Πανελλήνιες - Μήνυμα αισιοδοξίας!

EiriniS20

Νεοφερμένος

Η EiriniS20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σε όλους όσους δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα αυτή τη χρονιά είτε επειδή απλά ασφυκτιούσαν υπό την τόση πίεση είτε εξαιτίας περαιτέρω δεινών , θέλω να πω ότι η επιτυχία μπορεί να κατακτηθεί και ανήκει σε όποιον έχει θέληση και αγωνίζεται, ακόμα και αν αισθάνεται ότι είναι "μικρός" απέναντι στα τεράστια εμπόδια.Ήμουν ανέκαθεν άριστη μαθήτρια και μπήκα πολύ δυναμικά στον "αγώνα" των Πανελληνίων.Όλα έδειχναν ότι θα κατόρθωνα να διαπρέψω, ώσπου τρεις μήνες πριν τις εξετάσεις έχασα τον μπαμπά μου, πολύ αναπάντεχα.Ο κόσμος μου κατέρρευσε, βρέθηκα απέναντι σε ένα βουνό επώδυνων καταστάσεων και ένιωσα ότι δε μπορώ να συνεχίσω.'Ομως συνέχισα και παρόλο που δε γνωρίζω ακόμη την ακριβή βαθμολογία, όλα δείχνουν ότι θα βγω νικήτρια.Σε όσους έδωσαν και πέτυχαν,σε όσους έδωσαν και "απέτυχαν", σε όσους τα παράτησαν , σε όσους πάλεψαν και σε όσους πρόκειται να δώσουν , θέλω να πω μέσα από την καρδιά μου ότι αυτό που προέχει είναι να πιστέψετε στον εαυτό σας και να μην αμφισβητήσετε ποτέ τα όρια της δύναμης που κρύβετε μέσα μας.Μην αφήσετε τα ηνία της ζωής σας , μην επιτρέψετε στις δυσκολίες να σας αποδυναμώσουν, απεναντίας χρησιμοποιείστε τες ως κίνητρα που θα σας ωθήσουν σε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.Κουράγιο!
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Υπέροχο μήνυμα. Συγχαρητήρια σε εσένα και στην οικόγενεια σου για το τεράστιο κουράγιο και θάρρος! Είμαι σίγουρη πως ο πατέρας σου θα είναι υπερήφανος για εσένα και τον αγώνα που έδωσες τόσο καιρό. Θα είναι πάντα δίπλα σου, να το ξέρεις! Σου ευχόμαι καλά αποτελέσματα και καλή σταδιοδρομία σε ό,τι και εάν αποφασίσεις να ακολουθήσεις!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top