Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Στο thomann συνήθως δεν αργούν να έρθουν τα πράγματα που δεν είναι στο stock. Θυμάμαι όταν είχα πάρει την κιθάρα μου περίμενα μια εβδομάδα περίπου γιατί δεν υπήρχαν κάποια πράγματα της παραγγελίας στο stock.

Από τη στιγμή δε που θα έχουν τα πράγματα στο μαγαζί, νομίζω πως τα στέλνουν εξαιρετικά γρήγορα. Συγκεκριμένα την προηγούμενη φορά που έκανα μια παραγγελία(τον Ιούλη που μας πέρασε), έκανα την παραγγελία Κυριακή βράδυ και Τετάρτη είχα τα πράγματα στα χέρια μου.

Πάντως υπάρχουν και άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα μουσικών οργάνων με τιμές παραπλήσιες και κατά περιπτώσεις καλύτερες και από ότι στο thomann. Τη συγκεκριμένη κιθάρα βέβαια στο playback-europe δεν την έχει καν και στο div247 έχει την GDO-200 αλλά όχι ακριβώς το ίδιο μοντέλο(έχει μια πράσινη μόνο) περίπου στα 140 ευρώ, αλλά μιας και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα μεταφορικά από Αγγλία, καλύτερα thomann στη δικιά σου περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στο thomann συνήθως δεν αργούν να έρθουν τα πράγματα που δεν είναι στο stock. Θυμάμαι όταν είχα πάρει την κιθάρα μου περίμενα μια εβδομάδα περίπου γιατί δεν υπήρχαν κάποια πράγματα της παραγγελίας στο stock.

Από τη στιγμή δε που θα έχουν τα πράγματα στο μαγαζί, νομίζω πως τα στέλνουν εξαιρετικά γρήγορα. Συγκεκριμένα την προηγούμενη φορά που έκανα μια παραγγελία(τον Ιούλη που μας πέρασε), έκανα την παραγγελία Κυριακή βράδυ και Τετάρτη είχα τα πράγματα στα χέρια μου.

Πάντως υπάρχουν και άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα μουσικών οργάνων με τιμές παραπλήσιες και κατά περιπτώσεις καλύτερες και από ότι στο thomann. Τη συγκεκριμένη κιθάρα βέβαια στο playback-europe δεν την έχει καν και στο div247 έχει την GDO-200 αλλά όχι ακριβώς το ίδιο μοντέλο(έχει μια πράσινη μόνο) περίπου στα 140 ευρώ, αλλά μιας και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα μεταφορικά από Αγγλία, καλύτερα thomann στη δικιά σου περίπτωση.

στο playback νομιζω ειναι 30Ε τα μεταφορικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αν το πιστευετε κοιταξα σε ολα τα site που εβρισκα στο γουγλη και παντως δνε ηταν διαθεσιμη!!ευτυχως βρηκα ενα-γαλλικο νομιζω-,το euroguitar,και τωρα μιλαω με αυτη για τα μεταφορικα.παντως ειναι ακριβοτερα(177 ευρω η κιθαρα και 50 τα μεταφορικο! :wow: )

Στο thomann συνήθως δεν αργούν να έρθουν τα πράγματα που δεν είναι στο stock. Θυμάμαι όταν είχα πάρει την κιθάρα μου περίμενα μια εβδομάδα περίπου γιατί δεν υπήρχαν κάποια πράγματα της παραγγελίας στο stock.

που δεν ειναι?! μα αν δεν ειναι on stock,δεν ειναι διαθεσιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εννοεί οτι ανανεώνεται συχνά το στοκ, φέρνουν γρήγορα κάτι που δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα μου ειπαν στο θωμα οτι η fender φαινεται πως δε φτιαχνει πια το συγκεκριμενο μοντελο(θα ειναι συλλεκτικο κομματι!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mourkas

Νεοφερμένος

Ο Mourkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χμ, παίζω πολλά, παίζω πολλά μουσικά όργανα γιατί απλά ασχολούμαι από μικρός στην ηλικία των 7 ετών προτο αγόρασα το πρώτο μου αρμόνιο.

έκανα 4-5 χρόνια αρμόνιο, 5 χρόνια πιάνο, 3 χρόνια ταμπουρά, 5 χρόνια ακορντεόν, 5 χρόνια τρομπέτα, και 1 μιση χρόνο ηλεκτρική κιθάρα / ακουστική και συνεχίζω :P, καλά μην αναφέρω και τα θεωρητικά τόσα χρόνια + ότι πήγα σε μουσικό γυμνάσιο και λύκειο :P

Μusic is My life!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Παίζω αρμόνιο ,όχι πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
ξέρει κανένας κάποιο site για παρτιτούρες πιάνου??????

Τι παρτιτούρες ψάχνεις ακριβώς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Παίζω κιθάρα για την ακρίβεια πιο πολύ τη γρατζουνάω.Είχα αρχίσει πριν από καμιά 6αρια χρόνια μαθήματα σε ωδείο(κλασσική) αλλά αναγκάστηκα να τα κόψω για να αρχίσω γερμανικά.Πριν από 2 χρόνια πήρα και μια ηλεκτρική για να υπάρχει,ε και λόγω ακουσμάτων :P Όταν με το καλό περάσω σε κάποια σχολή(σε 1 χρόνο από τώρα θα ξέρω) λέω να ξαναρχίσω μαθήματα γιατί μ' αρέσει πολύ αυτό το όργανο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Παίζω πίανο φανατικά . Ξεκίνησα στα 6 . Θα ήθελα να ασχοληθώ αποκλειστικά με αυτό αλλά ο ανταγωνισμός στο χώρο είναι πολύ μεγάλος . Θα ήθελα επίσης να μάθω βιολί , τσέλο , ηλεκτρική , φλάουτο ..... μπλα μπλα ..... στην επόμενη ζωή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παίζω πίανο φανατικά . Ξεκίνησα στα 6 . Θα ήθελα να ασχοληθώ αποκλειστικά με αυτό αλλά ο ανταγωνισμός στο χώρο είναι πολύ μεγάλος . Θα ήθελα επίσης να μάθω βιολί , τσέλο , ηλεκτρική , φλάουτο ..... μπλα μπλα ..... στην επόμενη ζωή !

Σόρρυ, αλλά, κατά τη γνώμη μου, το ότι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος, δεν είναι λόγος να μην ανταγωνιστείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω μαθήματα φωνητικής, έχει κανείς ιδέα σε τι επίπεδα κυμαίνονται οι τιμές για κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω μαθήματα φωνητικής, έχει κανείς ιδέα σε τι επίπεδα κυμαίνονται οι τιμές για κάτι τέτοιο;


Όταν λες φωνητική ? Μονωδία ? Σύγχρονο? Φωνητική παραπέμπει πιο πολύ σε κλασικό τραγούδι . Εξαρτάται απο το ωδείο και απο το επίπεδο . Συνήθως στα ωδεία όσο αυξάνεται το επίπεδο ( κατωτέρα - μέση - ανωτέρα ) αυξάνεται και η τιμή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σόρρυ, αλλά, κατά τη γνώμη μου, το ότι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος, δεν είναι λόγος να μην ανταγωνιστείς:)


Θα προσπαθήσω να το συνδυάσω και με άλλες σπουδές για να έχω και περιθώριο αποτυχίας:) . Ο καλλιτεχνικός χώρος θέλει εκτός απο δουλειά και ταλέντο , τύχη και γνωριμίες .:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν λες φωνητική ? Μονωδία ? Σύγχρονο? Φωνητική παραπέμπει πιο πολύ σε κλασικό τραγούδι . Εξαρτάται απο το ωδείο και απο το επίπεδο . Συνήθως στα ωδεία όσο αυξάνεται το επίπεδο ( κατωτέρα - μέση - ανωτέρα ) αυξάνεται και η τιμή .
Δεν ξέρω πως το λένε :P

Θέλω να μάθω κυρίως:
1) Να τραγουδάω χωρίς να πονάει ο λαιμός μου (με το διάφραγμα που λένε)
2) Να παίρνω σωστές αναπνοές
3) Να εμπλουτίσω λίγο την εκφραστικότητα της φωνής μου
4) Να επεκτείνω λίγο το εύρος των οκτάβων που πιάνω σωστά, αν γίνεται αυτό.
5) Και βέβαια να τραγουδάω λίγο πιο σωστά απο άποψης τονικότητας κτλ αν και δεν είμαι σε καμία περίπτωση φάλτσος, αλλά εννοείται οτι υπάρχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης.

Δεν με απασχολεί συγκεκριμένο είδος τραγουδιού, απλώς θέλω να μάθω να χρησιμοποιώ σωστά τη φωνή μου. Είμαι ο κύριος υποψήφιος για τραγουδιστής στο συγκροτηματάκι μας επειδή δεν μπορούμε να βρούμε κανέναν άλλον και είμαι ο λιγότερο παράφωνος :P .
Το κανονικό μου όργανο είναι το μπάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως το λένε :P

Θέλω να μάθω κυρίως:
1) Να τραγουδάω χωρίς να πονάει ο λαιμός μου (με το διάφραγμα που λένε)
2) Να παίρνω σωστές αναπνοές
3) Να εμπλουτίσω λίγο την εκφραστικότητα της φωνής μου
4) Να επεκτείνω λίγο το εύρος των οκτάβων που πιάνω σωστά, αν γίνεται αυτό.
5) Και βέβαια να τραγουδάω λίγο πιο σωστά απο άποψης τονικότητας κτλ αν και δεν είμαι σε καμία περίπτωση φάλτσος, αλλά εννοείται οτι υπάρχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης.

Δεν με απασχολεί συγκεκριμένο είδος τραγουδιού, απλώς θέλω να μάθω να χρησιμοποιώ σωστά τη φωνή μου. Είμαι ο κύριος υποψήφιος για τραγουδιστής στο συγκροτηματάκι μας επειδή δεν μπορούμε να βρούμε κανέναν άλλον και είμαι ο λιγότερο παράφωνος :P .
Το κανονικό μου όργανο είναι το μπάσο.



Σολφέζ έχεις κάνει ποτέ ? Είναι η βασική αρχή , μαθαίνεις να τραγουδάς πατώντας στις νότες και διαβάζοντας τις , με άξιες κλπ .Αλλά το κλασικό τραγούδι σε πάει πιο μακριά . Είναι η βάση . Είναι για την μουσική οτι είναι το μπαλέτο για το χορό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχω κάνει ελάχιστα.
Θα πάω σε ένα ωδείο που είναι κοντά στο σπίτι μου σήμερα να ρωτήσω, μπορεί να ξέρουν αυτοί τι ακριβώς χρειάζομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiggel

Νεοφερμένος

Ο tsiggel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω παιδια παιζω τρομπετα εδς και 3 χρονια.θα ηθελα αν μπορειτε να μου σετε κανενα τραγουδακι για τη τρομπετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiggel

Νεοφερμένος

Ο tsiggel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω παιδια παιζω τρομπετα εδω και 3 χρονια.θα ηθελα αν μπορειτε να μοθ στειλετε κανενα τραγοθδακι για την τρομπετα... My msn : vaggos_15@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top