Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κι εγώ έπαιζα πιάνο για καμιά δεκαετία, αλλά στη γ' λυκείου σταμάτησα..
Και τώρα στο φοιτητόσπιτο δεν έχω πιάνο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξεκινησω ακορντεον! Ξερει κανεις ποσα χρονια χρειαζεται για να μαθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΟΜΝΑ

Νεοφερμένος

Η PUCCA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξεκινησω ακορντεον! Ξερει κανεις ποσα χρονια χρειαζεται για να μαθεις?
δεν ειναι κ τοσο δυσκολο...αλλα αναλογως γενικα το ποσο σου αρεσει και εχεις ορεξη να μαθεις ειναι αναλογο του ποσο γρηγορα θα μαθεις...αν εχεις και καλο δασκαλο!αυτο ισχυει γενικα...δεν ειναι και απ τα δυσκολα οργανα,οποτε νομιζω αρκετα συντομα ...!καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εγώ πριν από μερικά χρόνια άρχισα να μαθαίνω αρμόνιο αλλά μετά από λίγο καιρό σταμάτησα ,
δεν είχα αρκετή υπομονή και επιμονή.....:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εκανα πιανο για 7 χρονια αλλα μετα σταματησα..Οποτε εχω χρονο παιζω καποια κομματια,ετσι για να κρατησω επαφη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΟΜΝΑ

Νεοφερμένος

Η PUCCA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
:clapup:Αν ενδιαφερεται κανεις να παιζει μουσικη με παρεα(συγκροτηματακι)..ας μου στειλει ενα μηνυμα...(αθηνα)
εγω παιζω βιολι κυριως(εχω καποιες γνωσεις πιανου κ κιθαρας επισης) και ασχολουμαι και με το τραγουδι..:).κατα προτιμηση φοιτητες η εστω ανω των 16ετων..ευχαριστω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μαθαίνω τρομπόνι ατίρο (με σωλήνα) στη Μουσική του Δήμου μου.... Τώρα που έδινα Proficiency τα άφησα για λίγο χρονικό διάστημα... Αλλά σήμερα ξαναρχίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
στη Μουσική του Δήμου μου....
Ωραια φαση δεν ειναι Δημητρη να παιζεις στη μπαντα του Δημου σου?
Εγω επαιζα 5 χρονια τρομπετα στη Φιλαρμονικη του Δημου μου.Ημουν,αν οχι ο καλυτερος,απο τους καλυτερους τρομπετιστες:P!!
Εφυγα φετος ομως για σπουδες και τα παρατησα.Αλλα οταν γιρναω στον τοπο μου υπαρχει παντα η θεση μου στην μπαντα (μιας και με το μαεστρο ειμαστε φιλαρακια) !!!
Επισης παιζω κιθαρα.Εχω περασει την κατωτερα και τα παρατησα εκει λογω πανελληνιων.Εχω προχωρησει αρκετα και μονος μου στην κιθαρα (ορεξη να 'χεις;)).Ελπιζω οτι θα συνεχισω τα μαθηματα στο μελλον !

Παιδια η μουσικη ειναι "μαγεια" και αξιζει να ασχοληθειτε οσοι δεν ασχολειστε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ωραια φαση δεν ειναι Δημητρη να παιζεις στη μπαντα του Δημου σου?
Ναι και για να πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο από το ωδείο (γιατι παλιά πήγαινα σε ωδειο φλάουτο).... Κάνουμε πρόβες όλοι μαζί και περνάμε πάρα πολύ ευχάριστα... Την παρασκευή είμασταν σαξοφωνα, φλαουτα, αλτικορνα και παιζαμε χριστουγεννιατικα!!!
Είσαι πιο ελεύθερος πιστεύω!



Παιδια η μουσικη ειναι "μαγεια" και αξιζει να ασχοληθειτε οσοι δεν ασχολειστε !!!

Η μουσική είναι το καλύτερο πράγμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εγώ έπαιζα 5 χρόνια βιολί αλλα σταματησα γιατι δεν μ πολυαρεσε..τωρα το χω ξεθαψει και παιζω ποτε ποτε.Ψηνομαι μετα τις πανελληνιες να πω στην αδερφη μ να μου μαθει λιγη κιθαρα..

:clapup:Αν ενδιαφερεται κανεις να παιζει μουσικη με παρεα(συγκροτηματακι)..ας μου στειλει ενα μηνυμα...(αθηνα)
εγω παιζω βιολι κυριως(εχω καποιες γνωσεις πιανου κ κιθαρας επισης) και ασχολουμαι και με το τραγουδι..:).κατα προτιμηση φοιτητες η εστω ανω των 16ετων..ευχαριστω;)

μηπως εχεις καθολου παρτιτουρες απο rock κομματια γιατι εχω μπουχτισει με τις κλασσικουρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Απο μικρή (περίπου 7 χρονών) ξεκίνησα μαθήματα φλογέρας, αφου οποιοδηποτε αλλο όργανο ήταν πολύ ογκώδες για εμένα συμφωνα με τους γονείς μου. Συνέχισα για περίπου 6 χρόνια και τον 7ο ξεκίνησα φλάουτο. Ο Μουσικός Όμιλος της πόλης που πηγαινα έκλεισε φέτος, και οποιαδήποτε άλλη σχολή ή Ωδείο δεν είναι ευκολα προσβάσιμη, δυστυχως.. Όσο συχνα μπορω εξασκώ το φλάουτο με τα βιβλία που έχω, αλλα είναι πολύ πιο δύσκολο να προχωρήσω χωρίς καθοδήγηση.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
πιανο 6 χρονια και κιθαρα 3 χρονια!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Απο μικρή (περίπου 7 χρονών) ξεκίνησα μαθήματα φλογέρας, αφου οποιοδηποτε αλλο όργανο ήταν πολύ ογκώδες για εμένα συμφωνα με τους γονείς μου. Συνέχισα για περίπου 6 χρόνια και τον 7ο ξεκίνησα φλάουτο. Ο Μουσικός Όμιλος της πόλης που πηγαινα έκλεισε φέτος, και οποιαδήποτε άλλη σχολή ή Ωδείο δεν είναι ευκολα προσβάσιμη, δυστυχως.. Όσο συχνα μπορω εξασκώ το φλάουτο με τα βιβλία που έχω, αλλα είναι πολύ πιο δύσκολο να προχωρήσω χωρίς καθοδήγηση.. :(

Αν έχεις όρεξη κάποια στιγμή στη ζωή σου μπορείς να δοκιμάσεις κλαρινέτο ή σαξόφωνο που βρίσκονται στη ίδια οικογένεια οργάνων και θα είναι πιο εύκολα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
κιθαρα και πιανο:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζεύς

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Είμαι στον 2ο χρόνο εκμάθησης ακουστικής κιθάρας σε ωδείο επομένως παίζω μοντέρνα κιθάρα, λίγο κλασική μιας και έκανα 1 χρόνο στην 5η δημοτικού κλασική κιθάρα (αμέσως μετά σταμάτησα), επίσης έχω ασχοληθεί και παίζω soprano ukulele αυτοδίδακτος (https://el.wikipedia.org/wiki/Ουκουλέλε) και μπαγλαμά επίσης αυτοδίδακτος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Έπαιζα 6,5 χρόνια τζένις κόρνο και τώρα ένα χρόνο βαρύτονο!Είμαι στη φιλαρμονική του δήμου και είναι πολύ ωραία!Κάθε χρόνο το καλοκαίρι μας πάνε μια εκδρομή με όλα τα έξοδα καλυμμένα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Κιθαρα αλλα μαθαινω ακομα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω παιδιααα μαθαινα βιολι....αλλα λογω της μαλακιας μου το σταματησα και αρχισα κιθαρα με την οποια συνεχιζω μεχρι σημερααα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catmusic

Νεοφερμένος

Ο catmusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πιάνο αλλά...πολύ κλασσικό. Καλά τα πάμε από όργανα από παρτιτούρες παίζει τίποτα; Κανένα site?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν έχεις όρεξη κάποια στιγμή στη ζωή σου μπορείς να δοκιμάσεις κλαρινέτο ή σαξόφωνο που βρίσκονται στη ίδια οικογένεια οργάνων και θα είναι πιο εύκολα σχετικά.
σιγουρα θα προσπαθησω να συνεχισω καποια στιγμη.. η αδερφή μου παίζει σαξόφωνο, εγω δεν μπορώ ούτε να φυσήξω!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top