Παιδαγωγικο δημοτικης εκπαίδευσης

anna05

Νεοφερμένος

Η anna05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας λοιπόν εγω ειμαι θετικη κατεύθυνση και η αλήθεια είναι ότι πλέον είμαι πολύ προβληματισμένη σχετικά με το ποιες σχολες με ενδιαφέρουν πραγματικά.Τοσο καιρό σκεφτόμουν μαθηματικο αλλα πλέον τα έχω σιχαθει λιγο οπότε δεν ξερω αν θα άντεχα να σπουδασω αυτο το μάθημα. Και επειδή οι σχολές της κατεύθυνσης μου θεωρούνται ως επί το πλείστον δύσκολες σκέφτηκα μήπως να δηλώσω κανένα παιδαγωγικο. Νιώθω πως θα ειναι μια σχολή πιο "ξεκούραστη" (σίγουρα θα έχει τις δυσκολίες της αλλα όχι σε τετοιον βαθμο) σε σχέση με τις υπόλοιπες σχολες της θετικής. Γενικότερα μου αρεσει το επάγγελμα της δασκάλας και η συναναστροφη με παιδια. Αλλα φοβαμαι πως επαγγελματικα η αποκατάσταση θα πάρει χρονια και το ότι θα "χαραμιστω" επιλέγοντας μια τέτοια σχολη ενώ θα μπορούσα να επιλέξω πολυτεχνεία, και σχολες με πολύ καλύτερη επαγγελματική ανέλιξη.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
κι εγώ θα δηλώσω παιδαγωγικά του χρόνου που δίνω , αν γνωρίζει κάποιος για την επαγγελματική αποκατάσταση ας μας πει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top