Παίζουμε όλοι μαζί ikariam;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Επαιζα στο δημοτικο αυτο το παιχνιδι τωρα δεν μου αρεσει και πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μπήκα και εγω, παίζω φυλετικές μάχες καιρό, αλλα αυτό βλέπω ειναι λιγο διαφορετικό
Καλη φαση
Φυλετικές, μακράν καλύτερο παιχνίδι... ;)
Σε ποιον κόσμο ήσουν gaspar?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τώρα θα κάνω το party pooper αλλά αν είναι να παίξεις ένα παιχνίδι που για να τα πας καλά πρέπει να σαι όλη μέρα πάνω απ' το pc πανε παίξε κάνα κανονικό καλύτερα να το ζεις κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μπήκα και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Φυλετικές, μακράν καλύτερο παιχνίδι... ;)
Σε ποιον κόσμο ήσουν gaspar?
Ημουν στον 38 οπου και εχασα, και τωρα στον 43

τώρα θα κάνω το party pooper αλλά αν είναι να παίξεις ένα παιχνίδι που για να τα πας καλά πρέπει να σαι όλη μέρα πάνω απ' το pc πανε παίξε κάνα κανονικό καλύτερα να το ζεις κιόλας.
Οχι δεν θελει τοσο χρονο, απλα μπαινεις χτιζεις και βγαινεις. Ειδικα τωρα με τα κινιτα ειναι σαν να βλεπεις στο fb. Μπαινεις 5 λεπτα βλεπεις πως παει και βγαινεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Οχι δεν θελει τοσο χρονο, απλα μπαινεις χτιζεις και βγαινεις. Ειδικα τωρα με τα κινιτα ειναι σαν να βλεπεις στο fb. Μπαινεις 5 λεπτα βλεπεις πως παει και βγαινεις :D

έλα πες το μας αυτό όταν αρχίσουν οι πρώτες λεηλασίες :P
δεν είναι χτίσιμο μόνο, αν κάποιος πάει να παίξει αυτό το παιχνίδι σαν να παίζει farmville θα βρεθεί να ταΐζει τα κοράκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το σπιτάκι του Σπυρτούλη έχει κουνούπια ξέρει κανείς γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μάλλον έχει να μπει πολλές ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Ως τώρα έχουμε μπει
Σωτήρης7
Σωτήρης13
akikos
gaspar
Penelope97


και εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
η λεηλασία του βαρβαρικού χωριού δίνει πολλούς πόρους βλέπω
στην επιδρομή βάλτε και τα εμπορικά πλοία για καλύτερη μεταφορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πρώτος στόχος είναι να ελευθερώσουμε το κρασί και να κάνουμε ταβέρνα. Έτσι έχουμε πιο γρήγορη ανάτπυξη άρα περισσότερους εργάτες για να παίρνουμε περισσότερους πόρους.

Κάνω και εγώ την πρώτη μου επιδρομή στο βαρβαρικό χωριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
έχει κουνουπια γτ τοποθετησε δολωμα για τα ζωα μαλλον.Αυτο που λεει ο βασιλης για farmville δεν ευσταθη υπαρχουν διαφορα ειδη παικτων μπορεις να μπεις σε συμμαχια για να προστατευεσαι απο επειθεσεις.Και κατι αλλο οποιος εχει κανει αιτηση για ip sharing απαγορευεται το εμποριο των αγαθων μεταξυ τους (κοινως μην στελνετε ο ενας στον αλλον τπτ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ λεω να φτιαξουμε ενα δικο μας ikariam και να τα κονομήσουμε. τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Επισης οι λεηλασιες στο βαρβαρικο χωριο μετα το επιπεδο 3 ειναι ασυμφορο γτ στο επιπεδο 4 υπαρχουν 8 βαρβαροι αρα πρεπει να δαπανησεις πολυ ξυλο και χρυσο για να φτιαξεις στρατο να τους φας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Πρώτος στόχος είναι να ελευθερώσουμε το κρασί και να κάνουμε ταβέρνα. Έτσι έχουμε πιο γρήγορη ανάτπυξη άρα περισσότερους εργάτες για να παίρνουμε περισσότερους πόρους.

Κάνω και εγώ την πρώτη μου επιδρομή στο βαρβαρικό χωριο.

Εγω λέω να πάψετε να εκμεταλλεύεστε την υπεραξία των εργατών. Γιατί δεν κάνετε μια σοβιετική ένωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Φυλετικές, μακράν καλύτερο παιχνίδι... ;)
Σε ποιον κόσμο ήσουν gaspar?

Ημουν στον 38 οπου και εχασα, και τωρα στον 43


Οχι δεν θελει τοσο χρονο, απλα μπαινεις χτιζεις και βγαινεις. Ειδικα τωρα με τα κινιτα ειναι σαν να βλεπεις στο fb. Μπαινεις 5 λεπτα βλεπεις πως παει και βγαινεις :D

Έπαιζα στον Κ6, Κ13 (οπου τον έκλεισα). :clapup:
Θα μπω για Ικαριαμ αφού τελειώσουν οι πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ λεω να φτιαξουμε ενα δικο μας ikariam και να τα κονομήσουμε. τι λετε;
Θα το έβρισκα πιο ενδιαφέρον από αυτό το "τελειωμένο", πλέον, παιχνίδι....

Επισης οι λεηλασιες στο βαρβαρικο χωριο μετα το επιπεδο 3 ειναι ασυμφορο γτ στο επιπεδο 4 υπαρχουν 8 βαρβαροι αρα πρεπει να δαπανησεις πολυ ξυλο και χρυσο για να φτιαξεις στρατο να τους φας
Όταν θα βγάλεις οπλίτες θα συμφέρουν και μάλιστα πάρα πολύ.
Για παράδειγμα -προσεγγιστικά- με 20 οπλίτες ρίχνεις άνετα 50 βαρβάρους με απώλειες της μιας μονάδες.


Έπαιζα το παιχνίδι αυτό και μάλιστα αρκετά αλλά πάνε κάτι χρόνια τώρα που το έχω παρατήσει κι απλά καμιά φορά άμα βαριέμαι μπαίνω σε νέο κόσμο για λίγο καιρό και μετά delete..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Θα το έβρισκα πιο ενδιαφέρον από αυτό το "τελειωμένο", πλέον, παιχνίδι....

Όταν θα βγάλεις οπλίτες θα συμφέρουν και μάλιστα πάρα πολύ.
Για παράδειγμα -προσεγγιστικά- με 20 οπλίτες ρίχνεις άνετα 50 βαρβάρους με απώλειες της μιας μονάδες.


Έπαιζα το παιχνίδι αυτό και μάλιστα αρκετά αλλά πάνε κάτι χρόνια τώρα που το έχω παρατήσει κι απλά καμιά φορά άμα βαριέμαι μπαίνω σε νέο κόσμο για λίγο καιρό και μετά delete..

ναι σε αρχικο επιπεδο δεν συμφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το age of empire δε το έχω παιξει πολύ γιατί την εποχή εκείνη έπαιζα The Settlers :D
αλλά με το καλό όταν γίνω πλούσιος σε ένα μήνα που θα αρχισω δουλειά θα το αγοράζω να παίζουμε και να κάνουμε και εκεί υπερσυμμαχία ischool

Πόσο έχει στο steam παιδιά ...;
επίσης το έχετε πολλοί για να κάνουμε και εκεί υπερσυμμαχία ischool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έπαιζα Ikariam το 2008, πού στο καλό το θυμηθήκατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top