[Πανελλήνιες ΕΠΑ.Λ. 2009] Πότε πιστεύετε ότι θα βγουν οι βάσεις;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MetalZero2

Νεοφερμένος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για χαρά σε όλους.


Έχω μια απορία που είμαι σίγουρες ενοχλεί και άλλους πολλούς. Η ερώτηση είναι “Πότε θα βγουν η βάσεις τον ΤΕΙ για τους μαθητές ΕΠΑΛ Αʼ??? ”.Κάτι έχω ακούσει, ότι λένε πριν την Δευτέρα που μας έρχεται θα έχουν βγει αλλά για τη αυτά ήταν λόγια του αέρα θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

Αυτά λιπών, ευχαριστώ!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Για χαρά σε όλους.


Έχω μια απορία που είμαι σίγουρες ενοχλεί και άλλους πολλούς. Η ερώτηση είναι “Πότε θα βγουν η βάσεις τον ΤΕΙ για τους μαθητές ΕΠΑΛ Αʼ??? ”.Κάτι έχω ακούσει, ότι λένε πριν την Δευτέρα που μας έρχεται θα έχουν βγει αλλά για τη αυτά ήταν λόγια του αέρα θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

Αυτά λιπών, ευχαριστώ!!! :D

Είχα πάρει το υπουργείο τηλέφωνο και μου είπαν μέχρι τις 25 και σύμφωνα με όσα ακούω και έχω ρωτήσει 22 με 25 θα βγουν...κάπου εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalZero2

Νεοφερμένος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Είχα πάρει το υπουργείο τηλέφωνο και μου είπαν μέχρι τις 25 και σύμφωνα με όσα ακούω και έχω ρωτήσει 22 με 25 θα βγουν...κάπου εκεί!

Εντάξει, ευχαριστώ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Μπορεί αν βγούν και αυτήν την Παρασκευή πολύ πιθανό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

al_zogo

Νεοφερμένος

Ο Αλέκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Συκέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
φίλοι μου, από την εμπειρία μου, των περασμένων ετών, καθώς σύνολο μαζί με τη φετινή χρόνια έχω δώσει είδη 4 φορές, γνωρίζω οτι οι βάσεις βγαίνουν για όλους την ίδια μέρα. Αν για παράδειγμα την δευτέρα βγουν οι βάσεις για τα γενικά λυκεια, ταυτόχρονα θα βγουν και για τα επαλ και για τα τεε και γενικα για όλους.

έτσι τουλάχιστον γίνονταν τα περασμένα χρόνια, μάλλον έτσι θα γίνει και φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

falegk

Νεοφερμένος

Ο Αντωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
σίγουρα την ίδια μερα θα βγουν αφού σε πολλές σχολές θα μπουν και απο επαλ και απο ενιαίο οπότε ειναι προφανές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
σίγουρα την ίδια μερα θα βγουν αφού σε πολλές σχολές θα μπουν και απο επαλ και απο ενιαίο οπότε ειναι προφανές.

Αυτό δεν έχει σημασία γιατί οι θέσεις των επάλ στα ΤΕΙ είναι συγκεκριμένες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Και λιγες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Και λιγες......
Μπά μην το λές το 15% δεν είναι λίγο.Οταν δίνουν 7000 άτομα ενώ στα ενιαία 100000...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalZero2

Νεοφερμένος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μπά μην το λές το 15% δεν είναι λίγο.Οταν δίνουν 7000 άτομα ενώ στα ενιαία 100000...

Αααα, ώστε το ΕΠΑΛ έχει το 15%, για τη το ΤΕΕ έπαιρνε μόνο το 10%.


Μεγάλη άνοδο για το ΕΠΑΛ αυτό το 5%.
Σε λίγο μπορεί και να μας συμπεριφέροντε και σαν φυσιολογικούς φοιτητές:lol:


Πλάκα πλάκα όμως αυτό θα πει, κατά την προσωπική μου γνώμη, ότι δεν θα ανεβούν πόλη η βάσεις.
Καλό αυτό!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
εχω μια απορια.. στο επαλ αντιστοιχει το 15%. στο τεε πλεον ποσο αντιστοιχει? και αυτα που μπορω να τα δω οφφισιαλ γραμμενα? στο σαιτ του υπεπθ ας πουμε?


καπιος σε αλλο τοπικ ειχε πει οτι στο επαλ αντιστοιχει το 10% και στο τεε το 5% πλεον. ελπιζω να μην ισχυει αυτο γιατι τοτε για να περασω στο τει που θελω πρεπει τα γραπτα μου να ειναι στους 6 καλυτερους...(αφου το τει δεχετε μολις 120 νεους φοιτιτες.. τουλαχιστον μεχρι φετος.του χρονου ελπιζω να μην δεχετε λιγοτερους...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εχω μια απορια.. στο επαλ αντιστοιχει το 15%. στο τεε πλεον ποσο αντιστοιχει? και αυτα που μπορω να τα δω οφφισιαλ γραμμενα? στο σαιτ του υπεπθ ας πουμε?


καπιος σε αλλο τοπικ ειχε πει οτι στο επαλ αντιστοιχει το 10% και στο τεε το 5% πλεον. ελπιζω να μην ισχυει αυτο γιατι τοτε για να περασω στο τει που θελω πρεπει τα γραπτα μου να ειναι στους 6 καλυτερους...(αφου το τει δεχετε μολις 120 νεους φοιτιτες.. τουλαχιστον μεχρι φετος.του χρονου ελπιζω να μην δεχετε λιγοτερους...)
ναι ισχυει.το ποσοστο των θεσεων για τα τεε φετος ειναι 5%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μπορεις να μου δωσεις καποιο επισημο λινκ του υπεπθ ας πουμε που να το γραφει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
μπορεις να μου δωσεις καποιο επισημο λινκ του υπεπθ ας πουμε που να το γραφει?

Ο συνολικός αριθμός εισακτέων για το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010 είναι 88.262 θέσεις.

Στον παραπάνω αριθμό, δεν συμπεριλαμβάνονται οι 290 εισακτέοι στα Τμήματα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Α.Π.Θ. και του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας καθώς και στο Τμήμα Εικαστικών Τεχνών της Α.Σ.Κ.Τ., (τα οποία δεν είναι ενταγμένα στο μηχανογραφικό δελτίο υποψηφίων).

Από τον ανωτέρω τελικό συνολικό αριθμό των 88.262 θέσεων διατίθενται:

  • 69.586 θέσεις στους μαθητές της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου και ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑΣ Β΄) που αντιστοιχούν στο 90% των θέσεων των Πανεπιστημίων, των Ανώτατων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών, των Στρατιωτικών και των Αστυνομικών Σχολών, των Σχολών της πυροσβεστικής Ακαδημίας και του Εμπορικού Ναυτικού και στο 69% των θέσεων των ΤΕΙ, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης και των Σχολών της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού. Τις θέσεις αυτές αναμένεται να διεκδικήσουν 91.320 περίπου εν δυνάμει υποψήφιοι, δηλαδή όσοι από τους 73.750 μαθητές της Γ΄ τάξης ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑΣ Β΄) θα υποβάλλουν τελικά μηχανογραφικό δελτίο και οι 17.570 απόφοιτοι προηγούμενων ετών που υπολογίζεται ότι θα λάβουν μέρος στις φετινές εξετάσεις.

  • 8.777 θέσεις στους κατόχους απολυτηρίου δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που έλαβαν μέρος στις εξετάσεις των μαθημάτων της τελευταίας τάξης των ημερήσιων Γενικών Λυκείων, οι οποίοι εξετάστηκαν σε εθνικό επίπεδο το έτος 2008 και παλαιότερα και δεν λαμβάνουν μέρος στις αντίστοιχες εξετάσεις τους έτους 2009. Οι θέσεις αυτές αντιστοιχούν στο 10% των θέσεων των Πανεπιστημίων, των ΤΕΙ, των Ανώτατων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Στρατιωτικών και Αστυνομικών Σχολών, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης καθώς και των σχολών των Ακαδημιών της Πυροσβεστικής και Εμπορικού Ναυτικού. Τις θέσεις αυτές αναμένεται να διεκδικήσουν περίπου 17.000 υποψήφιοι.

  • 2.366 θέσεις στους κατόχους πτυχίου Β΄ κύκλου ημερησίων ΤΕΕ που θα λάβουν μέρος στις ειδικές εισαγωγικές εξετάσεις των τριών μαθημάτων που αντιστοιχούν στο 5% των θέσεων των ΤΕΙ, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης, των Ανώτερων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών, των Σχολών Αστυφυλάκων και των Σχολών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού. Τις θέσεις αυτές αναμένεται να διεκδικήσουν περίπου 3.000 απόφοιτοι Β΄ κύκλου ΤΕΕ προηγούμενων ετών που θα υποβάλουν το μηχανογραφικό τους δελτίο.

  • 6.774 θέσεις στους μαθητές της Γ΄ τάξης ημερήσιων ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑΣ Α΄) που θα λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των τεσσαρων μαθημάτων που αντιστοιχούν στο 15% των θέσεων των ΤΕΙ, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης, των Ανώτερων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών, των Σχολών Αστυφυλάκων και των Σχολών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού. Τις θέσεις αυτές αναμένεται να διεκδικήσουν περίπου 13.000 μαθητές.

  • 467 θέσεις στους κατόχους πτυχίου Β΄ κύκλου εσπερινών ΤΕΕ που θα λάβουν μέρος στις αντίστοιχες ειδικές εισαγωγικές εξετάσεις και οι οποίες αντιστοιχούν στο 1% των θέσεων των ΤΕΙ, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης και των Σχολών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού.

  • 899 θέσεις, πέρα από τον αριθμό εισακτέων, διατίθενται για τους μαθητές και αποφοίτους των Εσπερινών Γενικών Λυκείων που θα λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις της Δ΄ τάξης των Λυκείων αυτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
ευχαριστο:/ ηλπιζα να μην ειναι οφφισιαλ...καλα τι αδικια?? οι αποφοιτοι εσπερινου τεε εχουν μολις 1%! δηλαδη ενας σε καθε τει περιπου (εκτος απο τα τει που δινουν 200 θεσεις τα οποια ειναι πολυ λιγα.. νομιζω 1-2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
ευχαριστο:/ ηλπιζα να μην ειναι οφφισιαλ...καλα τι αδικια?? οι αποφοιτοι εσπερινου τεε εχουν μολις 1%! δηλαδη ενας σε καθε τει περιπου (εκτος απο τα τει που δινουν 200 θεσεις τα οποια ειναι πολυ λιγα.. νομιζω 1-2)

E ναι αφού δίνουν ελάχιστοι αναλογικά πάει.Δίνουν 10 θέσεις πχ σε 10000 υποψήψιους θα δώσουν 1 σε 1000....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφιαgr

Νεοφερμένος

Η σοφιαgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αυριο 10 το πρωι ανακοινωνονται οι βασεις,καλη επιτυχια σε ολους/ες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
υπαρχει περιπτωση να βγουν πιο νωρις στο alfavita.gr ακουγεται οτι μπορει να βγουν κατα τις 6-7 το πρωι δλδ σε 4-5 ωρες απο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
υπαρχει περιπτωση να βγουν πιο νωρις στο alfavita.gr ακουγεται οτι μπορει να βγουν κατα τις 6-7 το πρωι δλδ σε 4-5 ωρες απο τωρα.

Δεν το πιστελυω αυτό αλλά τέσπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azor

Νεοφερμένος

Ο azor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στου εννιαιου το τοπικ γινεται της πανικοβλητης....Εδω λιγοι και καλοι????Μαριε ξαναβουτα msn μπας και που καμια μ@λ@κι@ να περασει η ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top