Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το ερωτημα μου ειναι μηπως ξερετε κανενα ποιημα-τραγουδακι για κανενα κομματι στο ΑΟΔΕ ...για να μπορω να το ξερω ετσι και μην χρειαζετε να το αφομιοσω...

αν βεβαια ξερετε καποιον αλλον τροπο παρακαλω γραψτε το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGELIS1991

Νεοφερμένος

Ο VAGGELIS1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
φιλε δυσκολα θα βρεις κατι τετοιο .... αυτο το μαθημα θελει να εισαι παπαγαλος¨:@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι βοηθάει.Καλύτερα μάθε ποιήμα το βιβλίο.Άσε και μόλις τέλιωσα απο 3ώρο παπαγάλισμα.Μου είναι αρκετά δύσκολο,αλλά τι να κάνουμε.Έσας πως σας φαίνεται?Γιατί έχω ακούσει παιδιά που με δύο αναγνώσεις μπορούν να το λένε απέξω και τρελαίνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Οι λεγομενοι "ανετοι" μαθητες..Που τελειωνουν τις ασκησεις μαθηματικων και φυσικης κατευθυνσης οπως λενε σε μια ωριτσα το πολυ,που δε διαβασαν ολη τη χρονια μαθηματικα γενικης αλλα παρ ολα αυτα εγραψαν 100, που κανουν μια αναγνωση το Α.Ο.Δ.Ε και το μαθαινουν απεξω και δε χρειαζεται να το ξαναδιαβαζουν γιατι το χουν μαθει απο τη μια φορα που το διαβασαν και πολλα αλλα ψεμματα που ακουγοντας τα σκαω απ τα γελια..!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Οι λεγομενοι "ανετοι" μαθητες..Που τελειωνουν τις ασκησεις μαθηματικων και φυσικης κατευθυνσης οπως λενε σε μια ωριτσα το πολυ,που δε διαβασαν ολη τη χρονια μαθηματικα γενικης αλλα παρ ολα αυτα εγραψαν 100, που κανουν μια αναγνωση το Α.Ο.Δ.Ε και το μαθαινουν απεξω και δε χρειαζεται να το ξαναδιαβαζουν γιατι το χουν μαθει απο τη μια φορα που το διαβασαν και πολλα αλλα ψεμματα που ακουγοντας τα σκαω απ τα γελια..!:lol:
δεν ξερεις τις ικανοτητες του καθενος.Βεβαια πολλοι ισχυριζονται πως δεν αφιερωνουν πολυ ωρα στα μαθηματα και δεν ισχυει, αλλα απο την αλλοι, υπαρχουν πολλα παιδια που δεν χρειαζονται παπαγαλια και ατελειωτο διαβασμα στο σπιτι και με 2-3 ασκησεις σε καθε κεφαλαιο ειναι ετοιμοι.

Οσον αφορα το ΑΟΔΕ, ξερω συμμαθητη μου που αφιερωνει το μισο χρονο που αφιερωνω εγω στο μαθημα και παρολαυτα το ξερει καλυτερα απο μενα.
Τι να κανουμε... εκαστος στο ειδος του, και οι παπαγαλοι στο ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
μπα δύσκολο αυτό που ζητάς.

ΤΟ μόνο ποιηματοειδές π μ έχει μείνει απ το αοδε είναι το : σύστημα κοινών αξιών, πιστεύω, εννοιών, παραδοχών, συμβόλων εθιμων, κανονων, προτύπων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
μπα δύσκολο αυτό που ζητάς.

ΤΟ μόνο ποιηματοειδές π μ έχει μείνει απ το αοδε είναι το : σύστημα κοινών αξιών, πιστεύω, εννοιών, παραδοχών, συμβόλων εθιμων, κανονων, προτύπων :P
+1 :no1: και εγω ποιηματακι τομαθα αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι βοηθάει.Καλύτερα μάθε ποιήμα το βιβλίο.Άσε και μόλις τέλιωσα απο 3ώρο παπαγάλισμα.Μου είναι αρκετά δύσκολο,αλλά τι να κάνουμε.Έσας πως σας φαίνεται?Γιατί έχω ακούσει παιδιά που με δύο αναγνώσεις μπορούν να το λένε απέξω και τρελαίνομαι.
ειναι ταλεντο!!!
περα απο πλακα!
αλλοι ειναι καλοι σε πραξεις και αλλοι παπαγαλιζουν ευκολα!!!
δεν μπορεις να τα εχεις ολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
μπα δύσκολο αυτό που ζητάς.

ΤΟ μόνο ποιηματοειδές π μ έχει μείνει απ το αοδε είναι το : σύστημα κοινών αξιών, πιστεύω, εννοιών, παραδοχών, συμβόλων εθιμων, κανονων, προτύπων :P

Γραφω διαγωνισμα την πεμπτη ΑΟΔΕ οτι εχουμε κανει μεχρι τωρα και το μονο που μου εχει μεινει ειναι αυτο..:P:lol:..φοβερο ποιηματακι..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis Dosti

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μπα δύσκολο αυτό που ζητάς.

ΤΟ μόνο ποιηματοειδές π μ έχει μείνει απ το αοδε είναι το : σύστημα κοινών αξιών, πιστεύω, εννοιών, παραδοχών, συμβόλων εθιμων, κανονων, προτύπων :P

Κουλτουρα ε;:no1: καλος...
-----------------------------------------
Γραφουμε την τριτη ολο το πρωτο κεφ...
Κατι ακουγετε οτι φετος θα πεσει η κοινωνικη ευθηνη...Συμφωνει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ακουγεται;

λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης91

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μια καλη μεθοδος ειναι να προσπαθήσεις όταν μαθαίνεις λέξεις όπως πχ για την κουλτούρα είναι να τα λες με ρυθμό ετσι αν το ξαναπείς και δεν σου βγένει θα σημαίνει οτι κάτι εκανες λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis Dosti

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλο Θαναση...
Ωρεο κολπακι...
!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa_greece

Νεοφερμένος

Η natasa_greece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας!

φυσικά το αοδε ειναι πανδύσκολο,δν το συζητώ καν.
στο σχολειο η καθηγητρια μας έμαθε ενα κολπο γ να θυμομαστε τα βασικα ενος κομματιου γ το κεφ.1.5.2


προκειται για την λεγομενη swot analysis.
S-> strengths
W->wicknesses
O->opportunities
T-> threats.

Και αφορούν την αποδοτικοτητα και τους παράγοντες που την διαμορφωνουν.


ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemeSis1990

Νεοφερμένος

Ο NemeSis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γεια σας!

φυσικά το αοδε ειναι πανδύσκολο,δν το συζητώ καν.
στο σχολειο η καθηγητρια μας έμαθε ενα κολπο γ να θυμομαστε τα βασικα ενος κομματιου γ το κεφ.1.5.2


προκειται για την λεγομενη swot analysis.
S-> strengths
W->wicknesses
O->opportunities
T-> threats.

Και αφορούν την αποδοτικοτητα και τους παράγοντες που την διαμορφωνουν.


ελπίζω να βοήθησα!

Για ανάλυσε το γιατί δεν το έπιασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΤΟ μόνο ποιηματοειδές π μ έχει μείνει απ το αοδε είναι το : σύστημα κοινών αξιών, πιστεύω, εννοιών, παραδοχών, συμβόλων εθιμων, κανονων, προτύπων :P
Πωωωωωω τι μου θύμισες!

Εγώ το ήξερα σαν: σύστημα κοινών αξιών, κανόνων, εθίμων, εννοιών, πιστεύω, προτύπων, παραδοχών και συμβόλων.



Γκρούπαρα τα κοινά γράμματα (κ, ε, π). Δεν θυμάμαι κάνα άλλο κομμάτι του ΑΟΔΕ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alternative

Νεοφερμένος

Η Χάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου δώσει καμία συμβουλή στο πώς να απομνημονεύω καλύτερα το αοδε? διαβάζω αρκετές ώρες αλλά δεν μπορώ να το θυμάμαι αυτολεξεί......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Απλή μέθοδος που κάνω εγώ προσωπικά,μετά απο κάποια θεωρία κάνε ερώτηση στον εαυτό σου και απάντησε μόνη σου η γράψε το κάπου,και στο τέλος κάνε μαζικά τις ερωτήσεις και θα δείς οτι τα θυμάσε ποιο εύκολα,αλλά παίρνει χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alternative

Νεοφερμένος

Η Χάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αυτό κάνω και γω.....το μαθαίνω , μετά το λέω απ έξω και αφού πχ τελειώσω το κεφάλαιο τα λέω ανακατωμένα πάλι όλα .....το πρόβλημα όμως είναι πως δεν τα θυμάμαι σχεδόν καθόλου μετά από 2 μέρες λόγου χάρη...και αυτό με αγχώνει πάρα πολύ για το πώς 8α μπορέσω να τα θυμηθώ όλα την ημέρα των εξετάσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παραδίδω τα όπλα δεν ξέρω τι να σου πω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top