Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα
Και ανεφερες του δυο οργανοπαιχτες, Liszt και Paganini, που θεωρουνταν οι καλυτεροι στο πιανο και στο βιολι αντιστοιχα.

Τι κομματια θα δωσεις για πτυχιο?
Δεν μπορεις να πας κατευθειαν για διπλωμα?
Μπορω να παω κατευθειαν για διπλωμα αλλα αυτο απαιτει και πολυ περισσοτερο διαβασμα το οποιο τωρα δεν ειμαι διατεθειμενος να κανω αλλα και απαιτει και καποια ωριμοτητα(την οποια δεν ξερω αν εχω:P).Λοιπον το προγραμμα του πτυχιου μου
1.Απο κλασικο Mozart Fantasia no.4(σε ντο-)
2.Απο σονατα Beethoven πρωτο βιβλιο τη 10.(σε σολ+)
3.Απο ρομαντικο Chopin nocturne απο τα τελευταια(σε μι-)
4.Σπουδη Chopin op.10 no.9(σε φα-)
5.Σπουδη Moscheles τη 14(σε σολ-)
6.Κονσερτο Beethoven no.2(σε σι υφεση+) το πρωτο μερος
7.Απο Bach prelude and fugue in si bemol+(απο πρωτο βιβλιο)
8.Απο συγχρονο ενα κομματι του Sibelius.

νομιζω οτι ολα αυτα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορω να παω κατευθειαν για διπλωμα αλλα αυτο απαιτει και πολυ περισσοτερο διαβασμα το οποιο τωρα δεν ειμαι διατεθειμενος να κανω αλλα και απαιτει και καποια ωριμοτητα(την οποια δεν ξερω αν εχω:P).Λοιπον το προγραμμα του πτυχιου μου
1.Απο κλασικο Mozart Fantasia no.4(σε ντο-)
2.Απο σονατα Beethoven πρωτο βιβλιο τη 10.(σε σολ+)
3.Απο ρομαντικο Chopin nocturne απο τα τελευταια(σε μι-)
4.Σπουδη Chopin op.10 no.9(σε φα-)
5.Σπουδη Moscheles τη 14(σε σολ-)
6.Κονσερτο Beethoven no.2(σε σι υφεση+) το πρωτο μερος
7.Απο Bach prelude and fugue in si bemol+(απο πρωτο βιβλιο)
8.Απο συγχρονο ενα κομματι του Sibelius.

νομιζω οτι ολα αυτα ειναι
Χμμμ...
Σε ρωτησα γιατι πιθανον να δωσω κατευθειαν για διπλωμα αφου μου ειπαν οτι μπορω.......Απλα, αμα δωσεις και για πτυχιο, θα εχεις μια εμπειρια για τετοιες εξετασεις.......
Τα 2 απο αυτα που ανεφερες:
"2.Απο σονατα Beethoven πρωτο βιβλιο τη 10.(σε σολ+)
3.Απο ρομαντικο Chopin nocturne απο τα τελευταια(σε μι-)"
τα εχω παιξει σε εξετασεις για 1η ανωτερα και συναυλια αντιστοιχα...
πολυ ωραιο το νυχτερινο,επισης μαζι με αυτο επαιξα και το νυχτερινο που ειναι σε ντο# ελλασονα(αυτο που παιζει στην ταινια "Ο Πιανιστας" :P)...εξισου ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Χμμμ...
Σε ρωτησα γιατι πιθανον να δωσω κατευθειαν για διπλωμα αφου μου ειπαν οτι μπορω.......Απλα, αμα δωσεις και για πτυχιο, θα εχεις μια εμπειρια για τετοιες εξετασεις.......
Τα 2 απο αυτα που ανεφερες:
"2.Απο σονατα Beethoven πρωτο βιβλιο τη 10.(σε σολ+)
3.Απο ρομαντικο Chopin nocturne απο τα τελευταια(σε μι-)"
τα εχω παιξει σε εξετασεις για 1η ανωτερα και συναυλια αντιστοιχα...
πολυ ωραιο το νυχτερινο,επισης μαζι με αυτο επαιξα και το νυχτερινο που ειναι σε ντο# ελλασονα(αυτο που παιζει στην ταινια "Ο Πιανιστας" :P)...εξισου ωραιο
ετσι ειναι επιλεγεις και απο τη υλη της ανωτερας.Δεν ειναι αναγκη να ειναι εντελως διαφορετικα
πολυ ωραιο το νυχτερινο σε ντο#- το ειχα παιξει παλιοτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doreta

Νεοφερμένος

Η Doreta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πιανο απο 4 χρονων, παω τωρα (αργησα λογω πανελληνιων και σχολης μακρια απ το σπιτι μ) για πτυχιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα φλάουτο χτες :zilia:
Τρέμε Ian Anderson.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα φλάουτο χτες :zilia:
Τρέμε Ian Anderson.
δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα παίζω 6 χρόνια και δεν μπορώ ούτε στα ονειρά μου να παίξω οπως το ίαν...
η προσπάθεια μετράει.... αντε, καλή αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε χιούμορ κάνω προφανώς :P
thx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Το αντιλήφθηκα, απλα ειμαι κακιά και μου αρέσει να γκρεμίζω τα όνειρα του κόσμου :xixi:

αποφάσισα να νοικιάσω σαξόφωνο και να μάθω μόνη μου αλλα δεν ξέρω τι σαξόφωνο να πάρω. Μήπως ξέρει κάποιος που παίζει να μου πει ποιο είναι πιο εύκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α, έχεις καμία πρόταση για φλάουτο; Πρέπει να αγοράσω ένα, προς το παρόν μου δάνεισε η καθηγήτρια ένα σάπιο δικό της που της είχε ξεμείνει, αλλά δεν είναι και πολύ σόι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ο Μαγεμένος Αυλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Α, έχεις καμία πρόταση για φλάουτο; Πρέπει να αγοράσω ένα, προς το παρόν μου δάνεισε η καθηγήτρια ένα σάπιο δικό της που της είχε ξεμείνει, αλλά δεν είναι και πολύ σόι.
Κοιτα, κι εγώ δεν πολυξέρω. Το δικό μου το πήρα απο ενα μαγαζακι που βρηκα τυχαια. Ηταν καινούριο αλλα παλιο μοντέλο και το πήρα με 300 λύρες, δηλ κάπου 500 ευρω. Νομίζω με 400-500 ευρώ θα είσαι εντάξι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Παίζω κιθάρα (ηλεκτρική και κλασσική), πιάνο... και drums :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
κιθάρα 6 χρόνια..φέτος παραλίγο να τα παρατούσα αλλά άμα έχεις καλή καθηγήτρια!..του χρόνου μάλλον θα σταματήσω..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppy91

Νεοφερμένος

Η ποπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
πιανο για 7 χρονια....:) μαζι φυσικα με θεωρια κ εφτασα μεχρι 2ο ετος αρμονιας...αλλα σ'αυτο δεν ημουν πολυ καλη και λιγο πριν το πτυχιο το σταματησα:( βεβαια ακομα παιζω πολλα κομματια...το πιανο βοηθαει πολυ να χαλαρωνω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
πιανο για 7 χρονια....:) μαζι φυσικα με θεωρια κ εφτασα μεχρι 2ο ετος αρμονιας...αλλα σ'αυτο δεν ημουν πολυ καλη και λιγο πριν το πτυχιο το σταματησα:( βεβαια ακομα παιζω πολλα κομματια...το πιανο βοηθαει πολυ να χαλαρωνω......

Κριμα να μην παρεις το πτυχιο αρμονιας. Εχω ακουσει οτι ειναι πιο δυσκολο απο το ειδικο εξεταζομενο μαθημα στις πανελλαδικες για μουσικολογια(παρεπιπτοντως τωρα αρχιζω προετοιμασια για μουσικολογια :P). Σου ανοιγει μετα πολλους δρομους, για κατι που θες να ακολουθησεις(αμα ασχολεισαι με μουσικη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppy91

Νεοφερμένος

Η ποπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κριμα να μην παρεις το πτυχιο αρμονιας. Εχω ακουσει οτι ειναι πιο δυσκολο απο το ειδικο εξεταζομενο μαθημα στις πανελλαδικες για μουσικολογια(παρεπιπτοντως τωρα αρχιζω προετοιμασια για μουσικολογια :P). Σου ανοιγει μετα πολλους δρομους, για κατι που θες να ακολουθησεις(αμα ασχολεισαι με μουσικη).
μ'αρεσει η μουσικη γενικα να ασχολουμαι να τραγουδω κτλ αλλα δεν ημουν καλη στην αρμονια μονο diktet και σολφεζ....ασε θα εμενα σιγουρα:Pειμαι ανεπιδεκτη:D καλη επιτυχια σου ευχομαι στη μουσικολογια!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
μ'αρεσει η μουσικη γενικα να ασχολουμαι να τραγουδω κτλ αλλα δεν ημουν καλη στην αρμονια μονο diktet και σολφεζ....ασε θα εμενα σιγουρα:Pειμαι ανεπιδεκτη:D καλη επιτυχια σου ευχομαι στη μουσικολογια!!!!:)
Ευχαριστω!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Κριμα να μην παρεις το πτυχιο αρμονιας. Εχω ακουσει οτι ειναι πιο δυσκολο απο το ειδικο εξεταζομενο μαθημα στις πανελλαδικες για μουσικολογια(παρεπιπτοντως τωρα αρχιζω προετοιμασια για μουσικολογια :P). Σου ανοιγει μετα πολλους δρομους, για κατι που θες να ακολουθησεις(αμα ασχολεισαι με μουσικη).
πραγματι τα θεματα ειναι αρκετα τσιμπιμενα...το φετινο απεκλεισε πολλους υποψηφιους και οι βασεις στις μουσικες πανεπιστημιακες σχολες επεσαν παρα πολυ .Μονο η Αθηνα να σκεφτεις επεσε 2000 μορια!!
Και γω περυσι εκανα προετοιμασια κυριως μονος μου.Με χαλαρωνε παρα πολυ η Αρμονια.... Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
πραγματι τα θεματα ειναι αρκετα τσιμπιμενα...το φετινο απεκλεισε πολλους υποψηφιους και οι βασεις στις μουσικες πανεπιστημιακες σχολες επεσαν παρα πολυ .Μονο η Αθηνα να σκεφτεις επεσε 2000 μορια!!
Και γω περυσι εκανα προετοιμασια κυριως μονος μου.Με χαλαρωνε παρα πολυ η Αρμονια.... Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!:)

Ευχαριστω!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pacos

Νεοφερμένος

Ο pacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε παιδια ξερει κανενας καποιο καλο ωδειο για ηλεκτρικη κιθαρα?καπου στο κεντρο γιαιτ μενω τριανδρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top