Astrapig

Νεοφερμένος

Η Astrapig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είχα ξανακάνει ενα ποστ αλλα χρειάζομαι μια απαντηση πραγματικά αμα δεν επιτρέπεται διαγράψτε μου το ποστ ιτς οκ
Ξαναδινω φέτος ξεκινησα Φροντιστήριο Νοεμβριο και εχασα τον μισο Φεβρουαριο και μεχρι τωρα μάθημα επειδη ειχα ενα προβλημα υγειας.
Αρα απο οτι καταλαβατε δεν εχω βγαλει και τοσο πολυ απο την νεα υλη αλλα φοβαμαι πολυ και τα μαθηματικα επειδη εχει συντελεστη βαρυτητας στην παλαια.
Δεν θελω καποια σχολη με πολλα μορια απλα θελω να περασω θεσσαλονικη απο το 4ο πεδιο..Ποια ειναι η γνωμη σας?

Το 2016, που εφαρμόστηκε διπλό σύστημα, οι βάσεις με το παλιό σύστημα έπεσαν και ευνοήθηκαν οι απόφοιτοι που το επέλεξαν. Οπότε δεν ισχύει ότι δεν θα ευνοηθούν αν επιλέξουν το παλιό σύστημα (που πράγματι είναι καλύτερο από το καινούργιο για τους λόγους που αναφέρθηκαν προηγουμένως).
Το ότι οι άριστοι εισάγονται με την πρώτη φορά δεν είναι απόλυτο. Ξέρω μαθητές του 19 και του 20 που δεν κατάφεραν να εισαχθούν με την πρώτη εκεί που ήθελαν.


Ναι γτ το παλιο συστημα ηταν πιο δυσκολο αρα ηταν λιγο παραξενο να διαλεξεις το παλιο απο το καινουργιο το δηλωσαν λιγα ατομα και επεσαν τερμα οι βασεις.

Παλιο ή καινουργιο συστημα θα οφελουσε εναν αποφοιτο?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top