Παλιός απόφοιτος ΕΠΑΛ για ιατρική

Yperion

Νεοφερμένος

Ο Yperion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι απόφοιτος ΕΠΑΛ και έχω τελειώσει την σχολή πλοιάρχων του εμπορικού Ναυτικού, τώρα, υπηρετώ την 14μηνη θητεία μου, είμαι δυσλεξικός σε ήπιο βαθμό, είχα εξεταστεί προφορικά στις πανελλήνιες. Θέλω να μπω ιατρική σχολή μετά τον στρατό, θέλω να μου πείτε αν γίνεται και τι πρέπει να κάνω διότι έχουν περάσει 10 και χρόνια από τότε που έδωσα πανελλήνιες. Σας ευχαριστώ θερμά και συγχωρέστε την μηδαμινή μου γνώση επί του θέματος.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι απόφοιτος ΕΠΑΛ και έχω τελειώσει την σχολή πλοιάρχων του εμπορικού Ναυτικού, τώρα, υπηρετώ την 14μηνη θητεία μου, είμαι δυσλεξικός σε ήπιο βαθμό, είχα εξεταστεί προφορικά στις πανελλήνιες. Θέλω να μπω ιατρική σχολή μετά τον στρατό, θέλω να μου πείτε αν γίνεται και τι πρέπει να κάνω διότι έχουν περάσει 10 και χρόνια από τότε που έδωσα πανελλήνιες. Σας ευχαριστώ θερμά και συγχωρέστε την μηδαμινή μου γνώση επί του θέματος.

Αν θές τόσο πολύ την Ιατρική ξαναδώσε πανελλήνιες μέσω ΕΠΑΛ αλλά πρέπει να στρωθείς στο διάβασμα οπότε χλωμό να μπείς μετά τον στρατό.
 

Yperion

Νεοφερμένος

Ο Yperion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν θές τόσο πολύ την Ιατρική ξαναδώσε πανελλήνιες μέσω ΕΠΑΛ αλλά πρέπει να στρωθείς στο διάβασμα οπότε χλωμό να μπείς μετά τον στρατό.
Ευχαριστώ για τα... ευμενή σχόλια, αλλά δεν αναζητώ συμβουλή επαγγελματικού προσανατολισμού αλλά πληροφορίες. Επίσης είμαι αξιωματικός, έχω πολύ πιο χαλαρή εργασία / ωράριο. Να σαι καλά.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μιας και έδωσα και εγώ πανελλήνιες από ΕΠΑΛ το 2020 μετά από αρκετά χρόνια, θα σου πω τι έκανα εγώ και κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή. Άφησα την δουλειά μου, άρχισα ιδιαίτερα και έναν χρόνο συγκεντρώθηκα αποκλειστικά σε αυτό . Αν έχεις την θέληση και την υπομονή, πιστεύω έχεις ελπίδες, και αυτό το λέω διότι 1) δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να κάτσεις να στρωθεις στο διάβασμα μετά από 10 χρόνια και 2) ο ανταγωνισμός στα ΕΠΑΛ έχει ανέβει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να εκτοξευθούν οι βάσεις.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τα... ευμενή σχόλια, αλλά δεν αναζητώ συμβουλή επαγγελματικού προσανατολισμού αλλά πληροφορίες. Επίσης είμαι αξιωματικός, έχω πολύ πιο χαλαρή εργασία / ωράριο. Να σαι καλά.

Σου συνιστώ να σπουδάσεις Βουλγαρία. Πάντως να ξέρεις πως θα κάνεις Βιοχημεία,Μαθηματικά,Φυσική κλπ.Είναι δύσκολη σχολή.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Λιγο δυσκολο ,καθότι για να εχεις μπει ΑΕΝ απο πανελληνιες μαλλον δεν ησουν στον τομεα Υγειας. Βεβαια οι ΑΕΝ ειναι και στην κοινη ομαδα . Οποτε αν δεν ησουν στην τομεα Υγειας θα πρεπει να φοιτησεις 2 χρονια παλι σε ΕΠΑΛ για να εχεις δικαιωμα πανελληνιων. Παντα υπαρχει και η λυση να δωσεις αμεσως εξετασεις μεσω γελ αλλα τα μαθηματα του 3ου πεδιου ειναι αρκουντως παλουκια και τα μορια δυσθεώρητα. Η ευκολια ή δυσκολια των προφορικων πανελληνιων ισχυει και στα γελ αλλα πρεπει να ''φρεσκαρεις'' το πιστοποιητικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top