Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης: Ρέθυμνο ή Ρόδο;

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εβγαλα 15.282...και θελω παιγαγωγικα ομως δεν ξερω ποια περιοχη να δηλωσω πρωτη!! :hmm: η βαση ροδου ειναι 13.800 ενω η βαση στο ρεθυμνο γυρω στα 15.300 (παιζει να ειμαι οριακα εκτος αν μεινουν στα ιδια επιπεδα)
οποιος εχει περασει σε ενα απο τα δυο μερη ας μας πει τις εντυπωσεις του :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
κι εγώ είχα το ίδιο δίλημμα σε περίπτωση που δεν έπιανα τη βόρεια ελλάδα,την οποία τελικά ευτυχώς πιάνω...παιδαγωγικά θέλω κι εγώ...
στη θέση σου,αν έπιανα εκεί,θα διάλεγα τη ρόδο πάντως. απ'όσο βλέπω,μένεις λειβαδιά.
τόσο για ρόδο,όσο και για κρήτη,τα ίδια μεταφορικά θα παίρνεις.
απ'όσο ξέρω επίσης,το παιδαγωγικό της κρήτης έχει κάποια...θεματάκια,χωρίς να ξέρω αναλυτικές πληροφορίες.
δε θέλω να σε αποθαρρύνω ή να σε πάρω στο λαιμό μου,απλά σου είπα τη γνώμη μου.
πάντως στο δικό μου μηχανογραφικό η ρόδος θα προηγείται της κρήτης,δεν ξέρω,μου αρέσει περισσότερο,κι ας μην έρθω σε καμιά από τις 2 τελικά :P .
βασικά,με αυτά τα μόρια πιάνεις και αλεξανδρούπολη,όπου θα μπορείς να πηγαίνεις οδικώς,άρα και με λιγότερα έξοδα.
προτείνω να το συζητήσεις κυρίως με τους γονείς σου,για το πού υπάρχει η καλύτερη φοιτητική ζωή είναι ένα θέμα εντελώς υποκειμενικό απ'την πλευρά του κάθε φοιτητή...
'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
κι εγώ είχα το ίδιο δίλημμα σε περίπτωση που δεν έπιανα τη βόρεια ελλάδα,την οποία τελικά ευτυχώς πιάνω...παιδαγωγικά θέλω κι εγώ...
στη θέση σου,αν έπιανα εκεί,θα διάλεγα τη ρόδο πάντως. απ'όσο βλέπω,μένεις λειβαδιά.
τόσο για ρόδο,όσο και για κρήτη,τα ίδια μεταφορικά θα παίρνεις.
απ'όσο ξέρω επίσης,το παιδαγωγικό της κρήτης έχει κάποια...θεματάκια,χωρίς να ξέρω αναλυτικές πληροφορίες.
δε θέλω να σε αποθαρρύνω ή να σε πάρω στο λαιμό μου,απλά σου είπα τη γνώμη μου.
πάντως στο δικό μου μηχανογραφικό η ρόδος θα προηγείται της κρήτης,δεν ξέρω,μου αρέσει περισσότερο,κι ας μην έρθω σε καμιά από τις 2 τελικά :P .
βασικά,με αυτά τα μόρια πιάνεις και αλεξανδρούπολη,όπου θα μπορείς να πηγαίνεις οδικώς,άρα και με λιγότερα έξοδα.
προτείνω να το συζητήσεις κυρίως με τους γονείς σου,για το πού υπάρχει η καλύτερη φοιτητική ζωή είναι ένα θέμα εντελώς υποκειμενικό απ'την πλευρά του κάθε φοιτητή...
'

δεν με ενδιαφερει η αποσταση.. αντιθετα οσο πιο μακρια, τοσο το καλυτερο! ετσι κι αλλιως δεν θα εχω και δεν θελω να εχω στηριξη απο τους γονεις μου(πρεπει παση θυσια να βρω δουλεια)
ξερω οτι και τα δυο νησακια ειναι πανεμορφα και εχουν καλη φοιτητικη ζωη. σκεφτομαι για Κρητη γιατι εχει απο τα καλυτερα πανεμιστημια στην Ελλαδα απ οτι διαβασα στο ιντερνετ με πολυ καλες υποδομες ομως αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ειναι εξω απο το ρεθυμνο και η μετακινηση γινεται με λεωφορειο αρα επιπλεον εξοδα. βεβαια αναλυτικες πληροφοριες δεν ξερω οπως αν οι αποστασεις ειναι μικρες και μπορω να πηγαινω με τα ποδια.
ειναι οντως υποκειμενικη υποθεση η φοιτητικη ζωη, απλα ενδιαφερομαι να μαθω για την δυνατοτητα να βρω δουλεια, τα μεταφορικα μεσα, τις αποστασεις κ.τ.λ και οσο και αν εχω ψαξει στο ιντερνετ ακρη δεν εχω βγαλει:mad::mad::mad::(
ποσα μορια εβγαλες??


"απ'όσο ξέρω επίσης,το παιδαγωγικό της κρήτης έχει κάποια...θεματάκια" τι ειδους θεματακια? για διαφωτισε με πλιζζζζ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
στελνω πμ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
λογικά θα τα πιάσεις και τα 2 τα παιδαγωγικά θα είναι πεσμένα από εδώ και πέρα για ευνόητους λόγους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
λογικά θα τα πιάσεις και τα 2 τα παιδαγωγικά θα είναι πεσμένα από εδώ και πέρα για ευνόητους λόγους!

ναι το πιστευω οτι θα πεσουν οι βασεις στα παιδαγωγικα.αλλα θελω να κανω και την καλυτερη επιλογη και απο την στιγμη που δεν ξερεις τι γινεται ειναι δυσκολη η αποφαση και ισως και λανθασμενη:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Kαλησπέρα, επειδή βλέπω ότι το οικονομικό σε ενδιαφέρει, όπως άλλωστε σε όλους, να ξέρεις πως στην Ρόδο θα περάσεις τέλεια αλλά η ζωή είναι πανάκριβη για φοιτητή και μη. Βάλε Κρήτη, το Ρέθυμνο δεν είναι τόσο τουριστικό όσο τα Χανία και το Ηράκλειο και άρα πιο νορμάλ κατάσταση. Να ξέρεις πάντως, επειδή σπουδάζω Κομοτηνή, η Αλεξανδρούπολη εκτός από πολύ ωραία πόλη το πανεπιστήμιο πολύ καλό και οι σχολές εντός πόλης αλλά και εκτός να είναι, το ΔΠΘ τουλάχιστον σε εμάς εδώ Κομοτηνή και στην Ξάνθη πληρώνει λεωφορεία ειδικά για φοιτητές τζάμπα , πιστεύω το ίδιο να συμβαίνει και στην Αλεξανδρούπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
σε ευχαριστω πλ για τις πληροφοριες!! αλλα τελικα διαλεξα Ροδο!! καλη σταδιοδρομια σου ευχομαι!!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Στη θέση σας, θα διάλεγα το πιο εύκολο παιδαγωγικό που υπάρχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Για ποιον λόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Στη θέση σας, θα διάλεγα το πιο εύκολο παιδαγωγικό που υπάρχει :)

υπαρχει ευκολο και δυσκολο παιδαγωγικο???:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top