Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
:!:Αντε! Καλα, ποτε προλαβες ρε συ; Δηλαδη εχεις τελειωσει την ανωτερα και εχεις μονο τα δυο χρονια του πτυχιου ακομα;

Αν εδινε κατατακτηριες καθε χρονο και ειναι καλη σε αυτο που κανει μια χαρα προλαβαινει :P

Ναι, αυτό... Από τη μέση και μετά όμως, έπαψα να παίρνω καλούς βαθμούς... Με εφτάρι την πέρασα την 1η ανωτέρα. Τώρα σταμάτησα, εννοείται, πού χρόνος. Αλλά δε θα δώσω για το πτυχίο του πιάνου. Για της αρμονιας μόνο. Ούτως ή άλλως, το πιάνο είναι το χόμπι μου, μου αρέσει να παίζω πιάνο για μένα, και όχι για τους εξεταστές, και βαριέμαι μέχρι θανάτου τα κλασσικά κομμάτια. Προτιμώ να παίζω άλλου είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Ναι παίζω 1 χρόνο ακουστική κιθάρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Έπαιζα από δευτέρα δημοτικού πιάνο. Τώρα λόγο έλειψης χρόνου παίζω ποτε ποτε κανένα κλασικο κομμάτι ή κανένα χατζηγιάννη κ.α.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ηλεκτρική κιθάρα 1.5 χρόνο:) Και πρέπει να μαι ο μόνος που άρχισα στη β' λυκείου:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
ξερω αλλον ενα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΕΦΥ

Νεοφερμένος

Η ΝΕΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κεχρόκαμπος (Καβάλα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδια εγω εκανα πιανο 7 χρονια αλλα σταματησα κ τωρα βγαζω μονη μου τραγουδια κ παιζω.....Αξιζει να συνεχισω κ να παρω κανενα πτυχιο??η δν θα εχω χρονο στο λυκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εγώ παίζω πιάνο από δευτέρα δημοτικού και θα το συνεχίσω μέχρι να πάρω και το δίπλωμα. Κάνω και θεωρητικά μαθήματα όπως αρμονία, σολφέζ, ντικτέ, ιστορία μουσικής και είναι αρκετά ενδιαφέροντα. Μου αρέσει η μουσική σαν χόμπι,είναι κάτι διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγώ δε θέλω να πάρω το πτυχίο στο πιάνο, αν και μου μένουν 2 χρόνια μόνο, δε με νοιάζει, μου αρκεί που παίζω. Θέλω να πάρω οπωσδήποτε το πτυχίο της αρμονίας, που και αυτό κοντεύει.

Θέλω να μάθω βιολί πάντως
το πτυχίο τησ αρμονίας σίγουρα να το πάρεις, να έχεις κάτι στα χέρια σοθ ρε αδερφέ!
-----------------------------------------
ρε παιδια εσείσ τι λέτε να το πάρω του πιάνου 1 χρόνος μένει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εγώ δίνω πτυχίο αρμονίας τον Ιανουάριο και έχει να πέσει διάβασμα...!και δε μ αρέσει και τόσο η αρμονία όσο το όργανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
εγώ δίνω πτυχίο αρμονίας τον Ιανουάριο και έχει να πέσει διάβασμα...!και δε μ αρέσει και τόσο η αρμονία όσο το όργανο!


Χμ...Συνήθως έτσι συμβαίνει... Αλλά εγώ προτιμώ και τα δύο... Απλώς θέλω να πάρω το πτυχίο της αρμονίας, για να έχω κάτι στα χέρια μου, τέλοσπάντων... Πιάνο, ξέρω ότι μπορώ να παίζω... Δε χρειάζομαι εξεταστές να μου το πιστοποιήσουν...


Κάλή Επιτυχία!!! Πότε προλαβαίνεις και σχολείο και πιάνο, αλήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Χμ...Συνήθως έτσι συμβαίνει... Αλλά εγώ προτιμώ και τα δύο... Απλώς θέλω να πάρω το πτυχίο της αρμονίας, για να έχω κάτι στα χέρια μου, τέλοσπάντων... Πιάνο, ξέρω ότι μπορώ να παίζω... Δε χρειάζομαι εξεταστές να μου το πιστοποιήσουν...


Κάλή Επιτυχία!!! Πότε προλαβαίνεις και σχολείο και πιάνο, αλήθεια?


Ευχαριστώ@@τελείωσα σχολείο φέτος πέρασα νομική και τώρα θα αφιερωθω στη μοτσική...καθόλου δε μ αρέσει η αρμονια τη βρίσκω πολύ δύσκολη αλλά είναι καλό να έχεις το πτυχιο...δεν ειναι σαν το lower που το έχουν όλοι!Μετά την αρμονία μη μ πεις θα κάνεις και αντιστιξη ή άλλα ανώτερα θεωρητικα>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ευχαριστώ@@τελείωσα σχολείο φέτος πέρασα νομική και τώρα θα αφιερωθω στη μοτσική...καθόλου δε μ αρέσει η αρμονια τη βρίσκω πολύ δύσκολη αλλά είναι καλό να έχεις το πτυχιο...δεν ειναι σαν το lower που το έχουν όλοι!Μετά την αρμονία μη μ πεις θα κάνεις και αντιστιξη ή άλλα ανώτερα θεωρητικα>


Α, είδα που έλεγε 3η Λυκείου στα στοιχεία σου, και θεώρησα ότι τώρα ξεκινάς...
Μ'αρέσει πάρα πολύ η αρμονία... Είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό μάθημα, και εξάλλου, μ'αρέσει να διερευνώ και την αιτία των πραγμάτων (καταλαβαίνεις φαντάζομαι τι εννοώ...) Για κάτι ανώτερο, δεν ξέρω, το σκέφτομαι... Κάτσε να πάρω το πτυχίο πρώτα... Μετά οπωσδήποτε θα ξεκινήσω βιολί πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ναι, αυτό... Από τη μέση και μετά όμως, έπαψα να παίρνω καλούς βαθμούς... Με εφτάρι την πέρασα την 1η ανωτέρα. Τώρα σταμάτησα, εννοείται, πού χρόνος. Αλλά δε θα δώσω για το πτυχίο του πιάνου. Για της αρμονιας μόνο. Ούτως ή άλλως, το πιάνο είναι το χόμπι μου, μου αρέσει να παίζω πιάνο για μένα, και όχι για τους εξεταστές, και βαριέμαι μέχρι θανάτου τα κλασσικά κομμάτια. Προτιμώ να παίζω άλλου είδους.

Σα να περιγραφεις τον εαυτο μου. Μονο που αρμονια θα παρω πτυχιο σε ενα χρονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Α, είδα που έλεγε 3η Λυκείου στα στοιχεία σου, και θεώρησα ότι τώρα ξεκινάς...
Μ'αρέσει πάρα πολύ η αρμονία... Είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό μάθημα, και εξάλλου, μ'αρέσει να διερευνώ και την αιτία των πραγμάτων (καταλαβαίνεις φαντάζομαι τι εννοώ...) Για κάτι ανώτερο, δεν ξέρω, το σκέφτομαι... Κάτσε να πάρω το πτυχίο πρώτα... Μετά οπωσδήποτε θα ξεκινήσω βιολί πάντως.


Eγώ βιολί παίζω!!Εδ'ω και 10 χρόνια!Τον Ιούνιο του 2011 καλά να μαστε θα δώσω πτυχίο!Στην αρμονία εγω ποτε δεν την πάλευα...παίζω ο,τι γράφω στο πιάνο και μου αρέσει να ακούω πέμπτες παράλληλες στις εξωτερικές φωνές και δεν τις διορθώνω!!Είμαι άσχετη!Αλλά θα προσπαθήσω για το πτυχιο πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Eγώ βιολί παίζω!!Εδ'ω και 10 χρόνια!Τον Ιούνιο του 2011 καλά να μαστε θα δώσω πτυχίο!Στην αρμονία εγω ποτε δεν την πάλευα...παίζω ο,τι γράφω στο πιάνο και μου αρέσει να ακούω πέμπτες παράλληλες στις εξωτερικές φωνές και δεν τις διορθώνω!!Είμαι άσχετη!Αλλά θα προσπαθήσω για το πτυχιο πάρα πολύ!


Χαχα!:DΕγώ στην αρχή, δε μπορούσα να τις εντοπίσω... Μετά, εντάξει, συνηθισα και έμαθα... Αυτές και όλα τα λάθη που μπορούν να προκύψουν... και είναι και πολλα...

Ουαου, 10 χρόνια βιολί... θα παίζεις πολύ καλά... Ζηλεύω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Χαχα!:DΕγώ στην αρχή, δε μπορούσα να τις εντοπίσω... Μετά, εντάξει, συνηθισα και έμαθα... Αυτές και όλα τα λάθη που μπορούν να προκύψουν... και είναι και πολλα...

Ουαου, 10 χρόνια βιολί... θα παίζεις πολύ καλά... Ζηλεύω...!!!


Εγώ δεν κάνω ποτέ λάθος στον προσαγωγέα ευτυχώς τον λύνω!!!έλεος αν κατέβαζα και το προσαγωγέα θα παρατούσα τη μουσική!οι πεμπτες ακούγονται υπέροχα δεν καταλαβαίνω γτ να ναι λάθος!10 ολόκληρα χρόνια αλλά μη φανταστείς δεν έχει να κάνει και πολύ με τα χρόνια όσο με το ταλέντο...εγω μετά το βιολί πιο όμορφο όργανο θεωρω το βιολοντσέλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
συγγνωμη που θα το θυμησω αλλα το θεμα λεει για μουσικα οργανα,οχι για πτυχια.τοσες σελιδες ψαχνω και το μονο θεμα συζητησης που βλεπω ειναι τα πτυχια σας.(ποτε τα πηρατε,ποτε θα τα παρετε,αν τα κορνιζοσατε κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lina_ap

Νεοφερμένος

Η lina_ap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παιδιά εγώ παίζω πιάνο.είμαι 3η μέση προς ανωτέρα...οταν ήμουν μικρή (ήμουν κ λίγο πυροβολημένο) σταματησα το πιάνο αλλά μετά το ξαναάρχισα...θα μπορούσα να γλιτώσω κάτι τάξεις αλλά το πήρα από την αρχή...παίζω 8 χρόνια.πέρυσι διέκοψα λόγω πανελλαδικών...πριν κανα μήνα ξαναξεκίνησα...γενικά η καθηγήτρια μου μου δίνει πιο δύσκολα κομμάτια από τα απαιτούμενα-γιατί μου αρέσουν περισσότερο..!επίσης έχω ένα κακό και απορώ αν το παθαίνουν κι άλλοι...αν δεν μου αρέσει ένα κομμάτι ακουστικά δεν μπορώ να το παίξω με την καμία...γι αυτό ακουσα πολλές σονάτες κ πολλά νυχτερινά πριν καταλήξω ποιο θα μάθω---εξάλλου ας μην ξεχνάμε ότι για να μάθεις ενα κομμάτι απέξω και πολύ καλά χρειάζονται(κατά τη γνώμη μου)το λιγότερο 4 μήνες...οπότε αν δεν παίξω τώρα ότι θέλω πότε θα τα παίξω πια!!!ουφφφ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blast_791

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα 6 χρόνια πιάνο μέχρι το Γυμνάσιο. Το σταμάτησα για κάποιον λόγο που δε θυμάμαι τώρα αλλά σίγουρα δεν έκανα καλά... Τεσπα, από τότε συνεχίζω αυτοδίδακτος και ξεκίνησα μόνος μου κιθάρα.... Έχω φτάσει σ' ένα καλό επίπεδο στο πιάνο (γενικά στα πλήκτρα - προτιμώ το synthesizer) και στην κιθάρα στρώνω... Έχω αρχίσει δειλά δειλά να κάνω και δικές μου συνθέσεις. Λέγαμε με κάτι φίλους να φτιάξουμε κι ένα συγκρότημα, αλλά τίποτα... Από τον Οκτώβρη θα σπουδάζω στην Αθήνα... Είναι κανείς/καμιά από δώ για μουσικό σχηματάκι; :D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
μια και μιλαμε για μουσικη...να σασ ρωτησω...εγω παιζω κιθαρα αλλα φετοσ ξεκινησα και ηλεκτρικη η οποια βασυζεται αρκετα στη θεωρια απο οτι μου εχουν πει. αλλα στη θεωρια δε παταω καθολου:P
υοαρχει περιπτωση να μου φανει ποιο δυσκολο η να μη καταφερω να παιξω καθολου ηλεκτρικη χωρισ θεωρια?..τα βασικα τα ξερω, μεχρι τισ οκταβεσ κ.λ.π δηλαδη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top