελειωσω ΤΕΦΑΑ

Ζηταω πολλα ??

Μπορειτε να μου πειτε σε πια πανεπιστημια μπορω να παω ??
Τι βηματα πρπεπει να ακολουθησω ?? δεν εχω καμια σχεση με πανεπιστημια και τη διαδικασια τους ...

Ειμαι αποφοιτος ΤΕΕ ( οχι γενικο λυκειο ) και ΙΕΚ ( ιδιωτικου ) .

Οσο πιο αναλυτικα μου τα πειτε τοσο καλυτερα ... ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σας παιδια

Θα ηθελα να με βοηθησετε και να μου πειτε τι μπορω να κανω

Θα ηθελα να τελειωσω ΤΕΦΑΑ

Ζηταω πολλα ??

Μπορειτε να μου πειτε σε πια πανεπιστημια μπορω να παω ??
Τι βηματα πρπεπει να ακολουθησω ?? δεν εχω καμια σχεση με πανεπιστημια και τη διαδικασια τους ...

Ειμαι αποφοιτος ΤΕΕ ( οχι γενικο λυκειο ) και ΙΕΚ ( ιδιωτικου ) .

Οσο πιο αναλυτικα μου τα πειτε τοσο καλυτερα ... ευχαριστω !

Οι κάτοχοι πτυχίου Β΄ κύκλου ΤΕΕ μπορούν να διεκδικήσουν τις ίδιες θέσεις με εκείνες των τελειόφοιτων και απόφοιτων ΕΠΑΛ ομάδας Α΄ εφόσον δώσουν συμμετάσχουν στις πανελλήνιες εξετάσεις των μαθημάτων των ΕΠΑΛ Ομάδας Α΄. Οι υποψήφιοι των ΕΠΑΛ Ομάδας Α΄ μπορούν να διεκδικήσουν θέση μόνο σε τμήματα των ΤΕΙ και όχι των πανεπιστημίων.

Τα τμήματα ΤΕΦΑΑ ανήκουν σε πανεπιστήμια. Συνεπώς οι απόφοιτοι Β΄ κύκλου ΤΕΕ δεν μπορούν να εισαχθούν σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasFilos

Νεοφερμένος

Ο KostasFilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω το εξής.Σπουδάζω σε τμήμα Ιστορίας 6ο έτος και πιθανότατα τελειώνω αυτό το χρόνο,μιας και λόγω εργασίας καθυστέρησα.Το πρόβλημα είναι ότι ηλικιακά πάτησα τα 34 και θέλω να ρωτήσω το εξής μιας και με προβληματίζει.Θα υπάρξει πρόβλημα πιστεύετε λόγω ηλικίας στην αναζήτηση εργασίας;Θέλω να πώ καλή η γνώση και η επιστήμη που επέλεξα συνειδητά αλλά θα με ενδιέφερε να γνωρίζω και άν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω κάπου το συγκεκριμένο πτυχίο σε αυτόν το τομέα που επέλεξα.Δεν μιλάω για μια οποιαδήποτε δουλειά του τύπου υπάλληλος η κάτι άλλο άσχετο με τις σπουδές.Ας πούμε για να εργαστείς σε ένα φροντιστήριο η σε ένα μουσείο η δεν ξέρω και εγώ τι πρέπει να τηρείς τα πάνω-κάτω όρια που ισχύουν στον ιδιωτικό τομέα για κάτω απο 25;Ρωτάω μιας και ενδιαφέρομαι για ένα μεταπτυχιακό(οι βαθμοί μου είναι αρκετά καλοί) και σκέφτομαι μήπως όλο αυτό είναι μάταιο,άν και έχω συναντήσει ούκ ολίγους άνω των 30 να κάνουν μεταπτυχιακά κτλ.Σας κούρασα το ξέρω αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη.Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikemike

Νεοφερμένος

Ο Mikemike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας φίλοι μου,
Θα ήθελα τα φώτα σας αν είναι δυνατόν,
Μέχρι και την 1η Λυκείου πήγα σε Ελληνικό σχολείο και 2α και3η λυκείου αμερικάνικο το 2011. Έφυγα 2 χρόνια για σπουδες ιατρικής στο εξωτερικό και ενώ ήταν όλα εντάξει και δεν χρωςτούςα μαθήματα, οικονομικοί λόγοι με γύρισαν πίσω. Είμαι χάλια που ανγκάστηκα να σταματήσω. Θέλω να δώσω πανελλήνιες το 2015 ξεκινώντας φροντιστήριο αποφοίτων από το Σεπτεμβριο. Τα Ελληνικά μου στα γραπτά είναι κάπως πίσω ενώ δεν έιχα κανένα πρόβλημα και επειδή ήταν διαφορετικός ο τρόπος μελέτης των μαθηματικών φοβάμαι μήπως είναι άτοπο το βήμα που θα κάνω.. Θέλω να περάσω Ιατρική. Από το Σεπτέμβριο με το φροντιστήριο, τι λέτε θα τα καταφέρω; :)
0




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top